SOPHI04
25.12.07,23:56
Ahojte práve som čerstvo zaregistrovaná. Môj problém sa volá panická porucha spojená s depresiou. Možno práve preto že sú vianoce to na mňa tak nejak doľahlo a musím aspoň niekomu povedať môj problém. Už štyri roky sa liečim na panickú poruchu /20 mg. Seroxat/ a bez výsledne.Je medzi vami niekto kto vyhral nad touto pliagou P.P.?
danushka
25.12.07,23:14
Ahoj Sophi, v rubrike zdravie na Porade nájdeš podobné témy dpresia a panická porucha, len skús prehľadať staršie príspevky. Snažím sa Ti pripojiť link, ale nedarí sa mi...ešte vyskúšam. A kľudne sa vyžaluj, nie si sama, čo sa trápiš s týmto problémom. Sviatky sú náročné aj pre zdravých a niekedy práve ľudia, ktorí trpia depresiou práve sviatky prežívajú ako veľkú bolesť a pochopí len ten, kto prežil práve to čo prežívaš teraz Ty.

Tak sa mi to podarilo, dodatočne pripájam linky, kde sa Sophi dočítaš viac, kuk tu:
http://www.porada.sk/t64640-depresia.html
http://www.porada.sk/t15978-panicka-porucha.htm

A DRŽÍM TI PALČEKY, ZVLÁDNEŠ TO !!! Tu sú fantastickí ľudia, ktorí pomôžu.
Eulalia
26.12.07,05:32
Sophi, ak sa nenahneváš, poprosím admina, aby túto Tebou otvorenú tému pripojil k už existujúcej. Sú to dve rovnaké témy, s rovnakým názvom a obsahom, preto si myslím, že duplicita je zbytočná. Danuschka Ti pripla link, nájdeš si ju podľa toho. A pozorne si ju prečítaj, možno tam nájdeš niečo, čo Ti pomôže.
SOPHI04
26.12.07,07:51
Ahoj EULALIA nenahnevám sa ak sa spojím s podobnou témou.Vieš som na porade prvý raz som rada keď mi poradíš.V noci som mala asi zo všetkého toho stresu zo sviatkov depku. Ráno keď som vstala mi stačilo pozrieť sa na moje dve krásne deti a zase je všetko O.K. Chcela by som veľmi prestať brať lieky Seroxat lebo neviem či už to ,že ich beriem štyri roky neškodí môjmu organizmu. Len akonáhle mi začne doktorka znižovať dávky, záchvaty paniky sú po dvoch mesiacoch späť.Neľutujem sa,ale často krát si kladiem otázku prečo práve ja musím v mojich 29 rokoch čeliť tejto hnusobe ktorá sa volá panika.To čo ma teší je aspoň to ,že mám skvelú rodinu.
BXLmiami
26.12.07,08:22
Nájdi si dobrého homeopata,najlepšie homeopata lekára,pokiaľ viem,tak homeopatia má veľmi dobré výsledky pri riešení panickej poruchy.Homeopat lekár preto,aby vedel režírovať aj klasickú liečbu,pretože lieky nemôžeš vysadiť ani naraz,ani sama.
kitky
26.12.07,08:55
Ahojte práve som čerstvo zaregistrovaná. Môj problém sa volá panická porucha spojená s depresiou. Možno práve preto že sú vianoce to na mňa tak nejak doľahlo a musím aspoň niekomu povedať môj problém. Už štyri roky sa liečim na panickú poruchu /20 mg. Seroxat/ a bez výsledne.Je medzi vami niekto kto vyhral nad touto pliagou P.P.?

Ahoj, po styroch rokoch neuspesnej liecby vymen lekara alebo sposob liecby. Nema vyznam pokracovat v niecom co nic neriesi. Panicka porucha si vyzaduje neustalu pracu s vedomim, nielen predpisovanie liekov. Skus aktivnejsie pristupit s svojmu ochoreniu, nespoliehaj sa iba na to, co ti naordinuje lekar ale sama si nastuduj vsetko potrebne o tejto chorobe na internete a pokus sa pre seba najst tu najspravnejsiu cestu.Ty sama seba najlepsie poznas a vies co na teba zabera.Boj sameho seba so sebou samym :) je ten najtazsi, nieto este ked je clovek chory .
Je pred nami Novy rok, ja osobne nemam rada rozne predsavzatia , ale skus ty zobrat to nove co nas caka ako vyzvu na to, aby si skvalitnila svoj zivot hlavne vlastnym pricinenim.
Mas velke stastie, ze mas milujucu rodinu, ktora chape tvoje ochorenie a je ti urcite oporou.Pokial ta pohlad na tvoje deti dostava do " pohody" nemas depresiu.Keby si ju mala , bohuzial ani toto by ta " neprebralo".
Hlavne si neklad otazky, preco ty , nelutuj sa , atd.
Postav sa k svojmu ochoreniu celom. Jedine tadial vedie cesta. Drzim ti palce.Bude to dlhy boj, ale vsetky kladne aspekty mas na svojej strane.
SOPHI04
29.12.07,21:31
Ahojte,chcem sa ti Eulalia poďakovať za správu.Mám sa momentálne fajn.možno aj preto že som bola v práci a tam som sa zase trochu odreagovala.Moja práca je taký môj odpudzovák od panickej poruchy.Keď pracujem aspoň nemyslím nad p.p.To čo si mi poradila aby som si preštudovala o p.p. som spravila.Som rada že som sa zase dozvedela niečo viac o tejto chorobe.Som rada že som sa dozvedela hlavne o tom že je takýchto ľudí z takouto diagnózou viac.Ja túto moju chorobu pred druhými ľuďmi skrývam vedia to len moji najbližší.Je škoda, že mi tu na slovensku sme ešte v tomto dosť pozadu.Keď niekto počuje o niekom, že sa lieči u psychiatra tak hneď už je blázon.Nechcem tým povedať že všetci ľudia sú toho názoru, ale väčšina áno. Aj mňa to stálo dosť ,aby som konečne pochopila ,že zo zubom sa ide k zubárovi a z dušou ku psychiatrovi.Len keby to pochopili aj ostatný.A popritom som úplne normálny človek,mám svoju rodinu, svoju vlastnú firmu, len mám jeden problém ktorý sa volá STRACH.
Eulalia
30.12.07,03:37
Sophi, ešte si prečítaj aj tému Depresia. Vogel tam krásne popisuje aj chemické príčiny týchto chorôb. Čiže nie je to tak, ako sa väčšinou hovorí "šibe mu", ale telu chýbajú niektoré látky, ktoré
sú dôležité pre správne fungovanie našej duše.
A držím Ti palce, aby si sa cítila stále lepšie a lepšie.