Zavrieť

Porady

Odvolanie člena v spoločenstve bytov.

Chcel by som poradiť v jednom probléme s našou bytovkou. V rok 1998 sme odkúpili bytovku od bytového podniku a zriadili si spoločenstvo bytov. V tom čase boli zvolení predseda a dvaja podpredsedovia. Jedným z podpredsedov bola moja príbuzná. Pred dvoma rokmi sa odsťahovala z bytovky. Na najbližšej schôdzi padol návrh na to, že treba zvoliť nového podpredsedu keďže moja príbuzná sa odsťahovala. Lenže do dnešného dňa má stále trvalý pobyt tu a je aj vlastníčkou bytu. Na schôdzi sa vtedy vôbec nehlasovalo o odvolaní mamy z funkcie (nieje o tom spísaná dokonca ani žiadna zápisnica). Hlasovalo sa vtedy len o zvolení nového podpredsedu. Do dnešného dňa jej nebolo tiež doručené žiadne rozhodnutie o tom, že je z funkcie odvolaná. Chcem sa Vás opýtať kto je podľa správnosti a práva legálnym podpredsedom bytového spoločenstva? Nemalo sa hlasovať za nového podpredsedu až vtedy, keď by bolo mojej príbuznej doručené právoplatné rozhodnutie o odvolaní z funkcie? Ak je právo na strane mojej známej mali by byť tým pádom neplatné aj všetky zmluvy ktoré podpísal nový podpredseda?
Naposledy upravil zeli : 25.01.08 at 17:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Volba funkcionárov sa vykonáva na 3 roky. Ako to prebiehalo u Vás? V SVB sa ale hovorí o predsedovi - ako štatutárovi a o Rade. Podpredseda je ? Keď nie je predseda prítomný, alebo nemôže vykonávať funkciu, vzdá sa jej - zastupuje ho poverený člen Rady.
    Naposledy upravil svojar : 25.01.08 at 21:32 Dôvod: oprava preklepu

    Odvolanie člena v spoločenstve bytov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.