Stanislav 1975
18.12.07,22:03
Milí poraďáci, pri sledovaní správ, televíznych novín a dennej tlače ma ide priam rozhodiť, ako sa niektorí ľudia priam dobrovoľne vzdajú svojho majetku, domu, bytu za pár korún ktoré si požičajú v roznych spoločnostiach, masívna reklama všade naokolo, viď inzertné noviny, ktoré sú samá reklama na úvery. Priam "dobrosrdečné" úroky s rpmn 250% a samozrejme byt príp. dom založený - NIE záložnou zmluvou- to dosť dlho trvá, musí o tom rozhodnúť súd, ale veľmi jednoducho- tzv. zaisťovacou zmluvou- to znamená, že sa na 2 mesiace zatajíte a možte prísť na kataster si uvedenú nehnuteľnosť napísať na seba.Je to jedna z vecí, ktoré v živote nepochopím, to už musí byť aká zúfalosť takto si požičiavať peniaze. Od Nového roka síce začne platiť nový zákon o úrokoch, ktoré nemožu byť vyššie tuším ako 2- násobok priemeru v SR, ale myslím, si, že uvedený zákon nič nevyrieši, budú sa robiť všelijaké dodatky k zmluvám, úroky sa pomenujú iným slovom a bude sa "bašovať" ďalej- a babky, dedkovia a pod. budú aj naďalej prichádzať o svoj majetok kvoli pár požičaným korunám...
Ale čo už...život je taký a zarábať treba vedieť neférovým, neetickým, ale hlavne legálným sposobom a legálne to bohužiaľ je...:mad:
Stanislav 1975
18.12.07,21:07
Viem, že za uvedenú tému si zlíznem zasa spršku kritiky, že to je ich vec a pod, ale ja som sa rozhodol, že na porade nebudem účinkovať ako nejaký zberač bodov- vedel by som napísať aj veci ktoré by sa Vám veľmi páčili a ja by som zbieral body, ale ja kašlem na body- ja chcem ľuďom niečo povedať svojími príspevkami, chcem byť taký maličký P. Fejer z Paľby, ale zatiaľ mu nesiaham ani po členky- to viem :)
Zoltán Kovács
18.12.07,21:36
Viem, že za uvedenú tému si zlíznem zasa spršku kritiky, že to je ich vec a pod, ale ja som sa rozhodol, že na porade nebudem účinkovať ako nejaký zberač bodov- vedel by som napísať aj veci ktoré by sa Vám veľmi páčili a ja by som zbieral body, ale ja kašlem na body- ja chcem ľuďom niečo povedať svojími príspevkami, chcem byť taký maličký P. Fejer z Paľby, ale zatiaľ mu nesiaham ani po členky- to viem :)

Nemyslím si, že zlízneš kritiku za túto tému, skôr naopak. Mám svoj vyhranený názor na tieto "finančné" inštitúcie. Nikdy by som nevyužil ich služby. Ale žijeme v spotrebnej spoločnosti, v ktorej každy jedinec chce čo najviac spotrebovať, užívať..... A nechce napríklad roky šetriť na to aby konkrétnu komoditu, resp. službu mohol využiť. Preto osobne si myslím, že nie len ich reklamy majú podiel na tom, že ľudia využívajú ich služby. Ale aj dobre cielené reklamy predajných reťazcov, predajcov spotrebného tovaru.
Pýtam sa prečo je reklama na LCD televízor v takom duchu, že teraz sa to dá kúpiť LEN za 19.990,- Sk. Keď nad tým pouvažujem je to cena vyššia ako priemerná mzda na Slovensku. A ide "iba" o televízor, ktorý má každá domácnosť na Slovensku v množstve 1,4 (štatistická hodnota). A vieme, že ako sa počíta priemerná mzda (upratovačka za 5.000,- a topmanažér za 250 tisíc, ich priemer je 127,5 tisíc). Z toho človek má dojem, že si to každý môže dovoliť. A tu začína "davová psychóza", keď to má sused musím to mať aj ja,inak som menejcenný aj keď si to nemôžem dovoliť. A v tomto momente nastupujú tie inštitúcie.

Je to podobný fenomém, ako boli nebankovky. Z čoho vlastne nebankovky rižovali? Z "nenažranosti" ľudí (prepáčte za výraz). Chceli mať viac, preto išli do toho, aj keď logicky uvažujúci človek vedel, že také úroky sa nedajú vyplácať. A teraz je už neskoro plakať nad rozliatým mliekom. A už vonkoncom sa my nepáči myšlienka, že štát by ich mal odškodniť. A to už prečo? Oklamali ich? Áno oklamali. Nútil ich niekdo to doho? Nenútil. Bola to ich slobodná vôľa, a vidina peňazí. Každá investícia, podnikanie má v sebe určité riziko. Čím vyššia je možná výnosnosť tím vyššie je aj riziko padnutia na hubu.

A s "pôžičkárňami" je to rovnako. Ak na to nemám, tak nejdem kupovať. Také je to jednoduché.
Stanislav 1975
18.12.07,21:41
Nemyslím si, že zlízneš kritiku za túto tému, skôr naopak. Mám svoj vyhradený názor na tieto "finančné" inštitúcie. Nikdy by som nevyužil ich služby. Ale žijeme v spotrebnej spoločnosti, v ktorej každy jedinec chce čo najviac spotrebovať, užívať..... A nechce napríklad roky šetriť na to aby konkrétnu komoditu, resp. službu mohol využiť. Preto osobne si myslím, že nie len ich reklamy majú podiel na tom, že ľudia využívajú ich služby. Ale aj dobre cielené reklamy predajných reťazcov, predajcov spotrebného tovaru.
Pýtam sa prečo je reklama na LCD televízor v takom duchu, že teraz sa to dá kúpiť LEN za 19.990,- Sk. Keď nad tým pouvažujem je to cena vyššia ako priemerná mzda na Slovensku. A ide "iba" o televízor, ktorý má každá domácnosť na Slovensku v množstve 1,4 (štatistická hodnota). A vieme, že ako sa počíta priemerná mzda (upratovačka za 5.000,- a topmanažér za 250 tisíc, ich priemer je 127,5 tisíc). Z toho človek má dojem, že si to každý môže dovoliť. A tu začína "davová psychóza", keď to má sued musím to mať aj ja,inak som menejcenný aj keď si to nemôžem dovoliť. A v tomto momente nastupujú tie inštitúcie.

Je to podobný fenomém, ako boli nebankovky. Z čoho vlastne nebankovky rižovali? Z "nenažranosti" ľudí (prepáčte za výraz). Chceli mať viac, preto išli do toho, aj keď logicky uvažujúci človek vedel, že také úroky sa nedajú vyplácať. A teraz je už neskoro plakať nad rozliatým mliekom. A už vonkoncom sa my nepáči myšlienka, že štát by ich mal odškodniť. A to už prečo? Oklamali ich? Áno oklamali. Nútil ich niekdo to doho? Nenútil. Bola to ich slobodná vôľa, a vidina peňazí. Každá investícia, podnikanie má v sebe určité riziko. Čím vyššia je možná výnosnosť tím vyššie je aj riziko padnutia na hubu.

A s "pôžičkárňami" je to rovnako. Ak na to nemám, tak nejdem kupovať. Také je to jednoduché.

Smith- napísané pekne, krásne, excelentne
willma
18.12.07,21:49
Stando aby som ťa opravila, v zmluve je zakotvené, že za pôžičku ručíš bytom a to nie klasickým záložným právom, ale zabezpečovacím prevodom. A ver, že viem o čom hovorím, ja som bola jedným z tých zúfalcov alebo blbov, nazvi to ako chceš, ktorý do toho vleteli po hlave. Ale našťastie sa mi z toho podarilo vymotať, teda vyplatiť s pomocou jednej osoby, na ktorú som sa obrátila na samom dne bahna a o ktorej som si ani v najdivokejších snoch nemyslela, že bude ochotný.
Stanislav 1975
18.12.07,21:57
Stando aby som ťa opravila, v zmluve je zakotvené, že za pôžičku ručíš bytom a to nie klasickým záložným právom, ale zabezpečovacím prevodom. A ver, že viem o čom hovorím, ja som bola jedným z tých zúfalcov alebo blbov, nazvi to ako chceš, ktorý do toho vleteli po hlave. Ale našťastie sa mi z toho podarilo vymotať, teda vyplatiť s pomocou jednej osoby, na ktorú som sa obrátila na samom dne bahna a o ktorej som si ani v najdivokejších snoch nemyslela, že bude ochotný.
Willma, a preto som považoval za potrebné napísať niečo v tomto duchu, inak napísal som, že nie klasickým záložným právom- to je na dnešnú dobu asi až príliš zdlhave pre nich, ale jednoduchšie je to zabezpečovacím právom pre nich.
Inak, aj mne sa pár krát stalo, že som niekedy potreboval dosť akútnu pomoc a namiesto toho, aby mi pomohli tí, o ktorých som si myslel, že pomožu, tak naopak pomohli práve tí o za ktorých by som nedal ani 5 korún a tí, čo som si myslel , že pomožu, tak sa vykašľali na mňa- takže asi tak a odvtedy už nepodceňujem nikoho, ani róma z nejakej osady, lebo nikdy neviem, či práve ten mi nabudúce nepomože...
willma
18.12.07,22:10
čo sa týka zdĺhavosti zápisu, je to asi zajedno, ale ten zabezpečovací prevod, je dosť mrcha titul nadobudnutia v tom, že veriteľ preukáže zmluvu a v nej taký malý bodík, ak dlžník neplatí, tak prepis bytu je omnoho jednoduchší, ako pri záložnom práve
Stanislav 1975
18.12.07,22:15
čo sa týka zdĺhavosti zápisu, je to asi zajedno, ale ten zabezpečovací prevod, je dosť mrcha titul nadobudnutia v tom, že veriteľ preukáže zmluvu a v nej taký malý bodík, ak dlžník neplatí, tak prepis bytu je omnoho jednoduchší, ako pri záložnom práve

Samozrejme willmuška, máš pravdu, lebo keď má napríklad nejaká banka záložné právo na tvoj bytík, a neplatíš, tak musí dať návrh súdu, aby odobril prepis ale pri zabezpečovacej zmluve stačí dojsť na kataster, že si napr. nezaplatila 2 splátky a byt už je ich- v priebehu hodiny.
skaspa
19.12.07,05:06
každý človek by si mal byť v prvom rade vedomí, čo podpisuje (aj keď u starších ľudí, ktorí nepoznajú dnešnú dobu je to trochu zložité); nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ak si požičiam 100 000 Sk a založím byt za milión... no ťažko sa k tomu vyjadrovať; na druhej strane mi je jasné, že títo poskytovatelia pôžičiek to majú do bodky premyslené a často aj svojich klientov pekne oblbnú, len aby pôžičku poskytli; požičiate si 100 000 Sk a 18 mesiacov splácate po 5 tis. Poviete, veď to neni zlé, to nejako utiahnem. 18 mesiacov splácate a aj tak prídete o byt a prečo? Lebo tých 5 tis. bol iba úrok a ku koncu zmluvy ste mali zaplatiť aj tých 100 000 Sk istiny, ktoré však nemáte, ale to nikoho nezaujíma. A keď si to zrátate - poskytovateľ má 5 000 Sk x 18 mesiacov = 90 000 Sk a byt za milión a požičal vám len 100 000 Sk = v skutočnosti prišiel k tomu bytu za 10 000 Sk.
A práve takýchto ľudí by mal chrániť štát, nejaký max. úrok vôbec nepomôže, úrok dajú v zákonnej výške a zvyšok bude poplatok za vedenie úveru a sme tam, kde sme aj boli. Síce niesom právnik, ale videl by som to tak, že ak by sa nejaká pôžičková spoločnosť dostala k bytu, nemohla by si ho celý nechať resp. sama predať, ale musela by ho predať napr. na dražbe, z peňazí z dražby by uspokojila svoju pohľadávku a zvyšok by išlo človeku, ktorý si peniaze požičal a ktorého byt sa dražil. Možno by si potom za tieto peniaze dokázal kúpiť nejaký menší byť, ale stále lepšie ako obísť naprázdno.
Navyše ja už som videl toľko reportáží o tomto probléme v TV, sa čudujem, že sa toľko ľudí na to stále dáva.
endrju
19.12.07,05:18
mimotemy
Stano, zaujímavá téma, ktorá by si zaslúžila umiestnenie do blogu. Neporozmýšľaš nad tým?
Nadpis "Šľak ma ide trafiť" (aj keď prevzatý z literárnej tvorby jednej známej osobnosti) by mohol byť veľmi priliehavý pre jednu blogerskú rubriku. ;)

Nie som bloger (akosi ma to zatiaľ neťahá k spisovaniu svojich zážitkov) a preto asi neposkytnem konkrétne rady ako postupovať, ale na Porade prispieva viacej skúsených blogerov, ktorí asi dokážu pomôcť. :cool:
účtovník 007
19.12.07,06:59
Ja mám najradšej reklamu:

Kto rýchlo dáva, dva-krát dáva......a ja vždy tú reklamu dokončím.....a tri-krát rýchlejšie berie.:cool:
elli
19.12.07,17:03
Alebo - stare zname Goebelsovo:
"Ak myslis, tak nehovor.
Ak hovoris, tak nepis.
Ak pises, tak nepodpisuj.
Ak podpises - tak sa necuduj"
duves
19.12.07,17:29
Stando aby som ťa opravila, v zmluve je zakotvené, že za pôžičku ručíš bytom a to nie klasickým záložným právom, ale zabezpečovacím prevodom....
Ano je tak. Este doplnim, ze nebankovky zvycajne vyberaju splatky tyzdenne, co je naozaj pre dlznika neuveritelny problem dodrzat. Ak si veritel do zmluvy uvedie, ze v pripade omeskania sa uplatni kupna zmluva, je po srande. Je uplne jasne koho potrebuju dostat. Jedna sa o ludi s nizkym pravnym rozhladom. Zmluvu a jej podmienky necitaju.
willma
19.12.07,21:01
No jo tak to vyzerá, že som jediný blb, ktorý sa k svojej blbosti takto verejno- anonymne priznáva :o, ale verte, že som tú superzmluvu podpísala pri plnom vedomí. Inak môj skromný názor (a to nechcem na nikoho útočiť), v tom čase, keď sa to stalo som bola pre bankové domy absolutne nezaujímavá, dlhy na krku riadne a toto mi relatívne pomohlo neprísť o strechu nad hlavou v danom okamihu. Stále som si hovorila, že sa zamestnám za slušný príjem, zvýšila som si ho i oficiálnym prenájmom nehnuteľnosti, a stále som bola pre banky nezaujímavý červíček. Bola som v banke s preukázaným vysokým príjmom, ručenie nehnuteľnosťou a nič, ale z druhej strany som dala rovnaké podklady a potvrdenia sprostredkovateľovi a zrazu bolo získanie úveru maličkosťou-samozrejme za slušnú províziu:mad: Tak mi teraz niekto povedzte, ako je to možné? Jo a právny rozhľad mám dosť dobrý, to ste si snáď všimli(teda čo sa týka rodinného práva).
cloe
19.12.07,21:11
No jo tak to vyzerá, že som jediný blb, ktorý sa k svojej blbosti takto verejno- anonymne priznáva :o, ale verte, že som tú superzmluvu podpísala pri plnom vedomí. Inak môj skromný názor (a to nechcem na nikoho útočiť), v tom čase, keď sa to stalo som bola pre bankové domy absolutne nezaujímavá, dlhy na krku riadne a toto mi relatívne pomohlo neprísť o strechu nad hlavou v danom okamihu. Stále som si hovorila, že sa zamestnám za slušný príjem, zvýšila som si ho i oficiálnym prenájmom nehnuteľnosti, a stále som bola pre banky nezaujímavý červíček. Bola som v banke s preukázaným vysokým príjmom, ručenie nehnuteľnosťou a nič, ale z druhej strany som dala rovnaké podklady a potvrdenia sprostredkovateľovi a zrazu bolo získanie úveru maličkosťou-samozrejme za slušnú províziu:mad: Tak mi teraz niekto povedzte, ako je to možné? Jo a právny rozhľad mám dosť dobrý, to ste si snáď všimli(teda čo sa týka rodinného práva).

willma, vôbec si nemyslím, že si jediný "blb":D /prepáč mi citáciu/. Poznám veľa ľudí, aj vysokoškolsky vzdelaných, napr. moje priateľky učiteľky, ktoré išli do toho pri plnom vedomí. Podobne ako tebe im pravdepobodne v tom čase nič iné nezostávalo. Človek sa učí na svojich chybách.:)
willma
19.12.07,21:15
Tak dík, a citáciu ti odpúšťam :D, ako som už písala, smeje sa mi celkom fajn, lebo som sa tej dobrosrdečnej tetušky zbavila :cool:, pardon samozrejme vyplatením istiny :D
Rozalka
19.12.07,21:18
Človek sa učí na svojich chybách.:)
mimotemy Mladý človek sa učí na svojich chybách, človek v strednom veku sa učí na chybách iných, a :rolleyes: starší :rolleyes: chyby nerobíme, :D:Dchacha
cloe
19.12.07,21:21
mimotemy Mladý človek sa učí na svojich chybách, človek v strednom veku sa učí na chybách iných, a :rolleyes: starší :rolleyes: chyby nerobíme, :D:Dchacha

To ty akože si už v 17-tke starší človek?:eek:
willma
19.12.07,21:38
mimotemy Mladý človek sa učí na svojich chybách, človek v strednom veku sa učí na chybách iných, a :rolleyes: starší :rolleyes: chyby nerobíme, :D:Dchacha
Áno mami, ale musím priznať, že sa už tiež blížim k 17 :D:D:D
Stanislav 1975
19.12.07,22:16
No jo tak to vyzerá, že som jediný blb, ktorý sa k svojej blbosti takto verejno- anonymne priznáva :o, ale verte, že som tú superzmluvu podpísala pri plnom vedomí. Inak môj skromný názor (a to nechcem na nikoho útočiť), v tom čase, keď sa to stalo som bola pre bankové domy absolutne nezaujímavá, dlhy na krku riadne a toto mi relatívne pomohlo neprísť o strechu nad hlavou v danom okamihu. Stále som si hovorila, že sa zamestnám za slušný príjem, zvýšila som si ho i oficiálnym prenájmom nehnuteľnosti, a stále som bola pre banky nezaujímavý červíček. Bola som v banke s preukázaným vysokým príjmom, ručenie nehnuteľnosťou a nič, ale z druhej strany som dala rovnaké podklady a potvrdenia sprostredkovateľovi a zrazu bolo získanie úveru maličkosťou-samozrejme za slušnú províziu:mad: Tak mi teraz niekto povedzte, ako je to možné? Jo a právny rozhľad mám dosť dobrý, to ste si snáď všimli(teda čo sa týka rodinného práva).
Willmuška, vobec nejsi jediný blb, ako si sa nazvala- neboj, ja som tiež raz spravil vec takú, že sa s tým hanbím niekomu priznať, lebo sa bojím, že ma pošle rovno niekam do ústavu, ale enormnú blbosť, ober- blbosť. - každý može zlyhať niekedy a našťastie, síce som došiel o nejaké financie, ale neumrem bez nich, zaobídem sa bez nich, ty si sa vyhrabala z tvojho problému našťastie a vlastne máme šťastie, len oveľa viac je tých ľudí, čo sa z toho nevyhrabali, bohužiaľ.
Stanislav 1975
19.12.07,22:22
mimotemy
Stano, zaujímavá téma, ktorá by si zaslúžila umiestnenie do blogu. Neporozmýšľaš nad tým?
Nadpis "Šľak ma ide trafiť" (aj keď prevzatý z literárnej tvorby jednej známej osobnosti) by mohol byť veľmi priliehavý pre jednu blogerskú rubriku. ;)

Nie som bloger (akosi ma to zatiaľ neťahá k spisovaniu svojich zážitkov) a preto asi neposkytnem konkrétne rady ako postupovať, ale na Porade prispieva viacej skúsených blogerov, ktorí asi dokážu pomôcť. :cool:
Andrej a vieš, že máš pravdu? Po novom roku, nejaký blog založím asi a uvidím ako sa mi bude dariť. Ale až po Novom roku, vieš idú Vianoce a teraz sa krotím, nech ma cez sviatky "šľak netriafa":)
Ale samozrejme, mám aj pekné námety na druhej strane- veľa dobrých skutkov poznám, veľa firiem, čo pomáhajú, takže bude to aj opačne.
kitky
19.12.07,22:26
Samozrejme willmuška, máš pravdu, lebo keď má napríklad nejaká banka záložné právo na tvoj bytík, a neplatíš, tak musí dať návrh súdu, aby odobril prepis ale pri zabezpečovacej zmluve stačí dojsť na kataster, že si napr. nezaplatila 2 splátky a byt už je ich- v priebehu hodiny.
suhlas. pred tyzdnom som bola svedkom jednej tragedie.rodina prisla o 4 milionovy dom kvoli 150-tisicovej dlzobe.oneskorili sa s platenim a boli ochotni to doplatit aj s pokutou. nedali im ziadnu sancu. v pondelok dostali papier, ze nedodrzali splatky, v stredu bol dom prepisany na firmu.
obycajny hyenizmus, ale v medziach zakona.
Stanislav 1975
19.12.07,22:31
Alebo - stare zname Goebelsovo:
"Ak myslis, tak nehovor.
Ak hovoris, tak nepis.
Ak pises, tak nepodpisuj.
Ak podpises - tak sa necuduj"
Elli, a to fakt povedal ujo Goebells? To si poznačím do notesu- veľmi pravdivé. Inak ten Goebels bol celkom inteligentný, múdry človek- LEN ŠKODA, ŽE STÁL NA TEJ DRUHEJ STRANE BARIKADY
Inak Nemci, mali viac takých ľudí, napr. Heydrich bol aj celkom dobrý "manager", len vravím, škoda, že stáli na strane zločinu a špiny, i keď na druhej strane ani ruskí vojaci neboli nejakí slušnučkí, uhladení dobrí ľudkovia- tiež občas niekde niekoho okradli, raz za čas niekoho znásilnili a pod.
willma
20.12.07,06:11
suhlas. pred tyzdnom som bola svedkom jednej tragedie.rodina prisla o 4 milionovy dom kvoli 150-tisicovej dlzobe.oneskorili sa s platenim a boli ochotni to doplatit aj s pokutou. nedali im ziadnu sancu. v pondelok dostali papier, ze nedodrzali splatky, v stredu bol dom prepisany na firmu.
obycajny hyenizmus, ale v medziach zakona. Kitky, ale mám taký dojem, že existuje možnosť získať ten dom späť, nech sa urýchlene obrátia na príslušný súd, respektíve priamo na ministerstvo spravodlivosti, veď pán minister sa neraz verejne vyjadril, že po takýchto prípadoch prevodov majetku ostro pôjde.
misomiso
20.12.07,06:35
Elli, a to fakt povedal ujo Goebells? To si poznačím do notesu- veľmi pravdivé. Inak ten Goebels bol celkom inteligentný, múdry človek- LEN ŠKODA, ŽE STÁL NA TEJ DRUHEJ STRANE BARIKADY
Inak Nemci, mali viac takých ľudí, napr. Heydrich bol aj celkom dobrý "manager", len vravím, škoda, že stáli na strane zločinu a špiny, i keď na druhej strane ani ruskí vojaci neboli nejakí slušnučkí, uhladení dobrí ľudkovia- tiež občas niekde niekoho okradli, raz za čas niekoho znásilnili a pod.

Ano, asi tazko mohol v historii ludstva niekto byt IBA dobry elabo IBA zly. Navyse vsetko je to o uhle pohladu. Precitajte si na stranke http://sk.metapedia.org v slovencine o Hitlerovi, aky to bol humanista a ludomil. Navyse mal socialne citenie. :)
Tanče
20.12.07,07:49
Ano, asi tazko mohol v historii ludstva niekto byt IBA dobry elabo IBA zly. Navyse vsetko je to o uhle pohladu. Precitajte si na stranke http://sk.metapedia.org v slovencine o Hitlerovi, aky to bol humanista a ludomil. Navyse mal socialne citenie. :)

tu už fakt človek nevie, čomu má veriť. Brebehla som ten link len zbežne, Misomiso ty ho máš určite prelúskaný dopodrobna, čo si o tom myslíš?
kitky
20.12.07,20:09
Kitky, ale mám taký dojem, že existuje možnosť získať ten dom späť, nech sa urýchlene obrátia na príslušný súd, respektíve priamo na ministerstvo spravodlivosti, veď pán minister sa neraz verejne vyjadril, že po takýchto prípadoch prevodov majetku ostro pôjde.

Na toto som ich tiez upozornila ale myslim si ze s tym nepohnu.
Toto je vysoko sofistikovany pravne prepracovany hyenyzmus.
Manual
20.12.07,20:20
Stanko a máš licenciu na tému Šľak ma ide trafiť ? Pretože takéto niečo dávno založil nebohý Július Satinský...:D To len tak mimotemy
willma
20.12.07,20:49
Na toto som ich tiez upozornila ale myslim si ze s tym nepohnu.
Toto je vysoko sofistikovany pravne prepracovany hyenyzmus. Za pokus to stojí, horšie by už dopadnúť nemali.
Melnick
20.12.07,20:54
suhlas. pred tyzdnom som bola svedkom jednej tragedie.rodina prisla o 4 milionovy dom kvoli 150-tisicovej dlzobe.oneskorili sa s platenim a boli ochotni to doplatit aj s pokutou. nedali im ziadnu sancu. v pondelok dostali papier, ze nedodrzali splatky, v stredu bol dom prepisany na firmu.
obycajny hyenizmus, ale v medziach zakona.
Tak toto ma vie vždy dožrať. K svojmu majetku sa nejde človek prepracovať/ 1m pod RD nevysporiadaný po rodičoch = 2 roky vybavovania cez ROEP a pod./ a podvodníci majú majetok vybavený za 2 dni. :mad:
duves
31.12.07,09:21
Tak toto ma vie vždy dožrať. K svojmu majetku sa nejde človek prepracovať/ 1m pod RD nevysporiadaný po rodičoch = 2 roky vybavovania cez ROEP a pod./ a podvodníci majú majetok vybavený za 2 dni. :mad:
Peniaze robia zazraky. Na počkanie.
Tanče
31.12.07,10:52
Tak toto ma vie vždy dožrať. K svojmu majetku sa nejde človek prepracovať/ 1m pod RD nevysporiadaný po rodičoch = 2 roky vybavovania cez ROEP a pod./ a podvodníci majú majetok vybavený za 2 dni. :mad:

mozes ten tvoj problem prosim trochu rozviest, ja mam podobny problem.(kusok stavby na cudzom pozemku) a atiez mat toho ide rozhodit.
tetrisss
31.12.07,11:10
Aj mna ide slak trafit, ked pocujem o tychto organizaciach, jasne ze je to hyenizmus atd, ale ... preco clovek podpise takyto popravci list preboha? Vsak ked si chce normalny clovek pozicat, tak predsa su tu na to penazne institucie, uz pocujem, ako ste sa nasr... nastvali, ale pocujte, ak niekto si nemoze pozicat v banke, pretoze nema taky prijem, tak ako prosim vas chce splacat tie neludske uroky ? Kazdy ma na to rozum, aby si spocital a precital k comu sa zavazuje. Mne sa podobny pripad stal pri lizingu na ojazdene auto, potrebovala som 250000 a lizingovka ku mne prisla okamzite, ale ked som zistila, ze preplatim plus 70 percent, tak to musim odmietnut a pozicat si inde, alebo vobec. A ked pocujem, na co si chcu pozicat a nakoniec aj pozicaju ludia v tychto organizaciach, tak verte mi alebo nie, ani ich niekedy nelutujem.
duves
31.12.07,12:19
mozes ten tvoj problem prosim trochu rozviest, ja mam podobny problem.(kusok stavby na cudzom pozemku) a atiez mat toho ide rozhodit.
Treba ist za notarom a spisat notarsku zapisnicu o vydrzani pozemku. Avsak 10 rokov budes v neistote, ze ktokolvek sa ozve a bude sa domahat tej casti pozemku, tak mozes o to prist. Lepsie je vsak daco urobit ako nič.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Vydr%C5%BEanie
191946
20.01.08,09:16
vyhybajte sa úverom ako čert svätenej vode.Radšej hladujte,ono vám to len prospeje.
Nikdy,nikdy si nepožičiavajte!!!!!Nikdy!!!
duves
20.01.08,10:40
Viera Klimentová
23.01.08,11:03
Niečo som zbabrala. Vyhodila som Smitha. Ak sa dá, vráťte ho nazad.Veľmi sa ospravedlňujem. Chcele som priadať body, ale to sa nedá, potom som chcela dať súhlas a už tam Smith nie je.
S jeho príspevkom súhlasím do bodky. Vidina zisku u ľudí totiž zatemňuje mozog.
Čo mňa vie veľmi rozčúliť, je naivita niektorých ľudí, ktorí zase naopak požičajú peniaze podvodníkom. Alebo naletia ľuďom, ktorí im prišli vrátiť preplatky... a majú len päť tisícové bankovky..... Je to niekedy až neuveriteľné, aké kontrasty nastávajú - bezhraničná dôvera a bezhraničná chamtivosť. Viera
Chobot
23.01.08,11:32
Niečo som zbabrala. Vyhodila som Smitha. Ak sa dá, vráťte ho nazad.Veľmi sa ospravedlňujem. Chcele som priadať body, ale to sa nedá, potom som chcela dať súhlas a už tam Smith nie je.
S jeho príspevkom súhlasím do bodky. Vidina zisku u ľudí totiž zatemňuje mozog.
Čo mňa vie veľmi rozčúliť, je naivita niektorých ľudí, ktorí zase naopak požičajú peniaze podvodníkom. Alebo naletia ľuďom, ktorí im prišli vrátiť preplatky... a majú len päť tisícové bankovky..... Je to niekedy až neuveriteľné, aké kontrasty nastávajú - bezhraničná dôvera a bezhraničná chamtivosť. Viera

Neboj, nikoho si nevyhodila, ty ani na to nemáš právomoci.;):D

Smithov príspevok nájdeš na prvej strane, asi si pozerala druhú stranu témy.
dilnak
23.01.08,11:59
Niečo som zbabrala. Vyhodila som Smitha. Ak sa dá, vráťte ho nazad.Veľmi sa ospravedlňujem. Chcele som priadať body, ale to sa nedá, potom som chcela dať súhlas a už tam Smith nie je.
S jeho príspevkom súhlasím do bodky. Vidina zisku u ľudí totiž zatemňuje mozog.
Čo mňa vie veľmi rozčúliť, je naivita niektorých ľudí, ktorí zase naopak požičajú peniaze podvodníkom. Alebo naletia ľuďom, ktorí im prišli vrátiť preplatky... a majú len päť tisícové bankovky..... Je to niekedy až neuveriteľné, aké kontrasty nastávajú - bezhraničná dôvera a bezhraničná chamtivosť. Viera
Iba k tej bezhraničnej dovere...tiež patrím medzi napálených ludí ale nie z dovodu chamtivosti, ale iba koli podmienkam ktoré si určili banky. Mal som určitý príjem manželku na materskej a viac detí, takže som bol pre banky nesolventný. S financiami som nemal problem lebo som si vedel rukami čo to privyrobiť...žiadne podvody akurát že som na to nemal doklad. Tak som sa obrátil na NBF...národný bytový fond a.s. Dalej už rozvíjať nemusím koniec poznáte. Naštastie ma to až tak vela nestálo, ale od vtedy nemám rád ani banky.
Viera Klimentová
23.01.08,12:00
Ďakujem.
ZuzanaP
23.01.08,12:49
V súvislosti s nebankovkami: veľa ľuďom sa nepáči, že by poškodených mal odškodniť štát, ale štát si teraz užíva "zhabaný" majetok konateľa BMG, nie doslovne, aby som niekoho zas nenaštvala. Napr. myslím, že vilu v Košiciach darovali nejakému detskému domovu. Je to síce pekné, ale spravodlivé?! :o
duves
23.01.08,12:59
Spravodlive by to bolo vtedy, keby bola verejna poprava pachatelov. To ako priklad pre ostatnych.
Takto to ostane v rovine špekulacii: "Čo by bolo, keby bolo?" a bez obav z dalsich tunelov a ako svetly vzor pre ostatnych.
willma
23.01.08,13:15
No ja neviem, ale išli do rizika s vidinou zisku. Myslíš, že keby ten zisk mali, tak by sa oň s ostatnými daňovými poplatníkmi podelili. Ja som tiež podpísala zmluvu o pôžičke s nebankovkou. Našťastie sa mi podarilo z toho dostať. Mám si tiež podať návrh na moje odškodnenie, lebo som preplatila na úrokoch požehnane? Myslím, že by na mňa pozerali ako na mimozemšťana, veď som tiež išla do rizika a vedome.
duves
23.01.08,17:11
Vsetci, co do toho isli, mali tusenie, ze to nie je mozne. A aj nebolo.
Ja som cital zmluvu, jednej pani co ma poziadala napisat nejaky list. V podstate som videl vsetky zmluvy a dodatky. V jednom dodatku podpisala, ze sa zrieka vratenia istiny a urokov. Fakt nechapem. Uz im mali podsunut aj rozsudok smrti. Ich vlastny. Suhlasim, ze si ludia za to mozu sami. A este ukazali, ako sa da na slovensku ryžovať, ze ludia maju velmi nizke pravne povedomie.
daria29
23.01.08,19:32
V súvislosti s nebankovkami: veľa ľuďom sa nepáči, že by poškodených mal odškodniť štát, ale štát si teraz užíva "zhabaný" majetok konateľa BMG, nie doslovne, aby som niekoho zas nenaštvala. Napr. myslím, že vilu v Košiciach darovali nejakému detskému domovu. Je to síce pekné, ale spravodlivé?! :o
fakt je to spravodlivé?nielen vilu, motorky, zariadenie, strelne zbrane,atd..jeho detska si uzivaju, ukazuju sa v smotanke,kaslu na spodinu.preco nedaju na svetlo sveta utajovane cd, aby sa vedelo o tych vladnych papalasoch ,ktorí sa nabalili, a vybrali ked vedeli ,ze to praskne !
Tanče
24.01.08,07:23
fakt je to spravodlivé?nielen vilu, motorky, zariadenie, strelne zbrane,atd..jeho detska si uzivaju, ukazuju sa v smotanke,kaslu na spodinu.preco nedaju na svetlo sveta utajovane cd, aby sa vedelo o tych vladnych papalasoch ,ktorí sa nabalili, a vybrali ked vedeli ,ze to praskne !


ake CD -čko?
dilnak
24.01.08,07:30
Tak to je fakt že ryba smrdí od hlavy a aj pri týchto nebankovkách najlepšie obišli naši vyvolený. O tom čo sa ide diať s nebankovkami vedeli a svoje financie si s predstihom vybrali. Deravé koryto nehali národu...tak ako to stále aj robia
anklar
24.01.08,08:05
ake CD -čko?
Ále... je na ňom jedna taká detektívka;) zo živočíšnej ríše. Hlavní hrdinovia sú žraloci, čo otvárajú tlamy a robia na seba navzájom bu-bu-bu. Ale neublížia si, lebo keby sa jeden zahryzol do druhého, v tom momente by sa mohol aj do neho zahryznúť ďalší a tak by viacerí nemuseli z toho vyviaznuť so zdravou kožou. Potom sú tam vtáky čo lietajú vysoko a myslia si o sebe, že sú orly. Napr. jeden z hlavných hrdinov založil Lesnú ríšu, dosť dlho jej vládol sám, dirigoval všetkých a fabulizoval všetko čo povedal, ale aj to, čo povedali iné zvieratá. Potom, keď sa viacerým zvieratám rozlepili oči, tak ho degradovali. To sa mu - tomu zakladateľovi Lesnej ríše, jasné, nepáči a, fabulizuje ďalej. Ehm, netráp sa, nič nového pod Slnkom. Prečítaj si radšej Ezopove bájky.:)
cactus
24.01.08,10:15
Ále... je na ňom jedna taká detektívka;) zo živočíšnej ríše. Hlavní hrdinovia sú žraloci, čo otvárajú tlamy a robia na seba navzájom bu-bu-bu. Ale neublížia si, lebo keby sa jeden zahryzol do druhého, v tom momente by sa mohol aj do neho zahryznúť ďalší a tak by viacerí nemuseli z toho vyviaznuť so zdravou kožou. Potom sú tam vtáky čo lietajú vysoko a myslia si o sebe, že sú orly. Napr. jeden z hlavných hrdinov založil Lesnú ríšu, dosť dlho jej vládol sám, dirigoval všetkých a fabulizoval všetko čo povedal, ale aj to, čo povedali iné zvieratá. Potom, keď sa viacerým zvieratám rozlepili oči, tak ho degradovali. To sa mu - tomu zakladateľovi Lesnej ríše, jasné, nepáči a, fabulizuje ďalej. Ehm, netráp sa, nič nového pod Slnkom. Prečítaj si radšej Ezopove bájky.:)
zaujímavé vysvetlenie. ja by som odpovedala tak, ako to je s tým CD, vlastne oni spomínali disketu alebo pásku?, vôbec by ma to nenapadlo takto to vysvetliť. obdivujem ľudí s takým fajn zmyslom pre humorhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
daria29
24.01.08,13:48
ake CD -čko?
myslela som CD alebo disketu, ?co hovoril meciar, dal ju na prokuraturu, nechcu ju zverejnit! to je spinavost!takze sa nedozvieme ,ktoz vlady si pekne zarobil a vybral!
Tanče
24.01.08,17:55
Ále... je na ňom jedna taká detektívka;) zo živočíšnej ríše. Hlavní hrdinovia sú žraloci, čo otvárajú tlamy a robia na seba navzájom bu-bu-bu. Ale neublížia si, lebo keby sa jeden zahryzol do druhého, v tom momente by sa mohol aj do neho zahryznúť ďalší a tak by viacerí nemuseli z toho vyviaznuť so zdravou kožou. Potom sú tam vtáky čo lietajú vysoko a myslia si o sebe, že sú orly. Napr. jeden z hlavných hrdinov založil Lesnú ríšu, dosť dlho jej vládol sám, dirigoval všetkých a fabulizoval všetko čo povedal, ale aj to, čo povedali iné zvieratá. Potom, keď sa viacerým zvieratám rozlepili oči, tak ho degradovali. To sa mu - tomu zakladateľovi Lesnej ríše, jasné, nepáči a, fabulizuje ďalej. Ehm, netráp sa, nič nového pod Slnkom. Prečítaj si radšej Ezopove bájky.:)


škoda, ja mam rada dokumenty o zvieratkach....
Tanče
24.01.08,17:56
myslela som CD alebo disketu, ?co hovoril meciar, dal ju na prokuraturu, nechcu ju zverejnit! to je spinavost!takze sa nedozvieme ,ktoz vlady si pekne zarobil a vybral!


ved kto vie co na nej hovoril prokurátor....................................... ........
Stanislav 1975
24.01.08,20:30
Inak, tak ma napadlo,ako ja vystupujem proti rýchlym požičkam a pod. a pri tom asi pred 13 rokmi, som si požičal asi peniažky na najvačší úrok v historii ludstva a to 30.000sk na 2(dve) minúty na 50% úrok.
Vysvetlím-boli sme partia kamaratov ktorá hrala občas medzi sebou kocky o peniažky, viac menej zo zábavy a nastala situacia takato- v banku bolo 30.000sk a mne na kockách padla 1 a 6- tka, to znamena že pri ďalšom hode som vyhraval pri číslach 2,3,4,5 a ja že idem o bank, keďže sa chlapci zhodli na tom, že ho zoberem tak začali strečkovať, že ukáž peniaze keby si náhodou hodil 1,6-to by bola moja prehra a ja že potom donesem a oni že nie a nie - oni chcú vidieť peniaze a tak sa pýtam kamarata, čo som vedel, že je pri stole pri peniazoch a vravím mu nech mi tých 30.000 požičia, nech vidia, že ich mám a on, že len na 50% úrok-tak somnou vybabral a ja som ich zobral do ruky-hodil kocku , padla tuším 2 a tak som zobral bank-jemu som vrátil tých 30.000sk a polovičku výhry z banku- 15.000sk- takže za 2 minúty,50%úrok- aka je to vlastne RPMN?