Mariya
31.12.07,11:28
Pozdravujem vsetkych a rada by som sa vas spytala na vas nazor.
Mam predajny stanok s oblecenim v centre Bratislavy na trhovisku medzi vietnamcami. Problem je v tom, ze nakupujem tovar vo velkoskladoch vo Vajnoroch, alebo na Vajnorskej ul., kde ale nakupuje väcsina vietnamcov, resp. z "mojho" trhoviska vsetci a tym padom mame vsetci jeden a ten isty tovar. Zakaznik tak nema moznost vyberu a kupi si tovar v prvom stanku, do ktoreho vojde. Neviete mi poradit ako by som mohla toto zvratit? Ceny nizsie dat nemozem, pretoze pravdepodobne nakupujem o nieco drahsie ako oni (oni nakupuju plnu dodavku). Tak jedine co by snad pomohlo je predavat tam ine oblecenie za rovnaku cenu, ale neviem o ziadnych inych lacnych velkoskladoch, alebo dodavateloch. Takto to ide dolu vodou. Alebo myslite, ze mam nadobro zatvorit? Predsa len mi je luto vzdat sa stanku v centre mesta...
dakujem za vase nazory
tetrisss
31.12.07,10:59
Ono to nie je len v centre Bratislavy, ale vsade. Cele Slovensko nakupuje na Vajnorskej a vo Vajnoroch, to iste a za tie iste ceny, no ale nie je uz kde poriadne nakupit v takychto cenach, nase vyrobky, ak aj nejake su, tak to su take ceny, ze ta hlava rozboli. Este teraz som pocula o trhoch v Budapesti, vraj je tam iny tovar a za prijatelne ceny, ale papier ti nikto neda :D, skoro ako vo Vajnoroch.;)
Mariya
31.12.07,11:13
o tych trhoch v Budapesti som tiez uz pocula. nevies kde to tam je, nazov ulice? neviem po madarsky, takze si to ani neviem na nete najst.
danushka
31.12.07,11:21
Obávam sa Mariya, že konkurovať vietnamcom nedokáže žiaden slovák...Cenu musíš držať s nimi, ale využi svoje ,,slovenské čaro", predávaj tak, aby si Ťa našinec na trhu zapamätal, niekedy bežná komunikácia, úsmev na tvári, pohladkanie dieťaťa po tváričke, poprianie šťastia a zdravia robí zázraky. Ja občas v Ke skočím na ,,blšák" a ver mi, že tam, kde je milá obsluha a cítim v stánku človečinu sa tam vraciam. V dnešnej hektickej dobe zabúdame na úsmev, obchodníci chcú len predať, ale človečina je človečina. Stačí mať v stánku balíček cukríkov a po nákupe dať napríklad menšiemu klientovi žuvačku alebo cukrík...A ten dobrý pocit, že niekoho si rozveselila a potešila Ti nik nevezme a možno dotyčný v budúcnosti, keď príde na spomínaný trh v BA, najskôr príde do Tvojho stánku a až tak pôjde da prieskum okolo.
Prajem veľa osobných a obchodných úspechov v Novom roku a samozrejme zdravíčko ;) :)
LUCIA_L
31.12.07,11:26
Nie som odbornik:)
Urcite by som hladala iny tovar ktory vietnamci nemaju. Napriklad co klienti pytaju, ziadaju.
Kedze vies co predavaju vietnamci (predavas to aj ty) skus sa zamerat aj na nejaky iny druh tovaru moze to byt oblecenie ale ine.
A skus najst inych dodavatelov resp. nejaky iny sklad.
No neviem ci som poradila asi moc nie.
Myslim,ze musi existovat nejake ine vychodisko.

Drzim palce;)
VladoaKatka
31.12.07,11:40
Nech sa páči tu máte stránku spomínaného čínskeho centrumu v Budapešti:
http://www.asiacenter.hu/
VladoaKatka
31.12.07,11:43
Ešte je jeden taký nákupný centrum, tam som už bola, ale tie ceny - tie slovenské sú nižšie. Veľkoobchodná nákupná cena je ako u nás maloobchodná.
www.trend2.hu (http://www.trend2.hu)
Mariya
31.12.07,11:54
dakujem. v tom asia center su velkosklady?
Mariya
31.12.07,12:15
Dakujem Vam vsetkym a prajem stastny a uspesny novy rok 2008.
tetrisss
31.12.07,12:29
Na tych madarskych trhoch nemusis vediet vobec madarsky a este ani peniaze nemusis mat ine ako slovenske, ale mozno treba najst niekoho, kto tam bol, aspon prvy krat, ale 100percentne je tam iny tovar a aj ceny pri vacsom odbere su dobre, ale cista ciernota.
VladoaKatka
31.12.07,13:39
dakujem. v tom asia center su velkosklady?

Aj asiacenter aj trend funguje teda vyzerá ako naše nákupné centrá napr.Polus, MAX atď, vyzerá to tam ako butiky, ale majú ceny pre jednotlivcov a majú ceny aj pre obchodníkov - kereskedő t.j. obchodník v ich chápaní.
A dokonca niektoré predajne majú hneď na dverách, že len pre obchodníkov so živnostenským oprávnením. Toto isté funguje aj v Polsku www.ptak.pl (http://www.ptak.pl)

Tam som tiež bola, ceny majú pomerne dobré, dajú aj faktúru VAT - teda ak si plátca DPH tak faktúru vystavia bez DPH, ak nie aj s DPH, ale vo veľkoobchodných cenách. Ak sa berie 1 kus, tak majú maloobchodné ceny.

Ceny nie sú všetko. Treba k tomu nákupu tovaru započítať aj náklady, ktoré sú predpokladám vyššie, ako keď zbehneš na Vajnorskú do skladu...:)

Ale ako to budeš riešiť v prípade reklamácie?
Cesta, náklady na cestu - to už asi tam meniť nepôjdeš a je to otázne, či Ti dajú nový tovar bez mihnutia oka, ako na Vajnorskej? Toto všetko musíš zakalkulovať do cien, a keď to zrátaš, potom už môžeš uvažovať aj o slovenských výrobkoch.
VladoaKatka
31.12.07,13:40
... pri niektorých druhoch výrobkov treba riešiť aj certifikáciu...a to už je kapitola sama o sebe...:)
Mariya
31.12.07,13:57
tak to vyzera, ze najlepsie by bolo prestat predavat oblecenie, teda v mojom pripade, a zacat tam predavat nieco ine. Ale co? Tot zakladna otazka :mee:.
VladoaKatka
31.12.07,14:25
Slovenský národ pil, pije a bude piť...:) Na zdravie...:---:)

- čapované sirupy, víno sudové k tomu pagáčiky, včak aj Tí Tvoji terajší konkurenti sa chcú najesť a vypiť si, nech ochutnajú tie naše slovenské dobroty.
tetrisss
31.12.07,16:53
Inak to vobec nie je zly napad, nie pre konkurentov, ale pre zakaznikov, vietnamci, ti vacsinou co si vsimam jedie tie ich "vonave"sairajty.:D
Filip Glasa
01.01.08,09:02
čo takto si otvoriť veľkosklad s takýmito handrami? Ak majú vietnamci všetko rovnaké, tak skús jednoducho iných dodávateľov z ázie. Tých výrobcov tam musí byť mraky a 100% nájdeš aj iné veci ako majú oni. Čína je veľká a okrem nej, Malajzia, India, Bangladéš. Keď sa pozriem na štítok nejakého tovaru aj v H&M, C&A, tak sú tam práve tieto krajiny.

nebude to také zložité ako to vypadá:
http://www.porada.sk/t66459-dovoz-z-ciny-clo-dph-a-ostatne.html
VladoaKatka
01.01.08,09:44
čo takto si otvoriť veľkosklad veď Mariya má len stánok, s takýmito handrami? s náď s oblečením Ak majú vietnamci všetko rovnaké, tak skús jednoducho iných dodávateľov z ázie. Tých výrobcov tam musí byť mraky a 100% nájdeš aj iné veci ako majú oni. Čína je veľká a okrem nej, Malajzia, India, Bangladéš. Keď sa pozriem na štítok nejakého tovaru aj v H&M, C&A, tak sú tam práve tieto krajiny.

nebude to také zložité ako to vypadá:
http://www.porada.sk/t66459-dovoz-z-ciny-clo-dph-a-ostatne.html

Neviem si predstaviť, že keď doteraz mala maličký stánok na trhovisko, aby sa teraz rozhodla otvoriť veľkosklad... ?
Filip Glasa
01.01.08,10:51
Niektoré tie VO sklady sú veľké len ako bežné MO predajne. Podľa mňa je dobré pokúšať sa rásť.