Zavrieť

Porady

Autorstvo diela, Zlepsovaci navrh

Zdravim.

Ako pomocku v zamestani som spravoval v MS EXCEL "pocitacovy program" na planovanie a vedenie prehladu o cerpani dovolenky zamestnanca, resp. zamestnacov.

(Pomocku som spracoval nie ako ulohu vyplyvajucu zo zamestnania alebo z mojich funkcnych povinnosti.
Spracoval som ju mimo pracovny cas, v svojom osobnom case).

Vzhladom na specifika zamestania a z toho vyplyvajuce specifika cerpania dovolenky, som pouzil (vytvoril, navrhol) specialne excelovske vzorce na vypocet jednotlivych prvkov sluziaciach na planovanie a vedenie prehladu o dovolenkach.

Vzhladom na viacere veci (dobu tvorby, narocnost pouzitych rieseni) by som chcel, aby autorsvo tejto pomocky-programu, bolo zaznamene v mojich osobnych spisoch.

Samotny program chcem potom spristupnit organizacii bez naroku "na financny honorar".

Chcem sa opytat:
1. Ako najlepsie postupovat, aby bolo uznane moje autorske pravo? (Rozmyslam skusit to predlozit ako zlepsovaci navrh.)

2. Ako mozem aplikovat na toto dielo Autorsky zakon? (618/2003) Treba to niekde zaregistrovat? Vztahuje sa aj na taketo dielo Autorsky zakon?
Vid §5 Vymedzenie niektorych pojmov, odstavec 8 Pocitacovy program.

3. Je mozne toto dielo vydavat ako zlepsovaci navrh? Vid zakon 527/1990 4. cast ZLEPSOVACIE NAVRHY, §72 Odstavec 1.
(1) Za zlepšovacie návrhy sa pokladajú technické, výrobné alebo prevádzkové zdokonalenia, ako aj riešenia problémov bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a životného prostredia, s ktorými má zlepšovateľ právo nakladať.

Uvazujem o odvolani sa na termin, ze to je prevadzkove zdokonalenie? Je mozne to chapat ako prevazdkove zdokonalenie?)

4. Privitam aj ine navrhy a sposoby riesenia mojho problemu. (Ciel je, aby autorstvo bolo oficialne zaznamenane v mojich osobnych spisoch.)


Za vsetky prinosne rady a navrhu vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Autorstvo diela, Zlepsovaci navrh

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.