aajka
03.12.07,16:03
Dobry den, vedel by mi niekto poradit, od kolko tyzdnov mozme cestovat s novorodeniatkom na dlhsiu cestu autom? Ma iba tyzden a potrebovali by sme ist s nim na 4 hodinovu cestu autom. Mozeme mu nejak poskodit? Dakujem za odpoved
Paula
03.12.07,15:07
Ak mu viete zabezpečiť komfort, prečo nie. Neviem si však predstaviť, že sa zvrtne počasie a budete mnoho hodín stáť niekde "v poli" aj s drobčekom.
kukučka
03.12.07,15:25
a je to naozaj nutné?
janasv
03.12.07,15:26
aajka
03.12.07,15:42
Ano, je to nutne. Potrebujeme ist na zdravotne vysetrenie, ktore sa v nasom okoli neda realizovat.
VladoaKatka
03.12.07,15:58
Cestovať sa dá aj s novorodeniatkom, keď je to nutné. Sú ľudia, ktorý aj dovolenku absolvujú s malými bábätkami. Ja síce to neschvaľujem, ale leteli s nami 12 hodín aj s malými 4-5 mesačnými deťúrencami, na moje prekvapenie bol sními úplný kľud. Aj na pláži sme videli ešte také, ktoré ani sedieť nevedeli.

Každopádne, treba si všetko nachystať, pripraviť pohodlie a nemôže sa nič stať.
durisovad
03.12.07,16:25
My sme cestovali s nasou dvojtyzdnovou dcerkou dve hodiny v aute, ktore nemalo neviem ake kvalitne kurenie /bolo to pred viac ako 30 rokmi/ v zime a prezili sme v zdravi vsetci.
misomiso
03.12.07,16:31
Dobry den, vedel by mi niekto poradit, od kolko tyzdnov mozme cestovat s novorodeniatkom na dlhsiu cestu autom? Ma iba tyzden a potrebovali by sme ist s nim na 4 hodinovu cestu autom. Mozeme mu nejak poskodit? Dakujem za odpoved

Myslim, ze takemu babatku je srdecne jedno, ci ho trasiete v kociku alebo v aute. Ak s nim nenaburate - tak preco nie ??
ickom
03.12.07,16:33
Ja v tom nevidím žiadny problém. Ak ho budete riadne pravidelne prebaľovať , aby sa nezaparila pokožka a zabezpečíte, aby malo prikrytú hlavičku, aby naň nefúkalo(keď napr. na chvíľu otvoríte okno v aute, aby sa prevetralo), tak je to rovnako, ako keby ste s ním boli vonku na dlhšej prechádzke v kočíku.
misomiso
03.12.07,16:41
Ja v tom nevidím žiadny problém. Ak ho budete riadne pravidelne prebaľovať , aby sa nezaparila pokožka

Raz sme takto cestovali s malou dcerou cez Ruzomberok. Odrazu smrad, mala spala, ale hovorim si - to ju v tom nemozeme nechat, musime ju prebalit, aj ked nam bolo luto, ze akurat krasne spi. Tak sme ju rozbalili a vidime - uplne sucha. Vtedy nam to doslo...
Bionda
06.12.07,12:44
Z vlastnej skúsenosti môžem uviesť, že cestovať sa s malinkým bábom dá, naša Aless mala čosi vyše mesiaca a išli sme na dovolenku do Talianska, takže cesta nie najkratšia, najdôležitejšie je pravidelene stáť v určitých intervaloch a bábo vybrať zo sedačky- treba to prispôsobiť jeho rytmu- kedy je hore tak stáť a trochu sa s ním prejsť a keď spinká tak ísť- mne sa to osvedčilo a dnes má naša cestovateľka 1,5 roka a najradšej spí v aute :D
katkapekly
06.12.07,12:54
aj my s sme s malým od narodenia stále niekde cestovali , ako dvojmesačný prvýkrát letel a nikdy sme s ním nemali problém. pred pár týždňami sme museli ísť do sklených teplíc a keď sme sa vracali, začala fujavica, sneh, cestárov nikde, tak sme sa chceli vyhnúť Donovalom i Čertovici a šli sme na Trenčín a potom domov do Prešova. 8- hodinová cesta a on ju vo veľmi dobrej nálade vydržal až domov. Tak sme radi, že sme ho odmalička stále niekde vozili.
zelislav
12.12.07,07:26
My sme s manzelkou cestovali z Modre do Bardejova pred mesiac a pol a mali mal tedy styry a pol mesiacov. Teraz mali ma sest a budeme cestovat 600km. Je to pohode mali je dobre,... Pri ceste ktoru abolvoval samozrejme ze plakal ale manzelka ho nakrmila a bol klud zase ked sme ho polozili do sedacky tak spal ako beranok.

S pozdravom Zelislav
ajale
19.12.07,15:44
Nam povedali, ze pokial je dieta zdrave mozete ist uz v prvy mesiac. My sme s malou leteli ked mala tri mesiace a bola super. Mnohi sa obavali z toho, ze dieta zacne plakat, ked nastane tlak pri vzlietavani a pristavani, ale ked sme vystupovali este aj letusky malu chvalili aka bola dobra. Ked mala 6 mesiacov opat sme leteli a opat vsetko super.
ajale
19.12.07,15:45
A to bol troj-hodinovy let.