jani73
08.02.08,07:58
Dobrý deň, prosím Vás ako nastavím v Olympe, aby sa mi po vygenerovaní miezd zadávala zrážková daň do príkazov do banky. Máme zamestnancov s preddavkovou daňou, iba jednu zo zrážkovou. Preddavková sa mi pekne prevedie do prevodného príkazu, ale zrážková nie. Keď si kontrolujem vysporiadane zrazenej - uhradenej dane práve táto zrážková mi vyskakuje ako nevysporiadaná, je tam výkričník. Poraďte ďakujem
Danielle369
08.02.08,07:16
pozri sa či máš v políčku Mzdový účet zadanú zrážkovú daň, lebo zo mzdového účtu sa preberá na bankový účet
jani73
08.02.08,07:30
Máš na mysli Firma- bankové účty, kde je delenie na osobné ú. zamest, daň-preddavo, atď. Mám zadaný účet aj na zrážkovú daň, ale bo je to ešte niekde inde?
Danielle369
08.02.08,07:48
ano je to políčko Organizácia, to ked otvoríš tak klikneš na bankové účty a tam pozri či máš vyplnený účet zrážková daň
jani73
08.02.08,10:43
mám ho zadané, ale aj tak mi ho do prevodného príkazu nedalo, tak neviem
Indiana
09.02.08,08:43
Skontroluj si cez Organizácia - Bankové účty - navrchu v políčku Druh účtu si zvol daň zrážková, či máš skutočne pridaný účet. Tvrdíš že áno, tak doňho skús vstúpiť cez OPRAV a skontroluj či skutočne druh účtu je daň - zrážková.
Dalej - či má pracovníčka vo výplate skutočne vypočítanú daň zrážkovú a nakoniec si pozri dokument Rekapitulácia uhradenej dane - či si náhodou neodviedla minulý meiac na zrážkovej dani viac a tým pádom máš voci DU preplatok.
Paula
09.02.08,08:50
Ešte by som pozrela, či nebol so zrážkovou daňou započítaný DB vyplatený zamestnávateľom. Pozri do kvartálneho prehľadu.