Zavrieť

Porady

pochybnosti o ochrannej znamke

Zdravim Vas,

prevadzkujem mensiu zoznamovaciu webstranku.

Kratko po tom, ako som na uvodnej stranke pouzil slovo "zoznamka" - dostal som vyhrazny email od spolocnosti eTechnologies s tym, ze ak okamzite neodstranim toto slovo z mojej stranky, daju ma k sudu.
eTechnologies ma totiz slovo "zoznamka" (ako aj slovo "pokec") zaregistrovane ako ochrannu znamku.

http://registre.indprop.gov.sk/regis...z&puv_id=57808

Poprosil by som o pomoc.
- mozu ma skutocne dat k sudu ak to slovo na svojej stranke pouzijem?
- na co presne sa vztahuje takato ochranna znamka - z klasifikacie na vyssie zobrazenom linku mi to neni prilis jasne
- ak by doslo k sudnemu sporu - ake su moje sance?

"zoznamka" a "pokec" su dost bezne pouzivane slova a nechapem, ako mohol urad priemyselneho vlastnictva priznat nejakej firme pravo na exkluzivne pouzivanie tychto slov.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bežné používanie je "vďaka" pôsobeniu uvedenej firmy. Ak si to dala zaregistrovať, je to jej majetok a pre komerčné používanie sa to posudzuje ako "krádež" ... vyjadrujem sa laicky. Viem, že sa to proste robiť nesmie.
    Ospravedlň sa a vymysli niečo iné...

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    Na stovkách stránok sa vyskytuje slovo zoznamka....tie to všetky "ukradli"?

    Neviete, kde sa nachádzajú nejaké predpisy atd., kedy a kde to platí? Na tej stránke nie je nič....

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    7iro Pozri príspevok
    Na stovkách stránok sa vyskytuje slovo zoznamka....tie to všetky "ukradli"?

    Neviete, kde sa nachádzajú nejaké predpisy atd., kedy a kde to platí? Na tej stránke nie je nič....
    myslím že KEJKA to napísala správne,

    [hore]označenia, ktoré môžu byť registrované ako ochranné známky:

    • slová
    • mená
    • podpisy
    • písmená, čísla
    • logá
    • akronymy, kombinácie písmen alebo čísel
    • slogany
    • piktogramy, obrázky, design, grafika;
    • portréty
    • súbor písmen, slov a grafických prvkov
    • etikety, vinety
    • priestorové (trojrozmerné) predmety, ako napríklad tovar alebo jeho obaly
    • farby alebo kombinácie farieb
    • znelky alebo muzikálne frázy
    takže to majú chránené a aj registrované a aby to bolo v poriadku, tak ti priložím aj linku, kde si môžeš skontrolovať čo to z registra ochranných známok, kde nájdeš aj slovo pokec a môžeš si tam skontrolovať aj iné zadané slová - slovo sa zapisuje do prvého riadku

    register vyhľadávanie
    registre patentového úradu
    Naposledy upravil camelfly : 23.11.07 at 17:59 Dôvod: nefunkčná linka

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Môžu a aj dajú, ak to neodstrániš a sa im neospravedlníš. Predpokladám, že nemáš taký aparát právnikov, ako oni.Už len z tohoto dôvodu by som cúvla.

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    Camelfty: Nepriama odpoveď, takže ak chápem - áno, "ukradli" ju.

    Mal by som pár otázok, na ktoré som zatial odpovede nenašiel - ak má niekto reg. ako ochrannú známku slovo, ktoré chcem používať, može ho predať? Aký predmet podnikania tým pádom musí mať v ŽL?

    Ďakujem

    googler je offline (nepripojený) googler

    googler
    Dakujem,

    camelfly: link v mojom prvom prispevku je vypis z uradu priemyselneho vlastnictva = link v Tvojej odpovedi

    KEJKA: "bežné používanie je "vďaka" pôsobeniu uvedenej firmy."
    ... myslim, ze slovo zoznamka existovalo a bolo pouzivane dlho pred tym, nez vznikol internet a o firme eTechnologies ani nehovorim.
    Dokonca na stranke ktoru vlastnim figurovalo slovo "zoznamka" este pred tym, nez bolo uznane firme eTech. ako ochranna znamka.

    Iny priklad: http://registre.indprop.gov.sk/regis...z&puv_id=69981

    Tentokrat ziskal niekto ochrannu znamku na slovo "ZOZNÁMENIE".
    Takze ani to slovo nemozem pouzit?



    Pokial ide o slovne znenie, berie sa do uvahy aj diakritika? resp. vztahuje sa ochranna znamka na slovo "zoznamka" aj na slovo "zoznámka" ?

    V zapise (link vyssie) je uvedene:
    Druh známky : slovná (to mi je jasne)
    Údaje o uplatňovaných farbách : čiernobiela

    Takze ked napisem "zoznamka" napr. zelenomodrou farbou, uz to nebude ich ochranna znamka?

    Opat vdaka za pomoc.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja si dovolim nesuhlasit, s prispevkami predo mnou.

    Bolo to vymenovane, co vsetko si j emozne registrovat ako ochrannu znamku. Nikto tu ale nenapisal, ze NIE JE MOZNE registrovat vseobecne oznacenie tovaru alebo sluzby. Nie je mozne dat si registrovat napr. Papiernictvo alebo Obuv, ci Nabytok.

    Otazka je, ci slovo Zoznamka bolo bezne pouzivane slovo pre zoznamovacie sluzby uz pred registraciou. Ak ano, tato registracia by sa dala napadnut. Bolo by to treba ale dokazat. Ak nie, tak potom smola, potom je to pribeh napr. ako pribeh firmy Xerox, kde hovorime, ze ideme xeroxovat, aj ked kopirujeme na kopirke Canon. To ale neznamema, ze firma Xerox takymto "zludovenim" ich nazvu prisla o svoje prava na ochrannu znamku.

    Kazdopadne ak to maju registrovane, tvoja pozicia je tazka. Podla mna mozes slovo pouzivat az po pripadnej uspesnej, ale nepochybne narocnej procedure zrusenia registrace tohto slova.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    7iro Pozri príspevok
    Camelfty: Nepriama odpoveď, takže ak chápem - áno, "ukradli" ju.

    Mal by som pár otázok, na ktoré som zatial odpovede nenašiel - ak má niekto reg. ako ochrannú známku slovo, ktoré chcem používať, može ho predať? Aký predmet podnikania tým pádom musí mať v ŽL?

    Ďakujem
    pokiaľ viem, tak predaj alebo prevod ochranných známok určite existuje a nezávisle na druhy činnosti na ktoré boli pôvodne určené a keď sa predávajú, tak jedine na známkovom úrade s priložením kópii zmluvy o predaji alebo prevode

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nebude ho predávať, ale "predá" právo ho používať.
    Obdoba s dielami chránenými autorským zákonom.
    Kto produkuje hudbu, platí poplatky, ktoré dostáva autor.
    Zároveň hocikto môže mať doma nosiče a hrať si to isté pre potešenie.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    googler Pozri príspevok
    Dakujem,

    camelfly: link v mojom prvom prispevku je vypis z uradu priemyselneho vlastnictva = link v Tvojej odpovedi

    KEJKA: "bežné používanie je "vďaka" pôsobeniu uvedenej firmy."
    ... myslim, ze slovo zoznamka existovalo a bolo pouzivane dlho pred tym, nez vznikol internet a o firme eTechnologies ani nehovorim.
    Dokonca na stranke ktoru vlastnim figurovalo slovo "zoznamka" este pred tym, nez bolo uznane firme eTech. ako ochranna znamka.

    Iny priklad: http://registre.indprop.gov.sk/regis...z&puv_id=69981

    Tentokrat ziskal niekto ochrannu znamku na slovo "ZOZNÁMENIE".
    Takze ani to slovo nemozem pouzit?



    Pokial ide o slovne znenie, berie sa do uvahy aj diakritika? resp. vztahuje sa ochranna znamka na slovo "zoznamka" aj na slovo "zoznámka" ?

    V zapise (link vyssie) je uvedene:
    Druh známky : slovná (to mi je jasne)
    Údaje o uplatňovaných farbách : čiernobiela

    Takze ked napisem "zoznamka" napr. zelenomodrou farbou, uz to nebude ich ochranna znamka?

    Opat vdaka za pomoc.
    Ano, v tomto pripade oni urobili chybu, ze si registrovali nejake konkretne farebne vyhotovenie.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    googler Pozri príspevok
    Dakujem,

    camelfly: link v mojom prvom prispevku je vypis z uradu priemyselneho vlastnictva = link v Tvojej odpovedi

    KEJKA: "bežné používanie je "vďaka" pôsobeniu uvedenej firmy."
    ... myslim, ze slovo zoznamka existovalo a bolo pouzivane dlho pred tym, nez vznikol internet a o firme eTechnologies ani nehovorim.
    Dokonca na stranke ktoru vlastnim figurovalo slovo "zoznamka" este pred tym, nez bolo uznane firme eTech. ako ochranna znamka.

    Iny priklad: http://registre.indprop.gov.sk/regis...z&puv_id=69981

    Tentokrat ziskal niekto ochrannu znamku na slovo "ZOZNÁMENIE".
    Takze ani to slovo nemozem pouzit?



    Pokial ide o slovne znenie, berie sa do uvahy aj diakritika? resp. vztahuje sa ochranna znamka na slovo "zoznamka" aj na slovo "zoznámka" ?

    V zapise (link vyssie) je uvedene:
    Druh známky : slovná (to mi je jasne)
    Údaje o uplatňovaných farbách : čiernobiela

    Takze ked napisem "zoznamka" napr. zelenomodrou farbou, uz to nebude ich ochranna znamka?

    Opat vdaka za pomoc.
    keď ono to nie je také jednoduché, takto ťažko radiť presne a konkrétne, bremeno vymáhania je jednoznačne na strane majiteľa ochrannej známky, musí presne identifikovať porušenie jeho práv, preto sa vyhľadávajú priamy odborníci čo sa tým zaoberajú, hlavne čo sa špecializujú na priemyselné práva,
    ono prvým krokom je presne to čo spravili, upozornili tzv. porušovateľa listom o upozornení

    prepáč ten link som si nevšimla

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    googler a čo tak používať : zoznamsa a vyhovieš aj im aj ľudia budú vedieť o čo ide.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Melnick Pozri príspevok
    googler a čo tak používať : zoznamsa a vyhovieš aj im aj ľudia budú vedieť o čo ide.
    to by si mala fakturovať.....

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Kejka, vieš že ma to napadlo hneď ako som písala, že by som mohla na tom aj niečo zarobiť??? Len som sa bála,že to napadne medzitým aj niekoho druhého a budem mať po zisku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Melnick Pozri príspevok
    Kejka, vieš že ma to napadlo hneď ako som písala, že by som mohla na tom aj niečo zarobiť??? Len som sa bála,že to napadne medzitým aj niekoho druhého a budem mať po zisku.
    chcela som pridať bod, ale ma nepustilo.....

    ...............
    tak šupšup... skontroluj, či to nie je už zaregistrované a podaj prihlášku.

    googler je offline (nepripojený) googler

    googler
    Melnick,

    webstranky ziskavaju novych navstevnikov ked ludia hladaju konkretne slova, alebo frazy cez vyhladavace (google).

    slovo(a) "zoznamsa" resp. "zoznam sa" nehlada takmer nikto.

    Ludia pouzivaju slova/frazy ako napr. "zoznamovacia stranka", "zoznamenie", "zoznamenie cez internet" a zoznamka.

    Stale si myslim, ze "zoznamka" nesplna smernice samotneho uradu priemys. vlast.
    "Za ochrannu znamku nemozno uznat oznacenie, ktore:"
    ..
    ..
    d) pozostava vylucne zo znaciek alebo oznaceni obvyklych v bezne pouzivanom jazyku...

    Nox je offline (nepripojený) Nox

    Nox
    Najlepšie urobíš ak sa obrátiš priamo na Úrad priemyselného vlastníctva

    http://www.indprop.gov.sk/index.php?lang=sk&idd2=94

    Okrem toho že sa u nich registrujú ochranné známky tak majú na starosti aj prípadné spory.

    Veľa šťastia.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Kejka ,nič z môjho autorstva nebude, lebo som pri zadaní slova [SEARCH]"zoznamsa[/SEARCH] vygooglila plno stránok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nejde o autorstvo.... ved aj slovo zoznamka sa používalo skôr. Ide o nápad prihlásiť si to - ak ak ti to uznajú, budeš ryžovať.

    KatkaMMM je offline (nepripojený) KatkaMMM

    KatkaMMM
    ochranné známky nie sú celkom analogické s autorskými dielami...
    Ochrannú známku možno úplne predať (previesť na inú osobu) alebo len dať licenciu (právo ju používať).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.