zeli
25.01.08,16:44
Chcel by som poradiť v jednom probléme s našou bytovkou. V rok 1998 sme odkúpili bytovku od bytového podniku a zriadili si spoločenstvo bytov. V tom čase boli zvolení predseda a dvaja podpredsedovia. Jedným z podpredsedov bola moja príbuzná. Pred dvoma rokmi sa odsťahovala z bytovky. Na najbližšej schôdzi padol návrh na to, že treba zvoliť nového podpredsedu keďže moja príbuzná sa odsťahovala. Lenže do dnešného dňa má stále trvalý pobyt tu a je aj vlastníčkou bytu. Na schôdzi sa vtedy vôbec nehlasovalo o odvolaní mamy z funkcie (nieje o tom spísaná dokonca ani žiadna zápisnica). Hlasovalo sa vtedy len o zvolení nového podpredsedu. Do dnešného dňa jej nebolo tiež doručené žiadne rozhodnutie o tom, že je z funkcie odvolaná. Chcem sa Vás opýtať kto je podľa správnosti a práva legálnym podpredsedom bytového spoločenstva? Nemalo sa hlasovať za nového podpredsedu až vtedy, keď by bolo mojej príbuznej doručené právoplatné rozhodnutie o odvolaní z funkcie? Ak je právo na strane mojej známej mali by byť tým pádom neplatné aj všetky zmluvy ktoré podpísal nový podpredseda?
svojar
25.01.08,19:31
Volba funkcionárov sa vykonáva na 3 roky. Ako to prebiehalo u Vás? V SVB sa ale hovorí o predsedovi - ako štatutárovi a o Rade. Podpredseda je ? Keď nie je predseda prítomný, alebo nemôže vykonávať funkciu, vzdá sa jej - zastupuje ho poverený člen Rady.
Julian
25.01.08,22:22
a Rada má mať minimálne troch členov.