Tarif
13.02.08,08:37
Výborná pomazánka: 10 dkg parízeru, 1celá krabica Lunexu,20 dkg Ramy,3dl pohár zaváranej kápie,5 uvarených vajec, 2 PL horčice, sol, korenie podla chuti. Všetko rozmixovat. Ak lúbite štiplavé pridajte feferonku. Vyskúšajte a pridajte recepty na pomázanky.
zalobaba
13.02.08,07:39
Znie to dobre, ale miesto Ramy radšej pridám klasické maslo. ďakujeme.....
lorelei
13.02.08,10:47
Sardinkova, alebo tuniakova pomazanka

2 konzervy sardiniek / alebo tuniak/, stavu alebo olej trocha zlejem,
1 balenie Lunexov
Trocha masla
3 PL horcice
sol,korenie, citronova stava
1/2 pohara maleho majonezy
1 cibula
Vsetko dam do mixera a hotovo. Citronovu stavu davam aj potom este, podla chuti kazdeho. Majoneza je uplne super na to,teda aspon pre nas doma:). Mame este stale dobry cholesterol.
damati
15.02.08,09:36
Syrová pomazánka s mrkvou

250g eidamu
1-2 jemne postrúhané mrkvy
2 strúčiky alebo podľa chuti viac prelisovaného cesnaku
tatárska omáčka podľa konzistencie
Všetko zmiešať je to hotovo!
vasulka
16.02.08,13:10
Výborná pomazánka: 10 dkg parízeru, 1celá krabica Lunexu,20 dkg Ramy,3dl pohár zaváranej kápie,5 uvarených vajec, 2 PL horčice, sol, korenie podla chuti. Všetko rozmixovat. Ak lúbite štiplavé pridajte feferonku. Vyskúšajte a pridajte recepty na pomázanky.
Tarif, ja som dala do nátierky Perlu.Bola super. Rodina ďakuje za recept.
Štefka 64
16.02.08,17:38
Pripájam sa ja ja k pomazánkam.Túto mám osvedčenú a je fakt mňam.
Špekáčková. 5 špekáčkov,1 cibuľa pomlieť.1 PL sójová omáčka, 1PL worčestrová omáčka, 1PLolej, 1PL ocot 1 až 2 ČL cukor.Trocha povariť aby sa cukor rozpustil. Nechať vychladnúť a zmiešať so špekáčkami. Necháme asi 1 hod.v ladničke.
lucmar
09.03.08,12:09
tuto robievam aj ja a je vynikajuca. Len miesto spekacikov davam jemnu salamu.
Katka91
09.03.08,12:25
Sardinkova, alebo tuniakova pomazanka

2 konzervy sardiniek / alebo tuniak/, stavu alebo olej trocha zlejem,
1 balenie Lunexov
Trocha masla
3 PL horcice
sol,korenie, citronova stava
1/2 pohara maleho majonezy
1 cibula
Vsetko dam do mixera a hotovo. Citronovu stavu davam aj potom este, podla chuti kazdeho. Majoneza je uplne super na to,teda aspon pre nas doma:). Mame este stale dobry cholesterol.
Ja robím podobnú, len som prestala dávať cibuľu, radšej tam rozotriem strúčik cesnaku a namiesto majonézy používam pochúťkovú smotanu. A keď sa občas vyskytne v mojej chladničke kúsok tvrdého syra, tak ho tam najemno postrúham.
katarina.j
09.03.08,20:31
Aj ja sa pridam k jedlu, vola sa to Falošná treska, ale ja to používam ako pomazánku, ale je to super aj namiesto vlašského šaláta pre návštevu:
uvarit 3 vajcia na tvrdo- postruhat na struhadle, taktiez postruhat 1 velku mrkvu, 3 zavárané uhorky,1 cibulu, k tomu zmiesat 1 tvaroh, 1 čaj.lyž. soli,
1 poliev.lyž. horčice a to vsetko zmiesat s 1 majonézou. uvidite , ze si oblížete pršteky, mnam,mnam,mnam....dobru chut.
tiny77
10.03.08,05:48
Jarní pomazánka
Ředkvičková pomazánka 100g rostlinného tuku, 150g měkkého tvarohu, 100g ředkviček, 100g karotky, 2 vejce natvrdo, sůl, pažitka
Změklý rostlinný tuk vyšleháme s tvarohem, přidáme jemně nakrájené ředkvičky a karotku, nastrouhaná vejce, sůl, sekanou pažitku a vše dobře prošleháme.

Vajíčková pomazánka
2 vařená vejce, 100g tvrdého sýra, 1 malá cibulka, 150 g rostlinné máslo, plnotučná hořčice, sůl, pepř
Vařená vejce nastrouháme spolu se sýrem na struhadle. Přidáme máslo, 1 lžičku hořčice a na malé kousky pokrájenou cibulku. Nakonec ochutíme solí a pepřem.


Sýrová pomazánka
150g rostlinného másla, 100g krémového sýry (žervé), 100g ementálu, 70g oloupaných jablek, citronová šťáva, sůl
Rostlinné máslo promícháme s krémovým sýrem, přidáme nastrouhaný ementál a jablka, dochutíme citronovou šťávou a solí. Vše dobře promícháme a mažeme na tmavý chléb.
evka-janekova
01.10.08,06:47
Ja hľadám recept na chrenovú pomazánku ale takú co sa da sterilizovať. Alebo nejaký spôsob ako sa dá zavariť chren, tolko sme ho na zahradky vyrýlovali, že je ho škoda zahodiť. :rolleyes:
wagner
01.10.08,16:24
Niekde tu bola aj pomazánka z fazule a neviem ju nájsť? Poradí mi niekto a napíše kde ju nájdem?
AlaNR
03.10.08,10:03
Aj ja sa pridam k jedlu, vola sa to Falošná treska, .

tak toto je moja obľúbená. Aspoň raz za mesiac musí byť. Tiež to jedávame aj ako šalát, podľa toho, či sa nám to chce mazať na chlebíky alebo to "vyžerieme" rovno z misky :D
gabizu
08.10.08,12:22
Jedna z našich obľúbených :

250 g mäkkého tvarohu
1 veľká nastrúhaná cibuľa
1 konzerva sardiniek (alebo iných rýb)v paradajkovej šťave
soľ
mleté čierne korenie podľa chuti (ja dávam dosť)
1 lyžica masla

Všetko spolu pomiešam a papáme :---
Beella
10.10.08,18:28
Nase najoblubenejsie:

Cukinova pomazanka
Na oleji oprazit cibulku, pridat na drobno nakrajanu mensiu cukinu, 1 papriku na drobno a spolu zdusit. Ked je to rozvarene, pridam 1 bambino a 2 struciky cesnaku

Pomazanka z udenaca
Obrat udenaca od kosti (manzel :D ! ), pridat cibulku, 1 kav.lyzicku horcie, trocha masla, asi 2 trojuholniky lunexu - vsetky v mixeri pomixovat.
karka
14.10.08,16:51
Aj ja sa pridam k jedlu, vola sa to Falošná treska, ale ja to používam ako pomazánku, ale je to super aj namiesto vlašského šaláta pre návštevu:
uvarit 3 vajcia na tvrdo- postruhat na struhadle, taktiez postruhat 1 velku mrkvu, 3 zavárané uhorky,1 cibulu, k tomu zmiesat 1 tvaroh, 1 čaj.lyž. soli,
1 poliev.lyž. horčice a to vsetko zmiesat s 1 majonézou. uvidite , ze si oblížete pršteky, mnam,mnam,mnam....dobru chut.
namiesto tvarohu davam tofu skuste. nasim to chutii
monspa
16.10.08,05:18
Pripájam ďalší recept : 3 mrkvy, 2 petržleny, 1 zeler, 1 krabica Lunexu, 1 malá majolka, cesnak podľa chuti, soľ, korenie. Tú zeleninu už dávam odoka, záleží na veľkosti.
Stina
27.01.09,17:38
Aby ste si popravili chute pri uzávierkach , daňových priznaniach, alebo len tak pre radosť .
:D Dobrú chuť :D
trisestri
27.01.09,17:50
nuž variacii natieriek a chutoviek je nespočetne množstvo,len škoda že je malo času na ich prípravu http://www.svetreceptov.estranky.sk/clanky/natierky-a-chutovky http://hospodyne.mojerecepty.sk/category/pomazanky-chutovky/
babijanka
06.02.09,10:16
Videla som tu mnoho receptov na pomazánky, ale z droždia nie, takže potrebujeme: cca 5 kociek čerstvého droždia, cibuľu, olej, vajíčko, mlieko, soľ, čierne korenie a trocha strúhanky. Cibuľku opražíme na oleji, pridáme droždie ( počkáme až sa rozleje), ešte trocha popražíme, pridáme soľ, korenie, v mlieku rozšľahané vajíčko a na zahustenie použijeme trocha strúhanky a pomazánka je hotová. Necháme vychladnúť a natierame na chlebík. Je to veľmi chutné, ale hlavne zdravé. Dobrú chuť.
marči
07.02.09,14:11
Videla som tu mnoho receptov na pomazánky, ale z droždia nie, takže potrebujeme: cca 5 kociek čerstvého droždia, cibuľu, olej, vajíčko, mlieko, soľ, čierne korenie a trocha strúhanky. Cibuľku opražíme na oleji, pridáme droždie ( počkáme až sa rozleje), ešte trocha popražíme, pridáme soľ, korenie, v mlieku rozšľahané vajíčko a na zahustenie použijeme trocha strúhanky a pomazánka je hotová. Necháme vychladnúť a natierame na chlebík. Je to veľmi chutné, ale hlavne zdravé. Dobrú chuť.

Musím potvrdiť, je naozaj fantastická, ja ju robievam tiež a nevieme sa jej dojesť. Ja ešte pred dokončením - zoberiem z ohňa a pridám maslo.
A ešte niečo : najčastejšie robievam z 1 kocky a pridávam tak 3-4 vajíčka.

http://www.porada.sk/t4173-p3-pomazanky.html
ALDA
04.03.09,10:49
Aby ste si popravili chute pri uzávierkach , daňových priznaniach, alebo len tak pre radosť .
:D Dobrú chuť :D

mimotemy
Tinuš počuj a aby sa nám zväčšovali zadočky, alebo ako to myslíš? Vieš že teraz sedíme viac na nich ako inokedy.:eek: Ale aj tak díky.:D