DvD333
13.02.08,18:24
Chcel by som sa dozvediet cim viacej o Alimentarnom ochoreni z vajec alebo aspon stranky na ktorich dostnem odpovede na moju otazku.Vopred dakujem!!!
Milan Benka
13.02.08,17:27
Chcel by som sa dozvediet cim viacej o Alimentarnom ochoreni z vajec alebo aspon stranky na ktorich dostnem odpovede na moju otazku.Vopred dakujem!!!

mimotemy
Nie som odborník na zdravotníctvo, ale nemá to niečo do činenia s alimentami?

PS Môj príspevok berte ako recesiu.
anklar
13.02.08,17:44
mimotemy
Nie som odborník na zdravotníctvo, ale nemá to niečo do činenia s alimentami?

PS Môj príspevok berte ako recesiu.

Tiež mimotemy, ale, prepáčte, musím.
:D
Benka, trošku sa dusím :D. Prečítala som si otázku od zadávateľa a presne toto mi evokovala. Potiahla som lištou - a vidím Tvoju odpoveď. Začalo ma ešte viac dusiť :D. Názov tohto ochorenia mi nahovára, že inkubačná doba trvá 9 mesiacov, až potom choroba prepukne.:D
Ten, kto - pre mňa neznámu - chorobu takto pomenoval, musel mať absolútny zmysel pre humor :) (a opäť ma začalo dusíííť).

DvD333, prosím, nehnevaj sa na nás - my nie sme zlomyseľní - iba sa trošku zabávame na pomenovaní tej zvláštnej choroby - prepáč nám to. Ď.
ondrejvla
13.02.08,17:59
Chcel by som sa dozvediet cim viacej o Alimentarnom ochoreni z vajec alebo aspon stranky na ktorich dostnem odpovede na moju otazku.Vopred dakujem!!!
mimotemy
No či je to choroba neviem, nepočula som o nej, ale tie alimenty až do skončenia štúdia...
Na takéto nebezpečné vajcia si na daňovej stránke treba dávať pozor, aby to nebol produkt po dátume spotreby, rozhodne stiahnuť z pultu!
Olice
13.02.08,18:03
Chcel by som sa dozvediet cim viacej o Alimentarnom ochoreni z vajec alebo aspon stranky na ktorich dostnem odpovede na moju otazku.Vopred dakujem!!!

Alimentárne ochorenie je ochorenie infekčnej alebo toxickej povahy spôsobené požívaním zdravotne škodlivých potravín alebo vody.

Čiže žiadna sranda...;)

A študentovi odporúčam zadať hľadané do googlu a dozvieš sa viac :).
Leila2006
14.02.08,06:35
Alimentárne ochorenie = ochorenie z potravy, z jedla (z výživy)
a tie alimenty tam tiež nie sú náhodou, alimenty = výživné,
z taliančiny, resp. z latiny
Bionda
14.02.08,11:39
asi najčastejšie je ochorenie Salmonelozy . Je primárna z chorého zvieraťa a sekundárna- z potravín kontaminovaných pri výrobe potravín- zmrzlina, vajcové výrobky, paštéty.... výskyt najčastejšie v letných mesiacoch. Pôvodca salmonela rôznych typov najčast. Salmonela týfi múrium, enteritidis, agóna, panama (dúfam, že som dávala v škole dobrý pozor :)) ink. doba 12-24hodín. U takej praženici , aby si zahubil tú pliagu by musela byť doba pôsobenia praženia 10min. Len ako tá praženica by vyzerala:eek: Dokonca sa neodporúča ani umývať škrupinu vajca.
V podstate väčšina črevných nákaz sú nákazy kde je faktor kontaminovaná voda event. potraviny, t.j. vstupná brána sú ústa. (Brušný týfus, paratýfusB, Dysentéria, Salmonelózy, Stafilokoková enterotoxikoza, botulizmus, vírusové hepatitídy A,B, detská prenos. obrna, cholera , Ierzinioza- konzum zabíjačky, Kampiobakterioza) všetky sú spôsobené požitím kontam. vody event. potravín.

Bližšie info určite hľadaj na Hyg. stanici dnes Regionálne úrady verejného zdravotníctva