Marian 14
02.02.08,13:33
Pekný deň,
potreboval by som pár informácii ohľadom príspevku ÚPSVR. Zaujímajú ma skúsenosti iných čo tento príspevok dostali, ohľadom kontrol úpsvr. Mám možnosť dostať tento príspevok, no niektoré veci mi na ňom prekážajú.Jedná sa vlastne o vrátenie príspevku ak by moja podnikateľska činnosť namala potrebný finančný úspech.
Lydka R
02.02.08,12:34
Pekný deň,
potreboval by som pár informácii ohľadom príspevku ÚPSVR. Zaujímajú ma skúsenosti iných čo tento príspevok dostali, ohľadom kontrol úpsvr. Mám možnosť dostať tento príspevok, no niektoré veci mi na ňom prekážajú.Jedná sa vlastne o vrátenie príspevku ak by moja podnikateľska činnosť namala potrebný finančný úspech.


Čo máš na mysli tým potrebným finančným úspechom?
Zoltán Kovács
02.02.08,12:36
Ak dobre viem jedinou podmienkou (samozrejme okrem účelu použitia) je 2 roky podnikania.
Marian 14
02.02.08,12:40
Myslel som určitý časový horizont v ktorom by som chcel zarobiť nejakú sumu na prežitie
Marian 14
02.02.08,12:44
Dĺžka podnikania mi je jasná no mňa viac zaujímajú kontroly a ich počet
Marian 14
02.02.08,12:47
ešte na doplnenie, či UPSVR vyžaduje pri vrátení určitej čiastky aj nejaké penále respektíve pokuty
Zoltán Kovács
02.02.08,12:49
Dĺžka podnikania mi je jasná no mňa viac zaujímajú kontroly a ich počet

Moja prijateľka mala po 3 mesiacoch kontrolu na použitie dotácie, odvtedy má pokoj. :D
Lydka R
02.02.08,12:51
Dĺžka podnikania mi je jasná no mňa viac zaujímajú kontroly a ich počet

Prečo sa bojíš kontrol, keď si ešte nezačal?
Ak budeš podnikanie brať vážne, resp. máš vážny záujem sa takto živiť, tak sa nemáš čoho báť.
Marian 14
02.02.08,13:01
Moja prijateľka mala po 3 mesiacoch kontrolu na použitie dotácie, odvtedy má pokoj. :D
Vďaka za informaciu, no ak máš ešte nejaké postrehy k danej téme tak mi ich posuň
Zoltán Kovács
02.02.08,13:02
Vďaka za informaciu, no ak máš ešte nejaké postrehy k danej téme tak mi ich posuň

Bola to jediná kontrola počas 16 mesiacov trvania živnosti ( v 09/2008 jej končí podmienka 2 roky).
Marian 14
02.02.08,13:05
Prečo sa bojíš kontrol, keď si ešte nezačal?
Ak budeš podnikanie brať vážne, resp. máš vážny záujem sa takto živiť, tak sa nemáš čoho báť.
Nebojím sa kontrol a podnikanie beriem vážne len zvažujem či sa mi oplatí vybrať daný príspevok a zaviazať sa UPSVR. Není to nejaká veľká suma tak preto tie úvahy
Marian 14
02.02.08,13:08
Bola to jediná kontrola počas 16 mesiacov trvania živnosti ( v 09/2008 jej končí podmienka 2 roky).
Vďaka, chcem si vytvoriť len obraz štátnej správy
infoziadatel
21.02.08,10:39
Ahojte, prosím Vás otázočku o dotácii z úradu práce. Ak som dostala uvedenú dotáciu a pôjdem na materskú, tak musím vrátiť uvedený príspevok.
Takže ak by som neprerušila živnosť tak asi sa mi doba materskej do potrebnej doby podnikania 2 roky bude započítavať?

A ak z dôvovodu materskej preruším živnosť, tak musím uvedený príspevok vrátiť?
A vracia sa celý alebo iba alikvotna časť?

Čo by ste prosím na Vašom mieste urobili, prerušili živnosť alebo vykazovali z podnikania 0sk z dôvodu príspevku z úradu prace?

ďakujem za pomoc Zuzula:)