Helta
06.02.08,14:27
Ahojte,
chcela by som začať podnikať. Dosť sa tu píše o tom, že ak nemám páru o účtovníctve, tak sa do toho nemám ani púšťať. Dobre, nebudem. :D Ale poraďte mi prosím, či sa mi neoplatí aspoň kúpiť nejaký soft a prípadne nahádzať do neho aspoň faktúry priebežne počas roka, aby som potom "uľahčila" prácu najatému účtovníkovi. Či mu to tým skôr sťažím? :--- Naozaj sa v žiadnom softe nebudem schopná vyznať, ak o tom nič neviem? A ak sa to oplatí, potom je to už jedno, ktorý soft na jednoduché účtovníctvo kúpim? (budem mat e,shop s predajom drobného tovaru)
hanelie
06.02.08,13:37
akým spôsobom si chceš viesť min. skladovú evidenciu, tržby, banka,?
ja by som určite SW kúpila / mám MRP - som veľmi spokojná /
VladoaKatka
06.02.08,13:45
Používanie SW je pri niekoľkonásobných novelách zákonov o dani z príjmu, účtovníctve, SP, ZP a všetkých, ktoré sa dotýkajú podnikania je nevyhnutné.
Treba vyskúšať demoverzie a podľa toho, ktorý sa Ti bude pozdávať vybrať.
Helta
06.02.08,13:57
Takže sa to bude dať zvládnuť aj mne ak som v účtovníctve totálny amatér? Jednoducho sa to naučím na tom demáči? Ako ste to robili Vy keď ste začínali, máte účtovníka, či to zvládate sami? Ďakujem za rady!
KEJKA
06.02.08,19:48
pri malom počte dokladov sa dá urobiť prehľad výdavkov, príjmov j v excel-tabulke, netreba soft, stačí sedliacky rozum.
Tabulka peňažného denníka je - ak sa nemýlim - prilepená v dokumentoch na Porade.
mníška
08.02.08,08:50
Aké máte skúsenosti s WinIBEU, školenie bolo slabé, lepšie je to vidieť v praxi.
anfro11
01.07.08,06:14
Cast skol po skusenostiach s WinIbeu zacala prechadzat na Vema Ekos softver. Na Vema EKOS robili uz zavierku IQ s vystupmi pre AZUV a to priamo exportom DBF suborov. Od 05/2008 je moznost z Vema PAM 2x kliknutim automaticky zauctovat mzdy do Vema EKOS-u a cena PAM aj EKOS pre zriadovatelov je rovnaka ako pre skoly a SZ !
Mavema
30.07.08,12:53
výborný na jednoduché účto je Kros a konkrétne Alfa