Junk
07.01.08,22:56
Zdravim.

Ako pomocku v zamestani som spravoval v MS EXCEL "pocitacovy program" na planovanie a vedenie prehladu o cerpani dovolenky zamestnanca, resp. zamestnacov.

(Pomocku som spracoval nie ako ulohu vyplyvajucu zo zamestnania alebo z mojich funkcnych povinnosti.
Spracoval som ju mimo pracovny cas, v svojom osobnom case).

Vzhladom na specifika zamestania a z toho vyplyvajuce specifika cerpania dovolenky, som pouzil (vytvoril, navrhol) specialne excelovske vzorce na vypocet jednotlivych prvkov sluziaciach na planovanie a vedenie prehladu o dovolenkach.

Vzhladom na viacere veci (dobu tvorby, narocnost pouzitych rieseni) by som chcel, aby autorsvo tejto pomocky-programu, bolo zaznamene v mojich osobnych spisoch.

Samotny program chcem potom spristupnit organizacii bez naroku "na financny honorar".

Chcem sa opytat:
1. Ako najlepsie postupovat, aby bolo uznane moje autorske pravo? (Rozmyslam skusit to predlozit ako zlepsovaci navrh.)

2. Ako mozem aplikovat na toto dielo Autorsky zakon? (618/2003) Treba to niekde zaregistrovat? Vztahuje sa aj na taketo dielo Autorsky zakon?
Vid §5 Vymedzenie niektorych pojmov, odstavec 8 Pocitacovy program.

3. Je mozne toto dielo vydavat ako zlepsovaci navrh? Vid zakon 527/1990 4. cast ZLEPSOVACIE NAVRHY, §72 Odstavec 1.
(1) Za zlepšovacie návrhy sa pokladajú technické, výrobné alebo prevádzkové zdokonalenia, ako aj riešenia problémov bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a životného prostredia, s ktorými má zlepšovateľ právo nakladať.

Uvazujem o odvolani sa na termin, ze to je prevadzkove zdokonalenie? Je mozne to chapat ako prevazdkove zdokonalenie?)

4. Privitam aj ine navrhy a sposoby riesenia mojho problemu. (Ciel je, aby autorstvo bolo oficialne zaznamenane v mojich osobnych spisoch.)


Za vsetky prinosne rady a navrhu vopred dakujem.