miroslav491
02.01.08,20:46
zdravým

mam velku chuť aj vôlu začat podnikať cez internet. napr. e-schop na predaj tovaru. Chcel by som preto vedieť čo na to potrebujem. Domeny, živnosti, odvody ma moc nezaujimaju, skôr mam zaujem o biznis story. Je tu niekto kto to ma cele za sebou? Myslim začiatok s e-schopom.
Ake to bolo na začiatku??? Ake je teraz? Ake boli najväčšie problemy????

Dakujem
Zoltán Kovács
02.01.08,19:51
7iro
04.01.08,13:05
Mas na mysli predaj cez e-shop alebo robenie e-shopov?
Alaxin
05.01.08,07:25
Dolezite je mat dostatocny sklad alebo skutocne dobreho dodavatela. Pri e-shope nechcu ludia cakat 2 tyzdne na tovar, chcu ho hned. A je potrebne pamatat na zakonnu moznost vratenia tovaru pri nakupe cez internet do 7 dni. Takze je dobre mat zaroven aj "kamenny" obchod, kde by sa dali tieto vratene veci predavat.
Dáša_
05.01.08,07:32
Už cca 1,5 roka prevádzkujem internetový obchod. Ale upozorňujem, že to nerobím ako hlavný biznis. Takže čo to by so ti vedela povedať. Kľudne sa pýtaj.
migo88
05.01.08,11:13
Ahoj uz vyse roka mam eshop. Zaciatky boli sice tazke trebalo dat ludom o stranke vediet... Ale teraz to uz celkom slusne sype. Mam cca 40-50 zakaznikov mesacne co objedna cca 80 produktov. To je asi taky priemer:)
miroslav491
06.01.08,13:59
ako som už napísal. hlavne ma zaujimaju tie vase začiatky, ako ste začinali ake boli naj. problemy a naopak čo vas prekvapilo svojou jednoduchosťou.. zaujíma skratka biznis story,, take tie "americke obchodne pribehy"
Dáša_
06.01.08,16:00
ako som už napísal. hlavne ma zaujimaju tie vase začiatky, ako ste začinali ake boli naj. problemy a naopak čo vas prekvapilo svojou jednoduchosťou.. zaujíma skratka biznis story,, take tie "americke obchodne pribehy"

zaleži na komodite:), ale na začiatok ma prekvapilo to, že musím osobne zabaliť každý balík, vypísať doklady a odniesť na postu :) Nenapadlo ma, že to môže trvať aj celkom dlho :)
Chcela som predavať drobný sortiment, ale zistila som, že je s tým velmi vela práce. 15 položiek na objednávke a faktura za 400 sk :eek:. Nie zisk, ale celková suma. Tie položky musíš dostat na fakturu, nachystať, zabaliť.

Na sklad musíš mať pripravené nejaké priestory. A ak nemaš velký kapitál do začiatku, tak minimalne prvy rok to čo zarobíš vrazíš naspat do tovaru. Záleží samozrejme na tovare.
Treba mat premyslené obaly, software.

Zaujímavé je, že moji zákazníci (teda 90% zákazníčky) chcú dobierku. Hoci nežiadam peniaze na účet vopred, až po prevzatí objednávky. Aj tak nakoniec mi pošlú peniaze poukážkou.

Potom samozrejme take veci, že nikdy nevyhovieš všetkým.
miroslav491
06.01.08,18:37
diki,, presne toto potrebujem, rady k veci.. este raz dakujem
Hamer01
06.01.08,20:10
keby ste mali dake konkretne otazky mozete ich napisat, venujem sa tvorbe shopou a uz som ich aj viac pomahal rozbehat. z osobnych skusenosti uz viem ze obchod prosperuje pokial predavate zaujimavy tovar, vobec netreba mat tisisce druhou lepsie je sa specializovat a hlavne je dobre mat super reklamu lebo bez toho nejde nic. ak by boli dake otazky alebo by ste potrebovali daku pomoc mozete mi napisat.
miroslav491
07.01.08,12:31
napr.
ako si zabezpečiť skvelu reklamu na webe???
radioxxl
07.01.08,15:20
zabezpecit reklamu nie je problem, skor ju ZAPLATIT :D

taky zaciatocnik, kt. zacina takmer od nuly ( t.j. kapital okolo 50 tis. ) nema sancu podla mna na reklamu ani len pomysliet ( vlastna skusenost ), ale postupne pomalicky na hor to ide aj bez reklamy :)

treba predpokladat, ze bez reklamy nie je mozny rychly rast (tzv. BOOM ) a to takmer v ziadnom pripade !
Filip Glasa
08.01.08,12:12
e-shop musia ľudia nájsť. Cez vyhľadávače a katalógy.
1. prvá vec je optimalizácia pre vyhľadávače. To je veľmi široká téma, ale treba si o tom určite niečo prečítať. Na základe toho sa rozhodneš či začneš optimalizovať sám na kolene, alebo si to necháš zaplatiť.
Je to taký marketing len za cenu prvotnej investície.

http://www.jakpsatweb.cz/vyhledavace.html

2. Klasická reklama - bannery, kontextová inzercia a podobne. Najosvedčenejšia je asi kontextová reklama. Platíš za to, že si niekto klikol na tvoj banner či inzerát niekde na webe. Na to netreba nejaké veľké sumy.

http://www.jakpsatweb.cz/seo/search-engine-marketing.html

3. affiliate programy - ak niekto na tvoj web prinesie zákazníka, tak mu dáš percentíčko z celkovej sumy nákupu.
josher
15.01.08,00:53
skvelu reklamu si mozes zabezpecit aj zadarmo ...pocul si uz o seo optimalizacii a vsetkom co s tym suvisi? ...ak nie tak si to nastuduj, ale najma sam skumaj, pretoze tie kvazinavody na nete(slovenskom a ceskom) nestoja za nic... hovorim zo skusenosti, mam e-shop a na klucove slova ktore su pre mna "uzitocne" sa umiestnujem na 1. az 3. mieste v googli pri pomerne silnej konkurencii a seo optimalizacii sa idem venovat profesionalne ;)
Filip Glasa
15.01.08,11:25
skvelu reklamu si mozes zabezpecit aj zadarmo

kvazinavody na nete(slovenskom a ceskom) nestoja za nic...

tieto dve vety si v sebe odporujú.

Ak to má byť zadarmo, tak si SEO (otimalizáciu pre vyhľadávače) musí urobiť práve z týchto CZ a SK "návodov".
Na každom takom webe ak je to profík čo sa tým živý sú len základné a známe veci. Špeciálny Know How si nikto na web nezavesí.
Ale aj tie úplné základy celkom stačia.

Potom je možnosť osloviť tých profíkov a zaplatiť si za takú optilaizáciu. Prpblém je akurát tak to, oddeliť profíkov od "profíkov".

Aj josher sa ide tomuto venovať profesionálne po tom, čo si to vyskúšal na sebe. Ale existujú aj naozajstní profíci čo majú aj naozajstné skúsenosti.
josher
15.01.08,12:55
aaale neodporujem si...pretoze som tam napisal aj ze ma NAJMA SAM skumat. Dodam ze skumat html kod na anglicky pisanom webe(silnejsia konkurencia) preco sa ich stranky umiestnuju na poprednych miestach. A k navodom som pisal ze SK a CZ su slabe, to ale neznamena ze aj tie anglicky pisane su slabe. A vlastne aj na domacom webe sa daju najst dobre rady ale treba skor hladat napr. tu: http://seo.nawebu.cz/

Odporucam tiez pri "skumani" analyzovat uspesne stranky roznymi seo nastrojmi.

Co sa tyka toho ze sa tomu idem venovat profesionalne tak som tym mal na mysli ze idem zalozit firmu zaoberajuca sa tvorbou webovych stranok a jedna zo sluzieb bude aj seo optimalizacia. A mas pravdu 3 (uspesne) optimalizovane stranky su slabe skusenosti prave kvoli tomu tuto sluzbu nebudem ponukat draho a navyse za nu klient zaplati az ked sa prejavia stabilne pozitivne vysledky na akych sa dohodneme v zmluve
Filip Glasa
15.01.08,14:29
je mraky webov o SEO, ale pre väčšinu ľudí sú užitočné tie české a slovenské. Tu je jeden zo zoznamov s odkazmi na túto problematiku:

http://seo.unas.cz/

a trošku prehladnejšia diskusia (a aj so začiatočníckymi otázkami):

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vtopic&forum=13

chlpík čo programoval vyhľadávač seznamu:
http://weblog.jakpsatweb.cz/
miroslav491
01.02.08,09:21
dakujem za tieto na mna až pritechnicke odpovede.
ja by som skôr potreboval neake tie real story, od tych čo maju internetove obchodiky, najde sa tu este niekto taky?
Dáša_
01.02.08,16:08
dakujem za tieto na mna až pritechnicke odpovede.
ja by som skôr potreboval neake tie real story, od tych čo maju internetove obchodiky, najde sa tu este niekto taky?

No ved sa skus pytat konkretnejšie, podobných tém je tu založených viac. Čo to sa dozvieš aj tam.

Podla mna, na začiatok treba začať ešte s niečím. Nie som si istá, či v rozbehu takýto obchod v každom prípade uživí celu osobu. Ja to skor vidím časom. Po reklame a hlavne spokojných zákazníkoch, ktorý sa vracajú :)
miroslav491
03.02.08,18:13
chcel by som vedieť, čo vás prekvapilo pri e-shope, čo bolo najťažsia a čo najlahšie,, skratka take tie biznis story
Dáša_
06.02.08,19:35
chcel by som vedieť, čo vás prekvapilo pri e-shope, čo bolo najťažsia a čo najlahšie,, skratka take tie biznis story

Skus si prakticky vybavit objednavku a stopni si to. Od vytlačenie objednávky, pripravenia tovaru (aspon dva, tri rozne druhy), vystavenie faktury, vypisanie poštových sprievodiek, zabalenie balíka, označenia balika, odnos na poštu. Mna ten čas hodne prekvapil. A hlavne nemožnosť odhadnúť čas, ktorý stráviš s tým na pošte.

A to ešte samozrejme je čas potrebny na objednanie tovaru, vedenie skladu.
Pette77
11.02.08,15:40
Ad Dasa - ako sa da, hodne pomaha predbalenie najcastejsie objednavanych tovarov/kombinacii (napr my robime veci, ktore sa nekazia, teda mozu byt zabalene aj mesiace), ak robis vacsie objemy a drahsi tovar zavedenie dopravy pomocou DHL, UPS, PPL a pod, ktore robia aj vyzdvihnutie balikov.

Rovnako mozem prezradit, ze chystame fulfillment sluzbu.
miroslav491
11.02.08,16:00
a o co ide v tej fulfillmentovej sluzbe,, este som sa s tym nestretol
Filip Glasa
11.02.08,17:50
budeš u nich skladovať svoj tovar a oni ti ho budú odosielať zákazníkom.
Dáša_
11.02.08,18:57
Ad Dasa - ako sa da, hodne pomaha predbalenie najcastejsie objednavanych tovarov/kombinacii (napr my robime veci, ktore sa nekazia, teda mozu byt zabalene aj mesiace), ak robis vacsie objemy a drahsi tovar zavedenie dopravy pomocou DHL, UPS, PPL a pod, ktore robia aj vyzdvihnutie balikov.

Rovnako mozem prezradit, ze chystame fulfillment sluzbu.

Ja mám sice tovar, ktorý sa nekaží, ale predbaliť si nedokážem. Počet položiek je síce iba do stovky, ale kombinácii je vela. Ani neviem, či ž sa niekedy zopakovali dve rovnaké objednavky.

Inak viem, že v čechác existuje služba pošty : Obchodný balik. Vtedy si pre balíky chodí pošta sama a mesačne potom vystavuje faktúru. Zaujímalo by ma, či niečo také má aj naša pošta. Alebo aj také quelle chodí na poštu osobne?

Čo sa týka kurierov, tak som sa prednedávnom pokúšala poslať dodávku o hmotnosti cca 25 kg, ale dost velke. Asi 2m x m 0,4 m a neuspela som. Teda, ak som nesuhlasila s prepravným niečo cez 3 tisícky :eek:. Celkom by ma zaujímalo, aké máte s prepravnými službami vy skúsenosti.
xfenix
13.02.08,12:52
zaleži na komodite:), ale na začiatok ma prekvapilo to, že musím osobne zabaliť každý balík, vypísať doklady a odniesť na postu :) Nenapadlo ma, že to môže trvať aj celkom dlho :)
Chcela som predavať drobný sortiment, ale zistila som, že je s tým velmi vela práce. 15 položiek na objednávke a faktura za 400 sk :eek:. Nie zisk, ale celková suma. Tie položky musíš dostat na fakturu, nachystať, zabaliť.

Na sklad musíš mať pripravené nejaké priestory. A ak nemaš velký kapitál do začiatku, tak minimalne prvy rok to čo zarobíš vrazíš naspat do tovaru. Záleží samozrejme na tovare.
Treba mat premyslené obaly, software.

Zaujímavé je, že moji zákazníci (teda 90% zákazníčky) chcú dobierku. Hoci nežiadam peniaze na účet vopred, až po prevzatí objednávky. Aj tak nakoniec mi pošlú peniaze poukážkou.

Potom samozrejme take veci, že nikdy nevyhovieš všetkým.


Daska, chcem sa opytat, rozbieham internetovy obchod a v podstate mam pripravene aj predbezne kalkulacie, miesto na skladovanie mam, dufam, ze dostatocne, kedze ide o male veci, v byte jedna policova skrina na to bude sluzit :) zakladam sro, co podla vsetkeho zvladnem. Spolieham sa na nastavenie stranky tak, aby pri dobierke postovne bolo uctovane a pri platbe vopred aby bolo postovne zdarma, takze na moje naklady :)
Nemienim sortiment tahat do sirky, skor specifikovat ho na urcite typy.
Chcem sa opytat, ci nahodou nemas skusenosti so sluzbami typu tatrapay alebo sporopay ako moznost online platby, pripadne s tym kolko taka sluzba mesacne obchodnika stoji (alebo zeby sa poplatky aplikovali na kazdu transakciu?)
Pekny den, J.
Dáša_
13.02.08,13:20
Daska, chcem sa opytat, rozbieham internetovy obchod a v podstate mam pripravene aj predbezne kalkulacie, miesto na skladovanie mam, dufam, ze dostatocne, kedze ide o male veci, v byte jedna policova skrina na to bude sluzit :) zakladam sro, co podla vsetkeho zvladnem. Spolieham sa na nastavenie stranky tak, aby pri dobierke postovne bolo uctovane a pri platbe vopred aby bolo postovne zdarma, takze na moje naklady :)
Nemienim sortiment tahat do sirky, skor specifikovat ho na urcite typy.
Chcem sa opytat, ci nahodou nemas skusenosti so sluzbami typu tatrapay alebo sporopay ako moznost online platby, pripadne s tym kolko taka sluzba mesacne obchodnika stoji (alebo zeby sa poplatky aplikovali na kazdu transakciu?)
Pekny den, J.

Nie, tuto skusenost nemam. Moji zakaznici nechcu ani velmi platit na ucet (až po dodani tovaru), radsej chcu tovar na dobierku. Mozno niekto iny bude vediet.
jozefm30
19.02.08,07:38
Ahojte. Moj prvy prispevok :-)
Tiez mam pred spustenim internetovy obchod. Mam zivnost ale stale vaham ci si neurobit radsej sro. aby to posoblo doverihodnejsie. Vy ktory uz prevadzkujete nejaky internetovy obchod mate s tym skusenosti? ze zakaznici viac doveruju, ked v kontaktoch je nejaka sro ako zivnostnik?
Bastian
19.02.08,07:40
Ahojte. Moj prvy prispevok :-)
Tiez mam pred spustenim internetovy obchod. Mam zivnost ale stale vaham ci si neurobit radsej sro. aby to posoblo doverihodnejsie. Vy ktory uz prevadzkujete nejaky internetovy obchod mate s tym skusenosti? ze zakaznici viac doveruju, ked v kontaktoch je nejaka sro ako zivnostnik?
sro má má viac výhod
Dáša_
19.02.08,07:45
Ahojte. Moj prvy prispevok :-)
Tiez mam pred spustenim internetovy obchod. Mam zivnost ale stale vaham ci si neurobit radsej sro. aby to posoblo doverihodnejsie. Vy ktory uz prevadzkujete nejaky internetovy obchod mate s tym skusenosti? ze zakaznici viac doveruju, ked v kontaktoch je nejaka sro ako zivnostnik?

Po pravde, mne ako zakaznikovi je jedno, ci je prevadzkovatel FO alebo PO.
Jedine ma zaujima, ci je aspon FO, ci nerobi biznis bez akejkolvek registracie na DU, aj take som uz zazila.
jozefm30
19.02.08,08:19
Dakujem. Tak to spustim na zivnost a casom urcite bude treba sro. Ano sro ma vela vyhod. Minimalizujem teraz vstupne naklady. Tovar bude dodavany na dobierku, kurierom alebo v ramci Bratislavy zatial zdarma. Len tu zivnost mam registrovanu v inom meste ako Bratislava a v Bratislave nemam prenajate ziadne priestory. Byvam vo vlastnom byte, kde uz mam jednu izbu vyhradenu na sklad plus garaz (to len na zaciatok) ale trvale bydlisko si nechcem menit - osobne dovody.
Bastian
19.02.08,08:37
Dakujem. Tak to spustim na zivnost a casom urcite bude treba sro. Ano sro ma vela vyhod. Minimalizujem teraz vstupne naklady. Tovar bude dodavany na dobierku, kurierom alebo v ramci Bratislavy zatial zdarma. Len tu zivnost mam registrovanu v inom meste ako Bratislava a v Bratislave nemam prenajate ziadne priestory. Byvam vo vlastnom byte, kde uz mam jednu izbu vyhradenu na sklad plus garaz (to len na zaciatok) ale trvale bydlisko si nechcem menit - osobne dovody.
Založenie sro nie je žiadna veda a ani peňazí na to nepotrebuješ veľa. Keď budeš robiť s tovarom, tak sa Ti určite oplatí založiť sro čím skôr. A názov firmy Tvoje Meno - Niečo, tiež nie je bohvieako originálny. Hlavne keď ide o predaj tovaru a vytvorenie nejakej značky...
jozefm30
19.02.08,08:54
Bastiana, presvedcil si ma. Ten tyzden, dva to este postoji. Naozaj to posibi neprofesionalne xxxx xxx - xxxx plus jeden email a cislo na mobil. Uz som si tu aj ponachadzal info o zalozeni sro. Iba som nechcel teraz platit za zalozenie sro a vsetko s tym spojene cca. 15000,- (ak sa nemylim a vsetko si urobim sam) vymyslim nejaky nazov, pobeham tu po okoli koli priestorom (nechcem mat sidlo v byte) a pustim sa do toho.
padro
19.02.08,08:55
mam zivnost, myslim ze ziadny zakaznik s tym nemal problem, mozno casom budem uvazovat aj nad s.r.o., mam eshop pol roka, uvidim ako to pojde dalej zatial je tento mesiac najlepsi:)
Pette77
20.02.08,09:47
Čo sa týka kurierov, tak som sa prednedávnom pokúšala poslať dodávku o hmotnosti cca 25 kg, ale dost velke. Asi 2m x m 0,4 m a neuspela som. Teda, ak som nesuhlasila s prepravným niečo cez 3 tisícky :eek:. Celkom by ma zaujímalo, aké máte s prepravnými službami vy skúsenosti.Nediv sa:) Skus spocitat, kolko by ta stalo prepravit nieco take sukromne, a dostanes sa na podobnu sumu ak mas vlastne dostatocne velke auto, plus tvoj cas. Prepravne sluzby tiez nerobia zazraky:)

Osobne skusenosti mam dobre, UPS, DHL, Fedex, GLS - vsetky v pohode. Dokonca aj Slovenska a Ceska posta funguju ok:)
Filip Glasa
20.02.08,10:15
Dokonca aj Slovenska a Ceska posta funguju ok

ale nie pred vianocami ! Vtedy si radšej zaplaťte kuriéra.
camoghe
21.02.08,16:09
Tiež uvažujem o internetovom obchode. Mám už 2 roky s.r.o., takže toto by bolo len na "prilepšenie". Vedel by mi niekto poradiť, ako začať? Napr. je potrebné pridať nejaký konkrétny predmet podnikania, alebo stačí ten, čo už mám: maloobchodný a veľkoobchodný predaj v rozsahu voľných živností?
padro
21.02.08,16:21
Tiež uvažujem o internetovom obchode. Mám už 2 roky s.r.o., takže toto by bolo len na "prilepšenie". Vedel by mi niekto poradiť, ako začať? Napr. je potrebné pridať nejaký konkrétny predmet podnikania, alebo stačí ten, čo už mám: maloobchodný a veľkoobchodný predaj v rozsahu voľných živností?
staci co mas
Dáša_
21.02.08,16:51
Tiež uvažujem o internetovom obchode. Mám už 2 roky s.r.o., takže toto by bolo len na "prilepšenie". Vedel by mi niekto poradiť, ako začať? Napr. je potrebné pridať nejaký konkrétny predmet podnikania, alebo stačí ten, čo už mám: maloobchodný a veľkoobchodný predaj v rozsahu voľných živností?
Presne tak, to ti stači.

A teraz už len komoditu, pozriet sa po sw, nejakú tu domenu a možeš začať.
cassone
04.03.08,14:16
Zaujimalo by ma ako je to s domenami? Je nejaka stranka kde je to popisane? Su nejake domeny aj free? Kolko stoji domena s koncovkou sk? A vobec ako to funguje? Mozem aj ja predavat domeny? Registruje sa to alebo ako?
Bastian
04.03.08,14:26
Zaujimalo by ma ako je to s domenami? Je nejaka stranka kde je to popisane? Su nejake domeny aj free? Kolko stoji domena s koncovkou sk? A vobec ako to funguje? Mozem aj ja predavat domeny? Registruje sa to alebo ako?
Doménu si registruješ ty akú chceš alebo aká je ešte voľná :D. To si zistíš u hociktorého poskytovateľa... Je ich veľa. Zistíš tam aj ceny .sk .eu .com... A funguje to veľmi jednoducho. A môžeš ich aj predávať. Keď sa trocha viac poobzeráš tak si zistíš všetko okolo toho. Pozri si napr. www.exohosting.sk (http://www.exohosting.sk)
Filip Glasa
04.03.08,14:51
tam kde si zaplatíš hosting si objednáš aj doménu. Najprv sa poobzeraj po vdhodom hostingu a potom si ho tam objednaj spolu s dmonénou. Často tak máš doménu na prvý rok zdarma.
je toho fakt kopec :-)
http://zoznam.sk/katalog/Pocitace-internet-elektronika/Webhosting/
Dáša_
04.03.08,15:50
To, či je tebou zvolena domena voľná zistíš napríklad aj tu:
https://www.forpsi.com/domain/whois.php

S domenami sa da aj obchodovať, ak niekto vlastni domenu pre teba zaujímavu a nevyužíva, može aj predať. Alebo naopak, ak ty vlastníš dobru domenu, možno na tom dokážeš aj zarobit.
Videla som už aj celkom zaujímavé sumy za domény pre tých, čo mali dobry nos napríklad na domeny .eu
cassone
06.03.08,05:22
Hm...zaujimave...to musi byt super ryza...
Filip Glasa
06.03.08,09:19
pochybujem, že kupovať a predávať domény je taká ryža. Nikdy som by som nekupoval od niekoho doménu. Radšej by som si vymyslel iný názov a registroval si ten.

Obchodníci s doménami skôr využívajú to, že rôznymi kľučkami je možné tie domény mať na seba registrované, ale nemusia ich zaplatiť.

Ak máš stovky domén za ktoré neplatíš, tak ak aj len 2-3 predáš, tak to máš zaujímavé.

Ale ak za ne platíš a čakáš, že ju snáď niekto kúpi, tak sa ti to vôbec nemusí vyplatiť.
Dáša_
06.03.08,10:06
pochybujem, že kupovať a predávať domény je taká ryža. Nikdy som by som nekupoval od niekoho doménu. Radšej by som si vymyslel iný názov a registroval si ten.

Obchodníci s doménami skôr využívajú to, že rôznymi kľučkami je možné tie domény mať na seba registrované, ale nemusia ich zaplatiť.

Ak máš stovky domén za ktoré neplatíš, tak ak aj len 2-3 predáš, tak to máš zaujímavé.

Ale ak za ne platíš a čakáš, že ju snáď niekto kúpi, tak sa ti to vôbec nemusí vyplatiť.

zatial som videla iba jednu fakturu, je na cca 2000 euro. Problem je presvedcit niekoho, ze potrebuje zrovna tu tvoju domenu :D
Dáša_
09.03.08,08:24
zatial som videla iba jednu fakturu, je na cca 2000 euro. Problem je presvedcit niekoho, ze potrebuje zrovna tu tvoju domenu :D

opravujem sama seba, jedna faktura za domenu je za cca 2000 euro, druha za viac ako 20000 USD :)))
jumo
11.03.08,21:04
Ja som si zalozil internetovy obchod (prakticke-naradie.sk) cez sluzbu biznisweb.sk. Nechcem robit reklamu, ale som s tym spokojny. Zaregistrovali mi aj moju domenu a skutocne je velmi jednoduche si tam pridavat produkty a texty.
camoghe
12.03.08,17:08
Vedel by mi poradiť niekto z vás, čo už máte int.obchod, ako vlastne začať? Keď sa rozhodnem predávať určitý tovar, treba obehať osobne všetkých výrobcov, alebo veľkoobchody? Alebo to funguje inak? Ako zoženiem informácie a fotografie čo najväčšieho množstva výrobkov, ktoré by som mala uviesť na stránke, ak ich nemám všetky fyzicky na sklade?
Petra79
14.03.08,12:56
...je to dost casovo narocne a pracne mat eshop a robit si vsetko sam od navrhov ako ma stranka vyzerat cez pridavanie produktov ich popis fotky atd...bola som uplny novacik nik mi nepovedal ze si najprv musim zakupit webhosting a registrovat domenu atd...neplasila som to slo to postupne naucila som sa robit s programom na upravu fotografii aby som ich mohla pridavat a aranzovat ako potrebujem...dolezita je aj marketingova strategia aspon zakladna...su rozne sposoby ako motivovat zakaznika nakupit ci uz postovne a kuriera zadarmo alebo nejaka zlava pri vacsom nakupe pripadne vernostny program atd...staci len prejst slovenske pripadne ine eshopy a nechat sa inspirovat...je dobre si zmapovat konkurenciu a nielen raz za cas ale pravidelne a taktiez updatovat udaje pretoze to posobi doveryhodnejsie pokial mate stranku aktualnu a nie rok staru napr...dalej nezabudnut na kontaktne udaje a dobre vypracovane obchodne podmienky...ja som zacinala bez reklamy a myslim ze sa mi osvedcilo ze menej je niekedy viac pretoze tym ze to rozbiehalo postupne aj ja som mala cas ucit sa nove veci a zlepsovat svoje sluzby...teraz vyuzivam aj reklamu kontextovu aj na roznych portaloch a vyuzivam aj tlacove media
Filip Glasa
17.03.08,14:43
Dáša_
17.03.08,19:42
celkový obrat v internetových obchodoch u nás
http://servis.etrend.sk/129666/spravy-sita/obrat-internetovych-obchodov-dosiahne-v-tomto-roku-3-mld-sk



zaujimalo by ma aj inych majitelov internetovych obchodov, či ich chytila nejaká štatistika.
single
18.03.08,08:52
Dobrý deň,
som zamestnaná na TPP.Dostala som ponuku od výrobcu z čiech,ktorý má vlastnú doménu a na nej e-shop pre ČR.Chce vytvoriť e-shop pre SR a ako kontaktnú osobu pre vybavovanie objednávok a reklamácií chce uviesť mňa.
Chcem sa opýtať,či je potrebné vlastniť živnosť,alebo aké doklady je potrebné vybaviť.S podnikaním nemám skúsenosti,preto budem rada,ked mi niekto poradí.
Filip Glasa
18.03.08,09:54
Môžeš byť aj zamestnancom tej českej firmy ak sa tak dohodnete. Nemusíš ísť rovno do živnosti.
single
18.03.08,12:45
Môžeš byť aj zamestnancom tej českej firmy ak sa tak dohodnete. Nemusíš ísť rovno do živnosti.
Ďakujem za radu.Mám tomu rozumieť tak,že mi stačí nejaká dohoda so zamestnávateľom na menej ako 40 hodín?
vyplýva mi z toho nejaká oznamoovacia povinnosť na daňovom úrade?
Možno kladiem až smiešne otázky,ale naozaj s týmto nemám nijaké skúsenosti a budem vďačná za každú radu.
brewster
15.04.08,08:24
keby ste mali dake konkretne otazky mozete ich napisat, venujem sa tvorbe shopou a uz som ich aj viac pomahal rozbehat. z osobnych skusenosti uz viem ze obchod prosperuje pokial predavate zaujimavy tovar, vobec netreba mat tisisce druhou lepsie je sa specializovat a hlavne je dobre mat super reklamu lebo bez toho nejde nic. ak by boli dake otazky alebo by ste potrebovali daku pomoc mozete mi napisat.
vedle by si mi poradit aj s internetovým obchodom na predaj voľnopredajných liečiv?
ludo_centrum
15.04.08,12:16
Chcem sa opytat, ci nahodou nemas skusenosti so sluzbami typu tatrapay alebo sporopay ako moznost online platby, pripadne s tym kolko taka sluzba mesacne obchodnika stoji (alebo zeby sa poplatky aplikovali na kazdu transakciu?)
Pekny den, J.

Na margo platieb existujú aj iné, kvalitné a rýchle spôsoby platby. Bankou to ide príliš pomaly, poštou je to ešte horšie dobierka nie u každého prepravcu funguje dobre (aspoň u kuriéra remax to bola úplná kowboy-ka).
O tom inom spôsobe nebudem tu písať aby som nerobil reklamu. Ak chceš, tak sa ozvi majlom.
Fabiana
25.04.08,10:52
Takto by mal vyzerat internetovy obchod na oblečenie:

http://www.knickerpicker.com/dressing-room.asp
Andrea308
28.04.08,20:33
tak to skús
Andrea308
28.04.08,20:33
ja by som to nerobila
Fabiana
29.04.08,16:58
ja by som to nerobila

ja to neviem robiť, ale vyzerá to dobre
rado11
29.04.08,17:13
ja sa snazim pomaly rozbehovat stavvebniny cez net robim v stavebnictve sadrokartony a mam niekde dobre ceny na material davam cenniky do kopy tak uvidime a ja by som sa chcel spytat ako by som mal riesit obiednavku a donazku urcite sa neda poslat postov neake farby alebo sklovlaknita sietka na fasadu a pri prevzati na poste zaplatia neviem to doriesit aby som sa neoklamal
Dáša_
29.04.08,18:09
ja sa snazim pomaly rozbehovat stavvebniny cez net robim v stavebnictve sadrokartony a mam niekde dobre ceny na material davam cenniky do kopy tak uvidime a ja by som sa chcel spytat ako by som mal riesit obiednavku a donazku urcite sa neda poslat postov neake farby alebo sklovlaknita sietka na fasadu a pri prevzati na poste zaplatia neviem to doriesit aby som sa neoklamal

No teda, otázku čítam asi tretí krát a priznám sa, že celkom nerozumiem.

Tak odpoviem na to, čo si myslím, že si sa pýtal :D

Balík môžeš poslať na dobierku, t.j. zákazník zaplatí na pošte pri preberaní balíka. Pošta má stanovené maximálne rozmery balíka - maximálne hmotnosť je 30 kg (ale to neberú všetky pošty) a mám pocit, že je stanovený maximálny rozmer - u nás na pošte je to limitované oknom, ktorým preberajú balíky. Ale to okno je dost velke :)) Otázka je, či sa tvoj tovar môže prepravovať poštou.
Dalšia možnosť sú prepravné služby. Ale pri velkych balíkoch vychádzajú neúmerne draho.
Filip Glasa
30.04.08,08:10
Celkom normálne sa posielajú aj veľmi veľké veci z eshopov kuriérmi. Platby sú buď dopredu prevodom na účet, alebo na dobierku čo kuriér tiež zabezpečí. Objednával som komplet elektrospotrebiče pre celý byt a to bola plná dodávka. Rovnako napríklad aj krbovú pec čo mala 100 kg. Nájdi si na internete kuriérske služby a skús si dohodnúť osobitné podmienky pre ten tvoj eshop.
Filip Glasa
11.05.08,14:39
nejaké linky na weby o podnikaní na nete:

forum o podnikanie na nete, eshopy:
http://webtrh.cz/f27
o rozbehu eshopu: http://www.nosi.cz/podnikani/trocha-informaci-k-rozjeti-e-shopu/
Filip Glasa
14.05.08,07:26
pridávam ešte seriál o eshopoch:
http://www.lupa.cz/autori/kupka/
Bastian
20.06.08,18:20
Jedna otázka mimotemy:

Môže si firma, ktorá vykonáva viac činností zaregistrovať do vyhľadávačov viac stránok? Alebo platí pravidlo, na jedno IČO jedna stránka? Ďakujem
rickman
21.06.08,07:04
Jedna otázka mimotemy:

Môže si firma, ktorá vykonáva viac činností zaregistrovať do vyhľadávačov viac stránok? Alebo platí pravidlo, na jedno IČO jedna stránka? Ďakujem

:confused:
Prečo by nemohla?
Bastian
21.06.08,07:37
:confused:
Prečo by nemohla?
Tak sa mi zdá, že keď som minulý rok chcel zaregistrovať do slov. vyhľadávačov/ katalógov (zoznam, centrum, atlas...), tak mi to nepovolilo... vraj tam už je na to IČO zaregistrovaná iná stránka.
katarinadd
08.07.08,08:58
Chcela by som si otvorit eshop ale zahranicny dodavatel odo mna ziada valid commercial license or certificate of registration. Ak sa nemylim je to zivnostensky list? Zivnosticka som ale neviem si predstavit mu poslat zivnostensky list, kedze je v slovenskom jazyku a dodavatel je z Nemecka...

Ma/mal niekto s tymto skusenost?

Vopred dakujem.
Aendy
08.07.08,09:07
No je rozdiel zaregistrovat si domenu a pouzivat a je rozdiel registrovat firemnu stranku do vyhladavacov ako su vyssie menovane, pretoze domen mozes mat kolko chces ale do vyhladavacov musi clovek prijat pri registrovani urcite pravidla a niekde je napisane ze do katalogu pri jednu firmu = ico len jednu stranku, takze tam je pes zakopany
vedec
08.07.08,11:12
Aendy teraz sa uz ani neviplati mať e-shop...podlad terajsieho zakona...zakona ktora vytvorila eu parlament...je mozne vratiť tovar do 7 dni od jeho prevzatia a nemusi byť ani takom stave ako sme ho kupovali.....takze niektorých malich zivnostnikov to moze poloziť na lopatky....takze ked si niekto chce nieco taketo dovoliť musi mať poriadne hlboke vrecka....ak nechce pri na mizinu....
Aendy
08.07.08,14:58
Aendy teraz sa uz ani neviplati mať e-shop...podlad terajsieho zakona...zakona ktora vytvorila eu parlament...je mozne vratiť tovar do 7 dni od jeho prevzatia a nemusi byť ani takom stave ako sme ho kupovali.....takze niektorých malich zivnostnikov to moze poloziť na lopatky....takze ked si niekto chce nieco taketo dovoliť musi mať poriadne hlboke vrecka....ak nechce pri na mizinu....
aendy nepisal o eshope ci hej? ja som len pisal ze rozdiel je medzi registraciou domen u sk-nic a rozdiel registrovat do katalogovych vyhladavacov
Jaanosh
08.07.08,16:45
Ja momentalne predavam sro aj so softverom, pripadne aj zvlast...Ide o internetovy obchodny portal na medzinarodnej urovni, ktory ma uz zabehnutu navstevnost, ale nemam sa cas tomu venovat...
Filip Glasa
09.07.08,12:01
je mozne vratiť tovar do 7 dni od jeho prevzatia a nemusi byť ani takom stave ako sme ho kupovali..

toto platí už dlhú dobu a čuduj sa svete, väčšina eshopov ( aj malých ) nie a nie skrachovať.
Koľko % ľudí tovar vracia a prečo sa píše aj tu:
http://webtrh.cz/10379-vracejici-zasilky-vyreseno
Filip Glasa
09.07.08,12:02
Chcela by som si otvorit eshop ale zahranicny dodavatel odo mna ziada valid commercial license or certificate of registration. Ak sa nemylim je to zivnostensky list? Zivnosticka som ale neviem si predstavit mu poslat zivnostensky list, kedze je v slovenskom jazyku a dodavatel je z Nemecka...

Ma/mal niekto s tymto skusenost?

Vopred dakujem.

Pošli mu IČO DIČ a oskenovaný ŽL.
xBORISx
09.07.08,13:51
Presne tak, im je viacmenej jedno len chcu mat istotu, ja som dokonca posielal odfoteny ZL len fotakom a bolo dobre...
Filip Glasa
11.08.08,14:15
webhosting s predinštalovaným free e-shopom (zen cart)v cene:
http://www.zserver.cz/
iveta1510
16.08.08,05:23
Chcem sa opýatť, či má niekto z vás,ktorí máte e-shop, skúsenosti s predajom aj v zahraničí alebo len na Slovensku? Chcem ponúkať istý druh suvenírov viac-menej po celom svete ale pripadá mi to dosť zložité.
Dáša_
16.08.08,06:25
Chcem sa opýatť, či má niekto z vás,ktorí máte e-shop, skúsenosti s predajom aj v zahraničí alebo len na Slovensku? Chcem ponúkať istý druh suvenírov viac-menej po celom svete ale pripadá mi to dosť zložité.

1. ak zasielkovo predavaš veľké množstva do cudziny, tak sa môžeš stat napríklad platcom DPH v tej ktorej krajine. Ale hranice su myslim dost vysoke, aby si to s predajom suvenirov neprekrocila (mari sa mi, ze na sk je to napriklad 400 tisic). Takze tu asi nejaka velka hrozba nie je.
2. obavam sa, ze pri predaji do zahranicia je problem s postovnym. Hlavne pri lacnejsich veciach postovne a sumy za prevod penazi hodne cenu predavanej veci predrazia.
3. platba zo zahranicia. Nakolko poplatky roznym bankam sumu prekracuju, velmi vela internetovych obchodov z ciech si zriadilo podnikatelske ucty na slovensku, aby predaj aspon trochu zlacneli. Nico sa zlepsi zrejme prechodom na euro. Mozno by stalo za to preverit moznosti inej formy platby, ako je pay pal ...
peterg77
19.08.08,12:55
Ahojte, tiez pomyslam na urobenie eshopu a potreboval by som radu v tychto veciach.
1. ako je to s platenim za tovar kartami? moja banka mi ponukla cardpay a chce tam 40000 zalohu plus poplatky. Oplati sa to? Pouzivaju sa u nas pri plateni karty?
2. zaujimaju ma vase skusenosti s dorucavanim. Je lepsie zabzpecit dodanie tovaru priamo k zakaznikovi alebo poslat mne a potom konecnemu spotrebitelovi? pripadne ako sa to da aby to neslo cezo mna? Ake su vyhody nevyhody?
3. Aku zmluvu pouzit pripadne aky je postup pri zazmluvneni dodavatela? Potrebujem zmluvu o sprostredkovani, o obchodnom zastupeni? Poslem mu ju a on mu ju posle naspät podpisanu? Budem mat viacero mensich dodavatelov.

Vopred dakujem, kazda poznamka pomoze.
Dáša_
19.08.08,13:20
Ahojte, tiez pomyslam na urobenie eshopu a potreboval by som radu v tychto veciach.
1. ako je to s platenim za tovar kartami? moja banka mi ponukla cardpay a chce tam 40000 zalohu plus poplatky. Oplati sa to? Pouzivaju sa u nas pri plateni karty?
2. zaujimaju ma vase skusenosti s dorucavanim. Je lepsie zabzpecit dodanie tovaru priamo k zakaznikovi alebo poslat mne a potom konecnemu spotrebitelovi? pripadne ako sa to da aby to neslo cezo mna? Ake su vyhody nevyhody?
3. Aku zmluvu pouzit pripadne aky je postup pri zazmluvneni dodavatela? Potrebujem zmluvu o sprostredkovani, o obchodnom zastupeni? Poslem mu ju a on mu ju posle naspät podpisanu? Budem mat viacero mensich dodavatelov.

Vopred dakujem, kazda poznamka pomoze.

Ad1:
Čo sa týka platenia kartami, veľmi záleží od ciešovej skupiny, ktoru sa chystáš osloviť. Moja cieľová skupina napríklad dokonca odmieta aj platenie na účet až po prevzatí tovaru (žiadne platby dopredu). Chcu platit dobierkou. Dokonca sa mi par krat stalo, ze fakturu zaplatili postovou poukazkou v hotovosti.
Ale ak je tvoja cielova skupina nadsená technickymi novinkami, respektive, ak ich budes sám ponúkať, tak potom treba isť do platby kartami. Podlla mna. Idealne nieco ako paypal.

Ad2: s tymto mam iba skusenost, ked mi jedna firma takto posiela knihy a podla sprievodiek vidim, že išli z materskej firmy z čiech, ale ja som komunikovala a všetky doklady mam so slovenskou firmou. Tu asi zaleží na zmluvach, na tom, ako doručovať doklady. Treba domyslieť čo vtedy, ak si zakaznik u teba objedna tovar, ktory je od 3 roznych dodavatelov. Ako potom s poštovnym, ked by mu to islo v 3 roznych balikoch? Ja osobne mam u seba sklad, lebo v mojom pripade je jednotlive objednavanie neefektivne. Naviac, nakolko mam viac tovaru z čiech, predražilo by sa to celé na poplatkoch pri platbe.

Ad3: Myslím, že treba osloviť jednotlivých dodávateľov. Ja mám napríklad zmluvu iba s dvoma, s ostatnymi bezim normalne na objednavkach a dodávkach. S tym, ze maju stanovený veľkoobchodný odber so zlavou - pri splneni napríklad objemových kvôt.
Filip Glasa
19.08.08,18:15
iveta1510: platby zo zahraničia nemusia byť tak zložité a drahé cez pay-pal. Poštovné bude drahšie ako doma, ale to je už vec zákazníka, aby si objednal také množstvo aby sa mu to vyplatilo.
To že si eshop preložíš do angličtiny a zaregistruješ v zahr. katalógoch už nie je nejaký veľký výdavok a čas navyše. Ak to pôjde, tak budeš rada. Ak to nepôjde, tak o nič neprídeš.
peterg77
21.08.08,14:21
Dakujem Dáša. A prosim Ta existuje nejaky vzor zmluvy (muster), ktory sa uzatvara s dodavatelmi? Pripadne aky druh zmluvy odporucate?
Dáša_
21.08.08,16:31
Dakujem Dáša. A prosim Ta existuje nejaky vzor zmluvy (muster), ktory sa uzatvara s dodavatelmi? Pripadne aky druh zmluvy odporucate?

Hlavne vačšie firmy majú svoje vlastne zmluvy. Ved skus niektoru firmu oslovit. Moja skusenost je taka, ze zmluvu ti obratom poslu. Vsetci radi predavaju.
Pette77
17.11.08,15:43
Neviem, ci to nebude nedovolena reklama, pred casom som spominal a je to tu - v SR a CR - Fulfillment sluzba - skladovanie, spracovanie a expedícia tovaru treťou stranou (outsourcing).
fulfillment.sk
PatreS.10
19.07.11,06:49
Dáša-prosím ťa,môžeš prezradiť aký to tovar máš? :P
PatreS.10
19.07.11,06:52
Padro-a s čím máš e-shopTeda s akým produktom? :)
Dáša_
19.07.11,07:19
Dáša-prosím ťa,môžeš prezradiť aký to tovar máš? :P

hobby potreby
padro
19.07.11,08:24
Padro-a s čím máš e-shopTeda s akým produktom? :)

autodoplnky
Timer3
19.07.11,09:44
Zase v tom biznise je aj velka konkurencia, este u nas a v Cechach, to nie je az take a co sa tyka nacasovania, tak to neni zly napad, lebo neskor to bude urcite problem, no musis sa zamysliet nad tym, ze v com budes lepsi ako iny ? Poznam par vatsich E-shopov, ktore su spolahlive, maju siroky sortiment, naco by som siel nakupovat k tebe ? Treba dobry napad, pripadne nejaku originalnu sluzbu a musi to vyzerat, prehladne, dobry sortiment a pod. Take E-shopy, kde mas 200 reklam na hlavnej stranke za vela nestoja, cize mysi aj na to, vzhlad a podobne.
PatreS.10
31.07.11,20:06
Dáša-Ahoj mohla by si mi napísať v čom podnikáš?Ako si začínala?Čo ťa inšpirovala.Chodíš ešte do školy? Ďakujem :-)
Dáša_
31.07.11,20:13
Dáša-Ahoj mohla by si mi napísať v čom podnikáš?Ako si začínala?Čo ťa inšpirovala.Chodíš ešte do školy? Ďakujem :-)


:D:D:D štúdium som po 18 rokoch drania lavíc slávnostne ukončila ešte pred revolúciou :D:D:D Takže tvoja otázka ma celkom pobavila. Do školy chodí tak akurát syn :D:D

S eshopom som začínala v roku 2006 a čo ma inšpirovalo, ani netuším. Možno chuť rozložiť riziká podnikania na viac oblastí (podnikám, teda živím sama seba a občas aj nejakých zamestnancov od roku 1994)
PatreS.10
31.07.11,20:20
S eshopom som začínala v roku 2006 a čo ma inšpirovalo, ani netuším. Možno chuť rozložiť riziká podnikania na viac oblastí (podnikám, teda živím sama seba a občas aj nejakých zamestnancov od roku 1994)[/QUOTE]


Aha na tú školu som sa opýtal preto,lebo ja ešte chodím na strednú(ďalej by som chcel ísť na výšku).Chcem sa opýtať,nemohli by sme komunikovať formou mailu,kedže tuto nejaká súkromná pošta nie je,nechcem totižto zverejniť aký e-shop si chcem otvoriť,kedže aj tak je konkurencia veľká :cool:
Dáša_
31.07.11,20:24
S eshopom som začínala v roku 2006 a čo ma inšpirovalo, ani netuším. Možno chuť rozložiť riziká podnikania na viac oblastí (podnikám, teda živím sama seba a občas aj nejakých zamestnancov od roku 1994)


Aha na tú školu som sa opýtal preto,lebo ja ešte chodím na strednú(ďalej by som chcel ísť na výšku).Chcem sa opýtať,nemohli by sme komunikovať formou mailu,kedže tuto nejaká súkromná pošta nie je,nechcem totižto zverejniť aký e-shop si chcem otvoriť,kedže aj tak je konkurencia veľká :cool:[/QUOTE]

súkromná pošta je tu bežná, len asi ešte nemáš dosť príspevkov
PatreS.10
31.07.11,20:30
Dobre a to mám dať teraz neviem koľko príspevkov do xy tém? :O
Nemôžme teda komunikovať prostredníctvom e-mailov? ;-)
Dáša_
31.07.11,20:45
Dobre a to mám dať teraz neviem koľko príspevkov do xy tém? :O
Nemôžme teda komunikovať prostredníctvom e-mailov? ;-)

no ved daj ešte dve tri reakcie sem a je to OK :D

súkromné maily nerada
PatreS.10
31.07.11,20:47
stačí mi 15 príspevkov? potom mi napíšeš SS alebo kde to nájdem?kks nič neviem :D
PatreS.10
31.07.11,20:48
Ako vlastne zoberiem tvoj komentár a pod neho napíšem čo chcem napísať? :)
Dáša_
31.07.11,20:49
stačí mi 15 príspevkov? potom mi napíšeš SS alebo kde to nájdem?kks nič neviem :D


a ke´d si klikneš na môj profil, tam nemáš Poslať súkromnú správu?

tuším je tých príspevkov 15, ale neviem to na 100%
Dáša_
31.07.11,20:50
Ako vlastne zoberiem tvoj komentár a pod neho napíšem čo chcem napísať? :)


v pravom spodnom rohu je "cituj"
PatreS.10
31.07.11,20:52
okey ešte teda 2-3 príspevky a snáď sa k tomu nejak dostanem :)
PatreS.10
31.07.11,20:55
v pravom spodnom rohu je "cituj"

No našiel som to,skúúšam..:)
PatreS.10
31.07.11,20:57
Dáša-prosím ťa a kde rpesne v tvojom verejnom profile nájdem súkromnú správu?ďakujem ;)
Dáša_
31.07.11,20:58
okey ešte teda 2-3 príspevky a snáď sa k tomu nejak dostanem :)


ešte v "Moje nastavenia" - "Upraviť možnosti" - "Umožniť súkromné správy"
PatreS.10
31.07.11,21:04
ešte v "Moje nastavenia" - "Upraviť možnosti" - "Umožniť súkromné správy"
Jediné čo som tma našiel bolo toto: Ak nechcete zverejňovať svoj email, neaktivujte si túto možnosť. Stále existuje možnosť poslať Vám súkromnú správu do Vašej schránky na PORADE. :confused:
cejlon
15.08.11,22:05
Rad by som sa opytal, nevie niekto, ak by som mal dodavatela, kt. je mimo uzemia SK a rad by som riesil preposielanie tovaru od dodavatela priamo spotrebitelovy, ako by to bolo mozne? Reklamaciu aj moznost vratenia tovaru mam poriesenu. Problem mam len v tom, ze SK posta nieje schopna prevziat tovar vyexpedovany mimo Madarska, Ceskej rep. a Chorvatska a dorucit ho na dobierku. A zaroven tu dobierku vystavit na osobu, ktora tovar neodoslala. Dalo by sa to poriesit zasielanim cez ups a ine podobne spolocnosti, kt. je na trhu neurekom, ale ako potom zarucene dostat od konecneho spotrebitela platbu na ucet? Viete mi niekto v tomto prosim Vas poradit? Za kazdu reakciu predom dakujem.
Dáša_
16.08.11,04:22
Rad by som sa opytal, nevie niekto, ak by som mal dodavatela, kt. je mimo uzemia SK a rad by som riesil preposielanie tovaru od dodavatela priamo spotrebitelovy, ako by to bolo mozne? Reklamaciu aj moznost vratenia tovaru mam poriesenu. Problem mam len v tom, ze SK posta nieje schopna prevziat tovar vyexpedovany mimo Madarska, Ceskej rep. a Chorvatska a dorucit ho na dobierku. A zaroven tu dobierku vystavit na osobu, ktora tovar neodoslala. Dalo by sa to poriesit zasielanim cez ups a ine podobne spolocnosti, kt. je na trhu neurekom, ale ako potom zarucene dostat od konecneho spotrebitela platbu na ucet? Viete mi niekto v tomto prosim Vas poradit? Za kazdu reakciu predom dakujem.

UPS a ostatné prepravné spoločnsti takisto umožňujú platbu na dobierku
henrieta3
16.08.11,05:05
zaleži na komodite:), ale na začiatok ma prekvapilo to, že musím osobne zabaliť každý balík, vypísať doklady a odniesť na postu :) Nenapadlo ma, že to môže trvať aj celkom dlho :)
Chcela som predavať drobný sortiment, ale zistila som, že je s tým velmi vela práce. 15 položiek na objednávke a faktura za 400 sk :eek:. Nie zisk, ale celková suma. Tie položky musíš dostat na fakturu, nachystať, zabaliť.

Na sklad musíš mať pripravené nejaké priestory. A ak nemaš velký kapitál do začiatku, tak minimalne prvy rok to čo zarobíš vrazíš naspat do tovaru. Záleží samozrejme na tovare.
Treba mat premyslené obaly, software.

Zaujímavé je, že moji zákazníci (teda 90% zákazníčky) chcú dobierku. Hoci nežiadam peniaze na účet vopred, až po prevzatí objednávky. Aj tak nakoniec mi pošlú peniaze poukážkou.

Potom samozrejme take veci, že nikdy nevyhovieš všetkým.
celkom nesuhlasim, vydavam knihy, posielam aj do eshopov, predavaju aj v knihkupectvach, nikde nechcu vela kusov, vzdy len par, prave z dovodu setrenia na priestoroch-sklade
po objednani tovaru ho poslem do e.shopu okamzite, zakaznik ho za par dni
aj moja znama predava veci pre deti, chodi do centralneho skladu a veci bali a posiela, nema doma sklad, nevie dopredu, co si kto objedna
Dáša_
16.08.11,05:16
celkom nesuhlasim, vydavam knihy, posielam aj do eshopov, predavaju aj v knihkupectvach, nikde nechcu vela kusov, vzdy len par, prave z dovodu setrenia na priestoroch-sklade
po objednani tovaru ho poslem do e.shopu okamzite, zakaznik ho za par dni
aj moja znama predava veci pre deti, chodi do centralneho skladu a veci bali a posiela, nema doma sklad, nevie dopredu, co si kto objedna


Moja aktuálna skúsenosť - vždy v momente, keď rozšírim sklad, tak sa zvýši obrat.
Ja nakupujem na sklad z dvoch dôvodov - moji dodávatelia sú zo zahraničia a keď nakúpim viac, dostávam veľmi zaujímavé množstevné zľavy.

Naviac, chodiť pre jednu vec do veľkoskladu môžeš vtedy, ke´d ho máš blízko. Lebo keby si pre každú vec mala chodiť 200 km tam a 200 späť, tak to si môžeš dovoliť vtedy, keď je cena položky dosť vysoká. Ale ak máš na sklade aj eurové položky, tak je to zložitejšie.

Uznávam samozrejme, že sú veci, kde sa to takto dá.
matolog
13.09.11,16:47
robil som znamej e-shop asi pred piatimi rokmi. vtedy rovno povedala, ze od toho vela necaka, lebo to bolo este take v plienkach. nebol to jej hlavny biznis, lebo mala okrem toho este kamennu predajnu. po dvoch rokoch si poziadala o vylepsenie systemu. optimalizovane je to celkom fajn, aj ludi tam chodi okolo 100 denne... ako je to s objednavkami, to uz som neriesil, lebo mam dost svojich problemov. rozhode vsak mozem odporucit, ze treba makat stale a nezaspat na vavrinoch.
Marco18
22.05.13,19:32
e-shop musia ľudia nájsť. Cez vyhľadávače a katalógy.
1. prvá vec je optimalizácia pre vyhľadávače. To je veľmi široká téma, ale treba si o tom určite niečo prečítať. Na základe toho sa rozhodneš či začneš optimalizovať sám na kolene, alebo si to necháš zaplatiť.
Je to taký marketing len za cenu prvotnej investície.

http://www.jakpsatweb.cz/vyhledavace.html

2. Klasická reklama - bannery, kontextová inzercia a podobne. Najosvedčenejšia je asi kontextová reklama. Platíš za to, že si niekto klikol na tvoj banner či inzerát niekde na webe. Na to netreba nejaké veľké sumy.

http://www.jakpsatweb.cz/seo/search-engine-marketing.html

3. affiliate programy - ak niekto na tvoj web prinesie zákazníka, tak mu dáš percentíčko z celkovej sumy nákupu.

Myslím je táto téma čítaná aj dnes. Dnes treba pri internetovej reklame myslieť na PPC (pay per click - platí sa za reklamu, až keď sa na ňu klikne) a sociálne siete (prevažne Facebook). Tu zase je vhodné mať reklamu "cool", aby ju ľudia "lajkovali" a zdieľali aj sami od seba. :)