Zavrieť

Porady

prevod nehnutelnosti z FO na s.r.o.

Zdravim vsetkych,

potrebovala by som poradit s tymto problemom:
MOmentalne podnikam ako FO na zaklade ZL. Minuly rok som vlozila do majetku firmy nehnutelnost (v katastri je vedena na mna a na manzela). Minuly rok sa nehnutelnost aj odpisovala, bude sa aj tento. Od 1.1.2008 (ak sa podari) vznikne s.r.o., v ktorej sme spolocnikmi i konatelmi ja a manzel. Sidlo firmy FO, ale aj buducej s.r.o. je v tejto nehnutelnosti.

Teda otazka

1. Co treba prilozit k navrhu na zapis do OR ohladne sidla spolocnosti - vypis z katastra? 2x? Kolok 250 Sk? Treba aj prehlasenie majitelov nehnutelnosti o suhlase so sidlom? Ak ano, ma niekto vzor?
2. S.r.o. preberie postupne cely majetok FO, a zivnost zrusim. Ako dostanem tuto nehnutelnost do majtektu s.r.o. alebo ako ju vybrat z majetku FO-podnikatela a prenajimat s.r.o.?

Dakujem za vsetky odpovede a nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    morgov je offline (nepripojený) morgov

    morgov
    Nehnuteľnosť dostanete do majetku s.r.o. pri založení s.r.o. nepeňažným vkladom do základného imania, na základe znaleckého posudku.
    Sídlo fy. doložite kopiou listu vlastníctva danej nehnuteľnosti.
    Dakujem za rychlu odpoved. Ale nie je mi jasne - Ak dolozim kopiu listu vlastnictva, nie je potrebne dolozit aj prehlasenie o suhlase so sidlom spolocnosti? A mozem vlozit nehnutelnost do majetku firmy, ked uz je vlastne vlozena do majetku firmy FO?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako FO môžete nehnuteľnosť predať, ale môžete ju aj prenajímať.
    Súhlas vlastníka musí byť pre zápis sro do OR (ale aj LV)

    prevod nehnutelnosti z FO na s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.