Zavrieť

Porady

Prevodný úríkaz na úhradu zrážkovej dane

Dobrý deň, prosím Vás ako nastavím v Olympe, aby sa mi po vygenerovaní miezd zadávala zrážková daň do príkazov do banky. Máme zamestnancov s preddavkovou daňou, iba jednu zo zrážkovou. Preddavková sa mi pekne prevedie do prevodného príkazu, ale zrážková nie. Keď si kontrolujem vysporiadane zrazenej - uhradenej dane práve táto zrážková mi vyskakuje ako nevysporiadaná, je tam výkričník. Poraďte ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    pozri sa či máš v políčku Mzdový účet zadanú zrážkovú daň, lebo zo mzdového účtu sa preberá na bankový účet

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Máš na mysli Firma- bankové účty, kde je delenie na osobné ú. zamest, daň-preddavo, atď. Mám zadaný účet aj na zrážkovú daň, ale bo je to ešte niekde inde?

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    ano je to políčko Organizácia, to ked otvoríš tak klikneš na bankové účty a tam pozri či máš vyplnený účet zrážková daň

    Indiana je offline (nepripojený) Indiana

    Indiana
    Skontroluj si cez Organizácia - Bankové účty - navrchu v políčku Druh účtu si zvol daň zrážková, či máš skutočne pridaný účet. Tvrdíš že áno, tak doňho skús vstúpiť cez OPRAV a skontroluj či skutočne druh účtu je daň - zrážková.
    Dalej - či má pracovníčka vo výplate skutočne vypočítanú daň zrážkovú a nakoniec si pozri dokument Rekapitulácia uhradenej dane - či si náhodou neodviedla minulý meiac na zrážkovej dani viac a tým pádom máš voci DU preplatok.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ešte by som pozrela, či nebol so zrážkovou daňou započítaný DB vyplatený zamestnávateľom. Pozri do kvartálneho prehľadu.

    Prevodný úríkaz na úhradu zrážkovej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.