RADKA11
04.01.08,17:20
Poradte mi, ako reklamovať novú chladničku, ktorá je hlučná väčšinou v noci. Hlučnosť je 38 bd, to by bolo v poriadku, ale niekedy v nej začne pískať tak nahlas, že sa v noci zobudíme celá rodina.:mad::mad::mad:
Zoltán Kovács
04.01.08,16:24
A mate ju vo vodováhe postavenú? V novembri sme kupovali novú chladničku. Postavili sme ju na svoje miesto a zapli. No myslel som, že stojím vedle priamočiarej píle. Taký hluk. Ale hneď som skontroloval či je vo vodováhe, a veru nebol. Tak nastavili sme ju, a od tej chvíle funguje bez hľuku a bez problémov.

P.S. Ten hľuk možno, že aj cez noc je rovnakej sily, len tým pádom, že je v noci ticho tak to počuješ ako keby bolo asi 2-3x silnejší ten zvuk.
RADKA11
04.01.08,16:50
A mate ju vo vodováhe postavenú? V novembri sme kupovali novú chladničku. Postavili sme ju na svoje miesto a zapli. No myslel som, že stojím vedle priamočiarej píle. Taký hluk. Ale hneď som skontroloval či je vo vodováhe, a veru nebol. Tak nastavili sme ju, a od tej chvíle funguje bez hľuku a bez problémov.

P.S. Ten hľuk možno, že aj cez noc je rovnakej sily, len tým pádom, že je v noci ticho tak to počuješ ako keby bolo asi 2-3x silnejší ten zvuk.
S vodováhou som chodil dva dni. Práve ju zaplo a znova to robí.
Ale to nieje kompresor, ten ide potichu. Ten piskľaví zvuk vychádza z trubiek.Chladnička ide 25 min. a ten zvuk asi 15 min.
duves
06.01.08,19:34
My sme kupovali chladnicku pred 2,5 rokom. Ked pracuje kompresor, chladivo pri pretekani vydava take "chrochtanie". Konzultoval som to s firmou, co robi zarucne opravy. Vraj sa to da odmerat, maju na to pristroj. Len to ma háčik. Ak bude zvukovy sprievod v norme, tak meranie zaplatim ja, nakolko moja reklamacia je neopravnena.
Jevajs
06.01.08,19:48
Chladničku zavez do predajne a reklamuj závadu. V prípade, že ti predajca nebude chcieť vyhovieť je povinný výrobok zaslať odborníkovi -znalcovi /s okrúhlou pečiatkou/ a do 3 dní od prevzatia výrobku ti túto informáciu musí oznámiť. Ak sa ti do 3 dní neozve, reklamáciu uznáva a má na to 30 dní aby ti vrátil opravenú chladničku, dal novú, alebo vrátil peniaze. Takýto je zákonný postup, ktorý musí dodržať.
Leila2006
07.01.08,07:37
Nám sa toto stalo asi pred pol rokom, mám podozrenie, že ide o tú istú značku, tiež bola udávaná hlučnosť 38 db, no presne v noci to robilo riadny cirkus, pre zmenu také pukavé hlasné zvuky, akoby niekto chodil po parketách po byte. S výmenou to nebolo také jednoduché, najskôr nám poslali opravára, ten čosi vymenili, a povedal, že ak sa to bude opakovať, že musia vymeniť celú chladničku. Asi týždeň bol pokoj a potom znova. Tak sme volali do predajne (išlo o nayku) a tam nám povedali, že opravár musí prísť ešte raz a napísať, že ide o neostrániteľnú vadu. Tak opravár prišiel ešte raz, mierne zúril, ale napísal, čo bolo treba a až potom boli ochotní chladničku vymeniť. Ale už sme zobrali inú značku.
Leila2006
07.01.08,07:39
Chladničku zavez do predajne a reklamuj závadu.
A s tým zavezením do predajne to nebolo také jednoduché, nám sa chladnička pokazila v lete, a neviem si predstaviť, čo by sme boli robili bez chladničky. Takto výmena prebehla niečo za niečo.
Jevajs
07.01.08,09:52
A s tým zavezením do predajne to nebolo také jednoduché, nám sa chladnička pokazila v lete, a neviem si predstaviť, čo by sme boli robili bez chladničky. Takto výmena prebehla niečo za niečo.
Preto som odporúčala odovzdať do predajne, lebo chladnička robila "koncert" práve v noci a kludne sa mohlo stať, že opravár ktorý príde cez deň neuzná závadu. Chcela som len chrániť Radku pred možnou špekuláciou predajcu. Mám s tým svoje skúsenosti.
RADKA11
16.01.08,17:23
Ale v predajni_v DATARTe nám povedali,že musíme volať servis, že oni s tým nič nemajú. Ak je pravda čo hovoríš, tak napíš o aký zákon ide, aby som sa vedela odvolať.diki.
RADKA11
16.01.08,17:25
Nám sa toto stalo asi pred pol rokom, mám podozrenie, že ide o tú istú značku, tiež bola udávaná hlučnosť 38 db, no presne v noci to robilo riadny cirkus, pre zmenu také pukavé hlasné zvuky, akoby niekto chodil po parketách po byte. S výmenou to nebolo také jednoduché, najskôr nám poslali opravára, ten čosi vymenili, a povedal, že ak sa to bude opakovať, že musia vymeniť celú chladničku. Asi týždeň bol pokoj a potom znova. Tak sme volali do predajne (išlo o nayku) a tam nám povedali, že opravár musí prísť ešte raz a napísať, že ide o neostrániteľnú vadu. Tak opravár prišiel ešte raz, mierne zúril, ale napísal, čo bolo treba a až potom boli ochotní chladničku vymeniť. Ale už sme zobrali inú značku.


Napíš aku značku máte teraz,a či funguje OK.
Jevajs
17.01.08,18:15
Ale v predajni_v DATARTe nám povedali,že musíme volať servis, že oni s tým nič nemajú. Ak je pravda čo hovoríš, tak napíš o aký zákon ide, aby som sa vedela odvolať.diki.
Zákon 250/2007 - zákon o ochrane spotrebitela -par. 18 okrem iného sa tam píše aj to, čo som spomínala vo vyššom príspevku. Je možné že ťa upovedomili pri predaji o podmienkach reklamácie a potom ideš podla toho. Každý predávaný tovar a jeho reklamácia je individuálna
Leila2006
30.01.08,13:33
Napíš aku značku máte teraz,a či funguje OK.
Teraz je to Zanusi. Tichý chod, v pohode. A ešte bola aj lacnejšia.