Zavrieť

Porady

Skúsenosti ohľadom príspevku ÚPSVR

Pekný deň,
potreboval by som pár informácii ohľadom príspevku ÚPSVR. Zaujímajú ma skúsenosti iných čo tento príspevok dostali, ohľadom kontrol úpsvr. Mám možnosť dostať tento príspevok, no niektoré veci mi na ňom prekážajú.Jedná sa vlastne o vrátenie príspevku ak by moja podnikateľska činnosť namala potrebný finančný úspech.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Marian 14 Pozri príspevok
    Pekný deň,
    potreboval by som pár informácii ohľadom príspevku ÚPSVR. Zaujímajú ma skúsenosti iných čo tento príspevok dostali, ohľadom kontrol úpsvr. Mám možnosť dostať tento príspevok, no niektoré veci mi na ňom prekážajú.Jedná sa vlastne o vrátenie príspevku ak by moja podnikateľska činnosť namala potrebný finančný úspech.

    Čo máš na mysli tým potrebným finančným úspechom?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak dobre viem jedinou podmienkou (samozrejme okrem účelu použitia) je 2 roky podnikania.

    Marian 14 je offline (nepripojený) Marian 14

    Marian 14
    Myslel som určitý časový horizont v ktorom by som chcel zarobiť nejakú sumu na prežitie

    Marian 14 je offline (nepripojený) Marian 14

    Marian 14
    ešte na doplnenie, či UPSVR vyžaduje pri vrátení určitej čiastky aj nejaké penále respektíve pokuty

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Marian 14 Pozri príspevok
    Dĺžka podnikania mi je jasná no mňa viac zaujímajú kontroly a ich počet
    Moja prijateľka mala po 3 mesiacoch kontrolu na použitie dotácie, odvtedy má pokoj.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Marian 14 Pozri príspevok
    Dĺžka podnikania mi je jasná no mňa viac zaujímajú kontroly a ich počet
    Prečo sa bojíš kontrol, keď si ešte nezačal?
    Ak budeš podnikanie brať vážne, resp. máš vážny záujem sa takto živiť, tak sa nemáš čoho báť.

    Marian 14 je offline (nepripojený) Marian 14

    Marian 14
    smith Pozri príspevok
    Moja prijateľka mala po 3 mesiacoch kontrolu na použitie dotácie, odvtedy má pokoj.
    Vďaka za informaciu, no ak máš ešte nejaké postrehy k danej téme tak mi ich posuň

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Marian 14 Pozri príspevok
    Vďaka za informaciu, no ak máš ešte nejaké postrehy k danej téme tak mi ich posuň
    Bola to jediná kontrola počas 16 mesiacov trvania živnosti ( v 09/2008 jej končí podmienka 2 roky).

    Marian 14 je offline (nepripojený) Marian 14

    Marian 14
    Lydka R Pozri príspevok
    Prečo sa bojíš kontrol, keď si ešte nezačal?
    Ak budeš podnikanie brať vážne, resp. máš vážny záujem sa takto živiť, tak sa nemáš čoho báť.
    Nebojím sa kontrol a podnikanie beriem vážne len zvažujem či sa mi oplatí vybrať daný príspevok a zaviazať sa UPSVR. Není to nejaká veľká suma tak preto tie úvahy

    Marian 14 je offline (nepripojený) Marian 14

    Marian 14
    smith Pozri príspevok
    Bola to jediná kontrola počas 16 mesiacov trvania živnosti ( v 09/2008 jej končí podmienka 2 roky).
    Vďaka, chcem si vytvoriť len obraz štátnej správy

    infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

    infoziadatel
    Ahojte, prosím Vás otázočku o dotácii z úradu práce. Ak som dostala uvedenú dotáciu a pôjdem na materskú, tak musím vrátiť uvedený príspevok.
    Takže ak by som neprerušila živnosť tak asi sa mi doba materskej do potrebnej doby podnikania 2 roky bude započítavať?

    A ak z dôvovodu materskej preruším živnosť, tak musím uvedený príspevok vrátiť?
    A vracia sa celý alebo iba alikvotna časť?

    Čo by ste prosím na Vašom mieste urobili, prerušili živnosť alebo vykazovali z podnikania 0sk z dôvodu príspevku z úradu prace?

    ďakujem za pomoc Zuzula

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.