Zavrieť

Porady

Ohlásenie zmien na živnostenský úrad

Chcem sa opýtať na Vašu skúsenosť. Mám s.r.o. kde sme vymenovali nového konateľa. Zmeny sme na živnostenský ohlásili asi po 45 dňoch, teda nie v 15 dňovej lehote ako hovorí zákon. Živnostenský úrad nám chce dať pokutu. Zákon však hovorí, že živnostenský úrad uloží pokutu len ak podnikateľ neoznámi zmeny údajov uvedených v ohlásení, teda správnym deliktom je len ak zmeny neohlási vôbec, ale my sme ohlásili, len nie v tej lehote. Stretli ste sa už s niečím takým, resp. aký je váš názor na výklad tohto ustanovenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    staslov je offline (nepripojený) staslov

    staslov
    Išiel by som na to presne tak ako píšeš, znenie § 65a ods.3 písm. c) nehovorí o ukladaní sankcie za oneskorené oznámenie zmien ale za neohlásenie ("neohlási zmeny údajov obsiahnutých v ohlásení..."), čo je podstatný rozdiel (ak by uložili pokutu, určite by som sa odvolal!).GL

    andrea1158 je offline (nepripojený) andrea1158

    andrea1158
    Dík, že máš rovnaký názor ako ja, ale aj tak mám strach, lebo oni mi chcú dať v blokovom konaní pokutu 1000 sk a že ked ju nezaplatím, začnú správne konanie a tam bude pokuta oveľa vyššia, aspoň tak miu pohrozili. Nemá niekto praktickú skúsenosť s niečím takým?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    andrea1158 Pozri príspevok
    Dík, že máš rovnaký názor ako ja, ale aj tak mám strach, lebo oni mi chcú dať v blokovom konaní pokutu 1000 sk a že ked ju nezaplatím, začnú správne konanie a tam bude pokuta oveľa vyššia, aspoň tak miu pohrozili. Nemá niekto praktickú skúsenosť s niečím takým?
    Ktoré mesto ???

    nosina je offline (nepripojený) nosina

    nosina
    Andrejka,treba ist osobne vysvetlit situaciu a určite sa dá dohodnúť,bud ti daju symbolickú pokutu alebo to zmietnu zo stola,ale treba íst osobne a milo

    Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

    Monika V.
    staslov Pozri príspevok
    Išiel by som na to presne tak ako píšeš, znenie § 65a ods.3 písm. c) nehovorí o ukladaní sankcie za oneskorené oznámenie zmien ale za neohlásenie ("neohlási zmeny údajov obsiahnutých v ohlásení..."), čo je podstatný rozdiel (ak by uložili pokutu, určite by som sa odvolal!).GL
    Aj mne chcejú dať pokutu preto, že som neskoro ohlásila zmenu trvalého pobytu.Tiež TN.Spravila som prakticky kontrolu za nich, pretože som zmenu nahlásila, aj keď oneskorene a oni len na základe toho akože spravili kontrolu a vyrubujú pokutu, ešte neviem koľko.

    Ohlásenie zmien na živnostenský úrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.