ks1katus
29.01.08,16:32
Nazdar, poraďáci. Kto mi vie poradiť čo si mám napísať na živnosť ak chcem predávať plastové okná. Vlastne budem z výroby objednávať pre klientov. Ja si dám nato svoje percento a tak to vlastne predám klientovi. (Aj montáž zabezpečujem ja:) Potrebujem sa rozhodnúť hneď. Takže ma to dosť súri. Vopred vďaka.
mysimis
29.01.08,15:53
Tu sa jedná o voľnú živnosť týkajúcu sa predaja: maloobchodná činnosť v rozsahu voľných živností a doporučujem aj veľkoobchodnú činnosť v rozsahu voľných živností.
ks1katus
29.01.08,16:00
Diky Miška. Ak stačí maloobchod v rozsahu voľných živností tak to je fajn, pretože v živnosti už mám túto.
No dozvedela som sa od známych čo pracujú takisto s plast. oknami, že si oni museli rozšíriť svoju živnosť na "..niečo také ako montovanie plastových okien???"
mysimis
29.01.08,16:06
Ale Ty píšeš v zadaní, že Ty budeš okná len predávať a nie montovať. Preto je odpoveď taká ako som uviedla. V prípade, že budeš okná aj montovať už Ti maloobchod ani veľkoobchod nestačí.
palinka
30.01.08,08:18
Voľné , remeselné, viazané a koncesované živnosti sú na stránke Ministerstva vnútra SR, vrátane oblastí, vzdelania, a podobne.
STRELEC
30.01.08,08:23
Všimol som si výraz "montáž zabezpečujem".
Nemusí to znamenať , že montáž ja vykonávam. Môže to znamenať doslova, že zabezpečujem, tj . "dohodím" dodávateľa - montážnika a jemu bude odberateľ platiť za montáž (vrátane spotrebného materiálu=peny,,,) a Tebe za okná a parapety.
Je to ale trocha komplikovanejšie, napr. už kvôli záruke.
mysimis
30.01.08,08:38
Všimol som si výraz "montáž zabezpečujem".
Nemusí to znamenať , že montáž ja vykonávam. Môže to znamenať doslova, že zabezpečujem, tj . "dohodím" dodávateľa - montážnika a jemu bude odberateľ platiť za montáž (vrátane spotrebného materiálu=peny,,,) a Tebe za okná a parapety.
Je to ale trocha komplikovanejšie, napr. už kvôli záruke.

V tomto prípade by som žiadala živnosť aj na sprostredkovanie v rozsahu voľných živností.
STRELEC
30.01.08,08:55
V tomto prípade by som žiadala živnosť aj na sprostredkovanie v rozsahu voľných živností.

Kľudne môžeš. V mojom príklade by sa nejednalo o žiadne sprostredkovanie.
Firma A by predala zákazníkovi okná, firma B by dodala a od zákazníka si nechala zaplatiť za montáž. Medzi firmami A a B by nebola žiadna fakturácia.

Hoci mohla by byť a to vtedy, keď by sa firmy A a B dohodli vzájomne alebo jednostranne na platení provízie za získanie zákazky. Málo pravdepodobne. Išlo by proste o vzájomne výhodnú spoluprácu na "spoločných " zákazkach.
hanka kralova
16.02.08,19:42
Voľné , remeselné, viazané a koncesované živnosti sú na stránke Ministerstva vnútra SR, vrátane oblastí, vzdelania, a podobne.
prosim ta palinka, nemozem tieto info najst na strankach ministerstva, nemas nahodou po ruke link? vdaka
mysimis
17.02.08,08:07
kuk sem: http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2008-a.html
Na konci tohto zákona je príloha tam nájdeš zoznam ktorý hľadáš.