Zavrieť

Porady

KANCELARIA VERZUS SIDLO FIRMY

Prosim vas potrebujem poradit...mam Zivnost uz skoro rok a miesto podnikania mam domacu adresu..Chcem si zriadit kancelariu mimo mojej domacej adresy..Potrebujem tu kancelariu niekde nahlasit?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fall32 Pozri príspevok
    Prosim vas potrebujem poradit...mam Zivnost uz skoro rok a miesto podnikania mam domacu adresu..Chcem si zriadit kancelariu mimo mojej domacej adresy..Potrebujem tu kancelariu niekde nahlasit?
    Dakujem
    Na živnostenský úrad, a DÚ.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    fall32 Pozri príspevok
    musim si potom v zivnosti prepisat miesto podnikania?
    Ja som bola nahlasovať novú kanceláriu asi pred 2 mesiacmi. V živnosti sa mi nemenilo miesto podnikania - ostala domáca adresa, len bolo spísané nahlásenie ani nie prevádzky, ale súvisiaceho priestoru.
    No a živn. úrad to oznamuje DÚ.

    fall32 je offline (nepripojený) fall32

    fall32
    no takze by mi ostala adresa? ak by mi ostala domaca adresa.potom posta by mi chodila domov? neviem ani aku adresu mam dat na vizitky na peciatku a pod..mam dat tu domacu adresu,ktoru mam napisanu v zivnosti,alebo mozem dat tu kde mam kancelariu?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    adresa kancelárie by bola len korešpondenčná adresa, ale na účtovných dokladoch musíš mať adresu podľa registrácie, teda meno a adresu trvalého bydliska.
    takže bud túto adresu alebo obe adresy.....rozhodni sa.

    fall32 je offline (nepripojený) fall32

    fall32
    dakujem za informaciu...takze tak ci tak kancelariu musim nahlasit??a musia byt na kancelarii otvaracie hodiny,alebo nieco podobne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fall32 Pozri príspevok
    dakujem za informaciu...takze tak ci tak kancelariu musim nahlasit??a musia byt na kancelarii otvaracie hodiny,alebo nieco podobne?
    Áno, prevádzka, resp. súvisiace priestory musia byť riadne označené v zmysle živ.zákona.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    smith Pozri príspevok
    Na živnostenský úrad, a DÚ.
    Pokiaľ kancelária nemá charakter prevádzky, nahlasovať ju netreba. Ak ju potrebujem len na to, aby som mala kde spracovať a uchovávať doklady (a nemusela šanóny a doklady rozložené po stole pred návštevou odpratávať do spálne a večer späť do obývačky aby som mala si kde ľahnúť), tak to bude len priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti. Ten sa podľa poslednej vety § 17 ods.7 zákona č. 455/1991 o živnostenskom podnikaní, nahlasuje len v prípadoch uvedených v odseku 3 písm. a) a d), čiže len:
    a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,
    d) výstavné priestory a vzorkové predajne.

    Čo sa týka označenia, s tým súhlasím.

    fall32 je offline (nepripojený) fall32

    fall32
    Presne pre tento dovod chcem kancelariu,aby som si doma nerobil bordel ....Co to znamena oznacit kancelariu?Staci niekde na dverach logo firmy?Alebo musia byt otvaracie hodiny a pod.?...Ja v tej kancelarii nebudem prijimat ziadnych zakaznikov.To bude kancelaria pre dvoch ludi ,ktori budu sediet len za pocitacom a makat.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Viď § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka a § 17 ods. 7 Živnostenského zákona :

    513/1991 Zb. Obchodný zákonník
    § 7
    (3) Prevádzkárňou sa rozumie priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Prevádzkáreň musí byť označená obchodným menom podnikateľa, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkárne alebo iné rozlišujúce označenie.

    455/1991 Zákon o živnostenskom podnikaní
    § 17
    7) Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa primerane vzťahujú aj na združené prevádzkarne, na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti a na technické a technologické zariadenia určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.

    koszi je offline (nepripojený) koszi

    koszi
    Môže byť priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti bytovým priestorom? Môžem prípadnú kontrolu (z ÚP kvôli dotácii) presmerovať zo sídla do spomínaného priestoru, alebo prísne kontrolujú sídlo? Ďakujem.

    lionela je offline (nepripojený) lionela

    lionela
    Znamena to teda, ze staci na kancelariu uviest obchodne meno? Pretoze, tiez mam zriadenu kancelariu, kde nebudem ziadnych klientov prijimat a nebudem sa tam vyskytovat pravidelne, takze tam neviem uviest presne uradne hodiny. Co s tym?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    lionela Pozri príspevok
    Znamena to teda, ze staci na kancelariu uviest obchodne meno? Pretoze, tiez mam zriadenu kancelariu, kde nebudem ziadnych klientov prijimat a nebudem sa tam vyskytovat pravidelne, takze tam neviem uviest presne uradne hodiny. Co s tym?
    V tomto prípade kanceláriu nahlasovať netreba, je potrebné ju označiť obchodným menom podnikateľa a nie je potrebné uvádzať ani úradné hodiny.

    lionela je offline (nepripojený) lionela

    lionela
    Kancelariu vsak uz nahlasenu mam, kedze som si na nu dala aj adreasu miesta podnikania. Staci aj takto iba oznacenie kancelarie obchodnym menom? Skutocne tam klientov prijimatnebudem, kancelaria je zriadena len z dovodu, aby som nafakturu a peciatku mohla uvadzat tuto adresu, kedzeje to miesto podnikania. Za odpoved vopred dakujem.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    Aby som nezacinala novu temu kvoli jednej otazke. Ako je to s tou "zdravotnou prehliadkou pracoviska? Ak chcem pracovat z domu, t.j. jedneho obycajneho pocitacoveho kutu v byte, tiez mi maju skontrolovat pracovisko? Viem, ze ked ich volali z manzelovej firmy, pytali sa kolky tam pracuju. Po odpovedi, ze momentalne len dvaja, dostali odpoved...."Jaaaaj, to sa nacakate kym k vam prideme..."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.