Zavrieť

Porady

drevená podlaha

Zdedil som po babke dom, v izbach je drevena podlaha, len v jednej izbe je citiť nejaky zapach, je moznost tento zapach odstrániť stym že namorím dosky a nalakujem ich? Momentálne nemám peniaze na vymenu podlahy čo by bolo asi najlepšie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    wildo Pozri príspevok
    Zdedil som po babke dom, v izbach je drevena podlaha, len v jednej izbe je citiť nejaky zapach, je moznost tento zapach odstrániť stym že namorím dosky a nalakujem ich? Momentálne nemám peniaze na vymenu podlahy čo by bolo asi najlepšie.
    To, že ti zapácha drevená podľaha znamená asi to, že ti hnije. A to morením a lakovaním neodstrániš.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    wildo Pozri príspevok
    Zdedil som po babke dom, v izbach je drevena podlaha, len v jednej izbe je citiť nejaky zapach, je moznost tento zapach odstrániť stym že namorím dosky a nalakujem ich? Momentálne nemám peniaze na vymenu podlahy čo by bolo asi najlepšie.
    Najlepšie by bolo zistiť, z čoho je ten zápach. Je to určite z podlahy? Možno máš skapatú mačku pod podlahou.

    wildo je offline (nepripojený) wildo

    wildo
    Chobot Pozri príspevok
    Najlepšie by bolo zistiť, z čoho je ten zápach. Je to určite z podlahy? Možno máš skapatú mačku pod podlahou.
    UTAHUJTE SI ZDRUHEHO, ..................

    wildo je offline (nepripojený) wildo

    wildo
    smith Pozri príspevok
    To, že ti zapácha drevená podľaha znamená asi to, že ti hnije. A to morením a lakovaním neodstrániš.
    Vybral som tzv. sondu jednu dosku a hnilobu sme nenašli, preto sme uvažovali či nenatrieť podlahu?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Čo je pod doskou - piesok? Lebo tak sa robili kedysi podlahy.Neznamená že si nenašiel hnilobu, ale môže byť v niektorej časti vlhká a to potom cítiš ako zápach. Ja by som ju vymenila za druhú drevenú. Tiež treba prezrieť hranoly, na ktorých je prichytená podlaha. Ak nie sú namorené, môžu byť vhlké.

    Zuzana T je offline (nepripojený) Zuzana T

    Zuzana T
    Moja skúsenosť,
    tiež sme s manželom rekonštruovali starý dom (75 ročný). Taktiež podlaha páchla po stuchline a vlhobe. Vyviezli sme škváru, hlinu a piesok proste všetko čo bolo pod drevenou podlahou. Urobil sa nový poter, položili sme na to laminátovú podlahu a je to v pohode. Pozor ten čerstvý poter musí niekoľko týždňov byť odokrytý aby sa vysušil. Hneď podlahu nepokládajte, lebo sa z nového poteru vyparuje voda!!!
    Peknú rekonštrukciu
    PS: Už nikdy by som sa nedala ukecať na rekonštrukciu starého domu. Staré je len staré.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Tanče Pozri príspevok
    ..a ešte pozri či v tom piesku nie sú aj myšky a iné chrobáčiky príp. plazy.
    Sotva sa mu ukážu na zavolanie
    Nepoznáš typický myšací zápach? Tak zavolaj susedov. Možno stačia pasce, alebo dobrý kocúr a nič netreba vymieňať.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Aj ja som zdedil dom zo starou tzv dlážkovicou.Bol tam mierny zápach po stuchline ( zhnitom dreve) natrel som to lakom .Vydržalo to asi 8 rokov.Musel som to vymeniť.Ak máš na to love vymeň to teraz a máš pokoj.Ak som to natrel lakom tak sa stalo asi to že som odizoloval vlhkosť v podlahe .A tá vlhkosť narušila drevenné trámi na ktorých je osadená palubová doska. následkom čoho začali trámi hniť ( stuchlina). Keď som to menil boli v niektotých miestach doslova rozpadnuté na prach.

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    Tým že dosky na povrchu natrieš, vlhkosť, ktorá je v podlahe sa v nej "uzavrie" a hnilobný proces sa urýchli. Nejaký minimálny prechod vlhkosti bude cez škáry medzi doskami, ale určite sa bude podlaha sušiť oveľa menej ako predtým.
    Ak z finančných dôvodov odstránenie príčiny vlhnutia nie je možné, poobzeraj sa po ošetrujúcich prípravkoch ktoré do dreva vsiaknu, ale neurobia na povrchu "igelitový" film. Možno prípravky prírodného charakteru - oleje, živice... Riešenie problému takto ale iba odsunieš, estetiku zvýšiš, ale zápach ostane.
    Rozumnejšie je radšej si požičať a vlhnutie odstrániť.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    No ja sa priznám, že keď som kúpil kedysi dom, smrdela spálňa od podlahy, nemal som prachy, ale musel som to rozobrať, lebo sa zvonku pod dlážku dostali potkany a podochli. Fuj! Potom bol pokoj, urobil som izolácie a betón a koberce ... je to už 25 rokov bez smradu

    dilnak je offline (nepripojený) dilnak

    dilnak
    vytrhaj to či máš peniaze alebo nie inak budeš mať len problemy. Radšej dal starý koberec na surový beton ale nenehavaj to tam. Tiež som šetril a teraz idem sa zblazniť...zápach aj ked nie v miestnostiach ale vo veciach čo su na podlahe, vlhké ovzdušie...velmi vlhké, plesnivé kúty , orosené okná a tak dalej daj to preč kým možeš lebo ked budeš bývať je to velmi špinavá robota a časovo náročná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.