fall32
12.12.07,18:21
Prosim vas potrebujem poradit...mam Zivnost uz skoro rok a miesto podnikania mam domacu adresu..Chcem si zriadit kancelariu mimo mojej domacej adresy..Potrebujem tu kancelariu niekde nahlasit?
Dakujem
Zoltán Kovács
12.12.07,17:24
Prosim vas potrebujem poradit...mam Zivnost uz skoro rok a miesto podnikania mam domacu adresu..Chcem si zriadit kancelariu mimo mojej domacej adresy..Potrebujem tu kancelariu niekde nahlasit?
Dakujem

Na živnostenský úrad, a DÚ.
fall32
12.12.07,20:01
musim si potom v zivnosti prepisat miesto podnikania?
Lydka R
12.12.07,20:06
musim si potom v zivnosti prepisat miesto podnikania?

Ja som bola nahlasovať novú kanceláriu asi pred 2 mesiacmi. V živnosti sa mi nemenilo miesto podnikania - ostala domáca adresa, len bolo spísané nahlásenie ani nie prevádzky, ale súvisiaceho priestoru.
No a živn. úrad to oznamuje DÚ.
fall32
12.12.07,21:03
no takze by mi ostala adresa? ak by mi ostala domaca adresa.potom posta by mi chodila domov? neviem ani aku adresu mam dat na vizitky na peciatku a pod..mam dat tu domacu adresu,ktoru mam napisanu v zivnosti,alebo mozem dat tu kde mam kancelariu?
KEJKA
12.12.07,21:20
adresa kancelárie by bola len korešpondenčná adresa, ale na účtovných dokladoch musíš mať adresu podľa registrácie, teda meno a adresu trvalého bydliska.
takže bud túto adresu alebo obe adresy.....rozhodni sa.
fall32
13.12.07,08:35
dakujem za informaciu...takze tak ci tak kancelariu musim nahlasit??a musia byt na kancelarii otvaracie hodiny,alebo nieco podobne?
Zoltán Kovács
13.12.07,08:54
dakujem za informaciu...takze tak ci tak kancelariu musim nahlasit??a musia byt na kancelarii otvaracie hodiny,alebo nieco podobne?

Áno, prevádzka, resp. súvisiace priestory musia byť riadne označené v zmysle živ.zákona.
mandula
13.12.07,20:45
Na živnostenský úrad, a DÚ.

Pokiaľ kancelária nemá charakter prevádzky, nahlasovať ju netreba. Ak ju potrebujem len na to, aby som mala kde spracovať a uchovávať doklady (a nemusela šanóny a doklady rozložené po stole pred návštevou odpratávať do spálne a večer späť do obývačky aby som mala si kde ľahnúť:D), tak to bude len priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti. Ten sa podľa poslednej vety § 17 ods.7 zákona č. 455/1991 o živnostenskom podnikaní, nahlasuje len v prípadoch uvedených v odseku 3 písm. a) a d), čiže len:
a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,
d) výstavné priestory a vzorkové predajne.

Čo sa týka označenia, s tým súhlasím.
fall32
14.12.07,14:54
Presne pre tento dovod chcem kancelariu,aby som si doma nerobil bordel :D....Co to znamena oznacit kancelariu?Staci niekde na dverach logo firmy?Alebo musia byt otvaracie hodiny a pod.?...Ja v tej kancelarii nebudem prijimat ziadnych zakaznikov.To bude kancelaria pre dvoch ludi ,ktori budu sediet len za pocitacom a makat.
mandula
14.12.07,16:08
Viď § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka a § 17 ods. 7 Živnostenského zákona :

513/1991 Zb. Obchodný zákonník
§ 7
(3) Prevádzkárňou sa rozumie priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Prevádzkáreň musí byť označená obchodným menom podnikateľa, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkárne alebo iné rozlišujúce označenie.

455/1991 Zákon o živnostenskom podnikaní
§ 17
7) Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa primerane vzťahujú aj na združené prevádzkarne, na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti a na technické a technologické zariadenia určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.
koszi
02.01.08,13:46
Môže byť priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti bytovým priestorom? Môžem prípadnú kontrolu (z ÚP kvôli dotácii) presmerovať zo sídla do spomínaného priestoru, alebo prísne kontrolujú sídlo? Ďakujem.
lionela
07.01.08,09:24
Znamena to teda, ze staci na kancelariu uviest obchodne meno? Pretoze, tiez mam zriadenu kancelariu, kde nebudem ziadnych klientov prijimat a nebudem sa tam vyskytovat pravidelne, takze tam neviem uviest presne uradne hodiny. Co s tym?
mandula
07.01.08,11:47
Znamena to teda, ze staci na kancelariu uviest obchodne meno? Pretoze, tiez mam zriadenu kancelariu, kde nebudem ziadnych klientov prijimat a nebudem sa tam vyskytovat pravidelne, takze tam neviem uviest presne uradne hodiny. Co s tym?

V tomto prípade kanceláriu nahlasovať netreba, je potrebné ju označiť obchodným menom podnikateľa a nie je potrebné uvádzať ani úradné hodiny.
lionela
08.01.08,06:43
Kancelariu vsak uz nahlasenu mam, kedze som si na nu dala aj adreasu miesta podnikania. Staci aj takto iba oznacenie kancelarie obchodnym menom? Skutocne tam klientov prijimatnebudem, kancelaria je zriadena len z dovodu, aby som nafakturu a peciatku mohla uvadzat tuto adresu, kedzeje to miesto podnikania. Za odpoved vopred dakujem.
ajale
08.01.08,07:31
mimotemyAby som nezacinala novu temu kvoli jednej otazke. :confused:Ako je to s tou "zdravotnou prehliadkou pracoviska? Ak chcem pracovat z domu, t.j. jedneho obycajneho pocitacoveho kutu v byte, tiez mi maju skontrolovat pracovisko? Viem, ze ked ich volali z manzelovej firmy, pytali sa kolky tam pracuju. Po odpovedi, ze momentalne len dvaja, dostali odpoved...."Jaaaaj, to sa nacakate kym k vam prideme..."