Viera Klimentová
07.12.07,10:25
Prečítala som si názory na stránku Porada a ostala som trochu v rozpakoch. Som na tejto stránke nováčik a urobím sem, tam chybu. Nie úmyselne, ale z nevedmosti, resp. neskúsenosti pracovať s touto stránkou. Ak potrebujem poradiť v oblasti personalistiky, resp. poskytnúť svoj názor stránka Porady mi dáva k tomu priestor. Snažím sa i napriek mojim nie profesionálnym vedomostiam práce s počítačom písať , či kliknúť tam, kde treba. Podarilo sa mi kliknúť aj niekde bokom, ale svet sa nezrútil , bola som upozornená a opravila som sa. Pre tých, ktorí sa chcú trochu odreagovať je tiež možnosť - piecť, či podebatovať o svojich miláčikoch a pod. (mimochodom chcela som vložiť obrázky ale nepodarilo sa mi to- jednoducho to neviem). Som tu nováčik a ešte asi dlho budem, ale urážať sa pre opodstatnenú kritiku postupu na tejto stránke určite nebudem.
A teraz k problému.
Potrebovala by som poradiť, či je narúšanie medziľudských vzťahov porušovaním ZP? Myslím tým konkrétne urážajúce vystupovanie voči nadriadenému zamestnancovi, resp. svojim kolegom. Je možné použiť upozornenie odvolávajúce sa na § 81 ZP - povinnosti zamestnanca? Listujem aj v ZP s komentármi a príkladmi ale nič konkrétnejšie som nenašla.
Ďakujem za pomoc a želám veľa trpezlivosti s nováčikmi-začiatočníkmi. veď mi sa to tiež naučíme.