Zavrieť

Porady

Ktorý soft a či vôbec?

Ahojte,
chcela by som začať podnikať. Dosť sa tu píše o tom, že ak nemám páru o účtovníctve, tak sa do toho nemám ani púšťať. Dobre, nebudem. Ale poraďte mi prosím, či sa mi neoplatí aspoň kúpiť nejaký soft a prípadne nahádzať do neho aspoň faktúry priebežne počas roka, aby som potom "uľahčila" prácu najatému účtovníkovi. Či mu to tým skôr sťažím? Naozaj sa v žiadnom softe nebudem schopná vyznať, ak o tom nič neviem? A ak sa to oplatí, potom je to už jedno, ktorý soft na jednoduché účtovníctvo kúpim? (budem mat e,shop s predajom drobného tovaru)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    akým spôsobom si chceš viesť min. skladovú evidenciu, tržby, banka,?
    ja by som určite SW kúpila / mám MRP - som veľmi spokojná /

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Používanie SW je pri niekoľkonásobných novelách zákonov o dani z príjmu, účtovníctve, SP, ZP a všetkých, ktoré sa dotýkajú podnikania je nevyhnutné.
    Treba vyskúšať demoverzie a podľa toho, ktorý sa Ti bude pozdávať vybrať.

    Helta je offline (nepripojený) Helta

    Helta
    Takže sa to bude dať zvládnuť aj mne ak som v účtovníctve totálny amatér? Jednoducho sa to naučím na tom demáči? Ako ste to robili Vy keď ste začínali, máte účtovníka, či to zvládate sami? Ďakujem za rady!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri malom počte dokladov sa dá urobiť prehľad výdavkov, príjmov j v excel-tabulke, netreba soft, stačí sedliacky rozum.
    Tabulka peňažného denníka je - ak sa nemýlim - prilepená v dokumentoch na Porade.

    anfro11 je offline (nepripojený) anfro11

    anfro11
    Cast skol po skusenostiach s WinIbeu zacala prechadzat na Vema Ekos softver. Na Vema EKOS robili uz zavierku IQ s vystupmi pre AZUV a to priamo exportom DBF suborov. Od 05/2008 je moznost z Vema PAM 2x kliknutim automaticky zauctovat mzdy do Vema EKOS-u a cena PAM aj EKOS pre zriadovatelov je rovnaka ako pre skoly a SZ !

    Ktorý soft a či vôbec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.