andrea1158
10.02.08,09:07
Chcem sa opýtať na Vašu skúsenosť. Mám s.r.o. kde sme vymenovali nového konateľa. Zmeny sme na živnostenský ohlásili asi po 45 dňoch, teda nie v 15 dňovej lehote ako hovorí zákon. Živnostenský úrad nám chce dať pokutu. Zákon však hovorí, že živnostenský úrad uloží pokutu len ak podnikateľ neoznámi zmeny údajov uvedených v ohlásení, teda správnym deliktom je len ak zmeny neohlási vôbec, ale my sme ohlásili, len nie v tej lehote. Stretli ste sa už s niečím takým, resp. aký je váš názor na výklad tohto ustanovenia.
staslov
10.02.08,08:20
Išiel by som na to presne tak ako píšeš, znenie § 65a ods.3 písm. c) nehovorí o ukladaní sankcie za oneskorené oznámenie zmien ale za neohlásenie ("neohlási zmeny údajov obsiahnutých v ohlásení..."), čo je podstatný rozdiel (ak by uložili pokutu, určite by som sa odvolal!).GL
andrea1158
10.02.08,08:51
Dík, že máš rovnaký názor ako ja, ale aj tak mám strach, lebo oni mi chcú dať v blokovom konaní pokutu 1000 sk a že ked ju nezaplatím, začnú správne konanie a tam bude pokuta oveľa vyššia, aspoň tak miu pohrozili. Nemá niekto praktickú skúsenosť s niečím takým?
zalobaba
10.02.08,14:26
Dík, že máš rovnaký názor ako ja, ale aj tak mám strach, lebo oni mi chcú dať v blokovom konaní pokutu 1000 sk a že ked ju nezaplatím, začnú správne konanie a tam bude pokuta oveľa vyššia, aspoň tak miu pohrozili. Nemá niekto praktickú skúsenosť s niečím takým?

Ktoré mesto ???
andrea1158
11.02.08,18:16
Tak nikto mi teda neporadí?
zalobaba
11.02.08,18:28
Tak nikto mi teda neporadí?

ktoré mesto ?
andrea1158
11.02.08,20:07
Trenčín
andrea1158
11.02.08,20:08
tak teda poradíte mi aká je prax?
nosina
14.02.08,10:18
Andrejka,treba ist osobne vysvetlit situaciu a určite sa dá dohodnúť,bud ti daju symbolickú pokutu alebo to zmietnu zo stola,ale treba íst osobne a milo
Monika V.
25.08.08,08:56
Išiel by som na to presne tak ako píšeš, znenie § 65a ods.3 písm. c) nehovorí o ukladaní sankcie za oneskorené oznámenie zmien ale za neohlásenie ("neohlási zmeny údajov obsiahnutých v ohlásení..."), čo je podstatný rozdiel (ak by uložili pokutu, určite by som sa odvolal!).GL
Aj mne chcejú dať pokutu preto, že som neskoro ohlásila zmenu trvalého pobytu.Tiež TN.:confused:Spravila som prakticky kontrolu za nich, pretože som zmenu nahlásila, aj keď oneskorene a oni len na základe toho akože spravili kontrolu a vyrubujú pokutu, ešte neviem koľko.