katka 35
26.11.07,11:38
dobrý deň.
stolár - živnostník, vyrába na zákazku výrobky z dreva (okná, dvere, nábytok..). názov živnosti: výroba a predaj výrobkov z dreva.
zákazníkovi vyhotoví faktúru a vystaví príjmový pokladničný doklad.

potrebuje registračnú pokladnicu?
podľa vyhlášky asi áno.. aký je váš názor (a skúsenosť) - považujú sa výrobky z dreva, ktoré vyrába, za "tovar vyrobený, upravený,.. subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave" ? čo znamená "v spotrebiteľskej úprave?

dakujem
Anja111
26.11.07,10:59
dobrý deň.
stolár - živnostník, vyrába na zákazku výrobky z dreva (okná, dvere, nábytok..). názov živnosti: výroba a predaj výrobkov z dreva.
zákazníkovi vyhotoví faktúru a vystaví príjmový pokladničný doklad.

potrebuje registračnú pokladnicu?
podľa vyhlášky asi áno.. aký je váš názor (a skúsenosť) - považujú sa výrobky z dreva, ktoré vyrába, za "tovar vyrobený, upravený,.. subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave" ? čo znamená "v spotrebiteľskej úprave?

dakujem
Keď stolár predáva svoje výrobky v hotovosti, tak potrebuje ERP... Ak však vystavuje za každý svoj výrobok faktúru, (ktorej úhrada môže byť aj v hotovosti), tak je to v poriadku...
katka 35
26.11.07,11:27
dakujem anja.
je to v poriadku aj vtedy, ak zákazník po vystavení faktúry zaplatí v hotovosti?
na základe ktorého ustanovenia je to v poriadku? dik.
Vladimír Ozimý
26.11.07,11:28
súhlasím ale čo čítam výklad vyhlášky o ERP nesmie sa úhrada prijať v deň vystavenia faktúry :)... to jest na príjmový by sa mal dať o deň neskôr alebo skôr :)
Paula
26.11.07,11:42
Anja111
26.11.07,12:15
dakujem anja.
je to v poriadku aj vtedy, ak zákazník po vystavení faktúry zaplatí v hotovosti?
na základe ktorého ustanovenia je to v poriadku? dik.
Áno, je to v poriadku...
Podrobnejšie pozri v priloženom linku:
http://www.porada.sk/t4816-p2-prijem-v-hotovosti.html
Vladimír Ozimý
26.11.07,13:32
som sa zapotil kým som to celé preštudoval hehe...ale nakoniec som to zvládol ja som tiež už to takto riešil bola Fa tak som to neriešil kedy došlo k úhrade ale čítal som hľadal som lebo som dávno počul že sa to zmenilo a až teraz ste ma naviedli na správnu cestu...som vám zauzlený dakujem a prajem pekný deň...
Paula
26.11.07,13:52
som vám zauzlený



:D:D:D...toto by nemalo chýbať v poraďáckom slovníku !
katka 35
26.11.07,17:14
ďakujem všetkým.
to je super, keď sa niekto vyzná..
mirotn
23.08.09,07:44
Mám len jedu otázočku, keďže táto téma je z roku 2007, platí to že ak stolár vystaví faktúru a príjme platbu v hotovosti za túto fa nemusí mať ERP ?- podľa nového zákona z roku 2008. Keďže som mal v tom chaos, tak som si radšej založil účet, ale niekedy je to praktickejšie hlavne také malé sumy ako 16€ prijať na PPD.
mirotn
23.08.09,07:51
Mám len jedu otázočku, keďže táto téma je z roku 2007, platí to že ak stolár vystaví faktúru a príjme platbu v hotovosti za túto fa nemusí mať ERP ?- podľa nového zákona z roku 2008. Keďže som mal v tom chaos, tak som si radšej založil účet, ale niekedy je to praktickejšie hlavne také malé sumy ako 16€ prijať na PPD.