Zavrieť

Porady

poraďte banku

poraďte banku na prevod v czk do českej republiky kde na slovensku by bol vedený účet v czk a prevod by bol s minimálnym poplatkom a jasné aj bez kurzu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    skus zalozit ucet na slovensku v CSOB SKK, prevod na ucet v CR CSOB vedeny v CZK , poplatok mam zo SR do CR za 25 Sk

    mary2322 je offline (nepripojený) mary2322

    mary2322
    Zdravým všetkých.Nedá mi nenapísať to aké som sám mal problémy s CSOB v Cechách a CSOB na Slovensku..bol som z toho nemilo prekvapený.Komunikácia medzi týmito bankami je budto nulová,alebo som mal smolu na neochotný personál..Názor,že Csob na Slovensku je tá istá banka ako v čechách mi to nič nepripomínalo.Bol som sklamaný.Ale počkaj na reakcie iných,možno som mal fakt ja aj moji traja bratia len smolu na personál.Veľa úspechov.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja mám s uvedenou bankou či na Slovensku i v Čechách veľmi dobré skúsenosti.

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    zalezi na tom, co vlastne chces. ak si prevody budes robit sam cez internet banking - jednoznacne najlacnejsia. my tiez ked sme zakladali ucet v CR - nam to trvalo trosku dlhsie pani sme poriadne "prevetrali" - a kedze bol cas obeda, bola nejaka nevrla.

    zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

    lektor aj zuzik29
    mne chodili nejake platby z CR cez CSOB a nikdy som nemala problem, aj teraz mam u nich ucet a ked si porovnam poplatky ktoré plati moj muz v VUB, tak sa mi kruti hlava. Mesacne zaplati za tie iste služby 2 az 3x viac.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    KOREŠPONDENČNÁ BANKA - ideálne ak banka na SVK z ktorej posielaš, a banka v CR kam posielaš, majú rovnakú korešpondenčnú banku - to je napr. prípad ČSOB.
    Alebo z TB do ceskej Reiffeisenky.
    Mám skúsenosť že TB posiela do ČR pomerne rýchlo a spoľahlivo. Ideálne ak urobíš zahraničný prevod cez internetbanking a dopoludnia.

    xfenix je offline (nepripojený) xfenix

    Som baba ktora sa snazi preniknut do tajov podnikania :) ...viac xfenix
    Zdravim, super je bud CSOB lebo su jedna skupina, alebo este mozem odporucit aj sluzbu paypay.sk, kde si zaregistrujes bud sukromny alebo firemny ucet, mozes si vytvorit aj ucet v CZK, EUR, SKK alebo ine a potom z daneho uctu posles na ucet v danej krajine bud pokrytej alebo nepokrytej ich sluzbami. Cesko je pokryte a poplatok tam nie je vysoky. Funguje to na systeme, ze paypay spolocnost ma v kazdej z "pokrytych" krajin otvoreny svoj bankovy ucet a Tvoj paypay ucet alebo firemny je vlastne len poductom v ich analytike kvazi, platba zbehne akoby bola vnutrostatna, teda do dvoch dni. Super vec

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    áno, najlepšie je z CSOB sk do CSOB v CZ...je to za 25,-Sk ,....inak z inej do inej banky je to min. za 300,-Sk

    xfenix je offline (nepripojený) xfenix

    Som baba ktora sa snazi preniknut do tajov podnikania :) ...viac xfenix
    Ak je CSOB za 25, tak potom sa naozaj viac oplati paypay firemny ucet. Tam je myslim nizsi poplatok.

    matulo je offline (nepripojený) matulo

    matulo
    Na diskusnych forach som sa niekde docital, ze od druhej polovice roku to budu mat ako sluzbu zdarma.

    --------------------
    Copy&paste z mbank fora:
    Re: Zahranicni platebni styk
    Autor: Marek Duban [mBank] 10.30.15.---
    Dátum: 07-03-08 19:04

    Pozdravujem Vás Eva,
    môžem Vás ubezpečiť, že aktívne pracujeme na tom, aby sme v tomto roku mohli priniesť našim klientom službu, ktorá by vyriešila otázky s prevodmi do Čiech ako aj do krajín, kde mBank[mBank] má a bude mať svoje zastúpenie.
    ... a čo by ste povedala na to, že by tie prevody boli z a d a r m o ?
    Každopádne to bude súčasťou štandardných našich služieb.
    Prajem pekný deň,
    Marek Duban
    --------------------

    mato

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Skúste Komerční banku, tá má pobočky v Košiciach, Žiline a sídlo v Bratislave, skúste koba.sk, tam nájdete všetko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.