Paula
31.01.08,17:15
Vytiahla som časť z jednoho príspevku, nick neuvádzam, nie je dôležitý , (napokon tých nickov by bolo na nie jednu A4-ku):

"Nečítal som celú diskusiu o tomto probléme - možno je to tu už niekde riešené"

Je mi ľuto, veľmi ľúto, keď poraďák s takmer ročnou (staršie nevynímajúc)registráciou si nedá námahu prečítať celú tému. Tému našiel (kvitujem), ale prečítať ju celú je asi otrava. Sme tu poraďácky služobne postarší, starší, novší a mláďatá - tým posledným sú začiatky v orientácii iste najťažšie. Občas nás nahnevá, že urobia preklep v zaradení svojej otázky alebo sú nedočkaví, alebo nás pošlú ku všetkým čertom, ak nie sme promptní v pomoci (a to aj hlboko po polnoci niekedy súúúúúri). Mláďatá s čarovným slovkom "ďakujem" a postupným zorientovaním sa beriem - vitajte a príde iste čas, kedy vy po môžete na oplátku tým, ktorí túto nepopierateľne zázračnú stránku ešte len nájdu :). Beriem aj mláďatá, ktoré sme nechtiac odprechádzali v prvej chvíli, pretože sme toho mali na starosti akurátne veľa a termíny nám tiež horeli ( rada či hľadanie linku by nás obralo o vzácny čas) , odpustili nám ,nezanevreli na nás len preto, že ich smerujeme na návod na použitie Porady, na spôsob vyhľadávania, atp. Čo mi je ľuto? Že tie "nie mláďatá" si nedajú námahu prečítať tému , ktorá ich zaujíma, od začiatku a napíšu hore citované ( o vypočítavých , lenivých nováčikoch ,používajúcich slová: všade som hľadal, nič som nenašiel, som písala inde, teraz to nie je o nich) . Je mi naozaj ľúto, ak sa niekto vyjadrí v tom zmysle, že to asi niekde aj je v tejto téme, ale....tak do prkýnka, tému si prečítam, ak ju ku svojej práci (a asi aj ku svojmu živobytiu) potrebujem. Šupnúť otázku ktorá bola v danej téme niekoľkokrát zodpovedne ozrejmená a o-§§§-vaná ešte aj s prílohami prilepenými, obsahujúcimi vyjadrenie z daňového riaditeľtsva - takéto šupnutie otázky poraďákom "služobne starším" je zrejme iba prejavom lenovosti čítať tému, pre neho dôležitú. Možno:confused:


P.S.: vybublala som sa, tak vyšlo:)
emik
31.01.08,22:19
Ja napriklad som registrovana na porade od r. 2005 a pretože som nikdy nepotrebovala detailne sa zaoberať učtovnictvom po škole, tak som hlavne čitala temy o Podnikani lebo to je moja zavislosť. Momentalne ale musim a chcem sa tomu venovať a moj problem je si predstaviť uplne prakticke maličkosti. A bohužial nemôžem sa venovať tomu min. 8 hod denne. Ale aj tak si myslim, že ja osobne veľa hľadam a čitam. Ale uprimne mi to lezie na nervy, ak prejdem 45 prispevkov a nenajdem odpoved na moj problem. No ale aj tak som VDACNA za porada.sk ;) A veľka vďaka všetkym vam skuseným.
Heni
01.02.08,05:55
nuž ale niekedy je v tej téme pllllno balastu a iných vecí od veci, čo pri veľastránkovej téme fakt zaberá čas...
Zoltán Kovács
01.02.08,06:03
... Ale uprimne mi to lezie na nervy, ak prejdem 45 prispevkov a nenajdem odpoved na moj problem...

Keď pri niektorých otázkach je v odpovedi prihodený link, a otázka je aktuálna, tak ja osobne v linku hladám odpoveď iba do určitého dátumu spätne. T.j. ak na moju otázku dostanem odpoveď v podobe linku, tak keď téma bola založená niekedy v r.2004 samozrejme, že nejdem čítať od začiatku, ale napríklad iba od 06/2007 príspevky. A pri vyhľadávaní tak isto. Po zadaní klúčového slova neotváram linky, v ktorých posledný príspevok je starší ako napr. 3 mesiace. A takto sa dá dosť skrátiť čas vyhladávania.
JAJA11
01.02.08,06:03
nuž ale niekedy je v tej téme pllllno balastu a iných vecí od veci, čo pri veľastránkovej téme fakt zaberá čas...

Aj ja som zaregistrovaná od roku 2005, ale pri vyhľadávaní mám dodnes problém. Ak zadám termín všeobecne, tak sa mi ponúkne veľa tém, ak to moc upresním tak mi nenájde nič. Asi robím niečo zle. :o A prelúskať niekedy žabomyšie vojny v názoroch ako to má správne byť a nakoniec aj tak neviem tiež nie je dobré. Možno by tu mal byť niekto, kto dokáže zrušiť príspevky, ktoré neriešia problém a ponechať len to, čo má hodnotu informácie. :rolleyes:
JAJA11
01.02.08,06:05
Keď pri niektorých otázkach je v odpovedi prihodený link, a otázka je aktuálna, tak ja osobne v linku hladám odpoveď iba do určitého dátumu spätne. T.j. ak na moju otázku dostanem odpoveď v podobe linku, tak keď téma bola založená niekedy v r.2004 samozrejme, že nejdem čítať od začiatku, ale napríklad iba od 06/2007 príspevky. A pri vyhľadávaní tak isto. Po zadaní klúčového slova neotváram linky, v ktorých posledný príspevok je starší ako napr. 3 mesiace. A takto sa dá dosť skrátiť čas vyhladávania.

Ale ja neviem ani to, dá sa niekde zadať, aby sa mi objavili len posledné príspevky? :o
Gabi03
01.02.08,06:10
Aj ja som zaregistrovaná od roku 2005, ale pri vyhľadávaní mám dodnes problém. Ak zadám termín všeobecne, tak sa mi ponúkne veľa tém, ak to moc upresním tak mi nenájde nič. Asi robím niečo zle. :o A prelúskať niekedy žabomyšie vojny v názoroch ako to má správne byť a nakoniec aj tak neviem tiež nie je dobré. Možno by tu mal byť niekto, kto dokáže zrušiť príspevky, ktoré neriešia problém a ponechať len to, čo má hodnotu informácie. :rolleyes:

JAJA, ale toto nie je "odborná" stránka. Sem prispievajú aj neodborníci. A niekedy sú tie diskusie k dobru, niekedy bohužiaľ na škodu (minimálne pre zabratie toho času). Avšak zadarmo tu poriadok v príspevkoch asi nebude nikto robiť.
PS: Tiež som párkrát "zúrila", keď som v odbornej téme našla príspevky odbočujúce od témy. Robím to aj ja samozrejme, ale vtedy sa všade snažím dávať smajlíka mimotemy, aby to čítajúci mohol v pohode preskočiť.
Gabi03
01.02.08,06:11
Ale ja neviem ani to, dá sa niekde zadať, aby sa mi objavili len posledné príspevky? :o

Ak pôjdeš cez rozšírené hľadanie. ;)
STRELEC
01.02.08,06:12
Aj ja som zaregistrovaná od roku 2005, ale pri vyhľadávaní mám dodnes problém. Ak zadám termín všeobecne, tak sa mi ponúkne veľa tém, ak to moc upresním tak mi nenájde nič. Asi robím niečo zle. :o A prelúskať niekedy žabomyšie vojny v názoroch ako to má správne byť a nakoniec aj tak neviem tiež nie je dobré. Možno by tu mal byť niekto, kto dokáže zrušiť príspevky, ktoré neriešia problém a ponechať len to, čo má hodnotu informácie. :rolleyes:
Problém s vyhľadávaním a aj časový má každý. SMITH by zaslúžil bod za radu pre urýchlenie a selektovanie vyhľadávania a to najmä pre novších kolegov.

Mali by sme v dobrom pestovať autocenzúru a mazať po sebe balasty. Ale vracať sa k starším témam už asi málokto bude a tak by v rámci svojej služby mohli robiť priebežne túto bohumilú činnosť moderátori. Sú jednak odborne zdatní, jednak nie bez skúseností na Porade. Mi ostatní by sme sa určite neurážali.
Teda mimo kecálistických tém, porád. Niekde sa potrebujeme aj vykecať, nie :):):)
JAJA11
01.02.08,06:21
Ak pôjdeš cez rozšírené hľadanie. ;)

Ďakujem, ešte sa musím veľa učiť. ;)
anklar
01.02.08,06:49
JAJA, ale toto nie je "odborná" stránka. Sem prispievajú aj neodborníci. A niekedy sú tie diskusie k dobru, niekedy bohužiaľ na škodu (minimálne pre zabratie toho času). Avšak zadarmo tu poriadok v príspevkoch asi nebude nikto robiť. Tomuto nerozumiem! Ako to, že zadarmo? Veď táto stránka, porada.sk, je biznisom jej majiteľa/majiteľov. Je na nich, kedy, ako a do akej miery si v nej upratujú! Táto stránka je zadarmo!!! len pre tých, ktorí na nej čerpajú rozumy od veľkorysých poskytovateľov rád - poraďákov.
PS: Tiež som párkrát "zúrila", keď som v odbornej téme našla príspevky odbočujúce od témy. Robím to aj ja samozrejme, ale vtedy sa všade snažím dávať smajlíka mimotemy, aby to čítajúci mohol v pohode preskočiť.
...................
Gabi03
01.02.08,06:51
...................

Tak asi ja nerozumiem. Má Richard (a prípadne ďalší) nejaké priame materiálne výhody? Doteraz som si myslela, že nie. :eek:
Johanka
01.02.08,06:52
Pozrite si jednu krátku tému zo včera http://www.porada.sk/t71384-dph.html#post630361.
Myslím, že by nebolo na škodu prv ako zadávateľ napíše otázku, trocha si rozmyslieť čo sa vlastne chce opýtať ;) a nemeniť (pomerne zásadne) otázku v priebehu odpovedania ...nie raz zostávajú z tých, ktorí odpovedajú blbci - akože vôbec nepochopili a odpovedajú z cesty :).
katkaj
01.02.08,07:00
nuž ale niekedy je v tej téme pllllno balastu a iných vecí od veci, čo pri veľastránkovej téme fakt zaberá čas...

Možno by stačilo keby sme viac využívali funkciu dania príspevku do tmy, ktorá tu je už niekoľko mesiacov a priznám sa že ju tiež moc nevyužívam.
Ale Richard touto funkciou chcel dosiahnuť presne to oddelenie odborných príspevkov od "kecov"
Tu je to rozpísané http://www.porada.sk/t46230-prehladnejsia-porada-svetlo-a-tma.html
anklar
01.02.08,07:07
Tak asi ja nerozumiem. Má Richard (a prípadne ďalší) nejaké priame materiálne výhody? Doteraz som si myslela, že nie. :eek:

Mňa nezaujíma, konkrétne v tomto prípade, kto je vlastníkom stránky.
Cením si ju práve tak, ako všetci, ktorí o nej vedia, či už sú registrovaní alebo nie - a je ich niekoľko desiatok tisíc.
Založiť ju bol ten povestný nápad za milión. Vlastníkovi/vlastníkom patrí moje uznanie.
JAJA11
01.02.08,07:08
Možno by stačilo keby sme viac využívali funkciu dania príspevku do tmy, ktorá tu je už niekoľko mesiacov a priznám sa že ju tiež moc nevyužívam.
Ale Richard touto funkciou chcel dosiahnuť presne to oddelenie odborných príspevkov od "kecov"
Tu je to rozpísané http://www.porada.sk/t46230-prehladnejsia-porada-svetlo-a-tma.html

No a to sú veci, ktoré asi mnohí nevedia. Je niekde krátky návod ako správne požívať tieto stránky. Ale nie niečo dlhé na čítanie, lebo to väčšina preskočí - ale niečo úplne krátke, heslovité - nejaký HELP. :rolleyes:
Gabi03
01.02.08,07:11
Mňa nezaujíma, konkrétne v tomto prípade, kto je vlastníkom stránky.
Cením si ju práve tak, ako všetci, ktorí o nej vedia, či už sú registrovaní alebo nie - a je ich niekoľko desiatok tisíc.
Založiť ju bol ten povestný nápad za milión. Vlastníkovi/vlastníkom patrí moje uznanie.

Toto je zas o úplne inom. O tom som nehovorila tu, ale niekde inde. Treba hľadať. (To srandujem, ani ja by som to asi nenašla. :D)
anklar
01.02.08,07:14
Toto je zas o úplne inom. O tom som nehovorila tu, ale niekde inde. Treba hľadať. (To srandujem, ani ja by som to asi nenašla. :D)
Ja viem. Aj to, že kde.
evina
01.02.08,07:16
Priznám sa,že väčšinou odpovedám. Vôbec to neznamená, že som nepotrebovala už x-krát pomoc a ak som ju potrebovala vždy som ju našla a bola som rada, že môžem prelúskať viacero tém na túto otázku /len z jednej odpovede, neviem, či by som si urobila záver/a protichodné názory mi v tom často pomáhajú sa zorientovať. Nikdy som nebola nahnevaná, že musím prejsť nejaký "balast" /často ma aj pobavil/ a bola som si vedomá, že napr. ak som tú pomoc potrebovala o 22.oo nikdy by som ju nikde inde o takejto hodine nenašla.... Porada mi pomohla ešte k jednej fantastickej veci-veľa poraďákov sme si k dispozícii na telefón pri riešení problému a často ho riešime viacerí pre jedného z nás...

Tí, ktorí máte stále pocit "upratovať" témy, prepáčte, ale ja som ani v myšlienke nemala takýto pocit, že by to mal niekto robiť, lebo keď si predstavím, čo práve to stojí času
a práce, tak jednoducho .... a preto obrovská vďaka tým, ktorí to robia a druhí nečítajú....
Prepáčte , ak niekoho nespomeniem, ale Jana Acsová tu vypracovala na troch stranách otázky k DPH, ktoré tu neúnavne pripojujem na dotazy Poraďákov a v iných časopisoch ich tak nenájdete , Endrju svojím "upratovaním" v témach je povestný a sem tam niektorý z Poraďákov pripojí zhrnutie-tých je viac a kto číta vie o kom hovorím.....
Neviem, či mám tak veľa času, že mi to neprekáža /myslím to hľadanie a čítanie/, alebo preto , že viem, že odpoveď na niektorú z otázok mi zaberie aj hodinu a viac /čítam predpisy/, prípadne pýtajúci sa nevie dlhšie pochopiť, tak sa vraciame k tomu časovo aj hodinu, alebo preto, že si uvedomujem, že Porada je dobrovoľná jedno však viem....dosť ťažko mi padne kritika, že Porada je neprehľadná /to ja ako PC antitalent nemám vôbec pocit, a pritom tu nepoužívam pri vyhľadávaní x vymožeností, ktoré dal Richard, lebo ich ani neviem využiť/ a že trvá dlho, pokiaľ niečo nájdu...Verte, že odpovedajúcim často trvá dlho, kým presne a ešte aj s citáciou predpisov odpovedia....
tacasina
01.02.08,07:27
Ako sa vraví: kto hľadá nájde.
Hľadaním a čítaním odbornej literatúry by to trvalo rozhodne dlhšie a bolo by to i cenovo náročnejšie, ako kuknúť do porady v ktorúkoľvek dennú, či nočnú hodinu.
Ja som takpovediac nováčik a neviem si poradu vynachváliť. Rozhodne mi dala viac, ako čítanie zákonov z ktorých je niekedy človek mimo a nevie si jednotlivé § sám vysvetliť.
Porada je jednoducho super a tým, ktorím sa to nepáči nech sem nechodia.

To je môj názor na danú tému.
JAJA11
01.02.08,07:43
Ako sa vraví: kto hľadá nájde.
Hľadaním a čítaním odbornej literatúry by to trvalo rozhodne dlhšie a bolo by to i cenovo náročnejšie, ako kuknúť do porady v ktorúkoľvek dennú, či nočnú hodinu.
Ja som takpovediac nováčik a neviem si poradu vynachváliť. Rozhodne mi dala viac, ako čítanie zákonov z ktorých je niekedy človek mimo a nevie si jednotlivé § sám vysvetliť.
Porada je jednoducho super a tým, ktorím sa to nepáči nech sem nechodia.

To je môj názor na danú tému.

Ale mi čo tu kritizujeme poradu - to nie je preto, že by sme ju nemali radi - ale skúšame, či by sa naša skvelá porada nemohla stať ešte lepšou.:rolleyes::D:)
tacasina
01.02.08,08:10
JAJA111, ja som to tak nemyslela doslova. Niektorí ozaj nemajú trpezlivosť niečo hľadať a potom je tu na jeden problém neuveriteľné množstvo tém, ale človeku niekedy nezaškodí si aj niečo pohľadať a viacej toho prečítať.
Ja som napríklad včera hľadala môj problém na porade 3 hodiny a veru som našla to, čo som hľadala.
Je pravda, že je to niekedy zložité a niekedy, keď človek potrebuje niečo rýchlo nájsť aj časovo náročnejšie.
Johanka
01.02.08,08:18
JAJA111, ja som to tak nemyslela doslova. Niektorí ozaj nemajú trpezlivosť niečo hľadať a potom je tu na jeden problém neuveriteľné množstvo tém, ale človeku niekedy nezaškodí si aj niečo pohľadať a viacej toho prečítať.
Ja som napríklad včera hľadala môj problém na porade 3 hodiny a veru som našla to, čo som hľadala.
Je pravda, že je to niekedy zložité a niekedy, keď človek potrebuje niečo rýchlo nájsť aj časovo náročnejšie.
... a teraz si predstav, že tu s niekým riešime niekoľko hodín jeho problém, takže výsledkom je pár strán príspevkov vrátane odvolávok a citácií zákonov. A zrazu - nová téma, ten istý problém - priznávam, občas musím zhlboka dýchať, lebo otázka začína - "hľadal/a som, ale nemám toľko času, tak sa pýtam .... keby hľadal/a aspoň 5 minút musí nájsť ;).
Paula
01.02.08,08:20
... a teraz si predstav, že tu s niekým riešime niekoľko hodín jeho problém, takže výsledkom je pár strán príspevkov vrátane odvolávok a citácií zákonov. A zrazu - nová téma, ten istý problém - priznávam, občas musím zhlboka dýchať, lebo otázka začína - "hľadal/a som, ale nemám toľko času, tak sa pýtam .... keby hľadal/a aspoň 5 minút musí nájsť ;).



Tak tak tak :) .
JAJA11
01.02.08,08:28
... a teraz si predstav, že tu s niekým riešime niekoľko hodín jeho problém, takže výsledkom je pár strán príspevkov vrátane odvolávok a citácií zákonov. A zrazu - nová téma, ten istý problém - priznávam, občas musím zhlboka dýchať, lebo otázka začína - "hľadal/a som, ale nemám toľko času, tak sa pýtam .... keby hľadal/a aspoň 5 minút musí nájsť ;).

No neviem, ja som asi menej zbehlá. :) Ale páči sa mi, že tí šikovnejší hneď priložia link a nám menej zdatným tým veľmi pomôžu. :rolleyes: A téma sa už nemusí rozširovať. Pozerala som aj návod, len je veľmi rozsiahly (Nechcem ho kritizovať, to len dokazuje, že porada je dobre prepracovaná :) ), ale možno by bolo dobré urobiť aj taký rýchly návod (býva to aj pri výrobkoch, lebo veľa ľuďom sa nechce čítať), ktorý sa objaví hlavne tým novým, aby nevznikali opakované otázky. Inak ja patrím k tým, ktorí "milujú" poradu a moja kritika nie je proti nej, sú to len návrhy a rešpektujem, ak sa neuchytia, ak je to len môj názor. Možno by sa zišla aj anketa, čo nám na porade chýba a pod. :D
evina
01.02.08,08:30
No neviem, ja som asi menej zbehlá. :) Ale páči sa mi, že tí šikovnejší hneď priložia link a nám menej zdatným tým veľmi pomôžu. :rolleyes: A téma sa už nemusí rozširovať. Pozerala som aj návod, len je veľmi rozsiahly (Nechcem ho kritizovať, to len dokazuje, že porada je dobre prepracovaná :) ), ale možno by bolo dobré urobiť aj taký rýchly návod (býva to aj pri výrobkoch, lebo veľa ľuďom sa nechce čítať), ktorý sa objaví hlavne tým novým, aby nevznikali opakované otázky. Inak ja patrím k tým, ktorí "milujú" poradu a moja kritika nie je proti nej, sú to len návrhy a rešpektujem, ak sa neuchytia, ak je to len môj názor. Možno by sa zišla aj anketa, čo nám na porade chýba a pod. :D
Tak šup daj konštruktívne nápady ;)
Kazu
01.02.08,08:33
Ja mám relatívne dosť času na to, aby som sa mohla vŕtať v Porade. Mávam nočné služby v kotolni a pritom si krátim čas brázdením po Porade. Zistila som, že všetko čo som potrebovala alebo niekedy môžem potrebovať som na Porade už našla a ani sa nemusím pýtať. Ak ma niečo zaujímalo, pomocou kľúčového slova som si našla a preštudovala som všetky témy ktoré mi vybehli. Dozvedela som sa okolo toho veľmi veľa aj vďaka tým "balastom". A ak aj nič, aspoň ma trochu rozptýlili pri nekonečnom čítaní. Je pravda, že je to náročné na čas, ale popri tom som si objavila systém na selektovanie aktuálneho a neaktuálneho navlas rovnaký ako už písal smith a okrem toho, ak nájdem niečo dôležité tak si to vytlačím a založím do mojej "kartotéky". Niekedy si tam založím len papierik s odkazom na link. Takto som si odložila odkaz napr. na IČO, DIČ, IČ DPH kto, kde a prečo?, o strate na porade, Ako môžem napísať otázku, založiť tému?, linkovanie a pod. Možno sa to niekomu zdá zbytočné, ale mne to pomáha rýchle sa zorientovať a sa chcem niečo dozvedieť stačí len pozrieť kde mám hľadať. Štve ma akurát môj pomalý net a už čakám, kedy mi skončí viazanosť aby som ho vymenila. Ale zase stíham pri tom lepiť doklady :---
anklar
01.02.08,08:43
Ja mám relatívne dosť času na to, aby som sa mohla vŕtať v Porade. Mávam nočné služby v kotolni - trošku mimotemy , ak dovolíte. Kazu, tak si mi napravila náladu ! Ďakujem. Pripomenula si mi niečo z časov minulých :). a pritom si krátim čas brázdením po Porade. Zistila som, že všetko čo som potrebovala alebo niekedy môžem potrebovať som na Porade už našla a ani sa nemusím pýtať. Ak ma niečo zaujímalo, pomocou kľúčového slova som si našla a preštudovala som všetky témy ktoré mi vybehli. Dozvedela som sa okolo toho veľmi veľa aj vďaka tým "balastom". A ak aj nič, aspoň ma trochu rozptýlili pri nekonečnom čítaní. Je pravda, že je to náročné na čas, ale popri tom som si objavila systém na selektovanie aktuálneho a neaktuálneho navlas rovnaký ako už písal smith a okrem toho, ak nájdem niečo dôležité tak si to vytlačím a založím do mojej "kartotéky". Niekedy si tam založím len papierik s odkazom na link. Takto som si odložila odkaz napr. na IČO, DIČ, IČ DPH kto, kde a prečo?, o strate na porade, Ako môžem napísať otázku, založiť tému?, linkovanie a pod. Možno sa to niekomu zdá zbytočné, ale mne to pomáha rýchle sa zorientovať a sa chcem niečo dozvedieť stačí len pozrieť kde mám hľadať. Štve ma akurát môj pomalý net a už čakám, kedy mi skončí viazanosť aby som ho vymenila. Ale zase stíham pri tom lepiť doklady :---
xxxxxxxx
Kazu
01.02.08,08:56
mimotemyAj ty chceš byť prezidentkou?:D
JAJA11
01.02.08,09:02
Tak šup daj konštruktívne nápady ;)

ten rýchly HELP mi chýba asi najviac. Teraz mám chvíľu času, tak som začala viac hľadať a zisťujem, že je tu veľa vecí o ktorých neviem. Našla som pomerene rozsiahly HELP, ale zle sa mi v ňom orientuje. Čo tak urobiť príručku PORADA v PDF a dať do dokumentov, aby som si ju mohla vytlačiť a hneď skúšať poradu. Nie každý je zbehlý v práci s PC. :) Nepustiť nováčikov bez toho, aby prešli rýchly návod a neopakovali otázky :) :rolleyes: ;)
anklar
01.02.08,09:03
mimotemyAj ty chceš byť prezidentkou?:D
Nech ma dobré mocnosti od toho uchránia!:D
kukučka
01.02.08,09:11
pár krát som už nováčikov poslala pozrieť sa do archívu ;)
a vy starší tam chodíte? Len sa ma nepýtajte, kde je!

Teplo.....teplo....
tacasina
01.02.08,09:15
pár krát som už nováčikov poslala pozrieť sa do archívu ;)
a vy starší tam chodíte? Len sa ma nepýtajte, kde je!

Teplo.....teplo....

A kde je ? :D
Kazu
01.02.08,09:31
A kde je ? :D

Musíš ísť dozadu :D
katkaj
04.03.08,11:44
Rozhodla som sa oprášiť túto tému nakoľko tá lenivosť, pohodlnosť a neviem čo ešte sa tu v tomto období nejako príliš rozšírila. Je tu strááááášne veľa príspevkov ohľadom nezdaniteľnej časti, DP, ročných zúčtovaní,preddavkov a ostatných aktuálnych problémov. Každá druhá téma je o tom istom a najlepšie je keď sú založené pomaly rovnaké témy tesne za sebou.
Naozaj je taký problém si trochu aspoň naštudovať túto problematiku, prípadne vyhľadať správnu odpoveď v už zodpovedaných témach?
A tieto otázky ma zarážajú o to viac že v mnohých sa opakuje :
"Idem robiť ročné zúčtovanie zamestnancovi.Môžem mu uplatniť celý odpočet?"

Ako sa môže mzdárka alebo účtovníčka pýtať na základné veci ktoré by mala ovládať ako malú násobilku ? Naozaj sme už tak príliš pohodlní že sa spoliehame len na program v PC a teoreticky svoju problematiku neovládame ? Alebo už dnes firmy zamestnajú na tieto pozície "hocikoho z ulice" ?

Nechcem sa nikoho dotknúť ani nikoho uraziť ale dnes som si pripadala ako cvičená opica keď som už x-tí krát písala že nezdaniteľná položka sa nedelí na mesiace. a to je len jedna z vecí ktoré sa tu omieľajú denne.

Je tu veľa tém v ktorých si Poraďáci dali tú námahu a zhrnuli jednotlivé témy do jedného celku, čo je skvelá pomôcka, ale momentálne pri stále sa opakujúcich otázkach mi to pripadá,že síce sme to mnohí ocenili,ale viac ľudí na to kašle a nenájdu si aspoň malú chvíľu aby si to aspoň prečítali.
Danila
04.03.08,11:50
Túto tému treba oprašovať častejšie. Faktom je aj tá skutočnosť, že veľa môžeme urobiť tým niekoľkokrát doporučovaným spôsobom - odignorovať takéto príspevky. Môcť a chcieť je však veľký rozdiel. Ak nechcem, je to horšie, ako keď nemôžem. Kto chce nachádza riešenie - kto nechce nachádza výhovorku.:)
Barbara
04.03.08,13:09
[quote=katkaj;666242] Alebo už dnes firmy zamestnajú na tieto pozície "hocikoho z ulice" ?



Ahojte Kočenky nehnevajte sa, že sa pridám aj ja, ale nedá mi to, aby som natoto nereagovala.

Tak ja si myslím, že to je nejak tak, ako píše Katka, že firmy fakt v dnešnej dobe zamestnajú mladé kočky, hlavne, aby mali rozmery 90-60-90, a reprezentovali a to je im putňa, že nemajú prax, že nič ovládajú.Česť výnimkám.
Čo my staršie, my patríme už hádam do šrotu !!!!! ?????? keď nemáme tie rozmery, tak nás ani nezamestnajú nikde.,,,tak môžeme byť akurát tak hajzelbaby. Prepáčte za výraz.;)

držím Vám palce pri vyplňovaní DP:---
hanelie
04.03.08,13:11
prvé čo vypichne oči novému návštevníkovi - možno trošku neznalému ako to na takýchto fórach chodí - je zeleným písmom vyznačené : Pridať tému - nebolo by vhodnejšie umiestniť to trochu bokom , nech je v prvom rade viditeľný nápis : Vyhľadať ?:)
mysimis
04.03.08,13:21
Nechcem sa ani ja nikoho dotknúť, ale žiaľ túto tému aj keby sme udržali na prvej strane porady čítajú len "starí" poraďáci. V poslednej dobe cca 3 týždne mám pocit, že na Slovensku sa rozrástla skupina účtovníkov, samostatných účtovníkov a mzdárov, ktorí sa sem prihlasujú a pýtajú sa na základné veci a pri tom nevedia ani ako vyzerá zákon o dani z príjmov. Smutné je to, že keď nedostatnú odpoveď akú oni očakávajú píšu nepríjemné súkromné správy a osočujú sa......Dosť zvláštny prístup k práci....:confused:
Johanka
04.03.08,15:36
vieroslava
04.03.08,16:30
Malá ukážka http://www.porada.sk/t75116-oslobodenie-od-dane-za-dom.html#post665916 :rolleyes:
Aspoň, že tá pýtajúca sa bola úprimná (alebo naivná, alebo lenivá). Jeden občas žasne.
zuhl
04.03.08,16:43
Ja neviem, ale naozaj by sa malo s tým niečo robiť. Richard by mal niečo vymyslieť, lebo za pár mesiacov tu bude totálny chaos. Ja sa tiež snažím nezakladať novú tému a hľadám a hľadám, lebo tie účtovné prípady sa donekonečna opakujú. Ale trochu chápem aj tých nováčikov, lebo povedzme že, potrebujú okamžite vyriešiť nejaký problém a dajú si to do vyhľadávača a zrazu objavia ten problém čo potrebujú a hops, musia prečítať 80 príspevkov a možno 76 rieši ich problém. Niečo by samalo s tým robiť. A dnes akoby sa vrece roztrhlo s opakujúcimi sa príspevkami.
DanielaSL
04.03.08,16:47
Nájdu sa aj takí , aj onakí..ale zase nie každý rozumie zákonu, resp.nevie ako si to ,čo čítal má vysvetliť.
Píšem to z vlastnej skúsenosti, lebo kým v jednom zákone celkom rozumiem o čom sa píše, tak daňový zákon je pre mňa ako španielska dedina v niektorých pasážach. Keď ma začne v texte odkazovať na nejaký iný odsek a iné písmeno a veta je dlhá ako týždeň pred výplatou a kým sa dočítam ku koncu, nepamätám, čo bolo na začiatku a už tobôž nie , čo bolo tam, kde ma odkazovalo, tak som bezradná....:confused:
Takže neodsudzujte hneď každého, kto sa pre istotu pýta a možno niekedy potrebuje svoj problém rýchlo vyriešiť a nemá vážne čas na to, aby prečítal všetko, čo mu vyhľadávač nájde. Tém býva veľmi veľa, niektoré majú nekonečne veľa príspevkov a skutočne niekedy nie je čas na prečítanie všetkého.
Paula
04.03.08,16:50
. Ale trochu chápem aj tých nováčikov, lebo povedzme že, potrebujú okamžite vyriešiť nejaký problém a dajú si to do vyhľadávača a zrazu objavia ten problém čo potrebujú a hops, musia prečítať 80 príspevkov a možno 76 rieši ich problém..


musím občas aj ja....v niekoľkých témach desiatky príspevkov prelúskať, kým sa dopátram .....prečo by sa mali iba služobne starší poraďáci týrať hľadaním a služobne mladší nie ? :cool:
Zoltán Kovács
04.03.08,16:52
Ja neviem, ale naozaj by sa malo s tým niečo robiť. Richard by mal niečo vymyslieť, lebo za pár mesiacov tu bude totálny chaos. Ja sa tiež snažím nezakladať novú tému a hľadám a hľadám, lebo tie účtovné prípady sa donekonečna opakujú. Ale trochu chápem aj tých nováčikov, lebo povedzme že, potrebujú okamžite vyriešiť nejaký problém a dajú si to do vyhľadávača a zrazu objavia ten problém čo potrebujú a hops, musia prečítať 80 príspevkov a možno 76 rieši ich problém. Niečo by samalo s tým robiť. A dnes akoby sa vrece roztrhlo s opakujúcimi sa príspevkami.
Sú tu aj služobne starší poradáci, ktorý nevedia inak predstaviť zaradenie otázky, len ako založenie novej témy. Čo nechápem, a rozčuluje ma to.
Chaos nie len bude, ale už aj je. Bohu žiaľ.
zuhl
04.03.08,17:03
No normálne som sa zľakla a išla som sa pozrieť aké témy som založila. Ale dúfam, že je to v norme a mňa sa netýkala tá tvoja poznámka, veď poslednú tému som mala v apríli 2007.
Zoltán Kovács
04.03.08,17:05
No normálne som sa zľakla a išla som sa pozrieť aké témy som založila. Ale dúfam, že je to v norme a mňa sa netýkala tá tvoja poznámka, veď poslednú tému som mala v apríli 2007.

Menovať nebudem, nech si spytuje svoje svedomie každý člen, ktorý sa cití dotknutý mojou poznámkou.
Dav
04.03.08,17:09
Na margo nováčikov a "nemám čas","všade som hľadal" : hľadala som cez Google skupinu výrazov, a odkázalo ma na "Porada, archív" - našla som presné znenie problému s riešením ako na striebornej tácke. Vôbec som sa neprihlásila na Poradu, len som si anonymne našla riešenie. Lebo som chcela??? Vďaka všetkým poraďákom za ich rady, prehľadné spracovanie problematiky, i citácie zákonov.
Johanka
04.03.08,17:09
Nájdu sa aj takí , aj onakí..ale zase nie každý rozumie zákonu, resp.nevie ako si to ,čo čítal má vysvetliť.
Píšem to z vlastnej skúsenosti, lebo kým v jednom zákone celkom rozumiem o čom sa píše, tak daňový zákon je pre mňa ako španielska dedina v niektorých pasážach. Keď ma začne v texte odkazovať na nejaký iný odsek a iné písmeno a veta je dlhá ako týždeň pred výplatou a kým sa dočítam ku koncu, nepamätám, čo bolo na začiatku a už tobôž nie , čo bolo tam, kde ma odkazovalo, tak som bezradná....:confused:
Takže neodsudzujte hneď každého, kto sa pre istotu pýta a možno niekedy potrebuje svoj problém rýchlo vyriešiť a nemá vážne čas na to, aby prečítal všetko, čo mu vyhľadávač nájde. Tém býva veľmi veľa, niektoré majú nekonečne veľa príspevkov a skutočne niekedy nie je čas na prečítanie všetkého.
Toto by mi vôbec nevadilo - čítať zákon nie je jednoduché. Ak by bolo v zadaní otázky aj - nerozumiem § xy .... tak viem, že si dal pýtajúci sa účtovník námahu zákon si pozrieť. To, že odpovedáme znením §§ - za to treba poďakovať - navigačné služby pri čítaní zákonov sú na nezaplatenie;). Nemôžu sa účtovníci spoliehať na to, že pár jednotlivcov sa v zákonoch vyzná a nech mi to povedia. Prečo by sme to robili ??? Však to je podporovanie tých, ktorí nám , účtovníkom, iba kazia povesť a ceny svojou neschopnosťou a nekonečnou drzosťou.
Čo je to za výhovorku - nemám čas ? A ja mám ? Na štúdium, na odpovede ....
Keď som chcela pomôcť tej úprimnej osôbke z pripojeného linku , musela som zdvihnúť zadok, ísť do archívu pohľadať staré znenie zákona, nalistovať, napísať .... a čo môj čas ? Keď za začneme všetci vyhovárať na čas, tak je po Porade !
anklar
04.03.08,17:12
No normálne som sa zľakla a išla som sa pozrieť aké témy som založila. Ale dúfam, že je to v norme a mňa sa netýkala tá tvoja poznámka, veď poslednú tému som mala v apríli 2007.
No tak, teraz som sa aj ja zľakla. Mnohokrát hľadám veľmi dlho a teraz, dodatočne už len dúfam, že som dobre zaradila svoje otázky.
michelle84
05.03.08,05:09
Mňa najviac mrzí, že aj napriek tomu, že som už dlhšie na porade (cez dva roky) a dennodenne sledujem poradu, na niektoré moje otázky nebolo ani doteraz zodpovedané. A to som si chcela len potvrdiť moje znalosti, výpočty ... Ale nikoho za to neobviňujem a neodsudzujem za to poradu. Niektorí by to určite urobili a aj robia. Ale ja si poradu vážim a pomáha mi každý deň. Prajem ešte veľa síl do konca marca!
bepo
05.03.08,05:41
Keď som chcela pomôcť tej úprimnej osôbke z pripojeného linku , musela som zdvihnúť zadok, ísť do archívu pohľadať staré znenie zákona, nalistovať, napísať .... a čo môj čas ? Keď za začneme všetci vyhovárať na čas, tak je po Porade !
Nabudúce kľudne ostaň sedieť, na stránke http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm sa dá zvoliť k akému dátumu sa zákon hľadá a zobrazí sa v tom znení ako vtedy platil

Mňa najviac mrzí, že aj napriek tomu, že som už dlhšie na porade (cez dva roky) a dennodenne sledujem poradu, na niektoré moje otázky nebolo ani doteraz zodpovedané. A to som si chcela len potvrdiť moje znalosti, výpočty ... Ale nikoho za to neobviňujem a neodsudzujem za to poradu. Niektorí by to určite urobili a aj robia. Ale ja si poradu vážim a pomáha mi každý deň. Prajem ešte veľa síl do konca marca!
Ani nemôžu odsudzovať, nie je nikoho povinnosťou niečo kontrolovať a prepočítavať za druhého, iba občas niektorí členovia okomentujú všetko.
Barbara
05.03.08,06:00
ahoj Michelle, prosím ťa nič v zom, ale PORAĎÁCI vždy poradia a to, že niekedy prehliadnú nejaké otázky, prosím ťa nemaj im to zazle.Však keby mali odpovedať na každú jednu otázku, tak by tu na porade nič iné nerobili, len celé dni a aj v noci by len odpovedali a odpovedali. Aj oni majú svoju robotu a potom kedy by to stíhali. a myslím si, že v tých témach by si si určite našla odpoveď /a určite si aj našla:---/ aj bez toho, keby si nebola položila tie otázky.:)
prepáč ozaj som ťa nechcela uraziť:---
michelle84
05.03.08,06:05
ahoj Michelle, prosím ťa nič v zom, ale PORAĎÁCI vždy poradia a to, že niekedy prehliadnú nejaké otázky, prosím ťa nemaj im to zazle.Však keby mali odpovedať na každú jednu otázku, tak by tu na porade nič iné nerobili, len celé dni a aj v noci by len odpovedali a odpovedali. Aj oni majú svoju robotu a potom kedy by to stíhali. a myslím si, že v tých témach by si si určite našla odpoveď /a určite si aj našla:---/ aj bez toho, keby si nebola položila tie otázky.:)
prepáč ozaj som ťa nechcela uraziť:---

Ja som nechcela na nikoho útočiť, len som práveže skonštatovala, že aj napriek tomu, že mi nebolo vždy "poradené", nikoho som neosočovala. A ak si všimneš, aj za mojimi otázkami sú už ďalšie príspevky a na tie bolo odpovedané. Ja to nechcem rozmazávať, len niektorí, ktorým sa neodpovie, tak hneď útočia a nepekne sa vyjadrujú o porade. Mne sa to nepáči, ako niektorí znehodnocujú poradu. A napriek tomu, že mne tiež nebolo vždy poradené, keď som potrebovala, nikdy som na nikoho neútočila a neohovárala poradu. Viem, že nie som jediná na porade a hlavne som jedna z vás. :)
hanelie
05.03.08,07:19
SOM TU RADA,
teší ma ak moja rada niekomu pomôže, naopak ak ja niečo potrebujem - veru hľadám do nevidím,
veru je ale niekedy aj ťažké emocionálne sa nezainteresovať ....
ako napr. aj ja :mee: ďakujem za upozornenie richardovi , učím sa:)
Johanka
05.03.08,14:43
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

:mee:
Johanka
05.03.08,14:44
Nabudúce kľudne ostaň sedieť, na stránke http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm sa dá zvoliť k akému dátumu sa zákon hľadá a zobrazí sa v tom znení ako vtedy platil

.
Pošlem link osôbke, ktorej som to hľadala , lebo ona nemala čas :).
Zoltán Kovács
05.03.08,14:47
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

:mee:
:eek:
Monika Kováčová
05.03.08,14:52
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

:mee:


:mee::mee::mee: bez komentára....
katkaj
05.03.08,14:55
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

:mee:

ako sa to hovorí ? Za dobrotu na žobrotu......:mee:
Johanka
05.03.08,15:07
Hmmm, takto to je http://www.porada.sk/668059-post14.html
denne sa mi to na Porade potvrdzuje a je mi z toho strašne smutno :mee:
Monika Kováčová
05.03.08,15:07
Hľadám riešenie na nápravu "zdeformovanej porady", za týmto účelom som vytvorila priestor na diskusiu v mojom blogu...
Reakcie sú zaujímavé, ale nakoniec som zostala :eek: nepochopená:


Písať že nám to berie klientov, alebo že nám to berie možnosti účtovať si za našu prácu viac je podľa mňa (opakujem podľa mňa - nemusí to byť pravda) nezrelý pohľad na vec. Osobne by som to prirovnal k poškodzovaniu strojov počas priemyselnej revolúcii zo strany robotníkov. Robotníci si mysleli že stroje im berú prácu. A opak bol pravdou. Stroje zvyšovali produktivitu robotníkov, čo sa prejavilo v zvýšení reálnej mzde a životnom štandarde.

tak to teda teraz "rozdýchavam" a stal sa zo mňa "nestranný pozorovateľ" :cool:
Paula
05.03.08,15:14
Zo mňa sa už stal takmer 100%-ný iba čitateľ;)
Monika Kováčová
05.03.08,15:15
ja momentálne poradujem takto: Ako varíte ryžu???
Zoltán Kovács
05.03.08,15:15
ja momentálne poradujem takto: Ako varíte ryžu???

V tlakovom hrnci. :D
Monika Kováčová
05.03.08,15:16
mysimis
05.03.08,15:35
Ja som už dnes rezignovala a prestala som tiež radiť a začala som len čítať, ale pre istotu len témy, ktoré majú od účtovníctva veľmi, ale veľmi ďaleko. Za dlho som si myslela, že už len ja na toto čo sa tu deje nemám nervy.
Zoltán Kovács
05.03.08,15:37
Za dlho som si myslela, že už len ja na toto čo sa tu deje nemám nervy.

Tie nervy:

http://www.porada.sk/663273-post5.html
Monika Kováčová
05.03.08,15:39
Tie nervy:

http://www.porada.sk/663273-post5.html


Toto ma vždy rozosmeje :D:D:D:D
mysimis
05.03.08,15:41
Tie nervy:

http://www.porada.sk/663273-post5.html

Pekné Zolee, prestaň radiť a začni čítať napr. témy blahoželania a gratulácie:D
danushka
05.03.08,16:00
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

:mee:


:mee::mee::mee: bez komentára....

ČOBY BEZ KOMENTÁRA !
Je to drzá, vypočítavá a neokrôchaná reakcia na nezištnú pomoc !
Doteraz som si nezaraďovala neželané nicky, ale veru začnem využívať schránku triednych nepriateľov...:mad:
cactus
05.03.08,16:16
Už som si viackrát všimla, že Johanka je jeden veľmi trpezlivý a nezištný človek. Vždy si dá námahu, keď už začne odpovedať, že to dotiahne do konca.

Medzi takých radím aj Zoleeho a ešte mnoho ďalších.

Klobúk dolu pred ich trpezlivosťou, erudovanosťou a ochotou.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
danushka
05.03.08,16:27
Poviem Vám ľudia, že účtovnícky chlebíček hraničí s poriadnou deformáciou, ba až diagnózou !
Rok čo rok si v tomto čase hovorím, že tento rok je to už naposledy. To sú také výkriky zúfalstva.
Vpadla som do tohto remesla ani neviem ako. Milujem ho a zároveň nenávidím. Je to čistá závislosť, s ktoru si nevim rady. Neuveriteľne tým trpia aj moji milovaní spolubývajúci, lebo v týchto časoch nesmie byť doma hluk a ponožky hoci sú niekde doma pohodené, čo samozrejme vo mne vzbudzuje návaly hnevu, ale keby bol nejaký doklad nedajbože inde ako na mojom pracovnom stole, tak to by bolo doma poriadne husto. Neviem načo mám doma pozakladané bločky, šeky, záručné listy a kadečo z domácnosti ešte spred 15 rokov:eek:, namôjdušu nech mi niekto vysvetlí, načo to ja archivujem.
Veď hovorím, byť účtovníkom - to je diagnóza. Nuž ale keby sa tá diagnóza týkala len našich domácností a výslovne našich klientov..., ale my už začíname brať vážne nicky na Porade a ich boľačky. Teraz nech mi odpustia tí vďační, ale sú tu takí lenivci, ktorí nemajú páru o zodpovednosti tejto práce a verím tomu, že keby im vyfúkol vietor inkasný lístok zo schránky na bráničke a našli ho na zemi, tak sa nezohnú, aby ho zodvihli - práve preto, že ten lístok mal byť v schránke. A takí tu šupnú požiadavku X-krát denne a pritom by sa stačilo len obrazne povedané zohnúť, otočiť, trošku sa unúvať.
No a my s diagnózou sa ideme potrhať.
Monika Kováčová
05.03.08,16:30
danushka... to ako keby som ja písala... celkom tak...
až kdesi z päty...
Zoltán Kovács
05.03.08,17:36
Pre mňa je toto dnešná perlička:

http://www.porada.sk/668293-post568.html

Aspoň úprimná.
endrju
05.03.08,18:03
ja momentálne poradujem takto: Ako varíte ryžu???

Ryžu nevarím. Spolieham na to, že v ktoromkoľvek čínskom "fastfoode" vedia, ako ju treba uvariť. A keď mám chuť na ryžu, navštívim také zariadenie. ;)
Je to tiež lenivosť, pohodlnosť a či čo? :D
Rozalka
05.03.08,18:11
Vpadla som do tohto remesla ani neviem ako. Milujem ho a zároveň nenávidím.
Danielka, nezúfaj, také krásne remeslo si si zvolila. Veď čo je krajšie, ako dvojité 4? pri čísle, ktoré "sadlo", ktoré "sedí, ako riťka na šerbli", s ktorým súhlasíš.
ak sa to náhodou nezobrazilo, tak je to číslo 4 v type písma CommonBullets.

Poznámka záverom:
Aj ja by som s tým občas "praštila", ale čo už, keď

PRÁCA JE NAJJEDNODUCHŠÍ ALE NAJMENEJ VÝNOSNÝ SPôSOB, AKO PRÍSŤ K PENIAZOM. :rolleyes:

Nech žije 26. apríl - Deň účtovníkov!
Bionda
05.03.08,19:28
Na margo všetkých znechutených... máte pravdu. Ja tiež ako Paula občumákujem na zdraví si občas odprezentujem názor a toť vsjo. S Aldou sme sa už dávno bavili o tom, že naozaj tých slepých a lenivých pribúda a chute poradiť ubúda, veď v blogu od ermon som napísala, že ešte stále niektorých z vás obdivujem, že tú chuť v sebe nájdete a dokážete dávať aj rýchlo kurz mzdára... a "donemoty" furt a o tom istom a zase...
Budem parafrázovať samú seba, dajte pozor, aby ste náhodou v nemocnici nenarazili na tak rýchlo "vykvaseného " zdravotníckeho pracovníka a bude vás mať operovať :D:D neviete či tento fenomém nenapadne aj iné odvetvia :D:D
endrju
05.03.08,20:46
... Neviem načo mám doma pozakladané bločky, šeky, záručné listy a kadečo z domácnosti ešte spred 15 rokov:eek:, namôjdušu nech mi niekto vysvetlí, načo to ja archivujem...

No, archivovanie takých šekov dokladujúcich zaplatenie nejakej starej pohľadávky voči Tvojej prababke (po ktorej si iba pred dvadsiatimi rokmi dedila "majland" v podobe jednej polorozpadnutej drevenej truhlice so šatami prežranými moľami) je veľmi užitočná vec.

Predstav si takú situáciu, že prababku ešte za c.k. monarchie prichytili bez platného cestovného lístka pri ceste vlakom za svojim milým - v tom čase ešte Tvojim nádejným pradedkom.

Vieš "na betón", že Ti o pár dní nepríde zásielka do vlastných rúk s exekúciou "nezaplatenej" pokuty Tvojej prababky?

Ako bez príslušného dokladu exekútorovi dokážeš, že prababka zaplatila včas príslušnú pokutu?

Vieš Ty vôbec, do akej výšky sa za tie roky vyšplhali penále z nezaplatenej pokuty?

Takže skladuj len Ty bločky usilovne ďalej. Ešte detné deti Tvojich detných detí budú na tento Tvoj milý (zlo)zvyk spomínať iba v tom najlepšom. :cool:
HOWGH! :D
ola
05.03.08,20:53
Andrej, nepi :D
endrju
05.03.08,20:57
Andrej, nepi :D
a just pijem .... fajnový čajík ... lipový ;)
Ivana Š
05.03.08,21:16
Citujem z príspevku: "nechce sa mi čítať všetky strany príspevkov, viete niekto poradiť, či dôchodca ak si chce podať daňové priznanie má nárok na odpočítateľnú položku len z rozdielu medzi dôchodkom a odpoč. položkou ?" :eek::eek::eek:

mimotemy mne sa už tiež nechce, nie čítať, ale účtovať, ešte mám 8 tých horších klientov ...

(horších v tom zmysle, že im vyjde platiť daň,
to zas bude počúvania, prečo ... )
cloe
05.03.08,21:23
mimotemyJa sa snažím presvedčiť klientov, že platiť dane je normálne. Veď, keď máš veľký zisk, znamená to, že sa ti darí a je to v poriadku. Tak sa mi zdá, že posledné roky to už aj voľajako chápu. Že by sa aj to naše slovenské povedomie predsa len menilo?
Ivana Š
05.03.08,21:49
mimotemyJa sa snažím presvedčiť klientov, že platiť dane je normálne. Veď, keď máš veľký zisk, znamená to, že sa ti darí a je to v poriadku. Tak sa mi zdá, že posledné roky to už aj voľajako chápu. Že by sa aj to naše slovenské povedomie predsa len menilo?

Asi si im to presvedčivo vysvetlila:)

Aj ja sa snažím, ale tí moji to nevedia pochopiť, chcú veľa zarábať ale neplatiť nič

a nepochopia to ani vtedy, keď im zrátam, že ako SZČO platí oveľa menšiu daň, ako keby tieto príjmy mal ako zamestnanec.

Vtedy by mu zo mzdy vypočítali odvody do ZP, SP a daň a nepýtali sa ho, či ju chce zaplatiť, alebo nie, jednoducho by ju zrazili zo mzdy.
danushka
06.03.08,07:08
Andrej, nepi :D
:D:D:D
Ja som tušila, že to má nejaký dôvod, prečo ja tie doklady takto archivujem a konečne mi André vysvetlil polopate výhody účtovníckej diagnózy...
André, ďakujem že si ma upokojil, už som mala vážne obavy o svoje zdravie:)
cactus
06.03.08,08:31
HOWGH! :D
mimotemy andrej, to HOWGH nemá chybu
cactus
06.03.08,08:35
mimotemyJa sa snažím presvedčiť klientov, že platiť dane je normálne. Veď, keď máš veľký zisk, znamená to, že sa ti darí a je to v poriadku. Tak sa mi zdá, že posledné roky to už aj voľajako chápu. Že by sa aj to naše slovenské povedomie predsa len menilo?

a ja to zase vysvetľujem tak, že nech si predstaví, že je zamestnaný a že vtedy sa ho nikto nepýta, či chce odvádzať do pisťovní SP a ZP a či chce platiť daň :D:D:D

pretože pri takých príjmoch a takom základe ako má teraz by v zamestnaní zaplatil cca ... a mu to prepočítam;). Je pravda, že niektorí to uznajú, ale iní.... škoda hovoriť:confused:
Kazu
06.03.08,17:51
Dnes som myslela, že vašu trpezlivosť budem skúšať aj ja.:--- Rýchle som si potrebovala overiť, či robím správne DP dôchodcu a do vyhľadávača som zadala výraz, klikla a nič. :eek: Len kopa nových okienoch na podrobné hľadanie. No čo? Tak ešte raz. A zase nič. Už som znervóznela, ešte raz, a zase nič. Už som rozmýšlala, že napíšem otázku. A zrazu :eek::eek::eek: Však nie som prihlásená :D:D:D Hmm, nestačí len písať aj čítať treba vedieť :---
endrju
06.03.08,18:15
mimotemy andrej, to HOWGH nemá chybu

Dúfam, že som do toho slova neprepašoval nejaký preklep alebo nejakú inú "nemiestnosť" nehodnú publikovania na tomto fóre :D :rolleyes: :eek:


P.S.
Chvíľu som si "zagúglil" a našiel som toto:
http://www.sweb.cz/solcboys/Tremp/staracisla/trem52.htm

Prajem príjemné chvíle oddychového čítania. :cool:
Dav
06.03.08,18:16
Dnes som myslela, že vašu trpezlivosť budem skúšať aj ja.:--- Rýchle som si potrebovala overiť, či robím správne DP dôchodcu a do vyhľadávača som zadala výraz, klikla a nič. :eek: Len kopa nových okienoch na podrobné hľadanie. No čo? Tak ešte raz. A zase nič. Už som znervóznela, ešte raz, a zase nič. Už som rozmýšlala, že napíšem otázku. A zrazu :eek::eek::eek: Však nie som prihlásená :D:D:D Hmm, nestačí len písať aj čítať treba vedieť :---
mimotemyA ešte aj telefonovať.Takýto špecialisti sa vraj označujú *, **, *** na výložkách.