misomiso
29.10.08,15:09
Výnimka sa vždz nájde, ale je rozdiel hlavne v tom, čo si z teorie preberú do praxe a na čom stavajú. Kto aspoň trochu pozná teoriu, tak nemôže so závermi tých dvoch sa stotožniť

Problem je v tom, ze v kazdej oblasti ludskeho badania jestvuju rozne (teda aj protichodne) teorie. Ale ktorych dvoch mas na mysli?
slabikar
29.10.08,14:11
Výnimka sa vždz nájde, ale je rozdiel hlavne v tom, čo si z teorie preberú do praxe a na čom stavajú. Kto aspoň trochu pozná teoriu, tak nemôže so závermi tých dvoch sa stotožniť

zatiahla si tu politiku a az prilis lipnes na Fickovi. prosim ta, prestan s tym a venuj sa teme
misomiso
29.10.08,14:24
Zosmiešňovať priezvisko určite nie je slušné. Keď s niekym nesúhlasím, nemusím jeho, ani jeho meno zosmiešňovať

Inak ja tiez nie som za nejake urazky a vysmievane, ale len tak pre spestrenie a pripomenutie historie - pana Fica nazval Fickom po prvy raz pan Meciar, v casoch, ked boli vzajomne este v opozicii a ked ho chcel zosmiesnit. Povedal, ze ma problem ako mu hovorit, pretoze ked sa mu chce milo prihovorit, vzdy mu z toho vyjde bud Ficko alebo Robertko...
Iši
29.10.08,15:32
K téme som sa presne vyjadrila v predošlom príspevku
Iši
29.10.08,15:41
Žiaľbohu nevieme, že na ktorej strane je pravda. Na politiku som nemyslela, ale sa mi zdala Tvoja reakcia príliš ostrá, nič viac. O tých 30 rokov budete múdrejší a dúfam že aj bohatší o primerané dôchodky, nie tak ako teraz, keď sú neopodstatnene rozdielne dôchodky za tie isté profesie a odpracované roky aj vo výške 10 tis. Sk / napríklad 7.000,- a 17.000,- a to už je rozdiel skoro o dve tretiny/
tetrisss
29.10.08,17:59
Nuz ked by ste si to teraz tak podrobne rozobrali, tak ukazuje sa, akych podstatnych chyb sa vlady M. Dzurindu dopustili /a tu sa uz neda politika opomenut/: oddlzene banky sa predali - dnes nemame pod svojou priamou kontrolou ani jednu banku, predali sa plynari - no neviem, ktory dobry gazda by si predal taky podnik, ktory sa z vykonov zaplatil s polovice za 5 rokov, celkova orientacia hospodarstva na automobilovy priemysel - tu sa to ale musi brat aj z tej strany, ze nam zase doteraz tahal vyvoz, rast HDP, zamestnanost, no a na tie DDS ky dnes tiez nemam nejaky kladny nazor, ja si myslim, ze jednoznacne tam prislo k strate objemu vlozenych prostriedkov, aj ked za to tentokrat je vinna kriza, ale vidno, ze to nie je az taky bohvie aky vynalez, jedini, kto zatial na DSSkach zarobil, su ich majitelia, svoje polatky si urcite vzali a vezmu, bez ohladu na krizu. Naopak , myslim si, ze prijatie eura sa teraz ukazalo ako genialne naplanovane /ani nevedeli ako/, pretoze my uz kurz mame vo vrecku a vidite, co sa stalo v Madarsku a Polsku. Berte to ako moje osobne nazory, bez ambicie na neomylnost.
ROBIN111
29.10.08,18:30
Som počul...ale neviem co je na tom pravda. Vraj ešte šok pride. Vsetky rastove a vyvažene fondy, co investovali do tych akcii na americkom trhu budu precenovat ich aktualnu hodnotu.
DSSky sú povinné preceňovať hodnotu fondu každý pracovný deň a oznámiť ju NBSke a depozitárovi a minimálne raz do týždňa ju zverejniť v tlači.
ROBIN111
29.10.08,18:46
Teraz sú DSS na koni, lebo ťahajú z ľudí peniaze a za nich si pekne užívajú. Ale čo sa stane, ak skrachujú?Ak DSSka zanikne, na peniaze ľudí to nebude mať žiadny vplyv, pretože sú na osobnom účte sporiteľov a nie sú majetkom DSS.
Composite
29.10.08,18:57
To som si nie isty. Zovseobecnujem. Ludia nastrkali aj posledne uspory do nebankoviek. Myslim si, že vec dochodku sa individualnym riešenim neporieši.
Jednoducho to nemozu byt prostriedky v 100% sprave občana. To by nedopadlo v 80% dobre, lebo pri odchode do dochodku by mali 0,-(nula).
Za 3 roky, resp. pred krízou som ročne spravil bez výrazného sledovania 50%/rok, čiže za 3 roky 150%, a nebolo to online, ale cez banky.
Teraz valím cez fio.sk a tých 7-10% /mesiac sa darí, kamarát robí forex s USD a tiež zvláda istých 7-10%/mesiac, istých, pre seba robí kľudne 20-40%/mesiac.
Tak čo? čo je lepšie úbohých mínus 2- plus 3%/rok, či moje?
Vravím, bud II. pilier, alebo na vlastnp zodpovednosť


No len este nikto nepovedal, odkilal stat zoberie za 30 rokov na dochodky.
bude ich tam tlačiť z daní, predajov, kšeftov, alebo zruší II. ale čo potom, ked sa minú aj peniaze z II.


Preco 30 rokov? To netreba riešiť už dnes?:confused:
Treba to riešiť teraz!!!


Ahojte! Kto mi vie poradit, ci ostat alebo vystupit z II.piliera. Mam 30r., do II.pil. som vstupila v aprili 2006 a v r.2009 pojdem na matersku dovolenku. Dik

Jednoznačne ostaň, ak to rozpočet dovolí, tak si dobrovoľne plať, ak to nebude platiť štát, neviem ako to je teraz, lebo myslím, že niečo sa tam menilo, alebo malo meniť.
anonym222
29.10.08,19:01
Nuz ked by ste si to teraz tak podrobne rozobrali, tak ukazuje sa, akých podstatných chyb sa vlady M. Dzurindu dopustili /a tu sa uz neda politika opomenut/: oddlzene banky sa predali - dnes nemame pod svojou priamou kontrolou ani jednu banku, predali sa plynari - no neviem, ktorý dobrý gazda by si predal taký podnik, ktorý sa z výkonov zaplatil s polovice za 5 rokov,Určite sa všetci dobre pamätajú ako sa v tých pôvodných bankách gazdovalo, ako sa dávali úvery. Aj preto sa dostali tam kde boli. Čo sa týka plynárni, dobrý gazda by ich nepredal, ale vieme aky dobrý gazda je štát, a čo tam napáchal p. Ducký ako zástupca štátu. Veľmi často počuť ako sa tunelujú štátne firmy, manipulujú výberové konania a pod. Dokonca si musíme zmeniť zákon, aby najväčší tender vyhrala drahšia firma. Len nedávno štátny vodohospodarský podnik prenajal súkr. firme obrovské lukratívne pozemky za 50hal./m2, a ona ich môže ďalej prenajať aj za 300Sk/m2.
Taká je tvoja predstava o fungovaní ekonomiky? Štát nebol nikdy dobrý gazda! Ak by mu ostali plynárne, možno už dnes by tieto boli v dlhoch.
Iši
29.10.08,20:20
Určite sa všetci dobre pamätajú ako sa v tých pôvodných bankách gazdovalo, ako sa dávali úvery. Aj preto sa dostali tam kde boli. Čo sa týka plynárni, dobrý gazda by ich nepredal, ale vieme aky dobrý gazda je štát, a čo tam napáchal p. Ducký ako zástupca štátu. Veľmi často počuť ako sa tunelujú štátne firmy, manipulujú výberové konania a pod. Dokonca si musíme zmeniť zákon, aby najväčší tender vyhrala drahšia firma. Len nedávno štátny vodohospodarský podnik prenajal súkr. firme obrovské lukratívne pozemky za 50hal./m2, a ona ich môže ďalej prenajať aj za 300Sk/m2.
Taká je tvoja predstava o fungovaní ekonomiky? Štát nebol nikdy dobrý gazda! Ak by mu ostali plynárne, možno už dnes by tieto boli v dlhoch.
Ale nie je možné zabudnúť na to, že Ducký pomohol splynofikovať na 80 % Slovensko, ale nepočítal s tým, že cena pôjde až tak hore. Veď vtedy stál plyn - 1 m3 0,80 Sk a plynofikácia priniesla aj zlepšenie životného prostredia.
Iši
29.10.08,21:31
Ak DSSka zanikne, na peniaze ľudí to nebude mať žiadny vplyv, pretože sú na osobnom účte sporiteľov a nie sú majetkom DSS.
Ja si myslím, že na osobnom konte sporiteľa, ale na jednom účte SSD.
bepo
30.10.08,06:01
Určite sa všetci dobre pamätajú ako sa v tých pôvodných bankách gazdovalo, ako sa dávali úvery. Aj preto sa dostali tam kde boli. Čo sa týka plynárni, dobrý gazda by ich nepredal, ale vieme aky dobrý gazda je štát, a čo tam napáchal p. Ducký ako zástupca štátu. Veľmi často počuť ako sa tunelujú štátne firmy, manipulujú výberové konania a pod. Dokonca si musíme zmeniť zákon, aby najväčší tender vyhrala drahšia firma. Len nedávno štátny vodohospodarský podnik prenajal súkr. firme obrovské lukratívne pozemky za 50hal./m2, a ona ich môže ďalej prenajať aj za 300Sk/m2.
Taká je tvoja predstava o fungovaní ekonomiky? Štát nebol nikdy dobrý gazda! Ak by mu ostali plynárne, možno už dnes by tieto boli v dlhoch.
Teraz nám súkromné americké banky ukázali ako sa má súkromne hospodáriť, nádherná predstava.
duves
30.10.08,14:26
Ak DSSka zanikne, na peniaze ľudí to nebude mať žiadny vplyv, pretože sú na osobnom účte sporiteľov a nie sú majetkom DSS.
To je v poriadku. Len nijako nie su motivovany, aby z tych miliard neurobili iba miliony. Za straty nie su zodpovedny, ak dodržia všetky zakony o dochodkovom sporeni. Tie zakony hospodarske krizy neriešia.
duves
30.10.08,16:01
ROBIN111
30.10.08,22:19
Len nijako nie su motivovany, aby z tych miliard neurobili iba miliony.Odplata DSSky za správu fondov sa odvíja od ich čistej hodnoty. Takže si myslím, že motivovaní sú.



Tie zakony hospodarske krizy neriešia. To je pochopiteľné.
ROBIN111
30.10.08,22:21
Ja si myslím, že na osobnom konte sporiteľa, ale na jednom účte SSD.Keď už teda máme byť terminologicky presní: ...na osobnom účte sporiteľa, v jednom zo zvolených fondov v správe DSSky.

Opakujem ešte raz. Peniaze sporiteľov nie sú majetkom DSSky, takže prípadný zánik spoločnosti nemá na výšku osobných účtov vplyv.
duves
31.10.08,15:04
Teraz nám súkromné americké banky ukázali ako sa má súkromne hospodáriť, nádherná predstava.
A zatial prva lastovicka je pripad Dexia banky.
Na problémy spôsobené v slovenskej pobočke pritom doplatili jej generálny riaditeľ Pavol Ďuriník a predseda predstavenstva Reinhard Platzer... zdroj:: http://tvojepeniaze.pravda.sk/nbs-slovenska-dexia-je-stabilna-d3k-/sk_pakcie.asp?c=A081028_145056_sk_pakcie_p34
Len čo ostatní?:D
Dajako sa ta sukromna sprava majetku neosvedčuje:D. Čo len za tym môže byť? Reku teraz nech sa k tym stratam vyjadria zastancovia myslienky, že jedina spravna sprava majetku je sukromna. Lebo vraj štát je zlý vlastník.
Sa stavím, že mnohí nevedia, že štátny podnik SPP ešte začiatkom 90-tych rokov, vykazoval kedysi neuveritelny zisk, vyšší ako cely bankovy sektor- potom postupne klesal. Účelovo. Aby klesala jeho trhova honota, aby akože pospolity lud uveril blaznovstvam, že je potrebne to predat. Tak sa to predalo, a ono sa na tom ryžuje. Predali sme monopol bez konkurencie, ktory miesto toho aby vytvaral zdroje na dochodky, tak sa na tom nabaluje zahraničny majitel, ktory ma z toho nesmiernu prču.
tetrisss
31.10.08,16:45
Presne. Najviac sa mi paci toto klise: stat je najhorsi gazda, co je to za blbost, stat je nejake imaginarne monstrum, alebo co. Stat sme predsa my vsetci, na nas to zalezi, aby sme konecne prebrali aj na seba tu pravomoc a zacali vo volbach rozmyslat a potom ziadat od politikov splenie ich slubov a nie pasivne skuhrat v krcmach a sklonit hlavu a radsej si vziat este jednu robotu len aby sme vyzili. Napodiv aj tu spominany prenajom pody za 50 halierov sa ukazal ako mierna naprava toho, co dobabral Dzurinda a jeho druzina. Ja nehovorim, ze teraz je vsetko OK, ale to neznamena , ze zase to hodime na trh a ten to vyriesi a zda sa mi, ze predsa terajsia vlada sa viac snazi robit nieco aj pre ludi a nie len pre seba.
LILIEZ
20.11.08,15:52
ahojte, mam 24. rokov, doteraz som bola študentkou a v žiadnom pilieri som nebola. Teraz som sa zamestnala v ŠS a zaujímalo by ma do akého piliera musím vstúpiť, resp. do ktorého piliera by bolo dobré vstúpiť?
ekopo
20.11.08,16:12
Musíš byť poistená zo zákona v SP (na "starosti" má zamestnávateľ) a individuálne môžeš vstúpiť do II. piliera - nič Ta to nestojí a vzhľadom na vek a zamestnanie v št.správe odporúčam. Potom je tu tkzv. III. pilier - tam si už doplácaš a sporíš sama.
mivera
20.11.08,21:46
Už som bola na tomto vlákne prispievateľkou, ale opäť prosím o radu. Som v II.piliere od 28.09.2005. Teraz som nastúpila do práce po materskej dovolenke. Môj čistž príjem je cca 13.500 SKK, a som v PROGRES rastový dôchodkový fond, Allianz – Slovenská d.s.s., a.s., samozrejme pri podpise zmluvy som si neuvedomila druh fondu, teraz pri kríze zisťujem, že som práve v tom najriskantnejšom. Hodnota podielovej jednotky zatiaľ neklesla pod hodnotu pri kt. som vstupovala bola 1,023 SK teraz 1,0515 SK(prepad z 1,1307). Neviete, či je možné v rámci DSS prejsť do iného konzerv.fondu, kt. má DSS v ponuke?? Alebo zostať alebo ozaj vystúpiť???
duves
22.11.08,09:22
Neoplati sa teraz prebehnut do konzervativneho. Prerata sa to velmi nevyhodne.
Katy a R
12.12.08,07:05
V prípade úmrtia sporiteľa je možné, aby pozostalý (dedič) požiadal o prevod prostriedkov na svoj účet v DSSke.
Vstup do II. piliera je podľa mňa zaujímavejší aj pre osoby v preddôchodkovom veku.
Aký máte na to názor?
duves
12.12.08,07:43
... je podľa mňa zaujímavejší aj pre osoby v preddôchodkovom veku.
Aký máte na to názor?
Ano. Ved aj ja som v preddôchodkovom veku. Mam pred dochodkom 18 až 20 rokov.
ROBIN111
12.12.08,18:45
Vstup do II. piliera je podľa mňa zaujímavejší aj pre osoby v preddôchodkovom veku. Prečo?
Katy a R
17.12.08,18:57
Dneska ma poriadne pomýlila jedna odborná poradkyňa na II. pilier..
tak sa radšej spýtam tu ... ak by mi niekto potvrdil - ako to je vlastne:confused: Ak som sporiteľom podľa osobitného predpisu ... sporím 3 roky a po troch rokoch požiadam o dôchodok v SP. Dôchodok z dssky nedostanem, ale peniaze tam ostanú a môžu ich zdediť moje deti (v prípade úmrtia) ... alebo nie:confused:
duves
18.12.08,07:19
Dneska ma poriadne pomýlila jedna odborná poradkyňa na II. pilier..
tak sa radšej spýtam tu ... ak by mi niekto potvrdil - ako to je vlastne:confused: Ak som sporiteľom podľa osobitného predpisu ... sporím 3 roky a po troch rokoch požiadam o dôchodok v SP. Dôchodok z dssky nedostanem, ale peniaze tam ostanú a môžu ich zdediť moje deti (v prípade úmrtia) ... alebo nie:confused:
No ty myslis na situaciu, že nebudeš mať dosť nasporene, aby si si mohla kupiť doživotny dôchodok v minimálnej výške 0,6 násobku životného minima?
Poisťovna bude vyplácať taký dôchodok, v takej výške ako to matematicky vyjde.
Jana Motyčková
18.12.08,07:47
Momentálny stav zakonov je taký, že ak nesporíš aspoň 15 rokov, peniaze sú v DSS, dôchodok nedostaneš a dedičia ich zdedia. K tomuto problému sa z času na čas politici vracajú, že to treba riešiť, ale zatiaľ to nikto nerieši.
Olice
18.12.08,07:58
Momentálny stav zakonov je taký, že ak nesporíš aspoň 15 rokov, peniaze sú v DSS, dôchodok nedostaneš a dedičia ich zdedia. K tomuto problému sa z času na čas politici vracajú, že to treba riešiť, ale zatiaľ to nikto nerieši.
To znamená, že keď som v II.pil. napríklad 2 roky a do odchodu do dôchodku by som mala ešte pracovať 17 rokov a náhodou by sa niečo prihodilo za 5 rokov, tak tie peniaze, ktoré som tam vložila zostanú v DSS a nikto ich nezdedí?
Jana Motyčková
18.12.08,08:22
Dôchodok nedostaneš, peniaze zdedia dedičia. Predpokladám ale, že tento problém sa bude časom riešiť.
duves
04.02.10,08:43
Existuje vzorec, z ktorého by som sa dozvedel sumu doživotného dôchodku, ak zadám údaj o nasporenej sume a vek odchodu do dôchodku?
Tie klasicke výpočty funguju na x-neznámych, ako je valorizacia, zhodnotenie, plat o 10 rokov...atd atd. Proste blbosti.Resp. vyhodnocuju, ako by vyzeral dôchodok len zo SP a dôchodok zo SP v kombinácii s 2.pilierom.
Laco-monter
04.02.10,11:09
Ja som v tomto smere optimista.:D

Mám 38 rokov, to znamená,že ešte 24 rokov si budem do II.piliera sporiť.

Už teraz sa tam nazbierala pomerne slušná čiastka,za 6 rokov,čo som v II.pilieri.:cool:
Zámerne neuvádzam presnú sumu,lebo istí spochybńovači prítomní na tomto portáli,by to tak,či tak spochybnili.:(
Vzhĺadom na to aké platím odvody ,to čo sa tam nazbieralo , je dobrá suma

A keď spočítam,že okrem pravidelných vkladov sa celý vklad ,každým rokom úročí,tak si myslím,že za 24 rokov sa tam nazbiera čiastka z ktorej budem mocť poberať priemerný dochodok asi 12-15 rokov.:rolleyes:
Ak uvážim,že mám aj životnú poistku splatnú v 65 roku veku na cca 1 milion Sk,tak ja som do dochodku spokojný.:)

Viem,že keď ten čas príde,nebudem mocť veľmi vyskakovať ,no budem mať z čoho existovať.:o
duves
04.02.10,12:03
Ja som v tomto smere optimista.:D

Mám 38 rokov, to znamená,že ešte 24 rokov si budem do II.piliera sporiť.

Už teraz sa tam nazbierala pomerne slušná čiastka,za 6 rokov,čo som v II.pilieri.:cool:
Zámerne neuvádzam presnú sumu,lebo istí spochybńovači prítomní na tomto portáli,by to tak,či tak spochybnili.:(
Vzhĺadom na to aké platím odvody ,to čo sa tam nazbieralo , je dobrá suma

A keď spočítam,že okrem pravidelných vkladov sa celý vklad ,každým rokom úročí,tak si myslím,že za 24 rokov sa tam nazbiera čiastka z ktorej budem mocť poberať priemerný dochodok asi 12-15 rokov.:rolleyes:
Ak uvážim,že mám aj životnú poistku splatnú v 65 roku veku na cca 1 milion Sk,tak ja som do dochodku spokojný.:)

Viem,že keď ten čas príde,nebudem mocť veľmi vyskakovať ,no budem mať z čoho existovať.:o
No nie 6 rokov, ale 5 rokov. Je to od januára 2005. Čiže uplynulo celých 5 rokov.
Posťovňa, nebude vyplacať dôchodok z odkupnej hodnoty iba 12-15 rokov, ale doživotne. To znamena, že niekomu mesiac, niekomu rok, niekomu 10 rokov a niekomu možno 20 rokov. Ich matematici, tzv.poistný matematik vypočíta, aký doživotný dôchodok sa bude vyplácať z nasporenej sumy napr. 33.000,-€, ak sporiteľ pojde do dôchodku vo veku 65 rokov. A samozrejme alternatívy pri odchode na dôchodok v inom veku (skor, neskor). Pretože aj to má dosah na výšku doživotného dôchodku.
duves
09.08.10,17:49
Tak toto som dostal mailom
jana32
27.12.10,19:27
Dobrý večer, prosím o radu, tesne po vypuknutí finančnej krízy som si dala v II. pilieri zmenu a síce prešla som z rastového do menej rizikového konzervatívneho piliera ( alebo tak tuším sa to volá ). Viete mi poradiť či je vhodné vrátiť sa späť do rastového? Ja mám zmluvu uzavretú s Axou , orientovať sa v tom veľmi neviem, ale toľko som pochopila, že ten rastový je síce rizikovejší ale aj výnosnejší a hlášky sú také, že čo sa týka finančnej krízy máme to najhoršie za sebou. Ďakujem
scalper
15.01.11,14:20
Ak si zivnostnik a snazis sa minimalizovat zaklad oplati sa prvy pilier. Druhy pilier je pre ludi, ktori maju vysoke prijmy. Na nejake fantasticke zhodnotenie prostriedkov zo strany portfolio manazerov sa nespoliehaj. Staci sa pozriet na historiu vynosov. Momentalne mi to cele vychadza ako slusny biznis pre dochodkove spolocnosti. Ved tie poplatky za spravu su neskutocne vysoke...
scalper
15.01.11,14:25
Pri sucasnej legislative a nastaveni dochodkoveho sporenia je to jedno. Tie vynosy su skoro rovnake. Vseobecne vsak plati, ze ak je clovek este mlady a ma teda do dochodku daleko oplati sa byt v rizikovejsom fonde, kedze ten slubuje pri vyssom rizku vyssie vynosy a za dlhsi casovy horizont by sa tento predpoklad mohol naplnit. S tym ako sa blizi cas odchodu do dochodku treba aj znizovat riziko a teda presunut sa do vyvazeneho fondu a nakoniec do konzervativneho fondu. Toto je vsak vseobecne pravidlo, konkretne rozhodnutie je na jednotlivcovi. To je zvycajne ovplyvnene jeho vztahom k riziku a u ludi co sa troska vyznaju v problematike investovania tiez s ich ocakavaniami toho co sa bude diat na trhoch.
scalper
15.01.11,14:32
Dobrý večer, prosím o radu, tesne po vypuknutí finančnej krízy som si dala v II. pilieri zmenu a síce prešla som z rastového do menej rizikového konzervatívneho piliera ( alebo tak tuším sa to volá ). Viete mi poradiť či je vhodné vrátiť sa späť do rastového? Ja mám zmluvu uzavretú s Axou , orientovať sa v tom veľmi neviem, ale toľko som pochopila, že ten rastový je síce rizikovejší ale aj výnosnejší a hlášky sú také, že čo sa týka finančnej krízy máme to najhoršie za sebou. Ďakujem
Pri sucasnej legislative a nastaveni dochodkoveho sporenia je to jedno. Tie vynosy su skoro rovnake. Vseobecne vsak plati, ze ak je clovek este mlady a ma teda do dochodku daleko oplati sa byt v rizikovejsom fonde, kedze ten slubuje pri vyssom rizku vyssie vynosy a za dlhsi casovy horizont by sa tento predpoklad mohol naplnit. S tym ako sa blizi cas odchodu do dochodku treba aj znizovat riziko a teda presunut sa do vyvazeneho fondu a nakoniec do konzervativneho fondu. Toto je vsak vseobecne pravidlo, konkretne rozhodnutie je na jednotlivcovi. To je zvycajne ovplyvnene jeho vztahom k riziku a u ludi co sa troska vyznaju v problematike investovania tiez s ich ocakavaniami toho co sa bude diat na trhoch.
alaya1
15.01.11,14:55
da sa momentalne vystupit z 2.piliera?
alaya1
18.01.11,09:46
da sa momentalne vystupit z 2.piliera?

Viete prosim odpoved?
ivka70
18.01.11,10:05
da sa momentalne vystupit z 2.piliera?

Myslim, ze nie.
duves
18.01.11,10:30
Tiež sa mi vidí, že nie. Ale hned, ako to bude možne, pojde polovička z toho von.
alaya1
18.01.11,14:36
neda sa asi vystupit po priznani ID?
duves
18.01.11,14:44
neda sa asi vystupit po priznani ID?
Nie. Nasporena suma zostava na účte až do vzniku naroku na starobny dochodok.
durisovad
18.01.11,17:59
Vcera som pocula hovorit v radii pana ministra, ze uvazuje o moznosti otvorenia a vystupenia z 2. piliera. Kto ma k nemu blizsie, mal by sa ho opytat, kedy k tomu chce pristupit.
evkap.
12.12.12,08:42
prosim vas vie mi niekto poradit ci vystupit z II piliera? mam 35 zarabam viac nez 700 ale idem na buduci rok na matersku dovolenku oplati sa mi tam zostat? alebo este do konca roka vystupit? dakujem
Indeed
13.12.12,06:49
prosim vas vie mi niekto poradit ci vystupit z II piliera? mam 35 zarabam viac nez 700 ale idem na buduci rok na matersku dovolenku oplati sa mi tam zostat? alebo este do konca roka vystupit? dakujem

Ak by si mala 55 vtedy by bolo dobré vystúpiť...

Súčasní 35-nici, 40-nici v ňom možu s kľudným spánkom ZOSTAŤ,

hlavne ak sú zamestnancami s mzdou priemernou a vyššou.
bjuty smis
13.12.12,07:18
II. pilier sa po každej zmeny vlády mení...
teraz bolševik fico, ktorého jeho sponzori tlačia k múru, lebo mešec je prázdny a oni chcú svoje-tak teraz je schopný ho zničiť úplne...po vzore súdruha orbána v madarsku.....čo bude za 30 rokov fica nezaujíma...on ani jeho pra-pravnuci na dôchodok odkázaní nebudú...
kludne ostan, politici to aj tak dokončia, ako chcú...
evkap.
17.12.12,11:08
dakujem za radu :-)
kopretinka
02.01.13,13:16
fakt neviem,čo mám urobiť,ostať alebo vystúpiť......nie som najmladšia,mám bližšie k 50tke ako k 40tke a plat nič moc.......
duves
02.01.13,13:51
Ak nemáš 2 násobok hrubej mzdy, vystupiť.
Manon
05.12.13,09:23
Tak a je tu cas aktualizovat problematiku ... kedze nasa vladicka meni zase pravidla :mad:

Toto leto som musela odpredat svoju ZP a dostala som o 1500 EUR menej ako som tam vlozila.
Tento fakt (nie suma!!!) by ma netrapil, lebo to bolo moje dobrovolne rozhodnutie skor vystupit. Ano suma je vysoka a viete ako vznikla? - vznikla z bankovych poplatkov. Trosku draha ZP, ale este stale viem s tymto zit.

Najviac by nas mali trapit nasledovne fakty:
1/ setrenim formou ZP by som si nasetrila takouto formou sporenia sumu, ktoru ked som si rozratala, ze by som po dochodku zila len 10 rokov, tak mi vychadza mesacna renta vo vyske cca 50 EUR,

2/ nasa vlada znizila %, ktore nam zamestnavatel odvadza na ZP, uz sa odvadza viac do ciernej diery zvanej Socialna poistovna (znizenie povinnych prispevkov z 9% na 4%),

3/ minister Richter dal do pripomienkoveho konania navrh, podla ktoreho si formou tzv. programoveho vyberu bude moct cerpat svoje dochodkove uspory menej ako 2% sporitelov. Aj to len ciastocne. Radikalne sa tak menia podmienky dochodkoveho sporenia – a to spätne!

4/ dosledkom tejto novely, ak sa odklepne (hadajte, ci sa odklepne), bude vznik Zivotnej poistovne / Zivotnych poistovni ktore budu moct netransparentne, bez existujúcich pravidiel z obrovskych sum radovo v stamilionoch eur prijatych NASICH uspor NAS sporitelov vyplacat dozivotne dochodky ohlodane o ich zisk.
Tu davam do pozornosti, co som pisala hore - pri predaji ZP som zaplatila na poplatkoch 1500 EUR.

A TERAZ ASI NAJDOLEZITEJSI FAKT z novely zakona, KTORY SI NE/UVEDOMUJEME:

Na rozdiel od fazy sporenia, kedy si DSS-ky napriklad mozu ponechat odplatu len vo vyske 0,3% z majetku sporitela rocne (!!!), ci 10% (!!!) z dosiahnutých vynosov, vysku zisku zivotnych poistovni nebude zakon nijako obmedzovat (!!!!!!!!!!!).
Mimochodom, uz ste videli zivotnu poistovnu, ktora by nezarobila na nejakom svojom produkte ani “X” euro? A kedze zivotne poistovne nebudu pod tlakom moznosti sporitela zvolit si programovy vyber ci pripadnu inu formu vyplacania uspor, tak to bude aj vyzerat.

Je mi velmi smutno, ze dovody, pre ktore som do toho isla, su uz prec ... vdaka tomu, ze si vlada meni pravidla ako jej kedy vyhovuje.

A kedze socialny system v nasom state je taky aky je, kedze populacia nasho statu klesa, kedze sa mi oci otvorili ze co financne institucie robia s nasimi sukromnymi peniazmi, kedze vieme ake uroky nam financne institucie davaju (1,5% a to im prilepsujem) co nam nevykryje ani inflaciu (cca 3,5 %), cim kupyschopnost nasich penazi frci veselo nadol som sa rozhodla pre zhodnotenie si majetku inou formou. A mam velmi uspokojive vysledky!

Ak potrebujete niekto poradit ako sa ja zabezpecujem, pytajte sa! Rada poradim! A zoberiem za tieto rady aj zodpovednost a budem sa Vam moct hocikedy pozriet do oci bez vycitiek svedomia, ze som Vam zle poradila!
Preco to robim? Lebo som nas..... (ano, citate spravne: som aj nasrdena :)) na nase zdieracske financne institucie, na nas "socialny" system.
Inak viete, ze poistny makler ma za uzatvorenie ZP velmi slusne ohodnotenie (trojciselna cifra za 1 ZP!) ... takze preto Vam kazdy nuti ZP a banky si potom do NASICH poplatkov tieto ohodnotenia maklerov musia zapocitat!!!

... tak a teraz uz viete, ze banky pomahaju sebe a svojim maklerom a nie Vam!!!!!!!!, aj ked z Vasich penazi!!!! :mad: ... ergo kladivko: pomoz si sam, aj pan Boh Ti pomoze.
duves
05.12.13,10:28
Toto leto som musela odpredat svoju ZP a dostala som o 1500 EUR menej ako som tam vlozila.

1.čo je to ZP?
2.toto je tema o 2.pilieri, registruješ?