wildo
22.11.07,13:58
Zdedil som po babke dom, v izbach je drevena podlaha, len v jednej izbe je citiť nejaky zapach, je moznost tento zapach odstrániť stym že namorím dosky a nalakujem ich? Momentálne nemám peniaze na vymenu podlahy čo by bolo asi najlepšie.
Zoltán Kovács
22.11.07,13:01
Zdedil som po babke dom, v izbach je drevena podlaha, len v jednej izbe je citiť nejaky zapach, je moznost tento zapach odstrániť stym že namorím dosky a nalakujem ich? Momentálne nemám peniaze na vymenu podlahy čo by bolo asi najlepšie.

To, že ti zapácha drevená podľaha znamená asi to, že ti hnije. A to morením a lakovaním neodstrániš.
Chobot
22.11.07,14:04
Zdedil som po babke dom, v izbach je drevena podlaha, len v jednej izbe je citiť nejaky zapach, je moznost tento zapach odstrániť stym že namorím dosky a nalakujem ich? Momentálne nemám peniaze na vymenu podlahy čo by bolo asi najlepšie.

Najlepšie by bolo zistiť, z čoho je ten zápach. Je to určite z podlahy? Možno máš skapatú mačku pod podlahou:D.
wildo
22.11.07,16:26
Najlepšie by bolo zistiť, z čoho je ten zápach. Je to určite z podlahy? Možno máš skapatú mačku pod podlahou:D.

UTAHUJTE SI ZDRUHEHO, ..................
wildo
22.11.07,16:28
To, že ti zapácha drevená podľaha znamená asi to, že ti hnije. A to morením a lakovaním neodstrániš.

Vybral som tzv. sondu jednu dosku a hnilobu sme nenašli, preto sme uvažovali či nenatrieť podlahu?
wagner
22.11.07,16:38
Čo je pod doskou - piesok? Lebo tak sa robili kedysi podlahy.Neznamená že si nenašiel hnilobu, ale môže byť v niektorej časti vlhká a to potom cítiš ako zápach. Ja by som ju vymenila za druhú drevenú. Tiež treba prezrieť hranoly, na ktorých je prichytená podlaha. Ak nie sú namorené, môžu byť vhlké.
Tanče
22.11.07,17:30
..a ešte pozri či v tom piesku nie sú aj myšky a iné chrobáčiky príp. plazy.
Zuzana T
26.11.07,14:32
Moja skúsenosť,
tiež sme s manželom rekonštruovali starý dom (75 ročný). Taktiež podlaha páchla po stuchline a vlhobe. Vyviezli sme škváru, hlinu a piesok proste všetko čo bolo pod drevenou podlahou. Urobil sa nový poter, položili sme na to laminátovú podlahu a je to v pohode. Pozor ten čerstvý poter musí niekoľko týždňov byť odokrytý aby sa vysušil. Hneď podlahu nepokládajte, lebo sa z nového poteru vyparuje voda!!!
Peknú rekonštrukciu
PS: Už nikdy by som sa nedala ukecať na rekonštrukciu starého domu. Staré je len staré.
kukučka
26.11.07,16:20
..a ešte pozri či v tom piesku nie sú aj myšky a iné chrobáčiky príp. plazy.
Sotva sa mu ukážu na zavolanie :D
Nepoznáš typický myšací zápach? Tak zavolaj susedov. Možno stačia pasce, alebo dobrý kocúr a nič netreba vymieňať.
220870
27.11.07,21:44
Aj ja som zdedil dom zo starou tzv dlážkovicou.Bol tam mierny zápach po stuchline ( zhnitom dreve) natrel som to lakom .Vydržalo to asi 8 rokov.Musel som to vymeniť.Ak máš na to love vymeň to teraz a máš pokoj.Ak som to natrel lakom tak sa stalo asi to že som odizoloval vlhkosť v podlahe .A tá vlhkosť narušila drevenné trámi na ktorých je osadená palubová doska. následkom čoho začali trámi hniť ( stuchlina). Keď som to menil boli v niektotých miestach doslova rozpadnuté na prach.
badoga
28.11.07,06:23
Tým že dosky na povrchu natrieš, vlhkosť, ktorá je v podlahe sa v nej "uzavrie" a hnilobný proces sa urýchli. Nejaký minimálny prechod vlhkosti bude cez škáry medzi doskami, ale určite sa bude podlaha sušiť oveľa menej ako predtým.
Ak z finančných dôvodov odstránenie príčiny vlhnutia nie je možné, poobzeraj sa po ošetrujúcich prípravkoch ktoré do dreva vsiaknu, ale neurobia na povrchu "igelitový" film. Možno prípravky prírodného charakteru - oleje, živice... Riešenie problému takto ale iba odsunieš, estetiku zvýšiš, ale zápach ostane.
Rozumnejšie je radšej si požičať a vlhnutie odstrániť.;)
petmar
07.12.07,20:18
No ja sa priznám, že keď som kúpil kedysi dom, smrdela spálňa od podlahy, nemal som prachy, ale musel som to rozobrať, lebo sa zvonku pod dlážku dostali potkany a podochli. Fuj! Potom bol pokoj, urobil som izolácie a betón a koberce ... je to už 25 rokov bez smradu:confused:
AndrejG
11.12.07,18:23
lebo sa zvonku pod dlážku dostali potkany a podochli.

Kokos, to je drsne. :D
petmar
12.12.07,13:50
...no veď ich nebolo 100 iba 3 kostričky...
dilnak
10.01.08,09:44
vytrhaj to či máš peniaze alebo nie inak budeš mať len problemy. Radšej dal starý koberec na surový beton ale nenehavaj to tam. Tiež som šetril a teraz idem sa zblazniť...zápach aj ked nie v miestnostiach ale vo veciach čo su na podlahe, vlhké ovzdušie...velmi vlhké, plesnivé kúty , orosené okná a tak dalej daj to preč kým možeš lebo ked budeš bývať je to velmi špinavá robota a časovo náročná