Zavrieť

Porady

Cestovanie s novorodeniatkom

Dobry den, vedel by mi niekto poradit, od kolko tyzdnov mozme cestovat s novorodeniatkom na dlhsiu cestu autom? Ma iba tyzden a potrebovali by sme ist s nim na 4 hodinovu cestu autom. Mozeme mu nejak poskodit? Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak mu viete zabezpečiť komfort, prečo nie. Neviem si však predstaviť, že sa zvrtne počasie a budete mnoho hodín stáť niekde "v poli" aj s drobčekom.

    aajka je offline (nepripojený) aajka

    aajka
    Ano, je to nutne. Potrebujeme ist na zdravotne vysetrenie, ktore sa v nasom okoli neda realizovat.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Cestovať sa dá aj s novorodeniatkom, keď je to nutné. Sú ľudia, ktorý aj dovolenku absolvujú s malými bábätkami. Ja síce to neschvaľujem, ale leteli s nami 12 hodín aj s malými 4-5 mesačnými deťúrencami, na moje prekvapenie bol sními úplný kľud. Aj na pláži sme videli ešte také, ktoré ani sedieť nevedeli.

    Každopádne, treba si všetko nachystať, pripraviť pohodlie a nemôže sa nič stať.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    My sme cestovali s nasou dvojtyzdnovou dcerkou dve hodiny v aute, ktore nemalo neviem ake kvalitne kurenie /bolo to pred viac ako 30 rokmi/ v zime a prezili sme v zdravi vsetci.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    aajka Pozri príspevok
    Dobry den, vedel by mi niekto poradit, od kolko tyzdnov mozme cestovat s novorodeniatkom na dlhsiu cestu autom? Ma iba tyzden a potrebovali by sme ist s nim na 4 hodinovu cestu autom. Mozeme mu nejak poskodit? Dakujem za odpoved
    Myslim, ze takemu babatku je srdecne jedno, ci ho trasiete v kociku alebo v aute. Ak s nim nenaburate - tak preco nie ??

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    Ja v tom nevidím žiadny problém. Ak ho budete riadne pravidelne prebaľovať , aby sa nezaparila pokožka a zabezpečíte, aby malo prikrytú hlavičku, aby naň nefúkalo(keď napr. na chvíľu otvoríte okno v aute, aby sa prevetralo), tak je to rovnako, ako keby ste s ním boli vonku na dlhšej prechádzke v kočíku.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    ickom Pozri príspevok
    Ja v tom nevidím žiadny problém. Ak ho budete riadne pravidelne prebaľovať , aby sa nezaparila pokožka
    Raz sme takto cestovali s malou dcerou cez Ruzomberok. Odrazu smrad, mala spala, ale hovorim si - to ju v tom nemozeme nechat, musime ju prebalit, aj ked nam bolo luto, ze akurat krasne spi. Tak sme ju rozbalili a vidime - uplne sucha. Vtedy nam to doslo...

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Z vlastnej skúsenosti môžem uviesť, že cestovať sa s malinkým bábom dá, naša Aless mala čosi vyše mesiaca a išli sme na dovolenku do Talianska, takže cesta nie najkratšia, najdôležitejšie je pravidelene stáť v určitých intervaloch a bábo vybrať zo sedačky- treba to prispôsobiť jeho rytmu- kedy je hore tak stáť a trochu sa s ním prejsť a keď spinká tak ísť- mne sa to osvedčilo a dnes má naša cestovateľka 1,5 roka a najradšej spí v aute

    katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

    mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac katkapekly
    aj my s sme s malým od narodenia stále niekde cestovali , ako dvojmesačný prvýkrát letel a nikdy sme s ním nemali problém. pred pár týždňami sme museli ísť do sklených teplíc a keď sme sa vracali, začala fujavica, sneh, cestárov nikde, tak sme sa chceli vyhnúť Donovalom i Čertovici a šli sme na Trenčín a potom domov do Prešova. 8- hodinová cesta a on ju vo veľmi dobrej nálade vydržal až domov. Tak sme radi, že sme ho odmalička stále niekde vozili.

    zelislav je offline (nepripojený) zelislav

    Krestan zelislav
    My sme s manzelkou cestovali z Modre do Bardejova pred mesiac a pol a mali mal tedy styry a pol mesiacov. Teraz mali ma sest a budeme cestovat 600km. Je to pohode mali je dobre,... Pri ceste ktoru abolvoval samozrejme ze plakal ale manzelka ho nakrmila a bol klud zase ked sme ho polozili do sedacky tak spal ako beranok.

    S pozdravom Zelislav

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    Nam povedali, ze pokial je dieta zdrave mozete ist uz v prvy mesiac. My sme s malou leteli <tam a spat> ked mala tri mesiace a bola super. Mnohi sa obavali z toho, ze dieta zacne plakat, ked nastane tlak pri vzlietavani a pristavani, ale ked sme vystupovali este aj letusky malu chvalili aka bola dobra. Ked mala 6 mesiacov opat sme leteli a opat vsetko super.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.