ivangabris
05.12.07,07:55
Ahojte, chcem sa opytat ci ste zaregistrovali tu reklamu na mBank.
Nakolko nase ucty v TB su za vedenie ustu dost vysoke a pouzivame el. formu platenia faktur tak by som si vedel predstavit aj vedenie uctu v mbank.
Vyber kartou by sme robili len na nakup drobnych oprav a odmeny za odpisy vodomerov, vytah, pre predsedu a uctovnicku. Co poviete islo by to aj pre SVB ?
STRELEC
05.12.07,06:56
Táto poľská internetová banka je zatiaľ len pre FO.

BRE BANK SPOLKA AKCYJNA so sídlom ul. Senatorska 18, 00-950 Varšava, Poľská republika, akciová spoločnosť,
zapísaná v Národnom súdnom registri vedenom Okresným súdom v meste Varšava, 12. obchodné oddelenie, pod číslom KRS 0000025237,
ktorá podniká na území Slovenskej republiky prostredníctvom
BRE Bank SA, pobočky zahraničnej banky v Slovenskej republike,
so sídlom Rajská 15/A , 811 08 Bratislava, IČO: 36 819 638,
zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Odd.: Po, vložka č. 1503/B
Bastian
05.12.07,07:19
Ich ponuka je veľmi zaujímavá v porovnaní s bankami. Čo si myslíte o zárukách?
Jano23
05.12.07,07:28
Ak je mBank, nejaká "dcéra" alebo podobne nemeckej Commerzbank /druhej najväčšej v Nemecku/, tak by to podľa všetkého mala byť seriózna internetová banka. Ich sporiaci účet eMax s úrokom 3,4% p.a /bez termínu výpovednej lehoty/ je lepšie úročený ako dosť známe pre občanov ING konto s úrokom 2,7% p.a.
Igy
05.12.07,07:39
No cas ukaze. Myslim ze je to ten spravny nastroj ako vniest trochu vetra do plachiet na bankovom trhu a ukazat nenazratym bankam ktore si uctuju uctovne polozky pomaly uz aj za zauctovanie uctovnej polozky a tvrdia ze je to normalne a ze vsade to tak funguje. M banke drzim palce a zalozim si tam ucet len preto, lebo nesuhlasim s tym ako funguje dnesne banky (brat poplatky za to ze im davam k dispozicii peniaze je podla mna chore). Uvidime kam to mbank dotiahne...
KEJKA
05.12.07,07:45
naozaj sa nebojíte mbanky, ked prichádza z Polska?
STRELEC
05.12.07,07:50
Ak je mBank, nejaká "dcéra" alebo podobne nemeckej Commerzbank /druhej najväčšej v Nemecku/, tak by to podľa všetkého mala byť seriózna internetová banka. Ich sporiaci účet eMax s úrokom 3,4% p.a /bez termínu výpovednej lehoty/ je lepšie úročený ako dosť známe pre občanov ING konto s úrokom 2,7% p.a.
"Nemeckosť" nie je podľa mňa synonymom slov "serióznosť, spoľahlivosť". Skôr by som sa spoliehal na to, že sa jedná o riadne registrovanú banku na SK, s bankovým dohľadom, s pôsobnosťou zákona o ochrane bankových vkladov.
Jano23
05.12.07,07:53
Kejka, veď som Ti tu písal, že je to nejaká "príbuzna" Commerzbank.
Ak je to tak, tak Commerzbank je veľmi solídna nemecká banka.
Slovenská sporiteľňa je pre zmenu "príbuzná" rakúskej Erste bank...
Commerzbank má zastúpenie predpokladám v Bratislave, tak tam treba dať dotaz, aké je "prepojenie " medzi mBank a Commerzbank.
Jano23
05.12.07,07:56
"Nemeckosť" nie je podľa mňa synonymom slov "serióznosť, spoľahlivosť". Skôr by som sa spoliehal na to, že sa jedná o riadne registrovanú banku na SK, s bankovým dohľadom, s pôsobnosťou zákona o ochrane bankových vkladov.
No určite je to serioznejšie, ak by za tým stála trebars ukrajinská, ruská a.t ď banka. A Erste banka /rakúska/ ti zaručuje serieznosť? Za VUB stoji talianska banka. Ktorej banke potom dôveruješ?
mladymuz
05.12.07,08:01
Tiez uvazujem nad tym, ale uz som pocul zatial negativne dojmy z toho, ze system je nestabilny, bankomatove karty nestihaju vydavat, to znamena, ze k hotovosti sa klienti nedostanu skor ako za niekolko tyzdnov. Podla mna sa to musi este trosku utriast. Pockam do noveho roka a rozmyslam, ze si to tiez aktivujem.
Aktivacia je zevraj len cez nejake stanky v nakupnych centrach.
STRELEC
05.12.07,08:01
Kejka, veď som Ti tu písal, že je to nejaká "príbuzna" Commerzbank.
Ak je to tak, tak Commerzbank je veľmi solídna nemecká banka.
Slovenská sporiteľňa je pre zmenu "príbuzná" rakúskej Erste bank...
Commerzbank má zastúpenie predpokladám v Bratislave, tak tam treba dať dotaz, aké je "prepojenie " medzi mBank a Commerzbank.
Veď čítaj aj predchádzajúce príspevky a nedaj sa ovplyvňovať reklamou. Táto pobočka zahraničnej (poľskej) banky je iba "členom skupiny Commerzbank". Znamená to, že nepriamo, kapitálovo, v nejakej miere (nevieme posúdiť v akej) súvisí s Commerzbank. Priamo, organizačne = nie. Commerzbank žiadnym spôsobom nezodpovedá za činnosť tejto pobočky zahraničnej banky na našom území. Povolenie pre činnosť má :
BRE BANK SPOLKA AKCYJNA so sídlom ul. Senatorska 18, 00-950 Varšava, Poľská republika, akciová spoločnosť,
STRELEC
05.12.07,08:02
No určite je to serioznejšie, ak by za tým stála trebars ukrajinská, ruská a.t ď banka. A Erste banka /rakúska/ ti zaručuje serieznosť? Za VUB stoji talianska banka. Ktorej banke potom dôveruješ?
Každej. Do výšky zákona o ochrane vkladov :):D
Jano23
05.12.07,08:15
Veď to ti ručí aj mBank, ING bank a každá ďalšia banka do výšky 20 000 Eur...
STRELEC
05.12.07,08:21
Samozrejme Jano23. Len bolo treba upresniť, že proste ide o pobočku poľskej banky, nie nemeckej. A upresňoval som to preto, lebo ma dráždilo, že "nemeckosť" banky považuješ za jej "záruku". Zárukou (ako-takou) je , že je to banka a nie nebankový subjekt a že pôsobí na našom území v prostredí našich bankových zákonov. Inak môže byť pre mňa-zamňa zriaďovateľom banky aj Mjanmarsko.
Ale to už som trochu prehnal.:):)
Vsio.
Jano23
05.12.07,08:34
Ja už končím. Ja som mal skôr na myslí solídnosť solídnej a významnej banky Commerzbank ako tú "nemeckosť".
Infarkt
05.12.07,08:37
Ja viem, že toto sem nepatrí...tak ma neukameňujte :)

http://hn.hnonline.sk/c1-22550710-banky-zrusili-ucty-lacnejsiemu-konkurentovi

Ale ak sa naše nenažrané banky začnú správať ku všetkému lacnejšiemu podobne, tak bude dobrá aj Mjanmarská banka :D
misomiso
05.12.07,08:53
Veď čítaj aj predchádzajúce príspevky a nedaj sa ovplyvňovať reklamou. Táto pobočka zahraničnej (poľskej) banky je iba "členom skupiny Commerzbank". Znamená to, že nepriamo, kapitálovo, v nejakej miere (nevieme posúdiť v akej) súvisí s Commerzbank. Priamo, organizačne = nie. Commerzbank žiadnym spôsobom nezodpovedá za činnosť tejto pobočky zahraničnej banky na našom území. Povolenie pre činnosť má :
BRE BANK SPOLKA AKCYJNA so sídlom ul. Senatorska 18, 00-950 Varšava, Poľská republika, akciová spoločnosť,

No mame tu madarsku OTP banku, tak preco nie polska? Pre mna ci madarska ci polska - vsetko jedno. Aj by som u nich zriadil sukromny ucet, jedine, co im v tom brani je skutocnost, ze neposkytuju inkasne platby, teda inkasa za energie a telefony. Potom je takyto ucet v podstate na nic, aj ked je zadarmo, pretoze v svojej kamennej banke musim platit svoj ucet aj nadalej prave kvoli inkasam.

Mali by sme ich tam asi trocha bombardovat otazkami, aby zaviedli kompletne sluzby, potom to bude mat zmysel :)
Erika 1982
05.12.07,09:16
Chobot
05.12.07,10:55
Ahojte, chcem sa opytat ci ste zaregistrovali tu reklamu na mBank.
Nakolko nase ucty v TB su za vedenie ustu dost vysoke a pouzivame el. formu platenia faktur tak by som si vedel predstavit aj vedenie uctu v mbank.
Vyber kartou by sme robili len na nakup drobnych oprav a odmeny za odpisy vodomerov, vytah, pre predsedu a uctovnicku. Co poviete islo by to aj pre SVB ?
Viac tu: http://www.mbank.sk/

ZA prvé, ide o osobný účet, ako už bolo spomenuté a inak svoj názor som písal tu:

http://www.porada.sk/583063-post13.html
r.galovic
11.12.07,17:21
Veď to ti ručí aj mBank, ING bank a každá ďalšia banka do výšky 20 000 Eur...

ale iba do výšky 90 %
duves
12.12.07,04:57
mladymuz
12.12.07,05:29
viem, že s ukončenim činnosti ELIOT tatrabanka mala problemy a nejasne vzťahy. Klienti sa akosi nevedeli dostať ku svojim zostatkom.Ale Eliot neskrachoval, eliot sa len rozhodla TB zrušiť a skusenosti z internet bankingu preniesť do svojich radov. Nie nadarmo dostali myslim aj ocenenia za najlepši internet banking, pretože všetky muchy vychytali prave na Eliote.
Mesacne ma stoji sprava uctu aj 200 korun a to robim 90% pohybov cez internet banking a nie som zivnostnik, ale bezny zarabajuci obcan. V podstate nejde o peniaze ale o princip.
Pockame nech sa to utrasie, vsetko nove najprv chvilu zadrhava.
Jano23
12.12.07,06:01
Internetové bankovníctvo, či chceme či nechceme má podľa mňa
budúcnosť. Muchy sa vychýtajú. Včera som bol v jednej "kamennej"
banke a keď som pracovníkovi banky spomenul, že na Slovensku prichádza mBank, videl som ako podráždene reaguje. Rozprával o nespokojnosti klientov a ťažkostiach tejto novej banky...Podľa mňa ,
pracovníci "kamenných" bank" a "kamenné" banky jemne povedané nefandia týmto internetovým bankám a môžeme sa domyslieť prečo.To by sa potom museli viacej zamyslieť nad niektorými nezmyselnými poplatkami, ktoré účtujú klientom...
Braňo
12.12.07,06:02
Treba si pozrieť celý sadzobník poplatkov :
http://www.mbank.sk/sprievodca/sadzobnik.html
Jano23
12.12.07,06:24
No správne. Máš tam kopu núl v poplatkoch v prípade ak používaš internet, alebo komunikuješ elektronicky.To predsa "kamenným " bankám nevônia...
Igy
12.12.07,08:09
Opakuje sa tu klasicka Slovenska konzervativnost, co je nove je urcite zle, urcite ide o podvod, tunel... Co mam ja je najlepsie, pretoze keby nebolo, asi by som naznacil ze som spravil zle rozhodnutie a som "hlupy". A to si predsa nemozeme priznat.

Nedivim ze ludia nedoveruju podobnym instituciam po tom co sa tu dialo s nebankovkami. Ale na druhej strane ako chcete aby nastalo na trhu zlepsenie, ked hned na zaciatku akuklvek snahu o novinku zatlciete mudrymi vyrokmi rovno pod zem. Jasne, to nemoze fungovat, to skrachuje, to je urcite podvod, to sa casom
Preco nas zdravy rozum dovoli sucasnym bankam takto na nas ryzovat? Vsak si pozrite sadzobniky bank a tie poplatky co tam najdete, to je vysmech do oci. Banky tvrdia ze je to bezne, ze si musia pokryt svoje naklady tak nam nezostva nic ine len im verit. Ale to ze zisky im stupaju zo dna naden je vec druha. Sam robim v tejto sfere a viem ze cielom je najst a vytrieskat z klienta co najviac na poplatkoch. Pri tom rozmachu niektorych bank to ani inak nejde. Bankomaty aj 4 v jednom nakupnom stredisku, k tomu pobocka a 50 reklam. Clovek si povie, to je super ze nemusi daleko chodit. Ale to ze si to musi zaplatit je vec druha. A potom uctovna polozka, poplatok za pristup na internet banking, polozka za vklad hotovosti, poplatok za vedenie uveroveho uctu.....
Tolko moja uvaha. Nobhajujem Mbank (aj ked ucet tam uz mam zriadeny). Urcite budu mat svoje muchy ako kazda zacinajuca banka. Ale snazia sa ponuknut to co nam na trhu chyba a dnes na beznych bankach vadi dost vela ludom. Preto im drzim palce, pretoze zdrava konkurencia na bankovom trhu podla mna stale neexistuje.
Thema
12.12.07,12:51
Chcela by som si v tejto banke zriadiť sporiaci účet, do akej sumy vlastne garantuje štát ochranu vkladov ? A kde sa to dá zistiť, či ochrana vkladov platí aj pre túto banku ?
Chobot
12.12.07,13:25
Chcela by som si v tejto banke zriadiť sporiaci účet, do akej sumy vlastne garantuje štát ochranu vkladov ? A kde sa to dá zistiť, či ochrana vkladov platí aj pre túto banku ?

Inak hore to už všetko máš uvedené, ale zhrniem ti to:

- ochrana sa týka 90% vkladu, maximálne však 20.000 EUR.

- každá banka je povinná pristúpiť k ochrane vkladov, je to povinnosť podľa zákona o ochrane vkladov § 4 ods. 1:

"(1) Banky, ktoré prijímajú vklady fyzických osôb, sú povinné zúčastniť sa podľa tohto zákona na ochrane vkladov a platiť príspevky na tento účel do fondu, ak tento zákon neustanovuje inak."
willma
13.12.07,06:57
Thema
13.12.07,08:44
Inak hore to už všetko máš uvedené, ale zhrniem ti to:

- ochrana sa týka 90% vkladu, maximálne však 20.000 EUR.

- každá banka je povinná pristúpiť k ochrane vkladov, je to povinnosť podľa zákona o ochrane vkladov § 4 ods. 1:

"(1) Banky, ktoré prijímajú vklady fyzických osôb, sú povinné zúčastniť sa podľa tohto zákona na ochrane vkladov a platiť príspevky na tento účel do fondu, ak tento zákon neustanovuje inak."


Ďakujem, čiže keď sa čokolvek stane prídem maximálne o 10% z vkladu. Viac než 20.000 EUR tam neplánujem mať :)
duves
22.01.08,19:27
Igy
22.01.08,19:54
No ja mam uz ucet v mbank od novembra a do dnesneho dna nemam kartu. Ked som tam pred tyzdnom volal ze co sa deje tak vraj karta je vo vyrobe. Neviem kde tie karty robia, ale aby ju nevedeli vyrobit za 2 mesiace tak to je ina kava. Mbank ma super strategiu, ale bohuzial aj napriek zaujmu nemozem vyuzivat ich sluzby...
duves
23.01.08,04:51
Tak to byva vtedy, ak sefuju časnici v bankach:D
Chobot
23.01.08,07:27
Tak to byva vtedy, ak sefuju časnici v bankach:D

mimotemy
Niektorí manažéri sú proste univerzálni. Nemajú problém robiť v médiách a krátko na to trebárs v autodoprave. A pritom by ľudia mohli myslieť, že pôvodne bol v poľnohospodárstve. Veď to má k sebe blízko....:D
mimaemma
24.01.08,06:57
Manžel si založil účet v mbank, síce to trochu trvalo, kým to prešlo, ale má doma už aj kartu a myslím, že to bude výhodné..fakt v porovnaní s inými bankami, ktoré si nechajú zaplatiť za to, že prejdeš okolo ich bankomatu:confused: ak trošku nadsadíme...tak mbank vyzerá v pohode. Ja som mala kedysi účet na Eliot-ovi, potom to TB zrušila, asi vedeli prečo...klienti im prechádzali z ich " výhodných " účtov na internetové...
Čo sa týka zabezpečenia, je to legálne registrovaná banka s bankovým dohľadom, takže nevidím problém...
Ja sa chystám zriadiť si emax -to je ten sporiaci účet..je to asi momentálne najvýhodnejšie na trhu..nie je tam žiadna podmienka mať založený bežný účet ako má napr. Dexia alebo OTP..tie teraz ponúkajú na ich sporiacich účtoch síce viac, ale keď si človek zráta, čo by musel zaplatiť na poplatkoch...tak to vôbec nie je zaujímavá ponuka.
adrive
11.03.08,08:05
manželka ešte keď študovala v UK a kratko na to tam aj pracovala, tak si založila v Nationwide účet. Bežný účet so saving account, na ktorom mala úrok 5% podmienkou bolo, že naň musí mesačne previesť 250 libier (ktoré vzápätí mohla vybrať). Celé ju to stálo 0 korún. Nikdy jej banka za nič neúčtovala.

S príchodom mBank sa na Slovensku objavila banka, ktorá mi mierne pripomína jej účet v Nationwide (nie hustou sieťou pobočiek :-) ). Fandím mBank a dúfam, že to troška pohne s lenivosťou kamenných bánk. Kým kamenné banky na západe to čo má mBank ako novinku považujú za štandard, Slovenské banky bez ostychu povedia, že stále máme najmenšie poplatky v Strednej Európe. Možno úmyselne nespomínajú západnú.
peton
11.03.08,18:17
Priatelia, neviem ci tato tema nezacala patrit niekde inde a nie do SVB aj ked uvod patril SVB. Neviem ako Vy, ale to co som zatial zbezne pozrel sa mi javi, ze SVB, podnikatelia a pod. asi toho moc v mBank nezalozia, kedze sa jedna o osobne ucty. Priznavam, nestudoval som ich stranku dokonale, tak ak ma niekto vyvedie z omylu a potvrdi mi, ze aj SVB pripadne podnikatel, moze mat ucet v tejto banke, potesi ma. Dakujem.
Orim
11.03.08,21:10
Tiež by ma to zaujímalo či SVB tu môže mať účet.
satrapa
24.04.08,10:00
No ja mam uz ucet v mbank od novembra a do dnesneho dna nemam kartu. Ked som tam pred tyzdnom volal ze co sa deje tak vraj karta je vo vyrobe. Neviem kde tie karty robia, ale aby ju nevedeli vyrobit za 2 mesiace tak to je ina kava. Mbank ma super strategiu, ale bohuzial aj napriek zaujmu nemozem vyuzivat ich sluzby...
ja cakam na kartu mBank uz dva mesiace a ich typek hovori, ze v tom bude nejaky problem, tak som im poslala mail. Mate podobnu skusenost? Bola som vonku, fakt ma stvalo, ze som za kazdy vyber kartou OTP platila horibilne sumy a s mBank-ovou kartou by som to mala zadara.
Inak OTP ma nastvala tym ze zvysila poplatok za vedenie uctu o 20 Sk. Nachval som k nim isla lebo nemali tie trapne poplatky za zauctovanie.

Satrapa
Igy
24.04.08,10:08
mimotemy ale tiez osm cakal 2 mesiace. Treba tam volat a poslat oficialnu reklamaciu. U mna to bolo asi zlou adresou. Po reklamacii mi karta prisla do 4 dni. Teraz v zahranici veselo vyberam kde potrebujem...
peton
24.04.08,15:47
V súvislosti s otázkou či môžu mať účet v mBank aj SVB som dostal nasledovnú odpoveď:

"Služby pre právnické osoby budú zaradené do ponuky banky v koncom druhej polovice tohto roka."

Takže uvidíme či bude dôvod na radosť, lebo zatiaľ počúvam a čítam len samé negatíva.
VladoaKatka
14.05.08,05:57
duves
14.05.08,06:59
Takto to začína....:D


To potom TB ma lacnejsie, tam su denne sms-ky a notifikacie po každom pohybe v cene balíka.
alltracboy
07.04.09,19:16
ma mbank nejaku ochranu vkladov?
Marína
07.04.09,19:27