volodka1
27.11.07,20:24
Caute, chcel by som sa opitat. Keby som chcel predavat nejake oblecenie vlastnej vyroby v nejakom obchode,tak aka je dohoda medzi mnou ako vyrobcom a predajcom. Nejako si to neviem predstavit,, To pridem za nim, ze pocuj moj,,budes predavat moje oblecenie? a on ze hejj,a ja ze diky a sme dohodnuty? alebo je na to nejaka zmluva? dakujem
Zoltán Kovács
27.11.07,19:38
Caute, chcel by som sa opitat. Keby som chcel predavat nejake oblecenie vlastnej vyroby v nejakom obchode,tak aka je dohoda medzi mnou ako vyrobcom a predajcom. Nejako si to neviem predstavit,, To pridem za nim, ze pocuj moj,,budes predavat moje oblecenie? a on ze hejj,a ja ze diky a sme dohodnuty? alebo je na to nejaka zmluva? dakujem

No keď ho oslovíš takýmto štýlom tak určite nepredáš ani kus. Pred uzavretím nejakej zmluvy zrejme budeš musieť predávajúceho presvedčiť, že tebou ponúkaný tovar (v tomto prípade oblečenie) je v niečom výnimočné. Až potom môžete pristúpiť ku konkrétnym podmienkam dodávania tovaru. Tieto podmienky potom sa riešia v rámci zmluvy.
katarina.j
27.11.07,19:41
Neviem sice co chcete vyrabat a nasledne predavat, ale existuje nieco ako Kupno-predajna zmluva- odberatel to od vas odkupi a vy to tym padom predate. Alebo zmluva o vzájomnej dohode, ze mu budete pravidelne dodavat vase vyrobky na základe fakturacie. Ale v prvom rade asi poriadne napisat o co sa jedna- o ake vyrobky-inak sa radit neda. a v druhom rade najprv obehat prislusne obchody a nechat zopar kusov vyrobkov na skusku ci sa predaju- potom podla záujmu si urcite vyberiete ten spravny obchod.
Zoltán Kovács
27.11.07,19:43
Neviem sice co chcete vyrabat a nasledne predavat, ale existuje nieco ako Kupno-predajna zmluva- odberatel to od vas odkupi a vy to tym padom predate. Alebo zmluva o vzájomnej dohode, ze mu budete pravidelne dodavat vase vyrobky na základe fakturacie. Ale v prvom rade asi poriadne napisat o co sa jedna- o ake vyrobky-inak sa radit neda. a v druhom rade najprv obehat prislusne obchody a nechat zopar kusov vyrobkov na skusku ci sa predaju- potom podla záujmu si urcite vyberiete ten spravny obchod.

AK prečítaš riadne zadanie, tak sa dočítaš, že ide o oblečenie. :D
katarina.j
27.11.07,19:43
takze ide o oblecenie, obehat obchody slusne nahodeny a primerane slusne jednat, nechat nejakych zopar kusov na skusku a uvidite kde potecu peniazky......ospravedlnujem sa ale nevsimla som si ze sa jedna o odevy, uz som taka slepa z PC asi mi hrozia okuliare......
seeky
27.11.07,19:44
Caute, chcel by som sa opitat. Keby som chcel predavat nejake oblecenie vlastnej vyroby v nejakom obchode,tak aka je dohoda medzi mnou ako vyrobcom a predajcom. Nejako si to neviem predstavit,, To pridem za nim, ze pocuj moj,,budes predavat moje oblecenie? a on ze hejj,a ja ze diky a sme dohodnuty? alebo je na to nejaka zmluva? dakujem

mohol by si sa skusit skontaktovat s inym vyrobcom, ktory predava to iste a ma s tym skusenosti.
mozno nestiha vyrabat aby vykryl objednavky a ty by si predaval jemu a on by to predal dalej svojim odberatelom.
zarobil by si na tom menej, lebo je tam medziclanok, ale mal by si vacsiu sancu uspiet u odberatelov, lebo za tebou stoji niekto, kto ma referencie. neskor by si sa mohol skusit osamostatnit
tetrisss
27.11.07,19:44
V podstate v slusnejsom prevedeni je to ale tak, nemusis mat ziadnu zmluvu, ked sa mi tvoj tovar bude pacit, tak si ho objednam, ty ho dodas, vystavis mi riadny doklad / fa a pod/ a ja ti ho zaplatim v hotovosti, ked mi neveris, alebo na fakturu, ked si dovercivy :D je dokonane.
Filip Glasa
28.11.07,08:59
kúpnu zmluvu a inú zmluvu ani nemusíte riešiť. Stačí objednávka a faktúra. Jedine že by ste cheli mať špeciálne vzťahy ako komisia, exkluzivita a podobne.
Ja sa dohodnem ústne/mailom, vystavím objednávku, zaplatím faktúru a dostanem tovar.