subard
26.01.08,17:35
Ahojte, nemá niekto skusenost s parkovaním mot.vozidla označene ako invalid na vyhradenom mieste? Uznávajú toto označenie v krajinách EU aj v ostatných napr. Svajčiarsko? Myslim že nie, v Nemecku na požičanom aute riadne označenom som dostal pokutu 30 Eur a naopak v Spanielsku uznávajú dokonca mi poradili, kde je najbližsie také parkovanie.Ake máte Vy skúsenosti? Dakujem
Rozalka
26.01.08,17:11
Ahojte, nemá niekto skusenost s parkovaním mot.vozidla označene ako invalid na vyhradenom mieste? Uznávajú toto označenie v krajinách EU aj v ostatných napr. Svajčiarsko? Myslim že nie, v Nemecku na požičanom aute riadne označenom som dostal pokutu 30 Eur a naopak v Spanielsku uznávajú dokonca mi poradili, kde je najbližsie také parkovanie.Ake máte Vy skúsenosti? Dakujem
Bežne s ňou v zahraničí parkujem, nestačí však len značka, do okna treba vyložiť aj preukaz k tejto značke tak, aby bolo vidieť foto, číslo a aj dátum platnosti preukazu a značky.
Aj v zámorí mi ju uznali.
subard
26.01.08,17:16
Ďakujem viem že v USA uznavajú aj američanom u nás ale tak ako pišeš som mal v okne aj preukaz v Nemecku a ešte mi vynadali že auto neni invalida a ja ich nezaujimam ale aj tak ďakujem nemaš skúsenosť zo Svajčiarska ?
Rozalka
26.01.08,17:36
Ďakujem viem že v USA uznavajú aj američanom u nás ale tak ako pišeš som mal v okne aj preukaz v Nemecku a ešte mi vynadali že auto neni invalida a ja ich nezaujimam ale aj tak ďakujem nemaš skúsenosť zo Svajčiarska ?
Žiaľ, Švajčiarsko som ešte nenavštívila, ale zato Rakúsko som prebrúsila krížom-krážom, keď som sa prvýkrát na to pýtala, policajtka na moju otázku, či je platná táto značka a neodtiahnu ma, začudovane zakrútila hlavou: "Nevidím dôvod, prečo by nemala platiť", pritom v Rakúsku poskytujú túto značku na konkrétnu ŠPZ. Pozri, pri prvom zaparkovaní zisti od najbližšieho policajta. Nič zato nedáš.
subard
27.01.08,15:41
Dakujem dam vediet ako som dopadol o mesiac
Al3skoo
18.11.09,16:01
jakoze chcel som pridat temu...podobnu jak tato.....ale vdaka vasej reklame na renault sa nedostanem k ,,praca s temou,, tak si to strcte olade ...to neviem kto tam dal tu reklamu ale mozog nemal..ani vypat nejde...
Al3skoo
18.11.09,16:17
zdravim.....parkoval som v rakusku na blbom mieste a nasiel som si za stieracom pokutovy listok od magistratu....ked ho nezaplatim stane sa nieco???napriklad nejake sankcie alebo tak??alebo je to ako kedysy ze ked to je v rakusku a nie na slovensku tak pokrcit, zahodit a ide sa dalej??....diky za radu, usetrite mi tym nieco cez 1000sk.....a myslim si ze sa najde viacej ludi, ktorych toto zaujima:P
Stanislav 1975
18.11.09,16:21
zdravim.....parkoval som v rakusku na blbom mieste a nasiel som si za stieracom pokutovy listok od magistratu....ked ho nezaplatim stane sa nieco???napriklad nejake sankcie alebo tak??alebo je to ako kedysy ze ked to je v rakusku a nie na slovensku tak pokrcit, zahodit a ide sa dalej??....diky za radu, usetrite mi tym nieco cez 1000sk.....a myslim si ze sa najde viacej ludi, ktorych toto zaujima:P

No určite nie pokrčiť a zahodiť-skor či neskor to budú vymáhať aj s penálami-policajti už spolupracujú a najma so susednými štátmi
Moja rada znie- zaplatiť...
Rozalka
18.11.09,17:30
Aj moja (rada).
Len tak na okraj:
Moja známa dostala po zahodení dokladu pri najbližšej návšteve do pasu "Persona non grata" - no ale to bolo ešte pred schengenom.
Tak či tak, mali o nej prehľad.
Al3skoo
18.11.09,19:26
dufal som uplne ine odpovede ale co sa da robit.....a hlavne som dufal ze napise niekto studovany, co vie nieco naisto a nie dohady..ale aj tak diky moc:P
Baca1966
03.12.09,17:28
dufal som uplne ine odpovede ale co sa da robit.....a hlavne som dufal ze napise niekto studovany, co vie nieco naisto a nie dohady..ale aj tak diky moc:P
Al3skoo, zaplat tu pokutu. Pri najblizsej navsteve Rakuska sa ti moze stat, ze, ked ta policajti zastavia pre nejaku blbost a skontroluju si SPZ, tak ti pre nezaplatenu pokutu zhabu auto, kym pokutu aj s urokmi nezaplatis. Myslim, ze Slovensky liter nie je az taka horibilna suma, ktora (aj ked z meskanim) by sa nedala zaplatit. :-)
kaco11
03.12.09,17:50
Po zavedeni schengenu funguje celkom dobre cezhranicna spolupraca s poskytovanim udajov a podobne. Ak sa niekomu bude na magistrate v rajchu strasne chciet napisu na slovensko rakuske kontaktne pracovisko coz je policia a oni poskytnu udaje pripadne ti poslu liebesbrief. Maju na to pravo a a paky. Za liter cakat teraz ci magistrat toto vyuzije alebo nie neviem. Je to nanajvys hlupe. Liter fakt nie je vela. Ale ked mas rad adrenalin kasli na to a sa mozes zabavat pri otvarani schranky. Podobne postupuje aj sk policia.