nextone
10.01.08,19:21
Dobrý podvečer.

Chcela by som sa spýtať, či nemáte náhodou nejaký vzor zmluvy, ktorú by som mohla použiť medzi dvoma rovnocennými konateľmi a spoločníkmi zároveň?
Potrebujem zmluvu, kde bude aj uvedené, že je obaja budú bez odmeny, deliť si budú iba zisk....moc sa v tom nevyznám, tak ďakujem za každú radu.
Danila
10.01.08,18:35
Dobrý podvečer.

Chcela by som sa spýtať, či nemáte náhodou nejaký vzor zmluvy, ktorú by som mohla použiť medzi dvoma rovnocennými konateľmi a spoločníkmi zároveň?
Potrebujem zmluvu, kde bude aj uvedené, že je obaja budú bez odmeny, deliť si budú iba zisk....moc sa v tom nevyznám, tak ďakujem za každú radu.
http://www.porada.sk/t2858-zalozenie-s-r-o.html, a to je len časť z toho, čo nutne potrebuješ vedieť, aby si sa mohla pustiť do riešenia zmluvy.:)
nextone
10.01.08,19:00
http://www.porada.sk/t2858-zalozenie-s-r-o.html, a to je len časť z toho, čo nutne potrebuješ vedieť, aby si sa mohla pustiť do riešenia zmluvy.:)

Viem, čítala som to tam asi 100x, ale stále sa neviem rozhodúť, čo je výhodnejšie...(inak je to tam už dosť pomiešané, strávim aj hodinu nd tým, kým nájdem, čo potrebujem:mad:)
Dvaja konatelia a zároveň spoločníci - s odmenou 1Sk, alebo bez odmeny?
Neviem..... predpokladám na základe minulého roku zisk okolo 1,5 mil. a výdavky nebudú veľké...možno 300 tis.

Neviem si rady....:confused:
Danila
10.01.08,19:10
Viem, čítala som to tam asi 100x, ale stále sa neviem rozhodúť, čo je výhodnejšie...(inak je to tam už dosť pomiešané, strávim aj hodinu nd tým, kým nájdem, čo potrebujem:mad:)
Dvaja konatelia a zároveň spoločníci - s odmenou 1Sk, alebo bez odmeny?
Neviem..... predpokladám na základe minulého roku zisk okolo 1,5 mil. a výdavky nebudú veľké...možno 300 tis.

Neviem si rady....:confused:Pri takom zisku mi tá odmena pripadá ako provokácia. Je však zákonná, ale rieši len výšku odvodov. Z Tvojich starostí vidím jedinú. Optimalizovať zisk. Ale ak to nejde, tak to nejde...
nextone
10.01.08,19:19
Pri takom zisku mi tá odmena pripadá ako provokácia. Je však zákonná, ale rieši len výšku odvodov. Z Tvojich starostí vidím jedinú. Optimalizovať zisk. Ale ak to nejde, tak to nejde...

Tak potom bez odmeny...dobrovoľné nemocenské...to by bolo ok?
Resp. obaja budeme bez odmeny...riešila by si to tak?

Optimalizovať, neviem, či sa to dá :mee: i keď som rada zisku, dane si ma nájdu:eek:
Danila
11.01.08,08:13
Je mi sympatický Tvoj postoj. Ja osobne ako konateľ a spoločník by som sa nikdy nerozhodla pre založenie do osobného mzdového spisu odmenu za výkon konateľa v sume 1 SK. Odmena je niečo, čo zároveň pri optimálnej chrbtovej kosti vyjadruje sumu mojich vedomostí, zručností a pod., preto od ušetrenia cca 600.- Sk abstrahujem. Cena práce najmä pre mňa ako konateľa vo vlastnej firme je zaujímavý vlastný príjem, zaujímavý náklad a navyše spoľahlivá istota do budúcnosti. Dnes disponuješ miliónom, zajtra môžeš mať oči pre plač. A možnosť čerpať z garančného fondu pri konkurze, či zo SP pri chorobe, či mať aký taký seriózny vstup na cestu k vyššiemu starobnému dôchodku nie je na zahodenie. Uvažovala by som okrem iného aj s takýmito variantami. Ale to už musíš Ty sama, lebo poznáš východiskové ukazovatele.:)
nextone
11.01.08,09:27
Je mi sympatický Tvoj postoj. Ja osobne ako konateľ a spoločník by som sa nikdy nerozhodla pre založenie do osobného mzdového spisu odmenu za výkon konateľa v sume 1 SK. Odmena je niečo, čo zároveň pri optimálnej chrbtovej kosti vyjadruje sumu mojich vedomostí, zručností a pod., preto od ušetrenia cca 600.- Sk abstrahujem. Cena práce najmä pre mňa ako konateľa vo vlastnej firme je zaujímavý vlastný príjem, zaujímavý náklad a navyše spoľahlivá istota do budúcnosti. Dnes disponuješ miliónom, zajtra môžeš mať oči pre plač. A možnosť čerpať z garančného fondu pri konkurze, či zo SP pri chorobe, či mať aký taký seriózny vstup na cestu k vyššiemu starobnému dôchodku nie je na zahodenie. Uvažovala by som okrem iného aj s takýmito variantami. Ale to už musíš Ty sama, lebo poznáš východiskové ukazovatele.:)

Ono je to všetko o tom, že ten príjem - zisk nie je 100% (mesačne), preto by som nechcela, kým na účte nebude toľko, koľko si predstavujem, platiť niečo mesačne. Môže sa stať, že jeden mesiac bude hojno a duhý zasa nič :)
Čo sa týka budúcnosti....pozerám aj na ňu, ale vieš Ty, či bude niekedy v budúcnosti dôchodok zo štátu? Vie to niekto zaručiť? Nevie!!
Ja vsádzam na svoje skúsenosti, znalosti a moju cieľavedomosť....viem, že keď sa mi nebude dariť, uplatním sa niekde inde....
Ja len hľadám možnosť, ako platiť aj neplatiť :) nezakladám s.r.o. každý deň a potrebujem v tomto smere spraviť to najlepšie pre mňa s dodržaním všetkých zákonov, aby ma niekto v živote nenaháňal, že je niečo zlé.
Preto neviem, ako sa rozhodnúť, čo sa odmeny konateľa týka??????:confused:
Danila
11.01.08,10:01
nextone
11.01.08,14:55
Alebo takto?
http://www.porada.sk/t66261-schvalenie-odmeny-pre-konatela.html

Takže riadny zamestnanec a na konci roka odmeny, tak či tak, aj daň a ZP a SP si ma nájdu.
Rozmýšľala som úplne bez odmeny. Však ak bude zisk, tak ho tak či onak miniem, či už budem, alebo nebudem zamestnaná. Horšie je to potom s účtovaním položiek osobnej spotreby...ak sa nemýlim???