Zavrieť

Porady

Čo do živnosti

Nazdar, poraďáci. Kto mi vie poradiť čo si mám napísať na živnosť ak chcem predávať plastové okná. Vlastne budem z výroby objednávať pre klientov. Ja si dám nato svoje percento a tak to vlastne predám klientovi. (Aj montáž zabezpečujem ja Potrebujem sa rozhodnúť hneď. Takže ma to dosť súri. Vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tu sa jedná o voľnú živnosť týkajúcu sa predaja: maloobchodná činnosť v rozsahu voľných živností a doporučujem aj veľkoobchodnú činnosť v rozsahu voľných živností.

    ks1katus je offline (nepripojený) ks1katus

    ks1katus
    Diky Miška. Ak stačí maloobchod v rozsahu voľných živností tak to je fajn, pretože v živnosti už mám túto.
    No dozvedela som sa od známych čo pracujú takisto s plast. oknami, že si oni museli rozšíriť svoju živnosť na "..niečo také ako montovanie plastových okien???"

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ale Ty píšeš v zadaní, že Ty budeš okná len predávať a nie montovať. Preto je odpoveď taká ako som uviedla. V prípade, že budeš okná aj montovať už Ti maloobchod ani veľkoobchod nestačí.

    palinka je offline (nepripojený) palinka

    palinka
    Voľné , remeselné, viazané a koncesované živnosti sú na stránke Ministerstva vnútra SR, vrátane oblastí, vzdelania, a podobne.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Všimol som si výraz "montáž zabezpečujem".
    Nemusí to znamenať , že montáž ja vykonávam. Môže to znamenať doslova, že zabezpečujem, tj . "dohodím" dodávateľa - montážnika a jemu bude odberateľ platiť za montáž (vrátane spotrebného materiálu=peny,,,) a Tebe za okná a parapety.
    Je to ale trocha komplikovanejšie, napr. už kvôli záruke.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    STRELEC Pozri príspevok
    Všimol som si výraz "montáž zabezpečujem".
    Nemusí to znamenať , že montáž ja vykonávam. Môže to znamenať doslova, že zabezpečujem, tj . "dohodím" dodávateľa - montážnika a jemu bude odberateľ platiť za montáž (vrátane spotrebného materiálu=peny,,,) a Tebe za okná a parapety.
    Je to ale trocha komplikovanejšie, napr. už kvôli záruke.
    V tomto prípade by som žiadala živnosť aj na sprostredkovanie v rozsahu voľných živností.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    mysimis Pozri príspevok
    V tomto prípade by som žiadala živnosť aj na sprostredkovanie v rozsahu voľných živností.
    Kľudne môžeš. V mojom príklade by sa nejednalo o žiadne sprostredkovanie.
    Firma A by predala zákazníkovi okná, firma B by dodala a od zákazníka si nechala zaplatiť za montáž. Medzi firmami A a B by nebola žiadna fakturácia.

    Hoci mohla by byť a to vtedy, keď by sa firmy A a B dohodli vzájomne alebo jednostranne na platení provízie za získanie zákazky. Málo pravdepodobne. Išlo by proste o vzájomne výhodnú spoluprácu na "spoločných " zákazkach.
    hanka kralova
    palinka Pozri príspevok
    Voľné , remeselné, viazané a koncesované živnosti sú na stránke Ministerstva vnútra SR, vrátane oblastí, vzdelania, a podobne.
    prosim ta palinka, nemozem tieto info najst na strankach ministerstva, nemas nahodou po ruke link? vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.