Katka 30
29.01.08,11:16
uvažujem o zmene účt. programu, doteraz som mala program od IVES-u /dosovskú verziu/,WIN verzia sa mi zdá komplikovaná:(......poraďte ktorý program je dobrý a prehľadný / najlepšie z vlastnej skúsenosti/....za všetky odpovede ďakujem
Marína
29.01.08,10:40
zamestnankyna
29.01.08,11:28
Ahoj, aj som som do konca roku 2007 robila v IBEU. Od 1. 1. 2008 som prešla na URBIS. Oproti novému WINIBEU je oveľa jednoduchší. A nie som jediná, ktorú nové IBEU vyviedlo z miery a hľadala nový program.
Rubrika
29.01.08,12:43
Ja som si už zvykla na WinIBEU. Len tie koncoročné výkazy sa ťažšie "vyrábajú" ako v IBEU.
Anežob
02.02.08,14:08
Ahoj, aj som som do konca roku 2007 robila v IBEU. Od 1. 1. 2008 som prešla na URBIS. Oproti novému WINIBEU je oveľa jednoduchší. A nie som jediná, ktorú nové IBEU vyviedlo z miery a hľadala nový program.
Pekne prosím, sú na porade aj názory na program URBIS ?
Díky. Ahojte.
bef
02.02.08,17:20
Robím v URBISe už dva roky a som spokojná.

Pekný deň :)
Katka 30
04.02.08,06:58
pracujem v RO ktorej zriaďovateľom je obec....chceme mať rovnaké programy,čítala som o programe URBIS,zriaďovateľovi nevyhovuje "sieťovanie počítačov"ktoré pracujú v tomto programe......dostali ponuku od TOPSET-u, má niekto skúsenosti s týmto programom?
sojciakova
04.02.08,07:22
Ja som s IBEU spokojná. Prechádzam od nového roku na WINIBEU. Mne sa zdá byť oveľa lepší ako starý program.Ak aj prejdete na iný program počítajte s problémami.Každý program má svoje muchy a na tie si treba dávať pozor. Určite si nedajte DOS verzie- sú zastaralé a treba pri nich veľa manuálnej práce, ktorú má robiť počítač za Vás. Na školení nás učili ako má prebehnúť konverzia, preto to vyzeralo také ťažké, ale samotné účtovanie ťažké nie je. Len to preklopenie z DOS a to si dám určite spraviť v IVESe.:D
Rubrika
04.02.08,08:44
WinIBEU čo sa týka účtovania, už som si zvykla. Je to v pohode. Ale čo sa týka majetku, nemáš tam viac zostáv, ktoré v IBEU boli. Nie je zostava Prírastky a úbytky za rok, miestne zoznamy nie sú vcelku, inventúrne nie sú dobré, atď.
sojciakova
04.02.08,09:20
To som netušila. Ja mám v majetok v 3.0 Dos verzii z 2002 a účtovníctvo v 3.9 verzii. Teraz mi to majú dať v IVESe do poriadku. Som na ten majetok teda veľmi zvedavá.
Rubrika
04.02.08,10:37
Ja som to zistila až pri koncoročnej inventarizácii. Napr.v inventúrnych súpisoch k DHM a OTE, kde mám viac kusov toho istého majetku v rovnakej cene, mi celkovú cenu vydelilo počtom kusov, čiže mám oveľa menšiu výslednú sumu tohto majetku. A nevedia to zatiaľ opraviť.
sojciakova
04.02.08,12:40
A čo banka. Je prepojenie medzi e-bankou a účtovníctvom?
Rubrika
04.02.08,13:18
Modul BANKA nevyužívam. Takže ti neviem povedať.
sojciakova
05.02.08,08:29
A čo modul pokladňa. Používaš ju? Treba viesť aj klasickú knihu pokladne ak budem používať tento modul? Podľa mňa je to duplicitná práca.
Tiež mi prosím odpíš, či treba vytláčať krycie listy a platobné poukazy k faktúram. Zatiaľ to nerobím, hlavná kontrolórka to nikdy nežiadala.
Ďakujem.
Rubrika
05.02.08,11:00
Ahoj. Ani modul POKLADNICA nevyužívam. Raz za mesiac zúčtujem pokladňu cez kontované zápisy.
Krycie listy a platobné poukazy vytláčam ku každej faktúre. Veď tam sú podpisy účtovníka a aj toho kto dáva objednávku k faktúre a aj riaditeľov podpis. Myslím na platobný poukaz.
sojciakova
05.02.08,11:49
Vďaka.Pomohla si mi. Ahoj
Rubrika
05.02.08,12:11
Nemáš za čo.
uctovnicka
26.02.08,12:37
Viaceré účtovníčky z okolia uvažujeme prejsť na VEMU - EKOS, v ktorej máme aj mzdy. Mali sme možnosť vidieť aj prezentáciu programu a zdá sa nám oveľa jednoduchšia a praktickejšia ako WINIBEU už len z toho dôvodu, že program je prispôsobený tomu, čo potrebujeme a nie, že my sa musíme prispôsobiť tomu ako to vymyslel programátor WINIBEU, čo sme mali možnosť zažiť aj na školení.
ZlaticaB
26.02.08,12:49
Ja som tiež pracovala v IBEU ale v DOS a nebola som s tým spokojná. Teraz už 2 rok pracujem v MRP a som maximálne spokojná. Ono je tiež dobré ak máš program na mzdy a na účtovníctvo rovnaký pretože sa potom dajú robiť prenosy, ale tiež to nemusí byť, ak nemáš veľa operácií tak to v pohode zvládneš.
anfro11
27.02.08,12:12
Rovnako sme sa rozhodli k prechodu na SW Vema Ekos a ak ma niekto skusenosti uz s Ekos-om moze ich sem umiestnit. Bude to vitane pre dalsich ktori uvazuju o zmene SW.
blazonko
27.02.08,12:24
Ja som si zakúpila URBIS a pokúšam sa doňho zabehnúť. No nezdá sa mi, že by bol nejaký zvlášť komplikovaný. Skúsim mesiac dva robiť aj v IBEU-dos aj v URBISE aby som videla, či mi výjdu rovnaké výsledky a potom začnem účtovať v URBIS-e.
mišiak
07.04.08,13:56
Ja som do konca roka pracovala vo WINIBEU a od roku 2008 sme so všetkými rpogramami prešli na TRIMEL a je to super, je síce tten program drahý ale perfektný.
babuška
10.04.08,14:27
Používa niekto program ISPIN ?
kunkelovaa
11.04.08,03:59
A kto používa DATALOCK pre RO zriadenú obcou?
uctovnicka
11.04.08,04:47
Pokiaľ dobre viem ISPIN používajú organizácie zriadené VÚC. My sme sa rozhodli, že prejdeme na EKOS-VEMA, keďže aj mzdy máme vo VEME a máme s nimi dobré skúsenosti. Sme RO zriadené obcou.
anika
11.04.08,06:20
Áno, všetky orgganizácie zriadené VÚC Prešov postupne v roku 2007 prechádzali na ISPIN.
anfro11
19.04.08,05:39
Skoly /ZS/ ktorych zriadovatlom je obec zacali prechadzat na ekonomicky software VEMA EKOS ktory im fa Vema "usila" podl ich poziadaviek. I podla vysledkov zavierok I.Q 2008 pomocou EKOS-u sa ukazuje ako vyborny produkt doplnujuci mzdovy proram VEMA PAM, comu nasvedcuje aj rychlo sa rozsirujuci pocet uzivatelov. Teraz VEMA ponuka aj pre obce a mesta za rovnaku bonusova cenu tieto produkty a tym sa vytvara moznost vzajomnej zastupitelnosti ZS /MS/ <>Obec. Ide o vybornu alternativu pre uzivatelov IBEU ci WinIbeu ktori uvazuju o zmene uctovneho software.
GabcaH
19.04.08,07:34
Vema-uctovnictvo je podla mojich skusenosti neprehladna
Hlavna kniha tazko citatelna vykazy s malymi pismenami
nekompatibilne s danovym uradom.Okrem toho dodavatel je z Ciech
ma tu sprostredkovatela a tym padom nie je zarucena rychlost riesenia pripadnych problemov.
Anežob
19.04.08,09:41
Vema-uctovnictvo je podla mojich skusenosti neprehladna
Hlavna kniha tazko citatelna vykazy s malymi pismenami
nekompatibilne s danovym uradom.Okrem toho dodavatel je z Ciech
ma tu sprostredkovatela a tym padom nie je zarucena rychlost riesenia pripadnych problemov.
VEMU som pozerala na ich stránke. Už to, že to nie je slovenský produkt má u mňa mínus a výstupy pre DÚ robiť cez AZUV ďalšie mínus. Stále porovnávam programy, aby som sa uistila, či som dobre zvolila, lebo pre našu PO som obstarala nový soft.Od 1.1.2008 používame podvojné účtovníctvo URBIS. Výkazy sú v súboroch, ktoré sa priamo pošlú zriaďovateľovi, alebo na DÚ. Žiadna práca navyše cez AZUV, čo si myslím, že na konci roka veľmi pomôže. A je to pomoc aj počas roka, lebo napr. naša PO musela výkazy odovzdať už 16.4. Zatiaľ sa mi tento program páči. Program je produktom firmy MADE s.r.o. B.Bystrica www.made.sk
Používatelia URBISU prosím pridajte svoje skúsenosti.
bef
19.04.08,19:32
VEMU som pozerala na ich stránke. Už to, že to nie je slovenský produkt má u mňa mínus a výstupy pre DÚ robiť cez AZUV ďalšie mínus. Stále porovnávam programy, aby som sa uistila, či som dobre zvolila, lebo pre našu PO som obstarala nový soft.Od 1.1.2008 používame podvojné účtovníctvo URBIS. Výkazy sú v súboroch, ktoré sa priamo pošlú zriaďovateľovi, alebo na DÚ. Žiadna práca navyše cez AZUV, čo si myslím, že na konci roka veľmi pomôže. A je to pomoc aj počas roka, lebo napr. naša PO musela výkazy odovzdať už 16.4. Zatiaľ sa mi tento program páči. Program je produktom firmy MADE s.r.o. B.Bystrica www.made.sk (http://www.made.sk)
Používatelia URBISU prosím pridajte svoje skúsenosti.

Môžem s Tebou iba súhlasiť. Robím v Urbise tretí rok a som spokojná. :)
jameska
20.04.08,01:46
Ak chcete mat pokoj a istotu s podvojnym uctovnictvom cim skor si zaobstarajte program URBIS. V pohode som z IBEU presiel na URBIS k 01.01.2008. Zostavy su prehladne, lahko odkontrolovatelne. Vykazy sa vytvaraju lahko!
uctovnicka
22.04.08,04:53
Vema-uctovnictvo je podla mojich skusenosti neprehladna
Hlavna kniha tazko citatelna vykazy s malymi pismenami
nekompatibilne s danovym uradom.Okrem toho dodavatel je z Ciech
ma tu sprostredkovatela a tym padom nie je zarucena rychlost riesenia pripadnych problemov.

Je mi na počudovanie, ako môže niekto porovnávať program len na základe toho, že si ho pozrie na internete. Nám bola urobená poldňová prezentácia programu pracovníkom Vemy a musím konštatovať, že bola osožnejšia, ako trojdňové školenie na IVES na program WINIBEU. Aj napriek tomu, že je program český, robíme v ňom mzdy už min. 10 rokov, a nemôžeme si sťažovať, že by sme mali nejaké problémy. Nesúhlasím ani s tvrdením, že nie sú výstupy na daňový úrad, pretože program by nebol dostal licenciu, keby nebol schopný vytvárať výkazy pre Daňový úrad.
mifri
22.04.08,08:14
dávam veľké plus (ako na sanitke) programu URBIS, máme zakúpený kompletný balík, len podvojné účtovníctvo robíme od 01/2008 - je to super, s IVESOM (IBEU) sa to nedá porovnať a chválim aj poradenskú činnosť a obrovskú trpezlivosť zamestnancov tejto spoločnosti
mifri
22.04.08,09:01
Ak chcete mat pokoj a istotu s podvojnym uctovnictvom cim skor si zaobstarajte program URBIS. V pohode som z IBEU presiel na URBIS k 01.01.2008. Zostavy su prehladne, lahko odkontrolovatelne. Vykazy sa vytvaraju lahko!

mohol by si mi poradiť, ktoré väzby - vzťahy si mám v tlačových výstupoch odkontrolovať, čo s čím má sedieť?
sojciakova
23.04.08,04:26
Mne sa už teraz dobre robí vo WinIBEU. Pred dvomi týždňami som bola znova na trojdňovom školení a vytrápila som školiteľky teda statočne. Vďaka ich pomoci som si sama dokázala nastaviť moduly tak, aby ma nič pri práci s WinIBEU nezdržiavalo. Stačí len vedieť čo nepotrebujete, prípadne sa ísť ešte raz preškoliť. Školenia by som teda rozhodne nepodceňovala. Ušetria veľa času a nervov nielen vám, ale aj vašej spoločnosti.
Musíte IVES brať tak, že robia WinIBEU pre obrovské aj malé organizácie. To čo je pre nás strata času to si veľké organizácie vyžadujú.
Mimochodom, všimli ste si že vôbec nezvládli štvrťročnú závierku? Vôbec som sa nevedela dovolať do IVESu. Večne bolo obsadené. Hotline dajú jedno číslo!!!!!! Katastrofa. Ešte že viem už ako tak robiť s programom, musela som si cestu pre výkazy nájsť sama.
GabcaH
23.04.08,18:07
Neodvazim sa hodnotit program podla internetu. Ak hovorim
o skusenostiach tak to myslim ze mam s tym programom nejaku prax
Okrem toho som hovorila o VEMA-uctovnictve a nie o mzdach.
Prezentacia este neznamena ze program je vyborny. Na DU treba
tieto vykazy nahadzovat rucne.
judita1971
24.04.08,03:58
Tvrdím jedno, každý program má svoje za a proti, neexistuje program, ktorý by pracoval tak ako keby sme chceli. Čo sa týka WINIBEU, je to niečo nové, a nemôžeme chcieť, aby to bolo všetko tak ako to bolo v starom IBEU. Aj to malo svoje muchy - vypli vám už niekedy elektrinu, keď ste pracovali v IBEU?
Bol to horor. Vo WINIBEU musíte nájsť systém ako budete chcieť pracovať a dá sa to. Veď ste azda v IBEU všetci využívali všetky moduly? Nehádžte ho do žita.Treba po troške prísť tomu na koreň. Ohľadom zvládnutia štvrťročných uzávierok- nemyslite si, že ostatné programy nemali s tým problém- mýlite sa. Napríklad - v našej obci, čo pracujú s jedným programom nedalo do výkazov všetky údaje . A zvyknime si, že je trocha iná doba, že nemôžeme chcieť pracovať na programoch ešte v DOSE.
sojciakova
24.04.08,09:46
Musím povedať , že Judita má pravdu. U nás na obci si dali nový program, neviem ako sa ten program volá. Účtovníčka s ním mala tiež problémy a povedala by som že oveľa väčšie ako ja. Osobne by som už DOS verziu nechcela ani za nič. WinIBEU je rozhodne lepšie a keď vychytajú všetky muchy bude to OK. Mám smolu, že si všetko mením naraz. Účtovníctvo aj program. Ale tak mi treba, keď som si to nechala na poslednú chvíľu.
Nadena
25.04.08,08:23
MRP KS je najlepší. Totálne jednoduchý, prehľadný, možnosť opráv. Proste super.
helenka11
25.04.08,11:10
Pre mňa jednoznačne- po iných skúsenostiach, najlepší URBIS. Perfektné výstupy, výborná spolupráca s firmou.
anfro11
01.07.08,06:08
Neviem odkial ste brali taketo informacie ale pouzivatelia Vemy EKOS robili uz zavierku IQ s vystupmi pre AZUV ktore mali este skor ako nestatstnici s WinIbeu a to priamo exportom DBF suborov a NIE RUCNE na DU ci ake nezmysly to pisete! Zostavy su take ako si ich kto nastavi. Od 05/2008 je moznost z Vema PAM 2x kliknutim automaticky zauctovat mzdy do Vema EKOS-u a cena PAM aj EKOS pre zriadovatelov je rovnaka ako pre skoly a SZ !
ivana77777
04.07.08,09:46
prosím vás chcem sa opýtať či niekto z okolia Ružomberka robí v programe WIN IBEU a bol by ochotný poradiť ..... Ďakujem Ivana
jitma
09.07.08,15:42
Ahojte,
ja ho používam od 1.1.2008. Zo začiatku som zháňala informácie v iných RO, ktoré ho už používajú. Robí sa v ňom dobre. Lepšie ako v Ives. Na školení som bola.Iba by bolo lepšie keby
firma MADE urobila nejaké školenie pre tých, čo program už používajú.
Jarmila Lisková
24.07.08,15:02
Prosím, vie mi niekto poradiť ako začať s WINIBEU od začiatku : zapísať faktúru, vystaviť krycí list, dať na úhradu ... prosím, neviem ako začať, školenie mám za sebou . Ak to vie niekdo zo žilinského kraja, prosím ozvi sa.
sojciakova
25.07.08,05:14
Zápis faktúry: dodávatelia-doklady- faktúry: klik na vložiť-vypíšeš všetky počiarknuté údaje v záložke faktúry okrem fakturovanej sumy!!!! Tú nie.Prejdeš na záložku položky dokladu- klikneš na vložiť a vypíšeš počiarknuté údaje kód,názov, cena množstvo.Ja píšem množstvo 1 a cena sumu na fa.Potvrdíš to.Prejdeš na záložku podrobnosti- rozúčtovanie, bez kontroly obnosu: klikneš vložiť, vyberieš účet MD a D potvrdíš. Prejdeš na záložku úhrady: klik na vložiť vypísať počiarknuté údaje, MD D všetko a klikneš potvrdiť.Zavrieš a máš faktúru aj s účtami. Prejdeš do dodávatelia- úhrady- úhrady dokladov- záložka úhrady: objaví sa tam fa, ktorú si vypísala klikneš na vytlačiť zavrieš stroj sa Ta opýta Bola vykonaná tlač? Dáš áno. To je dôležité.
Znova prejdeš na dodávatelia-úhrady- bankové výpisy-teraz tu bude tá fa.klikneš na potvrdiť a ona zmizne. Až teraz prejdeš na uzávierky-zaúčtovanie dokladov- vyplníš všetko počiarknuté a klik na zaúčtovať. Predbežná závierka sa dá meniť, definitívna nie. Zaúčtovanie si prekontroluješ v učtovníctvo-účt.zápisy-generované zápisy- dodávatelia klik na posledný doklad a pod záložkou položky si skontroluješ ako Ti to zaúčtovalo. Ak správne pri def. závierke sa aktivuje tlačítko zaúčtovať vyberieš si radu a potvrdíš. Vtedy sa Ti to prenesie do účtovníctva.Ak nedodržíš tento postup, nezaúčtuje sa Ti to. Dúfam, že som to nenapísala veľmi komplikovane. Vyzerá to zložito, ale chce to len prax.
andrea_mar
30.07.08,07:57
Máme Urbis, je výborný, podrobný, prehľadný, kontá za účet, za rozpočtovú skladbu a pod. :) soms ním maximálne spokojná, Ives oproti Urbisu bol katastrofa.
editasara
09.01.09,18:29
Ahojte, som úplný začiatočník - mala by som sa dostať do účtovníctva základnej školy zriadenej obcou, program majú URBIS. Zdá sa mi to veľmi dobré, ale nemala som zatiaľ nijakú možnosť školenia, iba okukujem účtovníčku, ktorá dáva dokopy predchádzajúci rok. Myslíte, že mám šancu dostať sa do tohto veľmi rozsiahleho a komplikovaného účtovníctva RO? Existuje nejaká dobrá kniha, kde je to pekne po lopate vysvetlené? Mám ekonomické vzdelanie, takže o "týchto" pojmoch som počula, ale mám voči tomu rešpekt a nechcem sa zachovať nefér, že prácu beriem, a nakoniec nezvládnem. Spolieham na PORADU. Ste tu veľmi zlatí - všetci.
bef
09.01.09,23:05
Ahojte, som úplný začiatočník - mala by som sa dostať do účtovníctva základnej školy zriadenej obcou, program majú URBIS. Zdá sa mi to veľmi dobré, ale nemala som zatiaľ nijakú možnosť školenia, iba okukujem účtovníčku, ktorá dáva dokopy predchádzajúci rok. Myslíte, že mám šancu dostať sa do tohto veľmi rozsiahleho a komplikovaného účtovníctva RO? Existuje nejaká dobrá kniha, kde je to pekne po lopate vysvetlené? Mám ekonomické vzdelanie, takže o "týchto" pojmoch som počula, ale mám voči tomu rešpekt a nechcem sa zachovať nefér, že prácu beriem, a nakoniec nezvládnem. Spolieham na PORADU. Ste tu veľmi zlatí - všetci.

Ak to chceš sama, tak zvládneš všetko, mne sa to podarilo vďaka ochotným poraďákom. Máš niekoľko výhod, ktoré treba využiť. Si tu správne a nájdeš tu veľkú pomoc k svojej práci, máš dobrý program, s ktorým budeš spokojná a ako píšeš máš ešte pri sebe účtovníčku, tak sa len pozeraj čo robí a hlavne sa veľa pýtaj a isto sa Ti to podarí zvládnuť.
Držím palce

Pekný deň :)
editasara
10.01.09,19:25
Ďakujem za podporu. Určite budem mať veľa otázok priamo tu na tomto fóre. Chcela by som vedieť, ak si dám predplatiť draka, získam nejakú výhodu?
wagner
10.01.09,19:47
Pokiaľ majú program URBIS tak asi majú v ňom aj mzdy. Pretože program URBIS je kompletný od účtovníctva, cez mzdy, dane, evidenciu obyvateľstva, cintoríny... Najprv sa spýtaj či majú kompletný balík, aby si nekupovala niečo, čo Ti nebude treba. Viem že dokúpenie miezd v Urbise do balíka Urbis je lacné. My sme mali softipácke mzdy a tiež sme ich potom kúpili od Urbisu.
editasara
16.01.09,16:53
Dobry den, sme ZŠ a maju kupene podvojne uctovnictvo a mzdy na druhom PC, zatial to nie je zosietovane a tento mesiac sa budu robit prve mzdy.
matkaa
20.01.09,08:10
Ahoj! Ja pracujem v programe KEO už šiesty rok. Je v DOS-verzii a som s ním veľmi spokojná. Nahovárali nás na program MADE, ale aj samotná audítorka, ktorú máme, nám viac odporúčala program KEO. Je prehľadnejší a viac z neho získame. Ja som s ním spokojná.
uct2007
28.02.09,12:54
Ja som robila účtovníctvo aj v IBEU,aj mzdy,ale ako rozpočtová a teraz príspevková organizácia robíme účtovníctvo od firmy Datalock. Na účtovníctvo je to program iSpin a na mzdy W-mzdy. Obidva programy sú fajn,som spokojná. W-éčko na mzdy je síce dosť náročný,aj kolegyne mzdárky sú toho istého názoru,ale je veľmi dobrý.Som spokojná.:)
mzdarka renca
28.02.09,22:43
U nás sme prešli účto z Multieko, mzdy Datalock W na jednotný program Softip Profit, môžem povedať, že si zvykáme, ale musím povedať, že každý jeden program na trhu má svoje plusy aj mínusy. V niečom som bola viac spokojná s Datalockom, v niečom som viac spokojná so Softipom.
Ale ako sa hovorí, človek si zvykne na všetko, chce to len čas a pevné nervy:).
blazonko
02.03.09,07:58
Ja som prešla na urbis.Oproti WinIbeu priam nádhera. Známa na inej škole používa WinIbeu, no keď som sa na ten program pozrela, vôbec som netušila, kde sa čo robí. V Urbise som to vedela okamžite. A s čím si neviem rady, s tým mi vo firme ochotne pomôžu.
anna raniakova
03.03.09,10:23
už druhý rok robím v urbise, je prehľadný, dá sa prechádzať bez problémov do minulých účtovných období. doporučujem.
jjendro
27.04.09,06:10
Ak by mal niekto záujem o predvedenie programu URBIS, prípadne pomoc pri účtovaní a zavádzaní programu - môže sa ozvať.
Tel.: 0911 794 174, 0907 924 174
anfro11
09.07.09,06:35
Myslim si po skusenostiach a ohlasoch zo skol, skolskych zariadeni, socialnych zariadeni a ich zriadovatelov ze sa medzi jeden z najlepsich zaradil program EKOS od firmy VEMA Bratislava a to aj online podporou, servisom, variabilitou vstupov a vystupov, uzivatelskou podporou roznych makiet a formularov, vykazov ale aj importom a exportom do a z dalsich systemov. Nezanedbatelnou vyhodou je automaticky prenos vystupov z PAM do uctovnictva, podpora vsetkych statistickych vykazov a prehladov v oblasti skolstva a zdravotnictva. Pritom je uctovanie v tychto organizaciach ak nie najtazsie tak urcite jedno z najtazsich. To mi myslim daju za pravdu ekonomovia v tychto zariadeniach ktorych zatazenie nesmierne narasta uz i z toho dovodu ze ich naplnou je spracovanie komplet celej ekonomiky zariadeni a to i vratane miezd a personalistiky. Nemam vo zvyku kritizovat iny SW ale je treba sa pozriet aj ako sa pracuje aj s inym ekonomickym SW a vyhrabat sa z ulity toho mojho ktory pouzivam uz x rokov a vlastne iny ani nepoznam.
GabcaH
23.07.09,06:13
Nesuhlasim s poslednym prispevkom nakolko pracujem v obci a jedina nasa
RO z 15 podriadenych pouziva na uctovnictvo program Vema a su s tym neustale problemy ,nereaguju na nove vykazy ,hlavna kniha neprehladna
atd. Hoci mzdy maju velmi dobre ale uctovnictvo nie.
uctovnicka
23.07.09,10:19
Naša škola používa program VEMA EKOS aj VEMA PAM. Správne ovládanie programu predpokladá znalosť účtovníctva a jednotlivých väzieb, ktoré v ňom platia. Ak bol niekto zvyknutý využívať len tie zostavy, ktoré mu program zhotovil, tak pre takéhoto používateľa, ktorý naozaj nevie využiť možnosti, ktoré program dáva, čo sa týka zhotovovania jednotlivých zostáv (aj hlavnej knihy) sa zdá byť zlým. Nemôžem súhlasiť s tým, že by sme mali nejaké problémy s výkazmi pri odovzdávaní uzávierky. Výkaz FIN 7 sme robili ručne, ale aspoň viem, ktoré účty výkaz obsahuje, narozdiel od iných, ktorí ani nevedia,(tí, ktorým program urobil výkaz), čo je vo výkaze.
Myslím, že všetci sme zvyknutí, mať všetko hotové na dlani, ale je to oveľa zaujímavejšie a praktickejšie, ak využijem možnosti programu a prispôsobím si ho tak, aby mi vyhovoval - a okrem toho ma hreje dobrý pocit, že som si ho "dotvorila" sama.
Sabadka
24.07.09,07:21
Nesuhlasim s poslednym prispevkom nakolko pracujem v obci a jedina nasa
RO z 15 podriadenych pouziva na uctovnictvo program Vema a su s tym neustale problemy ,nereaguju na nove vykazy ,hlavna kniha neprehladna
atd. Hoci mzdy maju velmi dobre ale uctovnictvo nie.

Ja si zas dovolím nesúhlasiť s tebou, pracujem s VEMA, práve dnes som mala menší problémik s adresármi , po zavolaní na žltú linku boli veľmi ochotní a milí a spoločnými silami sme problém odstránili a šlapeme dál. :D
Oriona
25.08.09,19:34
Väčšina škôl v Košiciach patriacich pod Magistrát, prešlo od 1.1.2009 z DOS IBEU z dôvodu mnohých problémov a ťažkopádneho programu WINIBEU po jeho odskúšaní na program VEMA EKOS, s ktorým sme spokojní. Ostatné pracujú vo WINIBEU, ale tiež sa chystajú prejsť na iný program.

Samozrejme, sem-tam sa vyskytne problém, ktorý je však rýchlo a pohodlne odstrániteľný vzdialenou správou. Ako bolo písané vyššie, výkaz FIN 7-04 sme nahadzovali ručne. Zatiaľ nevyužívame moduly, pracujeme s kontovanými zápismi. Bolo by dobré na www.vema.sk zriadiť (oživiť?) diskusiu výlučne na problémy pri účtovaní vo VEME (PaM aj účtovníctvo). Takáto diskusia funguje na stránke IVES, čo hodnotím veľmi pozitívne z dôvodu konzultácie problémov medzi užívateľmi a tvorcami programu. Bolo by prínosom, keby túto diskusiu adminoval pracovník VEMY. Zatiaľ komunikujeme buď cez skype alebo ICQ.
anfro11
11.09.09,11:01
Práve možnosť variability podľa potrieb uživateľa je výhodou. Aj v zostavách vrátane HK je možnosť si pre prehľadnosť zadať podmienku zúženia výberu prípadne ju zúžiť ešte vytvorením spojenej podmienky napr. v S18 zostave v tvare: tr="12" a fz="41" a podobne. Môžem zaslať poznámky k podobným výberom niektorých zostáv ktoré vznikli na základe práve uživateľov EKOS na ZŠ či DD.
michelle84
09.11.09,13:31
Viete mi poradiť? Účtovníctvo obce, organizačný celok vykonáva podnikateľskú činnosť, je potrebné viesť účtovníctvo ako podnikateľského subjektu alebo ako neziskovej organizácie?
MMB
13.11.09,07:00
Štartujeme v NORISe. Po kvartálnej uzávierke som spokojná. Pri správnom nastavení účtuje na účty rozpočtovej klasifikácie automaticky pri úhrade. Netreba sa k tomu vracať, tak ako som počula, že sa to robí vo Winibeu.