Zavrieť

Porady

Alimentarne ochorenia z vajec

Chcel by som sa dozvediet cim viacej o Alimentarnom ochoreni z vajec alebo aspon stranky na ktorich dostnem odpovede na moju otazku.Vopred dakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    DvD333 Pozri príspevok
    Chcel by som sa dozvediet cim viacej o Alimentarnom ochoreni z vajec alebo aspon stranky na ktorich dostnem odpovede na moju otazku.Vopred dakujem!!!

    Nie som odborník na zdravotníctvo, ale nemá to niečo do činenia s alimentami?

    PS Môj príspevok berte ako recesiu.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    benka Pozri príspevok

    Nie som odborník na zdravotníctvo, ale nemá to niečo do činenia s alimentami?

    PS Môj príspevok berte ako recesiu.
    Tiež , ale, prepáčte, musím.

    Benka, trošku sa dusím . Prečítala som si otázku od zadávateľa a presne toto mi evokovala. Potiahla som lištou - a vidím Tvoju odpoveď. Začalo ma ešte viac dusiť . Názov tohto ochorenia mi nahovára, že inkubačná doba trvá 9 mesiacov, až potom choroba prepukne.
    Ten, kto - pre mňa neznámu - chorobu takto pomenoval, musel mať absolútny zmysel pre humor (a opäť ma začalo dusíííť).

    DvD333, prosím, nehnevaj sa na nás - my nie sme zlomyseľní - iba sa trošku zabávame na pomenovaní tej zvláštnej choroby - prepáč nám to. Ď.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    DvD333 Pozri príspevok
    Chcel by som sa dozvediet cim viacej o Alimentarnom ochoreni z vajec alebo aspon stranky na ktorich dostnem odpovede na moju otazku.Vopred dakujem!!!

    No či je to choroba neviem, nepočula som o nej, ale tie alimenty až do skončenia štúdia...
    Na takéto nebezpečné vajcia si na daňovej stránke treba dávať pozor, aby to nebol produkt po dátume spotreby, rozhodne stiahnuť z pultu!

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    DvD333 Pozri príspevok
    Chcel by som sa dozvediet cim viacej o Alimentarnom ochoreni z vajec alebo aspon stranky na ktorich dostnem odpovede na moju otazku.Vopred dakujem!!!
    Alimentárne ochorenie je ochorenie infekčnej alebo toxickej povahy spôsobené požívaním zdravotne škodlivých potravín alebo vody.

    Čiže žiadna sranda...

    A študentovi odporúčam zadať hľadané do googlu a dozvieš sa viac .

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Alimentárne ochorenie = ochorenie z potravy, z jedla (z výživy)
    a tie alimenty tam tiež nie sú náhodou, alimenty = výživné,
    z taliančiny, resp. z latiny

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    asi najčastejšie je ochorenie Salmonelozy . Je primárna z chorého zvieraťa a sekundárna- z potravín kontaminovaných pri výrobe potravín- zmrzlina, vajcové výrobky, paštéty.... výskyt najčastejšie v letných mesiacoch. Pôvodca salmonela rôznych typov najčast. Salmonela týfi múrium, enteritidis, agóna, panama (dúfam, že som dávala v škole dobrý pozor ) ink. doba 12-24hodín. U takej praženici , aby si zahubil tú pliagu by musela byť doba pôsobenia praženia 10min. Len ako tá praženica by vyzerala Dokonca sa neodporúča ani umývať škrupinu vajca.
    V podstate väčšina črevných nákaz sú nákazy kde je faktor kontaminovaná voda event. potraviny, t.j. vstupná brána sú ústa. (Brušný týfus, paratýfusB, Dysentéria, Salmonelózy, Stafilokoková enterotoxikoza, botulizmus, vírusové hepatitídy A,B, detská prenos. obrna, cholera , Ierzinioza- konzum zabíjačky, Kampiobakterioza) všetky sú spôsobené požitím kontam. vody event. potravín.

    Bližšie info určite hľadaj na Hyg. stanici dnes Regionálne úrady verejného zdravotníctva
    Naposledy upravil Bionda : 14.02.08 at 12:46

    Alimentarne ochorenia z vajec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.