Zavrieť

Porady

AKO REKLAMOVAŤ NOVU CHLADNIČKU

Poradte mi, ako reklamovať novú chladničku, ktorá je hlučná väčšinou v noci. Hlučnosť je 38 bd, to by bolo v poriadku, ale niekedy v nej začne pískať tak nahlas, že sa v noci zobudíme celá rodina.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A mate ju vo vodováhe postavenú? V novembri sme kupovali novú chladničku. Postavili sme ju na svoje miesto a zapli. No myslel som, že stojím vedle priamočiarej píle. Taký hluk. Ale hneď som skontroloval či je vo vodováhe, a veru nebol. Tak nastavili sme ju, a od tej chvíle funguje bez hľuku a bez problémov.

    P.S. Ten hľuk možno, že aj cez noc je rovnakej sily, len tým pádom, že je v noci ticho tak to počuješ ako keby bolo asi 2-3x silnejší ten zvuk.

    RADKA11 je offline (nepripojený) RADKA11

    RADKA11
    smith Pozri príspevok
    A mate ju vo vodováhe postavenú? V novembri sme kupovali novú chladničku. Postavili sme ju na svoje miesto a zapli. No myslel som, že stojím vedle priamočiarej píle. Taký hluk. Ale hneď som skontroloval či je vo vodováhe, a veru nebol. Tak nastavili sme ju, a od tej chvíle funguje bez hľuku a bez problémov.

    P.S. Ten hľuk možno, že aj cez noc je rovnakej sily, len tým pádom, že je v noci ticho tak to počuješ ako keby bolo asi 2-3x silnejší ten zvuk.
    S vodováhou som chodil dva dni. Práve ju zaplo a znova to robí.
    Ale to nieje kompresor, ten ide potichu. Ten piskľaví zvuk vychádza z trubiek.Chladnička ide 25 min. a ten zvuk asi 15 min.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    My sme kupovali chladnicku pred 2,5 rokom. Ked pracuje kompresor, chladivo pri pretekani vydava take "chrochtanie". Konzultoval som to s firmou, co robi zarucne opravy. Vraj sa to da odmerat, maju na to pristroj. Len to ma háčik. Ak bude zvukovy sprievod v norme, tak meranie zaplatim ja, nakolko moja reklamacia je neopravnena.

    Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

    Jevajs
    Chladničku zavez do predajne a reklamuj závadu. V prípade, že ti predajca nebude chcieť vyhovieť je povinný výrobok zaslať odborníkovi -znalcovi /s okrúhlou pečiatkou/ a do 3 dní od prevzatia výrobku ti túto informáciu musí oznámiť. Ak sa ti do 3 dní neozve, reklamáciu uznáva a má na to 30 dní aby ti vrátil opravenú chladničku, dal novú, alebo vrátil peniaze. Takýto je zákonný postup, ktorý musí dodržať.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Nám sa toto stalo asi pred pol rokom, mám podozrenie, že ide o tú istú značku, tiež bola udávaná hlučnosť 38 db, no presne v noci to robilo riadny cirkus, pre zmenu také pukavé hlasné zvuky, akoby niekto chodil po parketách po byte. S výmenou to nebolo také jednoduché, najskôr nám poslali opravára, ten čosi vymenili, a povedal, že ak sa to bude opakovať, že musia vymeniť celú chladničku. Asi týždeň bol pokoj a potom znova. Tak sme volali do predajne (išlo o nayku) a tam nám povedali, že opravár musí prísť ešte raz a napísať, že ide o neostrániteľnú vadu. Tak opravár prišiel ešte raz, mierne zúril, ale napísal, čo bolo treba a až potom boli ochotní chladničku vymeniť. Ale už sme zobrali inú značku.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Jevajs Pozri príspevok
    Chladničku zavez do predajne a reklamuj závadu.
    A s tým zavezením do predajne to nebolo také jednoduché, nám sa chladnička pokazila v lete, a neviem si predstaviť, čo by sme boli robili bez chladničky. Takto výmena prebehla niečo za niečo.

    Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

    Jevajs
    Leila2006 Pozri príspevok
    A s tým zavezením do predajne to nebolo také jednoduché, nám sa chladnička pokazila v lete, a neviem si predstaviť, čo by sme boli robili bez chladničky. Takto výmena prebehla niečo za niečo.
    Preto som odporúčala odovzdať do predajne, lebo chladnička robila "koncert" práve v noci a kludne sa mohlo stať, že opravár ktorý príde cez deň neuzná závadu. Chcela som len chrániť Radku pred možnou špekuláciou predajcu. Mám s tým svoje skúsenosti.

    RADKA11 je offline (nepripojený) RADKA11

    RADKA11
    Ale v predajni_v DATARTe nám povedali,že musíme volať servis, že oni s tým nič nemajú. Ak je pravda čo hovoríš, tak napíš o aký zákon ide, aby som sa vedela odvolať.diki.

    RADKA11 je offline (nepripojený) RADKA11

    RADKA11
    Leila2006 Pozri príspevok
    Nám sa toto stalo asi pred pol rokom, mám podozrenie, že ide o tú istú značku, tiež bola udávaná hlučnosť 38 db, no presne v noci to robilo riadny cirkus, pre zmenu také pukavé hlasné zvuky, akoby niekto chodil po parketách po byte. S výmenou to nebolo také jednoduché, najskôr nám poslali opravára, ten čosi vymenili, a povedal, že ak sa to bude opakovať, že musia vymeniť celú chladničku. Asi týždeň bol pokoj a potom znova. Tak sme volali do predajne (išlo o nayku) a tam nám povedali, že opravár musí prísť ešte raz a napísať, že ide o neostrániteľnú vadu. Tak opravár prišiel ešte raz, mierne zúril, ale napísal, čo bolo treba a až potom boli ochotní chladničku vymeniť. Ale už sme zobrali inú značku.

    Napíš aku značku máte teraz,a či funguje OK.

    Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

    Jevajs
    RADKA11 Pozri príspevok
    Ale v predajni_v DATARTe nám povedali,že musíme volať servis, že oni s tým nič nemajú. Ak je pravda čo hovoríš, tak napíš o aký zákon ide, aby som sa vedela odvolať.diki.
    Zákon 250/2007 - zákon o ochrane spotrebitela -par. 18 okrem iného sa tam píše aj to, čo som spomínala vo vyššom príspevku. Je možné že ťa upovedomili pri predaji o podmienkach reklamácie a potom ideš podla toho. Každý predávaný tovar a jeho reklamácia je individuálna

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    RADKA11 Pozri príspevok
    Napíš aku značku máte teraz,a či funguje OK.
    Teraz je to Zanusi. Tichý chod, v pohode. A ešte bola aj lacnejšia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.