googler
23.11.07,17:48
Zdravim Vas,

prevadzkujem mensiu zoznamovaciu webstranku.

Kratko po tom, ako som na uvodnej stranke pouzil slovo "zoznamka" - dostal som vyhrazny email od spolocnosti eTechnologies s tym, ze ak okamzite neodstranim toto slovo z mojej stranky, daju ma k sudu.
eTechnologies ma totiz slovo "zoznamka" (ako aj slovo "pokec") zaregistrovane ako ochrannu znamku.

http://registre.indprop.gov.sk/registre/detail.do?register=oz&puv_id=57808

Poprosil by som o pomoc.
- mozu ma skutocne dat k sudu ak to slovo na svojej stranke pouzijem?
- na co presne sa vztahuje takato ochranna znamka - z klasifikacie na vyssie zobrazenom linku mi to neni prilis jasne
- ak by doslo k sudnemu sporu - ake su moje sance?

"zoznamka" a "pokec" su dost bezne pouzivane slova a nechapem, ako mohol urad priemyselneho vlastnictva priznat nejakej firme pravo na exkluzivne pouzivanie tychto slov.

Dakujem
KEJKA
23.11.07,16:54
bežné používanie je "vďaka" pôsobeniu uvedenej firmy. Ak si to dala zaregistrovať, je to jej majetok a pre komerčné používanie sa to posudzuje ako "krádež" ... vyjadrujem sa laicky. Viem, že sa to proste robiť nesmie.
Ospravedlň sa a vymysli niečo iné...
7iro
23.11.07,17:15
Na stovkách stránok sa vyskytuje slovo zoznamka....tie to všetky "ukradli"?

Neviete, kde sa nachádzajú nejaké predpisy atd., kedy a kde to platí? Na tej stránke nie je nič....
camelfly
23.11.07,17:35
Na stovkách stránok sa vyskytuje slovo zoznamka....tie to všetky "ukradli"?

Neviete, kde sa nachádzajú nejaké predpisy atd., kedy a kde to platí? Na tej stránke nie je nič....

myslím že KEJKA to napísala správne,
označenia, ktoré môžu byť registrované ako ochranné známky:
slová
mená
podpisy
písmená, čísla
logá
akronymy, kombinácie písmen alebo čísel
slogany
piktogramy, obrázky, design, grafika;
portréty
súbor písmen, slov a grafických prvkov
etikety, vinety
priestorové (trojrozmerné) predmety, ako napríklad tovar alebo jeho obaly
farby alebo kombinácie farieb
znelky alebo muzikálne frázytakže to majú chránené a aj registrované a aby to bolo v poriadku, tak ti priložím aj linku, kde si môžeš skontrolovať čo to z registra ochranných známok, kde nájdeš aj slovo pokec ;) a môžeš si tam skontrolovať aj iné zadané slová - slovo sa zapisuje do prvého riadku

register vyhľadávanie (http://registre.indprop.gov.sk/registre/searchForm.do;jsessionid=C1E38A994D44C440812E435C5 D8AA113?register=oz&adv=true)
registre patentového úradu (http://www.podnikajte.sk/index.php?m9=-1&show=38)
VladoaKatka
23.11.07,17:52
Môžu a aj dajú, ak to neodstrániš a sa im neospravedlníš. Predpokladám, že nemáš taký aparát právnikov, ako oni.Už len z tohoto dôvodu by som cúvla.
7iro
23.11.07,18:35
Camelfty: Nepriama odpoveď, takže ak chápem - áno, "ukradli" ju.

Mal by som pár otázok, na ktoré som zatial odpovede nenašiel - ak má niekto reg. ako ochrannú známku slovo, ktoré chcem používať, može ho predať? Aký predmet podnikania tým pádom musí mať v ŽL?

Ďakujem
googler
23.11.07,18:43
Dakujem,

camelfly: link v mojom prvom prispevku je vypis z uradu priemyselneho vlastnictva = link v Tvojej odpovedi :)

KEJKA: "bežné používanie je "vďaka" pôsobeniu uvedenej firmy."
... myslim, ze slovo zoznamka existovalo a bolo pouzivane dlho pred tym, nez vznikol internet a o firme eTechnologies ani nehovorim.
Dokonca na stranke ktoru vlastnim figurovalo slovo "zoznamka" este pred tym, nez bolo uznane firme eTech. ako ochranna znamka.

Iny priklad: http://registre.indprop.gov.sk/registre/detail.do?register=oz&puv_id=69981

Tentokrat ziskal niekto ochrannu znamku na slovo "ZOZNÁMENIE".
Takze ani to slovo nemozem pouzit?

:confused:

Pokial ide o slovne znenie, berie sa do uvahy aj diakritika? resp. vztahuje sa ochranna znamka na slovo "zoznamka" aj na slovo "zoznámka" ?

V zapise (link vyssie (http://registre.indprop.gov.sk/registre/detail.do?register=oz&puv_id=57808)) je uvedene:
Druh známky : slovná (to mi je jasne)
Údaje o uplatňovaných farbách : čiernobiela

Takze ked napisem "zoznamka" napr. zelenomodrou farbou, uz to nebude ich ochranna znamka?

Opat vdaka za pomoc.
misomiso
23.11.07,18:44
Ja si dovolim nesuhlasit, s prispevkami predo mnou.

Bolo to vymenovane, co vsetko si j emozne registrovat ako ochrannu znamku. Nikto tu ale nenapisal, ze NIE JE MOZNE registrovat vseobecne oznacenie tovaru alebo sluzby. Nie je mozne dat si registrovat napr. Papiernictvo alebo Obuv, ci Nabytok.

Otazka je, ci slovo Zoznamka bolo bezne pouzivane slovo pre zoznamovacie sluzby uz pred registraciou. Ak ano, tato registracia by sa dala napadnut. Bolo by to treba ale dokazat. Ak nie, tak potom smola, potom je to pribeh napr. ako pribeh firmy Xerox, kde hovorime, ze ideme xeroxovat, aj ked kopirujeme na kopirke Canon. To ale neznamema, ze firma Xerox takymto "zludovenim" ich nazvu prisla o svoje prava na ochrannu znamku.

Kazdopadne ak to maju registrovane, tvoja pozicia je tazka. Podla mna mozes slovo pouzivat az po pripadnej uspesnej, ale nepochybne narocnej procedure zrusenia registrace tohto slova.
camelfly
23.11.07,18:46
Camelfty: Nepriama odpoveď, takže ak chápem - áno, "ukradli" ju.

Mal by som pár otázok, na ktoré som zatial odpovede nenašiel - ak má niekto reg. ako ochrannú známku slovo, ktoré chcem používať, može ho predať? Aký predmet podnikania tým pádom musí mať v ŽL?

Ďakujem

pokiaľ viem, tak predaj alebo prevod ochranných známok určite existuje a nezávisle na druhy činnosti na ktoré boli pôvodne určené a keď sa predávajú, tak jedine na známkovom úrade s priložením kópii zmluvy o predaji alebo prevode
KEJKA
23.11.07,18:46
nebude ho predávať, ale "predá" právo ho používať.
Obdoba s dielami chránenými autorským zákonom.
Kto produkuje hudbu, platí poplatky, ktoré dostáva autor.
Zároveň hocikto môže mať doma nosiče a hrať si to isté pre potešenie.
misomiso
23.11.07,18:48
Dakujem,

camelfly: link v mojom prvom prispevku je vypis z uradu priemyselneho vlastnictva = link v Tvojej odpovedi :)

KEJKA: "bežné používanie je "vďaka" pôsobeniu uvedenej firmy."
... myslim, ze slovo zoznamka existovalo a bolo pouzivane dlho pred tym, nez vznikol internet a o firme eTechnologies ani nehovorim.
Dokonca na stranke ktoru vlastnim figurovalo slovo "zoznamka" este pred tym, nez bolo uznane firme eTech. ako ochranna znamka.

Iny priklad: http://registre.indprop.gov.sk/registre/detail.do?register=oz&puv_id=69981

Tentokrat ziskal niekto ochrannu znamku na slovo "ZOZNÁMENIE".
Takze ani to slovo nemozem pouzit?

:confused:

Pokial ide o slovne znenie, berie sa do uvahy aj diakritika? resp. vztahuje sa ochranna znamka na slovo "zoznamka" aj na slovo "zoznámka" ?

V zapise (link vyssie (http://registre.indprop.gov.sk/registre/detail.do?register=oz&puv_id=57808)) je uvedene:
Druh známky : slovná (to mi je jasne)
Údaje o uplatňovaných farbách : čiernobiela

Takze ked napisem "zoznamka" napr. zelenomodrou farbou, uz to nebude ich ochranna znamka?

Opat vdaka za pomoc.

Ano, v tomto pripade oni urobili chybu, ze si registrovali nejake konkretne farebne vyhotovenie.
camelfly
23.11.07,18:54
Dakujem,

camelfly: link v mojom prvom prispevku je vypis z uradu priemyselneho vlastnictva = link v Tvojej odpovedi :)

KEJKA: "bežné používanie je "vďaka" pôsobeniu uvedenej firmy."
... myslim, ze slovo zoznamka existovalo a bolo pouzivane dlho pred tym, nez vznikol internet a o firme eTechnologies ani nehovorim.
Dokonca na stranke ktoru vlastnim figurovalo slovo "zoznamka" este pred tym, nez bolo uznane firme eTech. ako ochranna znamka.

Iny priklad: http://registre.indprop.gov.sk/registre/detail.do?register=oz&puv_id=69981

Tentokrat ziskal niekto ochrannu znamku na slovo "ZOZNÁMENIE".
Takze ani to slovo nemozem pouzit?

:confused:

Pokial ide o slovne znenie, berie sa do uvahy aj diakritika? resp. vztahuje sa ochranna znamka na slovo "zoznamka" aj na slovo "zoznámka" ?

V zapise (link vyssie (http://registre.indprop.gov.sk/registre/detail.do?register=oz&puv_id=57808)) je uvedene:
Druh známky : slovná (to mi je jasne)
Údaje o uplatňovaných farbách : čiernobiela

Takze ked napisem "zoznamka" napr. zelenomodrou farbou, uz to nebude ich ochranna znamka?

Opat vdaka za pomoc.

keď ono to nie je také jednoduché, takto ťažko radiť presne a konkrétne, bremeno vymáhania je jednoznačne na strane majiteľa ochrannej známky, musí presne identifikovať porušenie jeho práv, preto sa vyhľadávajú priamy odborníci čo sa tým zaoberajú, hlavne čo sa špecializujú na priemyselné práva,
ono prvým krokom je presne to čo spravili, upozornili tzv. porušovateľa listom o upozornení

prepáč ten link som si nevšimla ;)
Melnick
23.11.07,19:26
googler a čo tak používať : zoznamsa a vyhovieš aj im aj ľudia budú vedieť o čo ide.:):)
KEJKA
23.11.07,20:06
googler a čo tak používať : zoznamsa a vyhovieš aj im aj ľudia budú vedieť o čo ide.:):)

to by si mala fakturovať.....:)
Melnick
23.11.07,20:09
Kejka, vieš že ma to napadlo hneď ako som písala, že by som mohla na tom aj niečo zarobiť???:D Len som sa bála,že to napadne medzitým aj niekoho druhého a budem mať po zisku.:D:D:D
KEJKA
23.11.07,20:12
Kejka, vieš že ma to napadlo hneď ako som písala, že by som mohla na tom aj niečo zarobiť???:D Len som sa bála,že to napadne medzitým aj niekoho druhého a budem mať po zisku.:D:D:D
mimotemy chcela som pridať bod, ale ma nepustilo.....

...............
tak šupšup... skontroluj, či to nie je už zaregistrované a podaj prihlášku.:)
googler
23.11.07,20:33
Melnick,

webstranky ziskavaju novych navstevnikov ked ludia hladaju konkretne slova, alebo frazy cez vyhladavace (google).

slovo(a) "zoznamsa" resp. "zoznam sa" nehlada takmer nikto.

Ludia pouzivaju slova/frazy ako napr. "zoznamovacia stranka", "zoznamenie", "zoznamenie cez internet" a zoznamka.

Stale si myslim, ze "zoznamka" nesplna smernice samotneho uradu priemys. vlast.
"Za ochrannu znamku nemozno uznat oznacenie, ktore:"
..
..
d) pozostava vylucne zo znaciek alebo oznaceni obvyklych v bezne pouzivanom jazyku...
Nox
23.11.07,20:57
Najlepšie urobíš ak sa obrátiš priamo na Úrad priemyselného vlastníctva

http://www.indprop.gov.sk/index.php?lang=sk&idd2=94

Okrem toho že sa u nich registrujú ochranné známky tak majú na starosti aj prípadné spory.

Veľa šťastia.:)
Melnick
23.11.07,21:45
Kejka ,nič z môjho autorstva nebude, lebo som pri zadaní slova "zoznamsa vygooglila plno stránok.:eek::eek::eek:
KEJKA
24.11.07,08:16
nejde o autorstvo.... ved aj slovo zoznamka sa používalo skôr. Ide o nápad prihlásiť si to - ak ak ti to uznajú, budeš ryžovať.
KatkaMMM
16.03.10,18:39
ochranné známky nie sú celkom analogické s autorskými dielami...
Ochrannú známku možno úplne predať (previesť na inú osobu) alebo len dať licenciu (právo ju používať).