eva72
28.01.08,09:03
Som spolocnikom sro,vlastnim 40% obchodny podiel, tento vsak chcem formou darovacej zmluvy darovat svojej maloletej dcere,ktora ma 14 rokov.Je to mzne?Dôvodom,preco tak chcem urobit je to,ze ako konatel v predchadzaucej firme som pred 4 rokmi podpisala bankovu zmenku,firma za nu nezaplatila a banka teraz bchce odo mna vymahat ciastku cca 1 mil sk,akvsk je predpoklad,ze ju nevymoze,nakolko nic nevlastnim.v tejto firme nie som uz 3 roky, avsak chcem ochranit svoj podiel a v buducnosti takto zabezepcit svoju dceru,ako to mzem urobit, vdaka
Chobot
28.01.08,08:27
Som spolocnikom sro,vlastnim 40% obchodny podiel, tento vsak chcem formou darovacej zmluvy darovat svojej maloletej dcere,ktora ma 14 rokov.Je to mzne?Dôvodom,preco tak chcem urobit je to,ze ako konatel v predchadzaucej firme som pred 4 rokmi podpisala bankovu zmenku,firma za nu nezaplatila a banka teraz bchce odo mna vymahat ciastku cca 1 mil sk,akvsk je predpoklad,ze ju nevymoze,nakolko nic nevlastnim.v tejto firme nie som uz 3 roky, avsak chcem ochranit svoj podiel a v buducnosti takto zabezepcit svoju dceru,ako to mzem urobit, vdaka

Ak chceš darovať podiel firmy dcére, budeš musieť mať súhlas súdu, viĎ túto tému:

http://www.porada.sk/t63138-darovacia-zmluva.html
vladenl
06.02.08,07:36
Som spolocnikom sro,vlastnim 40% obchodny podiel, tento vsak chcem formou darovacej zmluvy darovat svojej maloletej dcere,ktora ma 14 rokov.Je to mzne?Dôvodom,preco tak chcem urobit je to,ze ako konatel v predchadzaucej firme som pred 4 rokmi podpisala bankovu zmenku,firma za nu nezaplatila a banka teraz bchce odo mna vymahat ciastku cca 1 mil sk,akvsk je predpoklad,ze ju nevymoze,nakolko nic nevlastnim.v tejto firme nie som uz 3 roky, avsak chcem ochranit svoj podiel a v buducnosti takto zabezepcit svoju dceru,ako to mzem urobit, vdaka
No nechcem ťa strašiť, ale bez uvedenia podrobností mi to príde ako pekný :

§ 239

Poškodzovanie veriteľa

(1) Kto, čo aj len čiastočne, zmarí uspokojenie svojho veriteľa tým, že
a) zničí, poškodí, urobí neupotrebiteľnou, zatají, predá, vymení alebo inak odstráni čo aj len časť svojho majetku,

b) zaťaží vec, ktorá je predmetom záväzku, alebo ju prenajme,

c) predstiera alebo uzná neexistujúce právo alebo záväzok, alebo postúpi svoju pohľadávku, alebo prevezme dlh iného, i keď na to nebol povinný ani oprávnený, alebo

d) predstiera zmenšenie svojho majetku alebo jeho zánik, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto, čo aj len čiastočne, zmarí uspokojenie veriteľa inej osoby tým, že
a) zničí, poškodí, urobí neupotrebiteľnou, zatají, predá, vymení, daruje alebo inak odstráni čo i len časť majetku dlžníka, alebo

b) na majetok dlžníka uplatní neexistujúce právo alebo pohľadávku.

(3) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
a) a spôsobí ním väčšiu škodu, alebo

b) z osobitného motívu.

(4) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2 a spôsobí ním značnú škodu.

(5) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu,

b) a spôsobí ním inému úpadok, alebo

c) závažnejším spôsobom konania.
HyperC
07.02.08,09:25
Ahojte

ja by som chcel spýtať, či neviete o nejakom vzore, porpípade o náležitostiach, ktoré by mala obsahovať darovacia zmluva, kde v mojom prípade chcem darovať "niečo" cudzincovi.

Vopred ďakujem.
vladenl
08.02.08,06:47
Ahojte

ja by som chcel spýtať, či neviete o nejakom vzore, porpípade o náležitostiach, ktoré by mala obsahovať darovacia zmluva, kde v mojom prípade chcem darovať "niečo" cudzincovi.

Vopred ďakujem.
skús lepšie definovať "niečo"... :)
minimálne či ide o nehnuteľnosť alebo hnuteľnú vec, kto ju má v držbe, či si jediný vlastník, alebo daruješ podiel, atď...