Richard
05.02.08,22:20
Pravidlá pripravujem :---

Zatiaľ aspoň toľko, že odporúčať znamená, že mám dobré skúsenosti s niekym iným ako so sebou. Ak niekto odporúča seba, to sa volá reklama a to .... čo? Mažeme :D

Pýtať sa môžu všetci, odpovedať môžu len poraďáci s 20 a viac príspevkami (zatiaľ takáto prevencia voči spamerom, ktorý si radi vytovria cez jeden nick tému a cez druhý si odpovedajú.

V tejto rubrike nie je možné pýtať sa na účtovné služby, keďže na Porada.sk chodí hádam každý účtovník.
Na účtovné služby tu máme katalóg účtovníkov www.uctovnici.porada.sk, kde môžete prostredníctvom formulára osloviť so svojou požiadavkou na cenovú ponuku všetkých naraz.

Odkaz pre spamerov:
Ak máte záujem propagovať svoju firmu, propagujte sa dobrými radami v PoradaBlogu (ak napíšete dobrú radu, môžete zanechať na konci článku odkaz na Vás, Vašu firmu - čiže reklamu). Rady však musia byť dosť dobré na to, aby sme ich nezmazali.
Kathryn
06.02.08,04:09
Prepáčte, akosi som nepochopila, toto opratrenie - právo odpovedať, len keď máte 50 a viac príspevkov, sa týka všetkých tém porady, alebo len niektorých ? Ďakujem za odpoveď.
Milan Benka
06.02.08,05:44
Prepáčte, akosi som nepochopila, toto opratrenie - právo odpovedať, len keď máte 50 a viac príspevkov, sa týka všetkých tém porady, alebo len niektorých ? Ďakujem za odpoveď.

Opatrenie sa týka iba tejto sekcie, aspoň tak som to pochopil.
Misicka21
06.02.08,08:54
No dobre, takže aj keď viem poradiť mám sa len tak pozerať, lebo mám ich menej ako 50??
STRELEC
06.02.08,09:07
No dobre, takže aj keď viem poradiť mám sa len tak pozerať, lebo mám ich menej ako 50??
Tiež tomu nerozumiem. To znamená, že teraz musí nový poraďák napísať 50 hala-bala príspevkov, že by mi mohol poradiť? Od niekoľkých beriem príspevky ako bernú mincu, ale to je len pár ľudí. U ostatných ma nezaujíma koľko má príspevkov, ale čo napísal/-a.
Sú nicky, ktoré sice majú príspevkov relatívne veľa, ale sú to "kecálistické príspevky", nie k odborným veciam či problémom.
Ozaj - čo keby príspevky v hobby témach sa vôbec do príspevkov nezaratávali??? Veď asi nie je zaujímavé pre posúdenie príspevkov, keď niekto má väčšinu príspevkov v téme ako je zdravie, kvetinky a pod. Možno to nie je dobrý návrh, možno je technicky problematický, ale povedal by som, že stojí za úvahu, nie?
Johanka
06.02.08,09:11
Tiež tomu nerozumiem.
Čítala som Richardov príspevok už večer a myslela som, že som prepracovaná, keď nechápem.
Ale nechápem ani za bieleho dňa :).
Richard
06.02.08,10:12
Vysvetlenie:

Už aj bez tejto sekcie sa tu objavujú pokusy o spamovanie spôsobom keď si niekto vytvorí dva nicky, s jedným si zadá otázku typu "Nepoznáte niekoho alebo niečo...." a druhým nickom si hneď odpovedá...
Viacmenej to je na prvý pohľad jasné keď si takto "nadhadzujú" "jednopríspevkoví" členovia.

No a takáto rubrika by bola pre nich ako magnet na tieto "podvody". Nezakladám rubriku kvôli tomu aby sa tu niekto klamlivo prezentoval, ale aby sme mali relevantné odpovede. Inak to nemá význam...

50 príspevkov je dosť vysoké číslo na to aby ich to odradilo a nám ušetrilo práce s moderovaním.

Okrem spamu to rieši aj ďalšie konfiktné veci ako napr. založenie nicku za účelom ohovárania atď.

Je to pokus, začiatok, ak máte lepšie nápady môžete napísať.

Z mojich skúseností, ktoré som odpozoroval na iných stránkach sa to zväčša robí práve takýmto spôsobom. Druhý spôsob je že do takýchto sekcií majú prístup len užívatelia, ktorí boli odporučení už aktívnym čiže dôveryhodným členom/členmi.

-------------------
Ešte k tomu čo písal STRELEC. Počet príspevkov neodráža "kvalitu" autora, ale len jeho aktivitu na Porade. Pre kvalitu autora tu máme body (ale aj to nemá tú správnu vypovedaciu schopnosť).
Fany
07.02.08,07:10
Chcem odporučiť jednu serióznu firmu. Môžem tu uviesť riadne oficiálne údaje tej firmy, napr. aj telef.kontakt? Nebude sa to tiež považovať za reklamu?
Harken
07.02.08,09:34
Pýtať sa vraj môžu všetci, ale čo keď nedostanem žiadnu odpoveď? Prosím o vysvetlenie, som na porade nová.
Richard
07.02.08,10:04
Chcem odporučiť jednu serióznu firmu. Môžem tu uviesť riadne oficiálne údaje tej firmy, napr. aj telef.kontakt? Nebude sa to tiež považovať za reklamu?
Keď sa bude niekto pýtať, môžeš odporučiť :)


Pýtať sa vraj môžu všetci, ale čo keď nedostanem žiadnu odpoveď? Prosím o vysvetlenie, som na porade nová.
Uvidíme, skús najskôr spýtať...
misomiso
07.02.08,10:08
Vysvetlenie:

Už aj bez tejto sekcie sa tu objavujú pokusy o spamovanie spôsobom keď si niekto vytvorí dva nicky, s jedným si zadá otázku typu "Nepoznáte niekoho alebo niečo...." a druhým nickom si hneď odpovedá...
Viacmenej to je na prvý pohľad jasné keď si takto "nadhadzujú" "jednopríspevkoví" členovia.

No a takáto rubrika by bola pre nich ako magnet na tieto "podvody". Nezakladám rubriku kvôli tomu aby sa tu niekto klamlivo prezentoval, ale aby sme mali relevantné odpovede. Inak to nemá význam...

50 príspevkov je dosť vysoké číslo na to aby ich to odradilo a nám ušetrilo práce s moderovaním.

Okrem spamu to rieši aj ďalšie konfiktné veci ako napr. založenie nicku za účelom ohovárania atď.

Je to pokus, začiatok, ak máte lepšie nápady môžete napísať.

Z mojich skúseností, ktoré som odpozoroval na iných stránkach sa to zväčša robí práve takýmto spôsobom. Druhý spôsob je že do takýchto sekcií majú prístup len užívatelia, ktorí boli odporučení už aktívnym čiže dôveryhodným členom/členmi.

-------------------
Ešte k tomu čo písal STRELEC. Počet príspevkov neodráža "kvalitu" autora, ale len jeho aktivitu na Porade. Pre kvalitu autora tu máme body (ale aj to nemá tú správnu vypovedaciu schopnosť).

Myslim, ze toto je jediny sposob, ako ucinne obmedzit SPAM na Porade. Iny sposob nevidim.
Milan Benka
07.02.08,10:09
Pýtať sa vraj môžu všetci, ale čo keď nedostanem žiadnu odpoveď? Prosím o vysvetlenie, som na porade nová.

Porada je založená na báze dobrovoľnosti, čo sa týka kladenia otázok, aj čo sa týka odpovedania na ne. Otázka : čo keď nedostanem odpoveď nemá význam. Veľa otázok je zodpovedaných, len treba hľadať v poradách, použiť funkciu vyhľadávania.
Harken
07.02.08,10:59
To som už skúsila a dodnes žiadna odpoveď, okrem presmerovania môjho dotazu.
Richard
07.02.08,11:25
treba do témy napísať nový príspevok - prosbu či sa niekto nenájde, časom totiž téma zapadne a stane sa "neviditeľnou" v hromade iných tém...
Zoltán Kovács
07.02.08,11:28
treba do témy napísať nový príspevok - prosbu či sa niekto nenájde, časom totiž téma zapadne a stane sa "neviditeľnou" v hromade iných tém...

V takýchto prípadoch pridávam ďalší príspevok s jedným slovom: posúvam :D
kukučka
07.02.08,15:06
no vidíš, pripomenula si sa a hneď máš odpoveď ;)
Harken
07.02.08,19:29
Každý nejako začína, takže budem sa učiť a prosím o Vašu trpezlivosť.
Richard
12.02.08,16:45
ok znížil som to na 20 príspevkov - zatiaľ - uvidíme...
Evanka
12.02.08,17:17
ok znížil som to na 20 príspevkov - zatiaľ - uvidíme...
Richard, nemyslím, že počet príspevkov je to pravé, pre pravidlo kto môže, či nemôže odpovedať. Počet príspevkov je pojem veľmi skresľujúci a o ničom seriózne nevypovedá. Skôr by som povedala, že by sa mali odlišovať príspevky v odborných témach a v hobby témach.
Ak vieš o takých, ktorí poradu zneužívajú na akcie, ktoré spomínaš, asi by mali mať zábranu prispievaniu vôbec. Viazanosť na počet príspevkov sa mi nezdá najvhodnejšie. Samozrejme je to iba môj názor. Ty najlepšie vidíš aj za oponu.
rudoex
15.03.08,17:49
tam bolo 20 a nie 50!!!!
Prepáčte, akosi som nepochopila, toto opratrenie - právo odpovedať, len keď máte 50 a viac príspevkov, sa týka všetkých tém porady, alebo len niektorých ? Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
15.03.08,17:53
tam bolo 20 a nie 50!!!!
No Richard opravil pôvodných 50 na 20, preto ten nesúlad. V predchádzajúcich príspevkoch je to vysvetlené. :D
josiph68
15.03.08,22:14
tiež chápem reklamu,ale "listujem"na týchto stránkach a keď viem poradiť,tak odpoviem.či to zmažete,to už...
vedel by som aj pomôcť a ušetriť,ale to už je reklama.nemajú ty ludia smolu?veď chcú pomôcť.
ludo_centrum
08.04.08,18:16
Nesuhlasim s tym poctom prispevkov na to, aby to bolo meritko kvality odpovede. Da sa to aj inac riesit, nech ti pisu na e-majl alebo sukromnu spravu. ;)

Drystalov ktori len drystaju od rana do vecera je dost. Zvycajne ich vidime vo vladnych limuzinach a v TV sa vystrcat s ich uprimnostami atd...

Richard, ale zbytocne sa stavas do pozicie ROZHODCU aj ked si ty urobil toto formu. Ak niekto chce druheho oklamat, tak si sposob najde.
Ak niekto poziada o radu a hned na prvu odpoved (napriklad od spamera) hned objedna tu firmu, tak to tiez nema vsetko v poriadku. Ale je to jeho vec.

Taketo urcovanie SPRAVNEHO a NESPRAVNEHO tu uz bolo 40 rokov a hovorili si sudruhovia a dnes su napriklad zase vo vlade. Ale to je jedno.
Sam trh si vytvori tych dobrych a horsich. Cize aj spameri sa daju odhalit prirodzenym vyberom.
Je tu urcite kopec fundovanych ludi, ktori aj vedia, ci by mohli odporucit aj sami seba (sluzby, tovar...) a referencie predsa mozu dat dobry pohlad na dotycneho, ci nie?
Ak si tuto rubriku vytvoril, tak jej nechaj prirodzeny vyvoj.
misomiso
08.04.08,18:35
Richard, nemyslím, že počet príspevkov je to pravé, pre pravidlo kto môže, či nemôže odpovedať. Počet príspevkov je pojem veľmi skresľujúci a o ničom seriózne nevypovedá.

Ono ani tak nejde o to, ci to o niecom vypoveda. Ide o to, ze spamerovi sa casto neoplati stravit hodiny na portali preto, aby ziskal dost prispevkov a mohol sem vesat spam. Tito ludia chcu mat zadarmo reklamu, a to nie len vo financnom vyjadreni zadarmo, ale aj vo vyzname "bezpracne". Ak by tu nebol ten limit, tak by sa to tu hemzilo tymi prispevkami, kedy niekto zaregistruje pocas 5 minut 4 nicky, jednym napise, ze poskytuje financne poradenstvo, druhym, ze ano, uz som to vyskusal, je to super, tretim, ze pozna 50 ludi, ktori zbohali a stvry napise, ze kupuje sidlo v Spanielsku za peniaze, ktore takto zarobil od Noveho roku. Ak by mal takyto spamer nazbierat 4 x 20 prispevkov, tak sa na to preventivne vykasle, pretoze z praxe vie, ze ponuka taku blbost, ze mu za to ta namaha nestoji.
verads
20.04.08,14:23
Ja by som sa rada spytala ,že som regisrovana na porade asi rok alebo 2 neviem presne a dnes som nemohla odpovedat pretože som sa nevedela prihlasit. Pok´šala som sa viac krat ale bezvysledne ,pytala som si si aj nove heslo ani tak to nešlo musela som sa znova registrovat pod tymto menom, prečo sa neviem prihlasit? Dakujem
hruska.i
22.10.08,17:47
tak bola tu navodená v celku zaujiamva tema...ale..môj problem, že poriadne neviem,a ko to tu funguje, kde čo sa dá a nedá napisat,kde potom môžem a nájdem odpovede na moje otázky....aj ked ja nemôžem odpovedat...nemá niekto manuál????
Olice
22.10.08,17:50
tak bola tu navodená v celku zaujiamva tema...ale..môj problem, že poriadne neviem,a ko to tu funguje, kde čo sa dá a nedá napisat,kde potom môžem a nájdem odpovede na moje otázky....aj ked ja nemôžem odpovedat...nemá niekto manuál????
Tu: http://www.porada.sk/faq.php
endrju
22.10.08,17:52
tak bola tu navodená v celku zaujiamva tema...ale..môj problem, že poriadne neviem,a ko to tu funguje, kde čo sa dá a nedá napisat,kde potom môžem a nájdem odpovede na moje otázky....aj ked ja nemôžem odpovedat...nemá niekto manuál????
tu je cela rubrika so zakladnymi navodmi http://www.porada.sk/f19-ako-na-to-tipy-na-pracu-s-poradou.html
Klimentová Viera
23.10.08,04:31
Práve s týmto problémom som sa stretla aj ja tento týždeň a márne som sa pokúšala napraviť to. Neviem kde sa stala chyba. Začínam znova. Som teda nováčik.
Pokiaľ sa týka kritérií 20, či 50 príspevkov. Tiež si myslím, že to nie je podstatné, pretože som už prelúskala takmer celú poradu a skutočne sú tu aj príspevky (bez urážky kohokoľvek) vložené len tak z dlhej chvíle, hlavne v tých "voľnejších" témach.
Rozhodujúce je, aby sa odpovedalo na problémy odborne. Ak začne na porade fungovať napr. právnik, ekonóm, finančník, lekár a odpovedá prvý krát fundovane a odborne, je oveľa väčším prínosom, ako "kecálkovia".
A už vonkoncom "rezignujem" na témy zaváňajúce politikou. Takmer agresivita a nevraživosť na vyjadrenia názorov opačných súčasnému trendu, zo strany "silnejších" a "kompetentnejších".
Olice
23.10.08,05:04
Veď skús napísať adminovi (Richardovi) a opíš mu aký máš problém s prihlasovaním na Poradu.
Klimentová Viera
23.10.08,05:17
Urobila som práve to, čo mi radíš. Richard mi ochotne poradil, ale nepomohlo ani to. Spätne som reagovala, ale zatiaľ neodpovedal. Určite som urobila chybu ja, lebo na škriatkov neverím.
lafosca
27.12.08,11:52
Hladam zaujimavy produkt na vyvoz do Spanielska
janulka2107
27.12.08,16:05
prosim vas som tu nova vôbec neviem ako tu mam pisat kto mi poradi uz som tu par dni neviem sa tu dostat k spravam , chcem poradit
janulka2107
27.12.08,16:06
prosim vas tu chodia aj odpovede??? ved mi uz niekto poradte
janulka2107
27.12.08,16:08
halo je tu niekto??? prosim
janulka2107
27.12.08,16:11
dakujem za radu tak nik mi nepomôze ako to tu chodi???
Zoltán Kovács
27.12.08,16:11
halo je tu niekto??? prosim

Áno chodia, len otázky treba zadať do správnej rubriky. Napríklad v tejto si mimotemy.
aviator
27.12.08,16:13
Mohla by si konkrétnejšie napísať, s čím máš problém. Posielať súkromné správy môžeš až po určitom počte príspevkov. Skús si to nájsť, veď si velké dievča. Možno v častých otázkach.
arizona
27.12.08,19:13
prosim vas som tu nova vôbec neviem ako tu mam pisat kto mi poradi uz som tu par dni neviem sa tu dostat k spravam , chcem poradit


prosim vas tu chodia aj odpovede??? ved mi uz niekto poradte


halo je tu niekto??? prosim


dakujem za radu tak nik mi nepomôze ako to tu chodi???
Janulka, najskôr sa trochu zorientuj a študuj:
http://www.porada.sk/f19-ako-na-to-tipy-na-pracu-s-poradou.html
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
Nájdeš veľa užitočného.
Ak sa budeš chcieť spýtať konkrétne niečo,zadaj svoju otázku.

Keď ju zaradíš do správnej témy,skôr sa dočkáš odpovede(ťažko sa dočkáš odpovede napr. na účtovný problém v téme záhrada, alebo na otázku problému s PC v téme srandičky)
Snaž sa správne zaradiť a čakaj.
Nemusíš čakanie na odpoved urgovať každú minútu po zadaní otázky.
Ľudia na porade odpovedajú zdarma a dobrovoľne vo svojom voľnom čase,takže trošku pochopenia a trpezlivosti...
Veľa zdaru!:)
Vanda7
23.08.10,20:19
Chcem sa spytat, ako sa postupuje, ak vam nejaka firma poslala nespravny produkt, v mojom pripade islo o mp3, a dostala som nieco uplne ine ako som zaziadala a navyse jednotlive casti neboli ani kompatibilne. Ak sa tu robi pozitivna reklama, je mozne, ze by sa urobila aj negativna?t. j. niekedy je dobre aj vediet, comu a komu sa treba vystrihat...
DACM8
15.11.10,07:11
Pravidla som precitala, asi su v jazyku gawa-gudu:(.Som tu nova, a myslela som, ze tu je vela mudrych hlav na poradenie. Asi mi zostava len na nete pracne lustrovat kazdeho jedneho vyrobcu. Tymto sa nechcem nikoho dotknut, ale som myslela ze som na tej spravnej stranke.
pepsikova
15.11.10,18:02
Pravidla som precitala, asi su v jazyku gawa-gudu:(.Som tu nova, a myslela som, ze tu je vela mudrych hlav na poradenie. Asi mi zostava len na nete pracne lustrovat kazdeho jedneho vyrobcu. Tymto sa nechcem nikoho dotknut, ale som myslela ze som na tej spravnej stranke...

ale moja!..tu je dokonca až strašne veľa múdrych hláv na poradenie...len akosi si zabudla napísať , v čom chceš poradiť...lebo linky na výrobcov, keď nevieme , čoho, ti tu ťažko niekto pridá ...a myslím, že skôr dostaneš recenziu na produkt, ako link výrobcu...
(gawa-gudu je tu bežná reč) ..takže sa pekne vráť a napíš, čo chceš vedieť...kritizovať máš čas potom...
buchač
15.11.10,18:23
..

ale moja!..tu je dokonca až strašne veľa múdrych hláv na poradenie...len akosi si zabudla napísať , v čom chceš poradiť...lebo linky na výrobcov, keď nevieme , čoho, ti tu ťažko niekto pridá ...a myslím, že skôr dostaneš recenziu na produkt, ako link výrobcu...
(gawa-gudu je tu bežná reč) ..takže sa pekne vráť a napíš, čo chceš vedieť...kritizovať máš čas potom...

Gawa - gudu je bežná pre začínajúcich ...

Pre pokročilejších je to gudu - gawa

Mangav tut.... Nadža ňikha... Naker oda...:mee::mee::mee:
Džal mange pal tute...!!!!;)

Me phenav !!!!
So kereha?
So vakeres? :rolleyes:
Tu nadžanes ???? :eek::eek::eek:

Soske peske tekerel starosti?....:)
Phenava tuke oda tosara !!!...;):rolleyes::cool:

Phuč sar oda keraha?....So peske pal oda gondoľines?
Save čhiba študines?


Is igen kivančošňi džuvľi.....;):rolleyes::---:D:D:)
pepsikova
15.11.10,19:31
...šmarjá, buch...ty si taký múdry!...som myslela, že sa len robíš!...ale kdežeee..
Indeed
11.06.12,19:09
Porada je založená na báze dobrovoľnosti, čo sa týka kladenia otázok, aj čo sa týka odpovedania na ne. Otázka : čo keď nedostanem odpoveď nemá význam. Veľa otázok je zodpovedaných, len treba hľadať v poradách, použiť funkciu vyhľadávania.

Práve preto,že je tu zavesených veĺa duplicitných tém, Porada začína byť neprehľadná...

Doporučoval by som MAZAŤ témy ktoré okrem zadania témy , nemajú žiadné prispevky,
lujza.j
11.06.12,19:30
Práve preto,že je tu zavesených veĺa duplicitných tém, Porada začína byť neprehľadná...

Doporučoval by som MAZAŤ témy ktoré okrem zadania témy , nemajú žiadné prispevky,
a tam kde sú príspevky tak by som ich zlúčila, do tej ktorá má najviac príspevkov.....
Indeed
11.06.12,19:32
lenže to by si vyžadovalo PRACOVAŤ a snažiť sa , jednoduchšie je zamknuť tému.