Zavrieť

Porady

zmluva s predajcom

Caute, chcel by som sa opitat. Keby som chcel predavat nejake oblecenie vlastnej vyroby v nejakom obchode,tak aka je dohoda medzi mnou ako vyrobcom a predajcom. Nejako si to neviem predstavit,, To pridem za nim, ze pocuj moj,,budes predavat moje oblecenie? a on ze hejj,a ja ze diky a sme dohodnuty? alebo je na to nejaka zmluva? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    volodka1 Pozri príspevok
    Caute, chcel by som sa opitat. Keby som chcel predavat nejake oblecenie vlastnej vyroby v nejakom obchode,tak aka je dohoda medzi mnou ako vyrobcom a predajcom. Nejako si to neviem predstavit,, To pridem za nim, ze pocuj moj,,budes predavat moje oblecenie? a on ze hejj,a ja ze diky a sme dohodnuty? alebo je na to nejaka zmluva? dakujem
    No keď ho oslovíš takýmto štýlom tak určite nepredáš ani kus. Pred uzavretím nejakej zmluvy zrejme budeš musieť predávajúceho presvedčiť, že tebou ponúkaný tovar (v tomto prípade oblečenie) je v niečom výnimočné. Až potom môžete pristúpiť ku konkrétnym podmienkam dodávania tovaru. Tieto podmienky potom sa riešia v rámci zmluvy.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 27.11.07 at 19:45

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Neviem sice co chcete vyrabat a nasledne predavat, ale existuje nieco ako Kupno-predajna zmluva- odberatel to od vas odkupi a vy to tym padom predate. Alebo zmluva o vzájomnej dohode, ze mu budete pravidelne dodavat vase vyrobky na základe fakturacie. Ale v prvom rade asi poriadne napisat o co sa jedna- o ake vyrobky-inak sa radit neda. a v druhom rade najprv obehat prislusne obchody a nechat zopar kusov vyrobkov na skusku ci sa predaju- potom podla záujmu si urcite vyberiete ten spravny obchod.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    katarina.j Pozri príspevok
    Neviem sice co chcete vyrabat a nasledne predavat, ale existuje nieco ako Kupno-predajna zmluva- odberatel to od vas odkupi a vy to tym padom predate. Alebo zmluva o vzájomnej dohode, ze mu budete pravidelne dodavat vase vyrobky na základe fakturacie. Ale v prvom rade asi poriadne napisat o co sa jedna- o ake vyrobky-inak sa radit neda. a v druhom rade najprv obehat prislusne obchody a nechat zopar kusov vyrobkov na skusku ci sa predaju- potom podla záujmu si urcite vyberiete ten spravny obchod.
    AK prečítaš riadne zadanie, tak sa dočítaš, že ide o oblečenie.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    takze ide o oblecenie, obehat obchody slusne nahodeny a primerane slusne jednat, nechat nejakych zopar kusov na skusku a uvidite kde potecu peniazky......ospravedlnujem sa ale nevsimla som si ze sa jedna o odevy, uz som taka slepa z PC asi mi hrozia okuliare......

    seeky je offline (nepripojený) seeky

    seeky
    volodka1 Pozri príspevok
    Caute, chcel by som sa opitat. Keby som chcel predavat nejake oblecenie vlastnej vyroby v nejakom obchode,tak aka je dohoda medzi mnou ako vyrobcom a predajcom. Nejako si to neviem predstavit,, To pridem za nim, ze pocuj moj,,budes predavat moje oblecenie? a on ze hejj,a ja ze diky a sme dohodnuty? alebo je na to nejaka zmluva? dakujem
    mohol by si sa skusit skontaktovat s inym vyrobcom, ktory predava to iste a ma s tym skusenosti.
    mozno nestiha vyrabat aby vykryl objednavky a ty by si predaval jemu a on by to predal dalej svojim odberatelom.
    zarobil by si na tom menej, lebo je tam medziclanok, ale mal by si vacsiu sancu uspiet u odberatelov, lebo za tebou stoji niekto, kto ma referencie. neskor by si sa mohol skusit osamostatnit

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    V podstate v slusnejsom prevedeni je to ale tak, nemusis mat ziadnu zmluvu, ked sa mi tvoj tovar bude pacit, tak si ho objednam, ty ho dodas, vystavis mi riadny doklad / fa a pod/ a ja ti ho zaplatim v hotovosti, ked mi neveris, alebo na fakturu, ked si dovercivy je dokonane.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    kúpnu zmluvu a inú zmluvu ani nemusíte riešiť. Stačí objednávka a faktúra. Jedine že by ste cheli mať špeciálne vzťahy ako komisia, exkluzivita a podobne.
    Ja sa dohodnem ústne/mailom, vystavím objednávku, zaplatím faktúru a dostanem tovar.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.