Zavrieť

Porady

Parkovanie v zahrančí- Invalid

Ahojte, nemá niekto skusenost s parkovaním mot.vozidla označene ako invalid na vyhradenom mieste? Uznávajú toto označenie v krajinách EU aj v ostatných napr. Svajčiarsko? Myslim že nie, v Nemecku na požičanom aute riadne označenom som dostal pokutu 30 Eur a naopak v Spanielsku uznávajú dokonca mi poradili, kde je najbližsie také parkovanie.Ake máte Vy skúsenosti? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    subard Pozri príspevok
    Ahojte, nemá niekto skusenost s parkovaním mot.vozidla označene ako invalid na vyhradenom mieste? Uznávajú toto označenie v krajinách EU aj v ostatných napr. Svajčiarsko? Myslim že nie, v Nemecku na požičanom aute riadne označenom som dostal pokutu 30 Eur a naopak v Spanielsku uznávajú dokonca mi poradili, kde je najbližsie také parkovanie.Ake máte Vy skúsenosti? Dakujem
    Bežne s ňou v zahraničí parkujem, nestačí však len značka, do okna treba vyložiť aj preukaz k tejto značke tak, aby bolo vidieť foto, číslo a aj dátum platnosti preukazu a značky.
    Aj v zámorí mi ju uznali.

    subard je offline (nepripojený) subard

    subard
    Ďakujem viem že v USA uznavajú aj američanom u nás ale tak ako pišeš som mal v okne aj preukaz v Nemecku a ešte mi vynadali že auto neni invalida a ja ich nezaujimam ale aj tak ďakujem nemaš skúsenosť zo Svajčiarska ?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    subard Pozri príspevok
    Ďakujem viem že v USA uznavajú aj američanom u nás ale tak ako pišeš som mal v okne aj preukaz v Nemecku a ešte mi vynadali že auto neni invalida a ja ich nezaujimam ale aj tak ďakujem nemaš skúsenosť zo Svajčiarska ?
    Žiaľ, Švajčiarsko som ešte nenavštívila, ale zato Rakúsko som prebrúsila krížom-krážom, keď som sa prvýkrát na to pýtala, policajtka na moju otázku, či je platná táto značka a neodtiahnu ma, začudovane zakrútila hlavou: "Nevidím dôvod, prečo by nemala platiť", pritom v Rakúsku poskytujú túto značku na konkrétnu ŠPZ. Pozri, pri prvom zaparkovaní zisti od najbližšieho policajta. Nič zato nedáš.

    Al3skoo je offline (nepripojený) Al3skoo

    Al3skoo
    jakoze chcel som pridat temu...podobnu jak tato.....ale vdaka vasej reklame na renault sa nedostanem k ,,praca s temou,, tak si to strcte olade ...to neviem kto tam dal tu reklamu ale mozog nemal..ani vypat nejde...

    Al3skoo je offline (nepripojený) Al3skoo

    Al3skoo
    zdravim.....parkoval som v rakusku na blbom mieste a nasiel som si za stieracom pokutovy listok od magistratu....ked ho nezaplatim stane sa nieco???napriklad nejake sankcie alebo tak??alebo je to ako kedysy ze ked to je v rakusku a nie na slovensku tak pokrcit, zahodit a ide sa dalej??....diky za radu, usetrite mi tym nieco cez 1000sk.....a myslim si ze sa najde viacej ludi, ktorych toto zaujima:P

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Al3skoo Pozri príspevok
    zdravim.....parkoval som v rakusku na blbom mieste a nasiel som si za stieracom pokutovy listok od magistratu....ked ho nezaplatim stane sa nieco???napriklad nejake sankcie alebo tak??alebo je to ako kedysy ze ked to je v rakusku a nie na slovensku tak pokrcit, zahodit a ide sa dalej??....diky za radu, usetrite mi tym nieco cez 1000sk.....a myslim si ze sa najde viacej ludi, ktorych toto zaujima:P
    No určite nie pokrčiť a zahodiť-skor či neskor to budú vymáhať aj s penálami-policajti už spolupracujú a najma so susednými štátmi
    Moja rada znie- zaplatiť...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Aj moja (rada).
    Len tak na okraj:
    Moja známa dostala po zahodení dokladu pri najbližšej návšteve do pasu "Persona non grata" - no ale to bolo ešte pred schengenom.
    Tak či tak, mali o nej prehľad.

    Al3skoo je offline (nepripojený) Al3skoo

    Al3skoo
    dufal som uplne ine odpovede ale co sa da robit.....a hlavne som dufal ze napise niekto studovany, co vie nieco naisto a nie dohady..ale aj tak diky moc:P

    Baca1966 je offline (nepripojený) Baca1966

    Baca1966
    Al3skoo Pozri príspevok
    dufal som uplne ine odpovede ale co sa da robit.....a hlavne som dufal ze napise niekto studovany, co vie nieco naisto a nie dohady..ale aj tak diky moc:P
    Al3skoo, zaplat tu pokutu. Pri najblizsej navsteve Rakuska sa ti moze stat, ze, ked ta policajti zastavia pre nejaku blbost a skontroluju si SPZ, tak ti pre nezaplatenu pokutu zhabu auto, kym pokutu aj s urokmi nezaplatis. Myslim, ze Slovensky liter nie je az taka horibilna suma, ktora (aj ked z meskanim) by sa nedala zaplatit. :-)

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Po zavedeni schengenu funguje celkom dobre cezhranicna spolupraca s poskytovanim udajov a podobne. Ak sa niekomu bude na magistrate v rajchu strasne chciet napisu na slovensko rakuske kontaktne pracovisko coz je policia a oni poskytnu udaje pripadne ti poslu liebesbrief. Maju na to pravo a a paky. Za liter cakat teraz ci magistrat toto vyuzije alebo nie neviem. Je to nanajvys hlupe. Liter fakt nie je vela. Ale ked mas rad adrenalin kasli na to a sa mozes zabavat pri otvarani schranky. Podobne postupuje aj sk policia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.