studnicka
07.12.07,17:40
Zdravim vsetkych,

potrebovala by som poradit s tymto problemom:
MOmentalne podnikam ako FO na zaklade ZL. Minuly rok som vlozila do majetku firmy nehnutelnost (v katastri je vedena na mna a na manzela). Minuly rok sa nehnutelnost aj odpisovala, bude sa aj tento. Od 1.1.2008 (ak sa podari) vznikne s.r.o., v ktorej sme spolocnikmi i konatelmi ja a manzel. Sidlo firmy FO, ale aj buducej s.r.o. je v tejto nehnutelnosti.

Teda otazka

1. Co treba prilozit k navrhu na zapis do OR ohladne sidla spolocnosti - vypis z katastra? 2x? Kolok 250 Sk? Treba aj prehlasenie majitelov nehnutelnosti o suhlase so sidlom? Ak ano, ma niekto vzor?
2. S.r.o. preberie postupne cely majetok FO, a zivnost zrusim. Ako dostanem tuto nehnutelnost do majtektu s.r.o. alebo ako ju vybrat z majetku FO-podnikatela a prenajimat s.r.o.?

Dakujem za vsetky odpovede a nazory
morgov
07.12.07,16:48
Nehnuteľnosť dostanete do majetku s.r.o. pri založení s.r.o. nepeňažným vkladom do základného imania, na základe znaleckého posudku.
Sídlo fy. doložite kopiou listu vlastníctva danej nehnuteľnosti. ;)
studnicka
07.12.07,17:02
Dakujem za rychlu odpoved. Ale nie je mi jasne - Ak dolozim kopiu listu vlastnictva, nie je potrebne dolozit aj prehlasenie o suhlase so sidlom spolocnosti? A mozem vlozit nehnutelnost do majetku firmy, ked uz je vlastne vlozena do majetku firmy FO?
KEJKA
07.12.07,17:34
ako FO môžete nehnuteľnosť predať, ale môžete ju aj prenajímať.
Súhlas vlastníka musí byť pre zápis sro do OR (ale aj LV)