jzajvald
03.02.08,12:49
poraďte banku na prevod v czk do českej republiky kde na slovensku by bol vedený účet v czk a prevod by bol s minimálnym poplatkom a jasné aj bez kurzu:confused:
judy
03.02.08,17:39
skus zalozit ucet na slovensku v CSOB SKK, prevod na ucet v CR CSOB vedeny v CZK , poplatok mam zo SR do CR za 25 Sk
mysimis
03.02.08,17:40
Najlepšie na takéto prevody je ČSOB.
mary2322
03.02.08,18:32
Zdravým všetkých.Nedá mi nenapísať to aké som sám mal problémy s CSOB v Cechách a CSOB na Slovensku..bol som z toho nemilo prekvapený.Komunikácia medzi týmito bankami je budto nulová,alebo som mal smolu na neochotný personál..Názor,že Csob na Slovensku je tá istá banka ako v čechách mi to nič nepripomínalo.Bol som sklamaný.Ale počkaj na reakcie iných,možno som mal fakt ja aj moji traja bratia len smolu na personál.Veľa úspechov.
mysimis
03.02.08,18:38
Ja mám s uvedenou bankou či na Slovensku i v Čechách veľmi dobré skúsenosti.
judy
03.02.08,20:07
zalezi na tom, co vlastne chces. ak si prevody budes robit sam cez internet banking - jednoznacne najlacnejsia. my tiez ked sme zakladali ucet v CR - nam to trvalo trosku dlhsie pani sme poriadne "prevetrali" - a kedze bol cas obeda, bola nejaka nevrla.
zuzik29
11.02.08,10:54
mne chodili nejake platby z CR cez CSOB a nikdy som nemala problem, aj teraz mam u nich ucet a ked si porovnam poplatky ktoré plati moj muz v VUB, tak sa mi kruti hlava. Mesacne zaplati za tie iste služby 2 az 3x viac.
dolfort
11.02.08,11:01
KOREŠPONDENČNÁ BANKA - ideálne ak banka na SVK z ktorej posielaš, a banka v CR kam posielaš, majú rovnakú korešpondenčnú banku - to je napr. prípad ČSOB.
Alebo z TB do ceskej Reiffeisenky.
Mám skúsenosť že TB posiela do ČR pomerne rýchlo a spoľahlivo. Ideálne ak urobíš zahraničný prevod cez internetbanking a dopoludnia.
xfenix
13.02.08,12:41
Zdravim, super je bud CSOB lebo su jedna skupina, alebo este mozem odporucit aj sluzbu paypay.sk, kde si zaregistrujes bud sukromny alebo firemny ucet, mozes si vytvorit aj ucet v CZK, EUR, SKK alebo ine a potom z daneho uctu posles na ucet v danej krajine bud pokrytej alebo nepokrytej ich sluzbami. Cesko je pokryte a poplatok tam nie je vysoky. Funguje to na systeme, ze paypay spolocnost ma v kazdej z "pokrytych" krajin otvoreny svoj bankovy ucet a Tvoj paypay ucet alebo firemny je vlastne len poductom v ich analytike kvazi, platba zbehne akoby bola vnutrostatna, teda do dvoch dni. Super vec :)
jess
13.02.08,12:55
áno, najlepšie je z CSOB sk do CSOB v CZ...je to za 25,-Sk ,....inak z inej do inej banky je to min. za 300,-Sk
xfenix
13.02.08,13:44
Ak je CSOB za 25, tak potom sa naozaj viac oplati paypay firemny ucet. Tam je myslim nizsi poplatok.
:)
matulo
09.05.08,17:43
Na diskusnych forach som sa niekde docital, ze od druhej polovice roku to budu mat ako sluzbu zdarma.

--------------------
Copy&paste z mbank fora:
Re: Zahranicni platebni styk
Autor: Marek Duban [mBank] 10.30.15.---
Dátum: 07-03-08 19:04

Pozdravujem Vás Eva,
môžem Vás ubezpečiť, že aktívne pracujeme na tom, aby sme v tomto roku mohli priniesť našim klientom službu, ktorá by vyriešila otázky s prevodmi do Čiech ako aj do krajín, kde mBank[mBank] má a bude mať svoje zastúpenie.
... a čo by ste povedala na to, že by tie prevody boli z a d a r m o ?
Každopádne to bude súčasťou štandardných našich služieb.
Prajem pekný deň,
Marek Duban
--------------------

mato
pohodička
09.05.08,18:10
Skúste Komerční banku, tá má pobočky v Košiciach, Žiline a sídlo v Bratislave, skúste koba.sk, tam nájdete všetko.