Zavrieť

Porady

Medziľudské vzťahy

Prečítala som si názory na stránku Porada a ostala som trochu v rozpakoch. Som na tejto stránke nováčik a urobím sem, tam chybu. Nie úmyselne, ale z nevedmosti, resp. neskúsenosti pracovať s touto stránkou. Ak potrebujem poradiť v oblasti personalistiky, resp. poskytnúť svoj názor stránka Porady mi dáva k tomu priestor. Snažím sa i napriek mojim nie profesionálnym vedomostiam práce s počítačom písať , či kliknúť tam, kde treba. Podarilo sa mi kliknúť aj niekde bokom, ale svet sa nezrútil , bola som upozornená a opravila som sa. Pre tých, ktorí sa chcú trochu odreagovať je tiež možnosť - piecť, či podebatovať o svojich miláčikoch a pod. (mimochodom chcela som vložiť obrázky ale nepodarilo sa mi to- jednoducho to neviem). Som tu nováčik a ešte asi dlho budem, ale urážať sa pre opodstatnenú kritiku postupu na tejto stránke určite nebudem.
A teraz k problému.
Potrebovala by som poradiť, či je narúšanie medziľudských vzťahov porušovaním ZP? Myslím tým konkrétne urážajúce vystupovanie voči nadriadenému zamestnancovi, resp. svojim kolegom. Je možné použiť upozornenie odvolávajúce sa na § 81 ZP - povinnosti zamestnanca? Listujem aj v ZP s komentármi a príkladmi ale nič konkrétnejšie som nenašla.
Ďakujem za pomoc a želám veľa trpezlivosti s nováčikmi-začiatočníkmi. veď mi sa to tiež naučíme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Medziľudské vzťahy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.