retriever007
20.12.07,01:13
Mám dosť zaujímavý problém, nejlepšie bude ak to popíšem chronologicky, ako ku tomu došlo.

Na počítači s Win98 SE Sk som testoval nejaký tweak program, ale chcelo to odo mňa aspoň verziu 5.5 od IE. Samozrejme táto verzia na webe už nie je, dokonca som niekde čítal že by sa verzia 7.0 mala dať tu nainštalovať – ale odmietlo mi to....

Našiel som na nejakých starších CD verzie od Atlasu aj z PC Revue (bundlované), nainštalovalo mi to po anglicky a s hrôzou som zistil že nejde prehodiť jazyk. To by mi ani tak nevadilo, aj tak používam Firefox, ale zmenilo mi to aj menu v obyčajnom okne na angličtinu, dokonca niečo aj vo kontextovom menu pravej myši – niečo zostalo slovensky. Hľadal som na webe, veľa som toho nenašiel, rozmýšlal som či to budú .dll, .vxd, .dat alebo iné súbory, niekde som čítal že by to mohlo byť obsiahnuté v nejakom help súbore.

Ako mám vrátiť slovenčinu??? A kde by som našiel slovenský IE 5.5 alebo 6.0???
duves
20.12.07,05:54
Dakde na CD-ecku to mam doma.
Stefan2005
20.12.07,06:40
Linky na staršie verzie IE sú väčšinou fakt nefunkčné...
Ale pokiaľ nutne potrebuješ verziu 5.5, za pokus to stojí: microsoft.sk hotline, sú ochotní, veľakrát pomohli....
Braňo
20.12.07,07:01
retriever007
20.12.07,14:41
Ďakujem za rady, skúsim to s tým českým, ale stále neviem či to vráti pôvodné menu v adresároch... Keby som pekne poprosil, nedal by sa ten slovenský z toho CD krátkodobo zavesiť niekam na web pre stiahnutie???
robovi
20.12.07,15:19
Ďakujem za rady, skúsim to s tým českým, ale stále neviem či to vráti pôvodné menu v adresároch... Keby som pekne poprosil, nedal by sa ten slovenský z toho CD krátkodobo zavesiť niekam na web pre stiahnutie???

mno, len tak na okraj. ja by som ten internet explorer odobral cez ovladacie panely a potom nainstaloval ten novy. samozrejmy je medzitym restart pocitaca.
retriever007
20.12.07,16:17
Skúsil som to s tým českým, na začiatku inštalácie ma to vyzvalo odobrať jazykovú verziu, skúsil som to cez odobrať programy, posledná voľba - predchádzajúci stav exploreru, po nainštalovaní to vyhlásilo že inštalácia sa nepodarila. Pripomínam že to je W98SE SK. TO BUDE CHCIEť NIEčO VYEXTRAHOVAť Z INšTALAčKY /PREčO PRI PREINšTALáCII TO NEVRáTILO SLOVENčINU?) Tápam a hľadám v seriáloch o rozhraní API, vraj to používa shell a com.

http://programovanie.pc.sk/jazyky/clanok.php?ID=161

Extrahovať by sa to dalo cez sfc funkciu, len neviem odkiaľ čo a kam to dať...
retriever007
21.12.07,01:57
No, dnes som bol s kamarátom, a povedal že vo WIN 2000 to nepôjde, ale vo W98SE by triky išli, chcel som iba zameniť to čo mi povedal . on nevie presne ale sú tam dva súbory .DLL so (60), skúsiť by som to vyextrahovať cez SFC.exe z inštalačky (mám legálny Windows), alebo som rozmýšlal že ak sa nájde program ktorý mi otvorí DLL súbor, že by som prepísal angličtinu surovo na drzovku na slovenský preklad...
Každý Explorer je naviazaný na okná bez ohľadu na to či sa využíva na internet, alebo na vyhľadávanie... Jadro má rovnaké a verím tomu že ak sa prepíše úspešne - jazykový modul - nebudú problémy, dokonca som sa TU dočítal že pred 4 rokmi mal človek Win2000 anglickú a keď tam nainštaloval IE slovenský, tak mu to poslovenčilo...

http://www.porada.sk/t15755-explorer-6-v-slovenskej-verzii.html


Takže to nemôže byť zložité... len tajné...
Od velkého MRKVOSOFTU...